Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

TV 50-55in do 600Eur/15tis KC pre Skylink satelit

Zdravim, chcem sa poradit. Zhanam novu smart tv pre primarny prijem Skylink cez satelit. Mala by to byt cca 50-55in TV, svizny interface, aby prepinanie programov netrvalo moc dlho (chcel by som vyuzivat integrovany S2 tuner a CI modul so skylink kartou). Primarne sa na tom pozera sport pripadne filmy, vsetko cez satelit. Dakujem za tipy.

dextersk
Registrace: 5/2013
Příspěvků: 10
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 52
Odpověď v diskusním vlákně
 

@dextersk píše:

...svizny interface, aby prepinanie programov netrvalo moc dlho...

Taký TV, ktorý toto spĺňa v cene 600€ snáď ani neexistuje!
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 643
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV 50-55in do 600Eur/15tis KC pre Skylink...

s rýchlym prepínaním , popozeraj v bazare .

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 515
Odpověď v diskusním vlákně
 

TV 50-55

https://www.jvc-tv.cz/produkty/?p[]=3464:01239
Naprosto bezproblémové ......

mini
Registrace: 7/2009
Příspěvků: 676
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV 50-55in do 600Eur/15tis KC pre Skylink...

pomerne svižne prepínajú modely Hisence...

zoly
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 417
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV 50-55in do 600Eur/15tis KC pre Skylink...

Jestli nepotřebuješ mít setříděné programy podle sebe a spokojíš se s tabulkou SkyLink Fastscan, tak mrkni někde v prodejně na Samsung QE55Q60C, anebo pokud se vejde tak ještě na Samsung UE65CU7172...neboj se té velikosti. Nedávno jsem na ní ladil SkyLink a mile mě překvapila kvalitou obrazu. Horší je to u obou se Smart dálkovým ovladačem. Tam rovnou doporučuji přikoupit od Samsungu klasický.

john72
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 144
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV 50-55in do 600Eur/15tis KC pre Skylink...

Osobná skúsenosť LG,cena,kvalita,spoľahlivosť,životnosť,prehravanie multimedii,dokonalosť neexistuje.

IgorDu
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 68
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV 50-55in do 600Eur/15tis KC pre Skylink...

Když už je tu zmiňovaná značka Samsung a řada Q60, tak bych spíš doporučoval si o neco připlatit a jít do typu QE55Q80C, která má 100 Hz technologií snimkovani obrazu a Direct led podsvícení.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 956
Odpověď v diskusním vlákně
 

@dextersk

Ak to chceš na šport a filmy, tak určite treba priplatiť a kúpiť 100 Hz TV. Napríklad Philips 50PUS8818, prípadne LG 55QNED813.

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 220
Odpověď v diskusním vlákně
 

dextersk

jen dodám, stejný typ Samsung Q80C v 50 palcích má pouze 50 Hz technologií snímkování obrazu, která je i u typu tv LED od Samsung, které ti tu doporučuje john72. Cenová hladina u této řady 50Q80C se pohybuje momentálně kolem 15 až 17 tis.. u nás.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 956
Odpověď v diskusním vlákně
 

@zoly

A poměrně svižně končí také ve sběrných dvorech-tedy v této cenové relaci.Osobní zkušenost. Dvojnásobná zkušenost v mojí rodině i přes mé velké varování. ;)

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

@dextersk

Neblbni a našetři si na pořádnou televizi 100Hz. A na rychlé přepínání satelitních kanálů při příjmu přes televizní tuner rychle zapomeň.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 760
Odpověď v diskusním vlákně
 

MMorous

más vpodstate pravdu, osobně bych šel do cenové hladiny 25 až 30 tisíc a pokud bych si měl vybrat od Samsung výrobce z LCD QLED řady, šel bych do řady QE55QN92C případně QN90C. To teď bude záležet na něm, pro co se rozhodne, obzvlášť pokud potřebuje okamžitou náhradu a kolik muže do toho investovat.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 956
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV 50-55in do 600Eur/15tis KC pre Skylink...

Dneska jsem viděl u zákaznice OLED LG 65C32LA a koukal jsem na net tak ji nikdo prakticky neprodává u nás snad LG shop... :)))

Fanyn
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 783
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV 50-55in do 600Eur/15tis KC pre Skylink...

Ještě dodám, že v té cenové hladine kolem 30 tisíc by se mohl taky zaměřit i na technologii OLED a případně si vybrat v uhlopricce 55 placu.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 956
Odpověď v diskusním vlákně
 

nemá cenu

radit,dlouhá diskuze a nakonec si koupí samšunt

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV 50-55in do 600Eur/15tis KC pre Skylink...

Oprava, má být v uhlopricce 55 palcu. :))

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 956
Odpověď v diskusním vlákně
 

pierrepetr

tak to mas asi pravdu, každý něco doporučí, třeba to Samsung nakonec nebude. :)))

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 956
Odpověď v diskusním vlákně
 

@dextersk

Jenom ještě jednu informaci - čím starší model, tím dřív skočí podpora. Podpora bývá 8 let, když koupíš starší model cca 2-3 roky starej, tak Ti o to dřív podpora skončí. Co a jak to obnáší těžko říct, mě u jedný sonky kdysi vypli některý internetový služby.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 760
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV 50-55in do 600Eur/15tis KC pre Skylink...

dik za rady, kazdopadne budget je max 600eur / 15tis. Kc, momentalne sa vyuziva dnes uz archaicky 43" Philips a GoSat 7055 prijimac, ktory je dost pomaly, takze ked spominam "svizny interface" porovnal by som to s aktualnym nastavenim. Mam to pre mamu, ktora nestoji a ziadne komplikovane nastavovania.

dextersk
Registrace: 5/2013
Příspěvků: 10
Odpověď v diskusním vlákně
 

@dextersk

;)
Ale keď ti ide hlavne o rýchle a svižné prepínanie programov, tak si mal uvažovať nie nad výmenou tv, ale nad výmenou toho GoSatu - veď to je už vykopávka, za ktorou v dnešnej dobe ani pes neštátne!
Nemusíš sa riadiť mojimi radami, ale poviem ti jednu vec. Naša babka - moja mama, má vo svojej izbe linuxový stb, ktorý nielen je svižný a rýchly, ale napr. informácie z epg sú v menu týchto typov stb spracované na oveľa vyššej úrovni, než je tomu trebárs u toho GoSatu. Zo strany našej babky úplná spokojnosť. Telka je v tomto prípade iba "zobrazovač signálu", pri ktorom nezáleží či má/nemá sat tuner a vôbec nikoho netrápi rýchlosť prepínania programov tej TV.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 643
Odpověď v diskusním vlákně
 

@dextersk

Oprava:
...dobe ani pes neštekne!
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 643
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Naprostý souhlas. Mám kolem sebe spoustu "důchodců". Skoro každý chtěl "televizi ze sat tunerem....". A najednou přišlo rozčarování, někde nešel uspořádat setting, některým po každém výpadku proudu jsem musel znovu nastavit televizi a tak stále dokola. Těm, co si nechali poradit, jsem zakoupil linuxové sat. přijímače (malá Zera+) a od té doby mám naprostý pokoj (a na dálku jim upravuji setting, když se přidají nějaké programy - jsou tací, co si platí i některý z vyšších balíčků). Toť moje zkušenost. Zapomeň na televizi a pořiď si nový satelitní přijímač.

kynolog07
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 40
Odpověď v diskusním vlákně
 

@dextersk

Súhlas, na nastavenie nového Samsungu som použil diaľkové od toho staršieho, inak by ma asi porazilo. Ja som so Samsungom spokojný. Raz nastavíš a funguje a má FastScan pre Skylink. Na svižný interface skôr vymeniť STB, než TV

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 262
Odpověď v diskusním vlákně
 

Další ale

Ta telka je taky archaická. Kdoví jestli umí alespoň FullHD, další problém bude také nejspíš v kabelu HDMI a jestli je paní postarší seniorka, tak na oči je vždy lepší 100Hz. K moderní televizi také patří internet buď po wifi nebo kabelem

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 760
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV 50-55in do 600Eur/15tis KC pre Skylink...

Pánové, dextersk se rozhodl pro cenu do 15000 tak mu nevnucujte 65ky nebo oled.Já jsem pro Finlux TV55FUF9060 za 12500.Je to linux a lze setřídit programy do jednoho menu a přepínání je také vcelku rychlé.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 911
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 52
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra