Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: DVB-T přijímače

Tuner externí USB pro VU+ TURBO 2 DVB-T2/C

Nedaří se mě zprovoznit tento USB externí tuner. V příjímači ho vidím, dám skenovat a nic žádná stanice. Vu+Uno 4kSe. Poslední VTI.
Externí USB hybridní tuner DVB-T2/C pro přijímače Vu+. Rozšíří váš přijímač o možnost digitálního pozemního (DVB-T2) nebo digitálního kabelového vysílání (DVB-C).

Tuner je podporován (plně kompatibilní) v přijímačích s firmwarem VTI (verze 8.x a vyšší), BlackHole (verze 2.1.6 a vyšší), OpenATV (6.x a vyšší), případně v dalších imagích. Funkčnost je dána drivery, které daná image obsahuje - pro správnou detekci tuneru je třeba mít aktualizované drivery v přijímači.

Instalace tuneru

USB tuner připojíte přes USB kabel k přijímači (součástí balení), kde se sám inicializuje a poté můžete v menu provést vyhledání (manuální nebo automatické) DVB-T2 nebo DVB-C programů.

Pro modely VU+

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 980
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tuner externí USB pro VU+ TURBO 2 DVB-T2/C

Možná by bylo jednodušší, kdybys napsal, co všechno si zkoušel. Mám dreama, takže budu jenom teoretizovat, vyměň image a vyzkoušej třeba openBH, ATV, PLI. Anebo podívej ve VTI do stažených pluginů-driverů a zkontroluj nainstalované ovladače, popř. stáhni a doinstaluj, pokud chybí, sám si to napsal. Určitě někdo poradí konkrétnějc...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 092
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tuner externí USB pro VU+ TURBO 2 DVB-T2/C

Není možné, mám úplně stejnou sestavu a vše funguje jak má.Pokud je v pořádku anténa, svod a v nastavení si navolil DVB-T2 (default je DVB-C) zvolil region Europe či jak to tam je MUSÍ NALADIT. :))

hrotik
Registrace: 1/2024
Příspěvků: 10
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tuner externí USB pro VU+ TURBO 2 DVB-T2/C

VTI 15 ovladače obsahuje, nic jsem nedoinstalovával,šlo to na první dobrou. :))

hrotik
Registrace: 1/2024
Příspěvků: 10
Odpověď v diskusním vlákně
 

OpenPLi 8.3

Malo by to ist. Bolo by dobre pripadne ak sa da - dat screen nastavenia ak mas.
Ja to skusal na OpenPli 8.3 (drivers som si doinstaloval a chytilo sa to hned, aj DVB-T/T2 aj DVB-C).
Este doplnim, ze som to skusal aj na Vu+ Zero 4K.
UNO4K som vratil, nechal som si Duo4KSE a Ultimo 4K.. (rozhodoval som sa, co detom do izby - im postaci Zero 4K, lebo prevazne okupuju obyvacku..) :)))

Mopky2
Registrace: 10/2015
Příspěvků: 140
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tuner externí USB pro VU+ TURBO 2 DVB-T2/C

Měl jsem kdysi zero 4k i s tím tunerem. U openaTv bylo nutné stáhnout ovladače pak restart tvrdý boxu a potom to už šlo naladit. Hlavně se to musí povolit v menu tuneru při ladění pozemních kanálů. VTI jsem tam neměl.

Fanyn
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 804
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tuner externí USB pro VU+ TURBO 2 DVB-T2/C

Chlapi díky moc. Jak píše @hrotik měl já starý osel navolený default DVB-C😐 Už to jde.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 980
Odpověď v diskusním vlákně
 

milde,

Vpohode, hlavně že si na to přišel a makato. Taky uvažuju o pořízení VU Zero 4k a doplnil bych to tím tunerem DVB-T2.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 9 034
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER

No je to takový sichr, když je na sat špatné počasí. I když používám i IPTV, ale já mám rád vše v jednom, když to jde. Tv mam 13let starou, tak to neumi. Ale jde ještě dobře tak nechávám ležet.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 980
Odpověď v diskusním vlákně
 

milde

Mám to taky tak. Staršího Samsunga 11let a k tomu SAT přijímač Humax 5001, který je na tom se stářím obdobně, ale stále funkční. Měl jsem VUcko pujceny na chvíli s dvb-t/t2 a měl pěkný obraz i na těch SD verzích to šlo s obrazovou kvalitou na tom mém stařičkém Samsung TV řady 40 ES 7000. Tak dokavad to půjde, tak bych k tomu pořídil trochu něco lepšího i s pozemakem. Uvažoval jsem o levnější variantě od AB Cryptoboxu, ale pak jsem si to promyslel, hlavně kvůli té obrazové kvalitě a osazení elektroniky uvnitř přístroje. ABecko mini má ve výbavě trochu něco navíc, ale je to přeci jenom Čína a kvalita obrazu muže být úplně někde jinde i když umí taky systém linux.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 9 034
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER

Šel bych do Linuxu. Mam ještě stařičké Dreamboxy 800 Se a pořád fungují. Pak jsem šel do Vu+ Uno 4k se a 4 roky spokojenost. Tv ještě nemám 4k, ale obraz výtečny. Mají ho ještě 3 kámoši a nikdo žádný problém. S tou cenou se nějak srovnáš😆 Nechci dělat reklamu.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 980
Odpověď v diskusním vlákně
 

Milde

@ Milde. Super, ze Ti tuner uz ide. Som rad,ze to bolo len v nastaveni..

@Hyper, ako pise aj Milde, nieco Linuxove a ja len doplnim, kto chce kvalitu a klud, si ju najde. Ja to nasiel vo VU+.. pre mna to je znacka za ktoru sa oplati priplatit. Ale treba aj postudovat.. potom o to je ta spokojnost este vacsia ;)

Mopky2
Registrace: 10/2015
Příspěvků: 140
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Mopky2

Dík jede. A jinak na sat přijímačích jsem nikdy nešetřil. Nekupuju na rok. Vyplatí se to.👍

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 980
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tuner externí USB pro VU+ TURBO 2 DVB-T2/C

Ahoj,

kdysi jsem řešil problém s první verzí turbo tuneru pro VU+. Na jednom přijímači fungoval bez problémů, na dvou vůbec. Zkoušel jsem kde co, dokonce jsem volal na technickou podporu. Pořád to nefungovalo. Pořádně jsem nepřišel na to, proč.

Jednoho dne jsem to prostě rozběhal. Měl jsem podezření, že se to hádalo s interním tunerem. Bylo to na VU+ Uno 4K a UNO 4K SE. Někdy totiž šel turbo tuner a zase nefungoval satelit. Teoreticky je možné, že se to nemusí s emulátorem (když je karta ICE S*****k ve čtečce).

Dnes funguje na všech třech, jen na jednom z nich to občas zamrzne. Nesvítí zelená, jen červená a musí se někdy několikrát restartovat, aby to šlo. Někdy pomůže vytáhnout ven, restart, pak vypnout, strčit do USB a znovu zapnout a už to jede.

VTI poslední verze by to "měl" bez problémů podporovat.

Pokud je to na DVB-C, tak je problém, že modul nenačítá kódy, takže se musí jednou za čas strčit třeba do televize, aby se kódy znovu načetly (u Vodafone/dříve UPC).

Ladění programů je o dost pomalejší, než když máte interní tuner. Přepínání kódovaných programů je i několik sekund. DVB-T je bez problémů.

OrHoro
Registrace: 4/2010
Příspěvků: 848
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tuner externí USB pro VU+ TURBO 2 DVB-T2/C

V Oscamu mám jen nastaveno, že CA modul má vyšší prioritu než UNI čtečka. Ale i tak, jednou za uherský rok se stává, že musím kartu z UNI čtečky vytáhnout a dát restart. Ale minimálně.

OrHoro
Registrace: 4/2010
Příspěvků: 848
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tuner externí USB pro VU+ TURBO 2 DVB-T2/C

A jdou tam narvat picony? Jinak je to chudy

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 980
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tuner externí USB pro VU+ TURBO 2 DVB-T2/C

Používám už nějakou dobu oba typy VU+ tunerů, ten novější usb VU+ Turbo s Vu+Uno 4kSe (servr) a i ten starší turbo tuner-malá hranatá krabička u Zera4k a nikdy jsem žádný problém jak OrHoro neměl.DVB-C nemám tak to nevím. Ani p.Ševčík když to tady kdysi na parabole prezentoval žádný problém nezmiňoval: https://www.parabola.cz/clanky/6902/vu-plus-turbo-se-tuner-novy-externi-dvb-t2-c-tuner-pro-prijimace-vu-plus/
Picony na dvbt má chocholoušek v pluginu nebo ke stažení u něj na www.

hrotik
Registrace: 1/2024
Příspěvků: 10
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tuner externí USB pro VU+ TURBO 2 DVB-T2/C

Jak jsem psal, na začátku mi to u dvou ze tří přijímačů VU+ blbnulo, že se nerozsvítila zelená LED a tuner se prostě nespustil. On sice byl v nabídce vyhledávání programů, ale nefungovalo to. Pravděpodobně se to hádalo s kartou v UNI čtečce. Já to používal výhradně na DVB-C společně s modulem a kartou. Pokud to někdo používal jen na DVB-T a nebo měl jinak nastavený Oscam, tak mu to problémy dělat nemuselo.

Psal jsem to jako jednu z možností pro zakladatele tohoto vlákna.

OrHoro
Registrace: 4/2010
Příspěvků: 848
Odpověď v diskusním vlákně
 

@OrHoro

Už to frčí. Akorát nemohu najít picony. Mám Chocholouska plugin a tam nic pro DVB-T.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 980
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tuner externí USB pro VU+ TURBO 2 DVB-T2/C

U Chocholouška v pluginu picony pro DVB-T najdeš jako položku DTT CZ/SK někde v horní části toho seznamu.Nemusí tam být ale úplně všechny, záleží na regionu.Já jsem si chybějící nadefinoval sám.

hrotik
Registrace: 1/2024
Příspěvků: 10
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tuner externí USB pro VU+ TURBO 2 DVB-T2/C

Já jsem si picony vyráběl sám, protože pro kabelovou televizi chyběly všechny. Je to sice piplačka, ale dá se to.

OrHoro
Registrace: 4/2010
Příspěvků: 848
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tuner externí USB pro VU+ TURBO 2 DVB-T2/C

Ano položku DTT tam mám, ale nic se nestáhne. Tak si ty picony přejmenuji. Ano je to piplačka. Ale bez nich to není ono. Jsem na ně zvyklý ze satu.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 980
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tuner externí USB pro VU+ TURBO 2 DVB-T2/C

milde, máš v pluginu dobře nastavenou cestu pro stažení picon? mělo by být: usr/share/enigma2/picon, další varianta je si u chocholouška na stránkách vybrat czskDTT stahnout a do toho adresáře je prostě nakopírovat.

hrotik
Registrace: 1/2024
Příspěvků: 10
Odpověď v diskusním vlákně
 

@hrotik

Ano cestu mám dobře. Na sat se normálně stahují. Nicméně stáhnu ručně z jeho stránek a uložím do sat přijímače.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 980
Odpověď v diskusním vlákně
 

@hrotik

Díky tak to pomohlo. Picony jsem stáhl ze stránky chocholouška a nakopíroval do adresáře. Už tam jsou. Z apky ani boha. I když z ní stahuji pro orbit. Tam to jde.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 980
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra