Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Programy na orbitu

Přenos z MET: Nabucco

Přenos, který přebírá i ČR Vltava, začíná v 19h. Test přenosů z MET začíná obvykle před 17:30. Obvyklé parametry pro příjem z pozice 0,8W: 11495V SR 14500 DVBS2 QPSK FEC 3/4

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 370
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 26
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Přenos z MET: Nabucco

Dík za připomenutí. Je to asi stejná inscenace z r.2016, kde ovšem chybí Plácido Domingo, a Monastyrské přibylo pár let a hodně kil.
Kde jsou ty časy kdy MET objevovala mladé talenty do klíčových rolí jako v r.2012, kdy méně známá Elina Garanča způsobila světovou senzaci v Bizetově Carmen. Tenhle záznam si občas pro pro radost pustím.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

@konas

Zpěvákovi a zpěvačce na vrcholu kariéry bývá dost často přes 50 let a přes 100 kil.

DeNiro
Registrace: 6/2022
Příspěvků: 419
Odpověď v diskusním vlákně
 

@konas

A taky režiséři jsou často na pervitinu a tak celková výprava opery typu Carmen připomíná vizuálně osazenstvo ústavu pro duševně choré na bramborové brigádě, kde se komplet převlíklo do pytlů a scénu doplňuje třídička brambor, traktor a železné schodiště.

DeNiro
Registrace: 6/2022
Příspěvků: 419
Odpověď v diskusním vlákně
 

@DeNiro

2012 byla krásná klasika, ale letos, 27. 1. si z MET užijeme v Carmen sportovního automobilu i pickupu, a určitě se bude šňupat koks, který přivleče v 2. dějství parta dealerů, v originálu horských pašeráků. Tyhle moderní (nevhodné slovo)árny nenávidí i zpěváci, a jdou všechny mimo mě. Přeborníci v tomhle jsou Francouzi, kteří Pucciniho Bohému umístili v raketě a na cizí pustou planetu. Aktéři samozřejmě ve skafandrech. Mám to v archivu jako odstrašující případ užívání psychotropních látek tvůrci inscenace, tipuji LSD.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Přenos z MET: Nabucco

"Nevhodné slovo" s omluvou nahrazuji výrazem "osloviny".

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

@konas

Srdečně zdravím!

Pánové, máme signál.

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 370
Odpověď v diskusním vlákně
 

Nabucco

Ide na 11499 V 14500 1W

olav
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 234
Odpověď v diskusním vlákně
 

@olav

To ti půjde, podle chytacího rozsahu, cca 11492 - 11504.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

@konas

Bo tzv. tvůrci inscenace jsou obvykle vyvolení nebo jejich podržtašky a jejich zadáním je zmrvit velkolepá operní baletní a divadelní díla do nekoukatelné podoby. Tím znechutí jak účinkující, kteří se ale tomu hrát i v té nejpitomejsi pitchovině nevyhnou, protože musí být z něčeho živi. Ale hlavně znechutí diváky i potenciální, kteří po shlédnutí toho svinstva jsou obvykle vyléčeni z "vážné kultury" na pár let, někdy doživotně. Proč to dělají, víme, tedy myslím, že i ty víš. To samé je posledních několik desetiletí bazírování na originálním znění, českými zpěváky v českém stánku pro české publikum. Přitom přebásnění do čestiny je parádní a k dispozici.

DeNiro
Registrace: 6/2022
Příspěvků: 419
Odpověď v diskusním vlákně
 

@olav

Mě ukazuje 11495 měřič spektra. Rozptyl u jednotlivých zařízení různých uživatelů...Nemusí přesně sedět kmitočet oscilátoru v LNB.
AFC se chytne tak jako tak. Ale u mne shoda analyzátoru spektra s přijímačem VU+SOLO2.
Na satelitním přijímači se mi zachytí smyčka AFC ("lock") při nastavování frekvencí 11489MHz až 11500MHz, čili to taky sedí se středem 11495 MHz.
Jinak pozice 0,8W je uváděna na kingofsat, nejbližší další pozice družic jsou 3,0W a 0,6W ( mimo provoz ). Pozicioner může klidně ukazovat o dvě desetiny jinak ( místo 0,8W těch Vašich 1W ), není problém :)
Pěkný večer přeji

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 370
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Přenos z MET: Nabucco

Střevní obtíže mě zahnaly na "detašované pracoviště". Stihl jsem však ještě předehru. Takhle čistě a spolu jsem to v životě neslyšel. Bravo.

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 715
Odpověď v diskusním vlákně
 

@DeNiro

Pravda pravdoucí! Jenom k těm překladům, londýnská English National Opera(ENO) jede vše v angličtině. Nedávno ještě dávali přenosy do kin. Taková La traviata v angličtině mě vůbec neuráží, v archivu ji mám.- Fakt je ten že ji odzpívali s minimální dekorací a 4 oponami, ale velmi dobře. Wágnerova Bludného Holanďana sjeli v jedné dekoraci s pár zabradlími.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Přenos z MET: Nabucco

Pak jsem byl odvolán na jinou činnost, ale mám nahráno.
Na generálku na tuto operu v amfiteátru na Lokti někdy v roce 99 mám silnou vzpomínku.
Nastala průtrž mračen. Přes propadliště přehodili plachtu, kterou držel trám o délce min. 10 metrů. Plachta se zatěžovala vodou. Náhle jsem uslyšel velmi silný vnitřní hlas: "Okamžitě polož basu a běž do nevhodného slova!" Bylo to zvláštní, ale poslechl jsem. Ve zlomku sekundy se trám vyrval a já bych byl býval první na ráně. Docela masakr. Několik zkrvavených hlav a poničených nástrojů. Akce byla naštěstí pojištěna. Staršího kolegu, kterému se lehce motala hlava, ale nechtěl se nechat vyšetřit, jsem dokopal k prohlídce od doktora v přivolané sanitce. Asi za dva měsíce mu začala epilepsie, na kterou zabíraly jen drahé švýcarské prášky. Ještě, že měl doklad o vyšetření a platba se mohla uskutečnit z pojistky.
Když jsem o tom medávno mluvil, slyšel to violoncellista, že tam taky byl. To jsme se ještě neznali. Zmínil ještě jednu pikantní záležitost. V propadlišti bylo už docela dost vody a na zemi zapojené prodlužovačky k lampičkám u pultů. To je div, že tam někdo "nezařval". Čekali jsme, že se představení "odpíská". Ale pak se vyjasnilo a normálně se to večer celkem zdařile odehrálo. Na ten vnitřní hlas nikdy nezapomenu.

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 715
Odpověď v diskusním vlákně
 

Prenos MET

LIVE prenos ide aj na 7°E.
12698V14500

garbanka
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 775
Odpověď v diskusním vlákně
 

@krupino

Pán Bůh tomu chtěl, abys ještě pár desítek let žil. Tak si toho važ a dělej dobré skutky, protože ne každý dostane tuto příležitost.
Desetimetrový trám, tedy nevíme průřez ale pokud byl běžný dejme tomu 18/12, nebo dokonce 16/10 má dost starostí přenést svou vlastní tíhu přes takové rozpětí. Pak stačí dva metráky vody v plachtě utvořených lagunách a je vymalováno.

DeNiro
Registrace: 6/2022
Příspěvků: 419
Odpověď v diskusním vlákně
 

@DeNiro

To byl cca 30cm macek. Povolily krováky, kterými byl přibit k vnitřní konstrukci. Objekt je dnes již zcela zrekonstruován.
Ještě jsem měl v životě pár okamžiků, kdy jsem měl namále. I notným vlastním přičiněním. Tak si mě povolali andělíčkové strážníčkové k raportu a řekli mi, že to takhle dál nepůjde. Už je to cca 20 let, co jsem abstinentem. Všechno má v životě svůj smysl a jsem šťasten, že mohu tady v této pozemské exkurzi pokračovat. A do toho všeho ještě tuny nádherný muziky...

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 715
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Přenos z MET: Nabucco

K těm tunám muziky patří ještě 25-27kg tvého nástroje. Nezanedbatelná věc na cestách za kulturou. Fakt je, že s oktobasem by to bylo o kapánek horší. ;)

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

@krupino

Pokud byly hřebíky namáhány na vytažení nebo shnilý spoj ..... Nejsem hudebník profesionál ale nástroj mám taky těžký :-) A daleko univerzálnější než basu, takže si zahraju všechno co jsem schopen zvládnout. Po hodině až dvou hry toho mám akorát i když to je sebelepší kus.
Být profíkem je řehole zvlášť v dnešní době, kdy po orchestrech chodí ujetá hudební "díla". A vždy se najde imbecilní ředitel nebo dirigent nějaké filharmonie, co to žere a nutí to orchestru.

DeNiro
Registrace: 6/2022
Příspěvků: 419
Odpověď v diskusním vlákně
 

@konas

Můj hlubozník domácí má cca 10 kg. Služební pětikvalt cirkulárka o 2 kg více. Co se špeditérství týče, máme na to lidi. Když jdu na kšeft, tam už se s nástrojem trmácím osobně. Proto taky na kšefty téměř nechodím a mám živnost na anténky a talířky...
Hlavně mě to obojí baví.

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 715
Odpověď v diskusním vlákně
 

@DeNiro

Naštěstí u nás to celkem jde. To Hradecká filharmonie si užívá daleko více. Aktivně hostí festival ujeté hudby. My si užíváme cca jednou ročně na koncertech katedry skladby na HAMU. Tam studenty učí, aby to znělo co nejhnusněji a bylo to zapsáno co možná nejsložitěji. Přísný zákaz konzonance.
Za mých studií v Brně vzpomínám na tzv. škaredé středy. Z toho důvodu jsem začal vyvíjet podvratnou autorskou činnost jako parodii na tuto "hudbu".
Jsou tři druhy hudebních pořadů: dobré, špatné a z Brna...
Tímto se omlouvám všem patriotům (hlavně DPetrovi) a končím hlášení.

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 715
Odpověď v diskusním vlákně
 

Přenos z ROH

24. ledna je signalizován přenos Rusalky z ROH ovšem jen pro britská kina. Je naděje, že to chytíme na o,8W? Ví o tom někdo něco?

jaroslavs
Registrace: 2/2019
Příspěvků: 30
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jaroslavs

Pokusím se pohlídat ve středu test na obvyklé satelitní frekvenci ( z ROH bývá kolem 11h ) a napíši.
Pokud to bude distribuováno přes satelit, bude přenos nejen ve středu večer od cca 19:45, ale pak i opakování v neděli od 15h.
Možná se ozve Konas ( má dlouholeté zkušenosti ), jestli se přenosy jen pro GB přenášejí též obvyklým způsobem přes satelit...

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 370
Odpověď v diskusním vlákně
 

@krupino

Dnešní moderní umění na tzv. západě, kam se prsíme, se vyznačuje tím, že je vše hnusné a neumělé. Nejen hudba, ale doslova všechno - malířství, sochařství, architektura, choreografie / tanec, literatura. Ale tak to musí být v dekadentní společnosti v hlubokém úpadku se 158 pohlavími.

DeNiro
Registrace: 6/2022
Příspěvků: 419
Odpověď v diskusním vlákně
 

Přenos z ROH

Ještě k přenosu Rusalky pouze pro britská kina. Možná to bude na 28.2st. na satelitu pro Britanii a tam to bude s příjmem špatné. Ale to je pouze moje spekulace. Uvidíme

jaroslavs
Registrace: 2/2019
Příspěvků: 30
Odpověď v diskusním vlákně
 

Přenos z ROH

ROH už vysílá 0,8W, 12639, 14500 H, měla by to být Rusalka

jaroslavs
Registrace: 2/2019
Příspěvků: 30
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 26
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra