Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Fáze na satelitním kabelu

Zdravím všechny,
chtěl bych se zeptat, jestli existuje nějaké zařízení, které by "odrušilo" nebo jak to nazvat různé fáze, na kterých jsou připojené 2 satelitní přijímače? Dělá to totiž problém, třeba při vypnutí jednoho se sekce ten druhý v obyváku (který je na jiné fázi), nebo někdy nepřepne tv stanici atp. Jediné, co pomohlo, bylo umístění multipřepínače, ten to "sjednotil". Satelitní technik si s tím jinak sám nevěděl rady.

davidasis
Registrace: 8/2012
Příspěvků: 92
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 93
Odpověď v diskusním vlákně
 

@davidasis

prečítaj si čo si napísal 23.1.24 o 18:59 Přijímačema to není, zkoušel jsem i prodlužku a na stejné fázi to nedělají

Duzu
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 1 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RAFI007

Nemáš prosím odkaz?

davidasis
Registrace: 8/2012
Příspěvků: 92
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Duzu

Jistě, já dobře vím, co jsem napsal, ale to mohla být shoda náhod, kromě jiného jsem tohle zkoušel na jiném přijímači v roce 2012, který jsem nakonec vrátil a pořídit místo něho ten druhý TechniSat.
Nejvíc smysl mně dává to, co píše RAFI007.

davidasis
Registrace: 8/2012
Příspěvků: 92
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RAFI007

Nj, jenomže, když to chytnu na zemnící kolík klasické elektrické zásuvky, tak je riziko, že kdyby něco někde probilo, tak by to mohlo jít i do toho slaboproudu tj. tv rozvodu a odpálit něco, ne? To by mělo mít vlastní zemění, ne?

davidasis
Registrace: 8/2012
Příspěvků: 92
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Fáze na satelitním kabelu

Tak to máš pravdu.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Fáze na satelitním kabelu

Odpověď odemne je pro pierepetra.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Fáze na satelitním kabelu

dvojité zemnenie v minulosti som vyriešil 2.parabolou s LNB, najlacenjšie a najrýchlejšie riešenie...

zoly
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 417
Odpověď v diskusním vlákně
 

@zoly

Tazatel je ale držgrešle a nepustí chlup. Ale svůj problém si nakonec vyřešil, tak proč se o to dál starat?

DeNiro
Registrace: 6/2022
Příspěvků: 419
Odpověď v diskusním vlákně
 

@zoly

V bytě měl satelitního technika ale na vadnou anténní zásuvku musel přijít až sám. A na řeči o smyčkách, které se tady dozvěděl, prý další dva technici koukali jako tele na nová vrata.
Ba, nedivím se, že tohoto stavu Síkela chce být eurokomisařem. A proč by ne?

DeNiro
Registrace: 6/2022
Příspěvků: 419
Odpověď v diskusním vlákně
 

@DeNiro

ono tento problém není obvyklý jako prasklý efko,tak se nediv,že se s tím setkalo málo techniků,já měl to ne štěstí,že to znám dlouho,největší problém je s motorem na omítce,zaprší problém,je sucho,všechno jede

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 006
Odpověď v diskusním vlákně
 

@DeNiro

Ne, nemám na to rozpočet, všichni nebereme 100 litrů měsíčně

davidasis
Registrace: 8/2012
Příspěvků: 92
Odpověď v diskusním vlákně
 

Fáze na satelitním kabelu

Měl jsem před více jak 25 ti lety problém s fází na sat.kabelu.Při přepojování kabelu od účastnické zásuvky ( TV -SAT)k satelit.reseiveru jsem dostal od koncovky ránu. Nedokázal jsem si to vysvětlit. Až přišel elektrikář, prošel zásuvky a nakonec řekl, nemáš tu ještě někde zastrčenou zásuvku? Příčina byla v zásuvce 220V ( v té době), která se vůbec nepoužívala a byla zastrčená za skříní. Byl shořatý nulák. No hliníkové rozvody v paneláku. Hononyma = stejná podoba slova, ale jiný význam. Fáze na sat.kabelu

SteelSat
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 89
Odpověď v diskusním vlákně
 

@davidasis

Multiswitch taky tak uzemňuješ. Koax ti propojuje někdy 2-3 fáze a ty tak máš mezi zemí zásuvky a přijímače 50-100V stř. Stačí vzít voltmetr a změřít co je mezi zemí TV-SAT zásuvky a přijímačem. Když to tak je, tak to musíš odstranit - bylo to i ve staré ČSN. Nebo použiješ verzi obyčejný GND na VKV a TV. Na SAT musíš použít EMP-Centauri L1/1PCP-1. Ve výsledku jsi u 2 přijímačů na cca 3tKč. Varianta A je za 100,-.Varianta C - dej vše na 1 fázi.

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 887
Odpověď v diskusním vlákně
 

@SteelSat

Chápu, ale my máme dům starý 12 let, novostavba, koaxiální kabely i datové jsou tazeny odděleně od silnoproudu v chranickach. El. zásuvka je OK.

davidasis
Registrace: 8/2012
Příspěvků: 92
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RAFI007

Já bych to velice rád uzemnil, ale nemám možnost připojení na oddělene uzemněni od silnoproudu, od včerejška přemýšlím, jak to udělat, ale zatím mě nic nenapadlo, kudyma táhnout zem extra pro sat.
Ten koax promerim.

davidasis
Registrace: 8/2012
Příspěvků: 92
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RAFI007

Takže, teď jsem to měřil a při vypnutých sat. přijímačich je na koaxu 0V,při zapnutém lehce přes 18V. V TV zásuvce a na samotném koaxu při vypnutém přijímači před slucovacem 0V.

davidasis
Registrace: 8/2012
Příspěvků: 92
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Dobře vědět, to kdybych měl někdy nutkání si zvát do domu satelitního technika :-) Páč pan satelitní technik se s jistou věcí ještě nesetkal, tak cestu signálu od paraboly až k přijímači neprověří, to musí udělat až laik. Taková demontáž zásuvky a zpětná montáž to je otrava na 10 minut, lepší je 10 minut při kafi vypisovat fakturu za dopravu.

DeNiro
Registrace: 6/2022
Příspěvků: 419
Odpověď v diskusním vlákně
 

@davidasis

Při zapnutém přijímači se napájí konvertory 13/18 V.

DeNiro
Registrace: 6/2022
Příspěvků: 419
Odpověď v diskusním vlákně
 

@davidasis

Vůbec netušíš co děláš. Měříš napětí na koaxu mezi kostrou a vnitřním vodičem, ale o to tu vůbec nejde!
Píšeš že máš 12 let starý barák a zásuvka je OK - a jak to víš? Jak jsi ty zásuvky ověřoval? Myslíš že když je něco 12 let staré, musí to být dobré ? :)))
Jestli je pro tebe neřešitelným problémem propojení kostry koaxu u sat. přijímače na zemnící kolíkem v el. zásuvce, tak se fakt ty sám vůbec do ničeho nepouštěj... ;)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

Lance

To bude Jaivan

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, UNAOHM EP3000

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 534
Odpověď v diskusním vlákně
 

@davidasis

Pokud chceš měřit, tak odpoj všechny koaxy z TV-SAT zásuvky. Pak změř voltmetrem přepnutým na střídavé V, jestli je mezi zemí TV-SAT zásuvky a kostrou přijímače 50-100V. Proud je pár mA. Pokud ano, tak to uzemni, jinak ti to dělá to bor... v přepínacích povelech 22kHz a DiSEqC.Kus měděného drátu propoj z opletení koaxu na zemnící kolík zásuvky u přijímače.

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 887
Odpověď v diskusním vlákně
 

pierepetr

Taky se přidám, je to už dávno, kdy Skylink vysílal ještě v DVB-S a chtěl jsem příjem rozšířit z jednoho na více přijímaču. Měl jsem doma sestavu dvou legendárních přijímaču GI 870 a 780 xpeed a jeden přijímač TechniSat Digit CC. Sestava přijímací soustavy byla od Golgen Interstar pro jednoho účastníka a přijímal jsem družice Astra 19.2E a 23.5E. Koupil jsem dva nové LNB konvertory LNB QUAD a diseqc přepínače pro 4 LNB od stejného výrobce. Když jsem vše sprovoznil a zapl jsem všechny tři přijímače, tak jsem zjistil, že na prvním přijímací mě klesla kvalita signálu až na 45% a na druhém na 66% na TP 12525 V 27500 3/4. Venku byla zrovna večer mlha a trochu mrholilo, tak jsem šel ještě zkontrolovat k parabole na balkone znovu F ká zda nejsou někde povoleny na konvertorech a diseqc přepínacích pro 4 LNB a kdyz jsem se opřel přes dřevěné zábradlí a dotkl jsem se rukou F ká na LNB konvertoru, tak jsem ucítil jemný vrneni a vtu chvíli jsem si řekl, že se jedná asi o problém se zemní smyčkou. Postupoval jsem i podle rad zde, ale problém přetrvával. Tak jsem nakonec skusil výměnu LNB konvertoru za jinou značku. Dal jsem QUAD Premium od Inverto výrobce a problém byl odstraněn. Vše je dodnes funkční, žádné vrneni na F kach a pokles kvality signálu na TP a soustava už prošla i doplněním dalších dvou LNB na pozice Astra 28,2/28,5E a Thor 0,8/1W a výměnou přijímaču. To jsem měnil i diseqc přepínače za EMP ještě než jsem vyměnil ty konvertory za Inverto. Jsem rád, že se nakonec zadařilo a jede to jak má. Tady se taky ukazuje, že i LNB konvertory mají rozdílné zapojení elektroniky.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER

no z hlediska řešení je to blbost,ale nebudem pátrat co vše se změnilo výměnou LNB,prostě to chodí

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 006
Odpověď v diskusním vlákně
 

@davidasis

pokud měříš tento problém,tak pouze kostry a stínění,na živej se vykašli

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 006
Odpověď v diskusním vlákně
 

@DeNiro

a to ještě je slušnej technik,když vypisuje fakturu

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 006
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 93
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra