Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Fáze na satelitním kabelu

Zdravím všechny,
chtěl bych se zeptat, jestli existuje nějaké zařízení, které by "odrušilo" nebo jak to nazvat různé fáze, na kterých jsou připojené 2 satelitní přijímače? Dělá to totiž problém, třeba při vypnutí jednoho se sekce ten druhý v obyváku (který je na jiné fázi), nebo někdy nepřepne tv stanici atp. Jediné, co pomohlo, bylo umístění multipřepínače, ten to "sjednotil". Satelitní technik si s tím jinak sám nevěděl rady.

davidasis
Registrace: 8/2012
Příspěvků: 92
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 93
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

pokud není 100metrů dlouhá,tak to řeší

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 006
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Fáze na satelitním kabelu

čo to vôbec riešite? aká zemná smyčka , všade má byť správne uzemnenie veľkosť do 5 ohm, pre elektrickú sieť ,kedy ste naposledy mali revíziu? a musí byť úplne jedno kde je aká fáza na každej musí byť napájacie nap. v tolerancii +-10 % , rušenie z el prijímačov uzemniť nesmie prenikať do siete,koaxiálne i internetové káble tienené, nesmie tam prenikať iný signál, závada môže byť najčastejšie v zdrojoch to sa najjednoduchšie zistí osciloskopom,a to každý doma nemá,

Duzu
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 1 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

@davidasis

Píšeš, že nechceš něco pořizovat za 1500,- Kč. To je potom těžký, i návštěva technika, elektrikáře, něco stojí. Pokud bude něco dělat a ne jen čumět a kecat, tak dáš víc. Pokud víš, že tvůj problém s jistotou řeší multipřepínač tak bych ho prostě koupil, a to spíše než nějaký jednoúčelový bezmek jako galvanický oddělovač za 1500 Kč s nejistým výsledkem. Multipřepínač, i když je drahý, je dobrá věc, když máš více přijímačů v domě.

DeNiro
Registrace: 6/2022
Příspěvků: 419
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Fáze na satelitním kabelu

Nej jednodušší řešení je prohodit okruh zásuvek aby byly na stejné fázi.Není to nic složitého.Pokud jsi ale s elektrikou nikdy nic nedělal a nevíš oč jde tak na to zavolat aspoň kamaráda elektrikáře.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 920
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jarous

to je len dočasné odstránenie závady ktoré sa nedá vždy realizovať a len pre uvedené spotrebiče ale problém nevyrieši,len oddiali, stači že sa neskôr pridá niekde spotrebič s vyšším výkonom do možného celkového max výkonu a vypadne i všetko

Duzu
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 1 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Fáze na satelitním kabelu

Vážení, nakonec jsem skončil u toho, že jsem vyhodil zásuvku a udělal propoj natvrdo a hle, je po problému. Může mi někdo říct, jak může být vadná zásuvka?

davidasis
Registrace: 8/2012
Příspěvků: 92
Odpověď v diskusním vlákně
 

@davidasis

A proč by nemohla být vadná zásuvka? Jestli jsi elektrikář, tak se divím, že se tady na takové věci ptáš a jestli ne, tak si svými propojeními natvrdo koleduješ o zásah chlapců se stříkačkou.

DeNiro
Registrace: 6/2022
Příspěvků: 419
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Duzu

Právě proto by měl podobné věci dělat elektrikář.

DeNiro
Registrace: 6/2022
Příspěvků: 419
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Fáze na satelitním kabelu

Klidně se s tebou vsadím, že za pár měsíců ti to začne znova. Stejné problémy ze stejné příčiny, jen v pokročilejším stadiu....

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, UNAOHM EP3000

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 534
Odpověď v diskusním vlákně
 

@DeNiro

Bohajo, ne elektrická, ale koncová televizní zásuvka. Byla prostě vadná. Elektřina je na 100% v pořádku.

davidasis
Registrace: 8/2012
Příspěvků: 92
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Fáze na satelitním kabelu

Vyfot tu zásuvku a ulož jí někde online

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, UNAOHM EP3000

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 534
Odpověď v diskusním vlákně
 

Ten problém je jinde!

Problém není v různých fázích, ale v nenulovém potenciálu PEN vodiče v soustavě TN-S. Na kolíku v zásuvkách jsou napětí tvořená úbytkem na odporu PEN vodiče. Tyto úbytky se vzájemně vyrovnávají přes plášť koaxiálního kabelu, a způsobují nežádoucí rušení. V extrémních případech můžou způsobit i zničení přístrojů. Odstranit tento problém je možné za pomocí oddělovače nulového potenciálu. Eistuje několi možností. Jistota ale je v koupi modulů od EMP. Mají to vychytané!

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 656
Odpověď v diskusním vlákně
 

Enik

Přesně tak. Však jsem mu ho zde včera odkazoval. Ale tady je to už dlouho marné.

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, UNAOHM EP3000

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 534
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Enik

máš pravdu,správně je dát do pořádku elektrorozvody,ale nejrychlejší a i nejlevnější je ten oddělovač,ono i trafo 230/230 by to řešilo,ale to není jen pro sat přijímač,ale i všechno okolo tv a další a to už je pěknej macek trafo za slušný tisíce dnes

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 006
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Fáze na satelitním kabelu

v TN-S se PEN vodič jaksi nevyskytuje :)

J a
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 3 334
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Varos107

Já nevím, co tu všichni píšete o elektřině, jasně jsem napsal, že to bylo vadnou televizní zásuvkou. Mimochodem, ty věci ohledně indukční smicky apod. jsem včera konzultoval s 2 satelitními techniky a nevěřícně se na mě dívali...

davidasis
Registrace: 8/2012
Příspěvků: 92
Odpověď v diskusním vlákně
 

@davidasis

Jedná se tu celou dobu o zemní smyčku! Indukční smička je něco zcela jiného, to se nedivím, že zírali. Varos107 chtěl vidět foto té vadné zásuvky, tak ji rozeber a vyfoť, ať víme, co se stalo.

torny
Registrace: 3/2018
Příspěvků: 449
Odpověď v diskusním vlákně
 

@torny

Já ji už nemám, vyhodil jsem ji. Prodejce v Omku rikal, že to je sice německý prodejce, ale vyrábí se v Číně.
Bože, tak zemní smicka, jsem se přepsal.

davidasis
Registrace: 8/2012
Příspěvků: 92
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Fáze na satelitním kabelu

Záleží na tom, kolik mají satelitní přijímače připojených LNB. Při menším počtu LNB, lze to řešit LNB single a druhou parabolou. Každý přijímač bude mít samostatnou anténu a pouzte svoje LNB. Komické, ale spolehlivé.

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.

samorost
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 374
Odpověď v diskusním vlákně
 

@samorost

Nechtěl dát 1500,- za multipřepínač, tak asi další anténa nebude. Ale nic, má to vyřešené.

torny
Registrace: 3/2018
Příspěvků: 449
Odpověď v diskusním vlákně
 

@davidasis

Bože, tak zemní smicka, jsem se přepsal.

Znovu jsi se přepsal ?

;) :)))

Octagon SF 8008 Supreme , Skylink komplet, O2TV zlatá, Eurosport player, SONY Bravia 49XG9005, E85 multifocus

drobeček
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 6 663
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Fáze na satelitním kabelu

Tak pokud tam byla koncová zasuvka pto TV, SAT a Rádio, tak tam by mohl vzniknout asi problém u některých typu vyrobce. Lepší bude asi zařadit na konec koaxialu jednoduchou koncovou zásuvku s jedním F konektorem pokud je to jen pro SAT příjem a nepočítáme v rozvodu s TV případně rozhlasovym signálem a chceme mít krabičku ve zdi, aby to bylo tak říkajíc estetické. I takový koncovy krabičky se vyrábějí.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER

ona i zvlhlá omítka umí zamotat hlavu

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 006
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Fáze na satelitním kabelu

u každého příjímače uzemni opletení na zemnící kolík zásuvky. Nejjednodušší je to přes FG-1 od Transmedie. Celkem běžný problém.

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 887
Odpověď v diskusním vlákně
 

@davidasis

robíš si z nás (nevhodné slovo), aspoň sleduj čo odpovedáš , hned na začiatku si písal že ked bolo všetko na jednej el.fáze to nerobilo

Duzu
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 1 117
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 93
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra