Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

45 kanal Lysá

Poprosil bych o pomoc,45 mi blbne-rušení?/Havířov blesk/,mizí,ale uplně,někdy nenaladí stb telesystem 8020 nic,potom to jede bez problému a zase pád,po víc jak roce jsem nasadil plzen síto na Lysou/na balkoně nejmíń vadí,kvůli polákům,nebije se to s 44-Třinec-43 Skrzyczne?,existuje odlaďovač?-děkuji,pomuže někdo z okolí!

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 876
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 45 kanal Lysá

5G filter by som vyskúšal.Mne ide odrazom Kojál 40 k len z 5G filtrom,podobne aj Skrzyczne.

juro1970
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 629
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 45 kanal Lysá

Mohlo by na tom něco být,kdysi dávno problém nebyl,zatím jsem měl větší strach z Třince 44,děkuji ,vyzkouším. :lookaround:

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 876
Odpověď v diskusním vlákně
 

@spyko

Odlaďovač na sousední kanály neexistuje, sousední kanály se dnes nejlépe řeší použitím tzv. DSP. Jenže sousední kanály nejspíš nebudou tvůj problém!! Ten může být v x věcech, od SFN přes problém s tvým anténním systémem po rušení 5G sítěmi v pásmu 700-800 MHz. V okolí máš spoustu BTSek, na některých celkem nedávno spuštěný zkušební provoz v pásmu 700-800, nebo soused nekde v paneláku začal používat router na LTE/5G internet (nejlépe od O2) a je problém na světě :))) Jako nejpravděpodobnější vidím to rušení - zkus nějaký dobrý 5G/LTE filtr 700MHz+.

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 45 kanal Lysá

No neuvědomil jsem si 5g,mame tu vodafon a podu ve světle,ale 5g anteny tu jsou,takže jdu do toho,ještě-kde ten filtr umístit,k anteně nebo k přístroji?,jo a propouští napětí k zesáku,5v?děkuji.

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 876
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 45 kanal Lysá

filtr zásadně před zesilovač !! pak už tě nezajímá jestli propouští ss napětí (většinou ano)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 45 kanal Lysá

Teoretický by mal byť filter zaradení pred zosilňovač,ja ho používam na vstupe do set top boxu,kde mám lepšie výsledky,ako ked ho dám pred zosilňovač,lebo pri slabom signáli potlači filter aj samotný kanál.Záleží aký má útlm filter.

juro1970
Registrace: 5/2010
Příspěvků: 629
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 45 kanal Lysá

Panové děkuji ,zakoupen na ALZE,zitra zkouším,z obou stran-pro jistotu! :))

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 876
Odpověď v diskusním vlákně
 

spyko,

Jak si uspěl, pomohlo to? Kterej si vzal filtr, ten od Technisatu -50 dB nebo -100 dB.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 973
Odpověď v diskusním vlákně
 

HYPER

Asi jsem udělal kopanec,chtěl jsem to mít rychle a levně/alza/,no a nic moc EMOS/180KČ/,45k vypadává sice míň ale furt,zato se objevil Třinec 44k,ten drží,ale občas spadne,vyhodil jsem zesák Emos,zkusím ještě zvednout antenu,mezi Wislou a Lysou je přecejenom díra.,ale polsko jede dobře a kvuli nim to mám,zbytek vodafone,děkuji. :((

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 876
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 45 kanal Lysá

A jak vypadá signál na měřáku - spektrum ? :8)

Octagon SF 8008 Supreme , Skylink komplet, O2TV zlatá, Eurosport player, SONY Bravia 49XG9005, E85 multifocus

drobeček
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 6 663
Odpověď v diskusním vlákně
 

Spyko

Díky za informaci. Tady bude asi i víc faktoru, samotný průchozí útlum filtru, úroveň signálu jednotlivých kanalu na anténě a kvalita signálu plus LTE signál z BTS. Od EMOS mas jaky typ zesilovace, ten do krabičky antény nebo připojení na koaxial. Potřebuješ to udělat tak, aby filtr byl před zesilovačem. A nechat si to i aspoň změřit, aby si věděl, zda to půjde nebo ne.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 973
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 45 kanal Lysá

Prosím,mě jako totálnímu amatéru nemluvte nic o měřáku,jsem to stejně zbastlil jako doplněk,kdysi dávno jsem měl směrovku i síto,ale dostali jsme zákaz!

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 876
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 45 kanal Lysá

Zesák jsem vyhodil,EMOS je u anteny,bohužel se teď nedostanu k tv-vnoučata hrají,asi až v noci,děkuji.
Mám tu ale jeden bonus,přenesl jsem síto na okno na sever,kdysi to jelo i zde-jen problém s Hůrkou,včera polák ani tuk,Katowice i Opole-češi v pohodě,proklel jsem vše až do západního Německa i EU. :fuming:

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 876
Odpověď v diskusním vlákně
 

Spyko

Vpohode, Ideální řešení by bylo u vás společná anténa na baráku pokud ji nemáte i s příjmem polských programu.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 973
Odpověď v diskusním vlákně
 

@spyko

ten filter od emosu som doma skušal umna potlačil lte uplne bolo to vydiet na spektraku.Co sa tika toho zosilovača od emosu ak je to ten valček na kabel ten umna nešiel dobre rozkmitaval sa tak som ho hodil do koša. :(

jopo166
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 1 673
Odpověď v diskusním vlákně
 

Spyko

Kolik dB zesílení má ten zesilovač? 30 dB. Muže být příliš silný a problém je na světě.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 973
Odpověď v diskusním vlákně
 

Pozemní televize vyžaduje investici

Na radu RAFI007 jsem doma i u příbuzných začal používat zesilovače LEM.
Mohu chytat co chci, například i Slovensko. Někde se dají filtry, jinde se silné stanice vedle slabých konvertorem převedou na prázdná místa v pásmu.Vše je uvnitř LEM. Mám pozemní CS+PL+SK a nepotřebuji placenou satelitní televizi plnou násilí. Výpadky jsou výjimečné při projetí dlouhých kamionů.Vzhledem k tomu, že jsme sousedé, nabízím osobní návštěvu u nás. Osobní poštu máme oba.

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.

samorost
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 374
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 45 kanal Lysá

Bez proměření signálu je to jen takové bastlení s nejasným výsledkem a zpravidla vyhozené peníze za zbytečné komponenty... :lookaround:

Octagon SF 8008 Supreme , Skylink komplet, O2TV zlatá, Eurosport player, SONY Bravia 49XG9005, E85 multifocus

drobeček
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 6 663
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 45 kanal Lysá

Společnou zlikvidovali UPC+PODA,zesilení je 20db,musím stejně koupit nové napajení,mám doma ještě aktivní rozbočovač-zas bych musel měnit kabel od síta-krátké napajení,něco koupím,byla to zbastlená rychlovka,neb uvažuji o likvidaci vodafone,nechám jen internet,stejně tam nic není-reklamy,žena má jutube,chlapi díky moc! :)

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 876
Odpověď v diskusním vlákně
 

Spyko

nemáš zač, tak s tema likvidacema to znam taky z devadesátých let. Bytak u nás se přestal starat o společný antény a lidí nalákal na kabelovku za pade měsíčně. Pak to koupilo Upc a dnes to má Vodafone.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 973
Odpověď v diskusním vlákně
 

Síla signálu a kvalita signálu

jsou dostatečné údaje k tomu, aby se člověk zorientoval u sousedních kanálů. Pak může volit, co zesílí, co prožene přes filtry a co překonvertuje na jiné kanály. LEM je drahý, ale je to definitivní řešení a programování na počítači je neskutečně jednoduché.
1.Lze zvolit filtry na každém ze tří vstupů a to pouhou volbou kanálu filtru.
2.Lze volit zesílení na každém vstupu.
3. Lze konvertorovat silný signál z některého vstupu na jiný.
4. Lze poslat napětí do některého vstupu a z něho do předzesilovače.
5. Na obrazovce počítače naskočí tak jednoduché schéma, že to pochopil i takový trouba, jako jsem já.
Jinak v Havířově se mlátí Ostrava s Lysou horou na kanále 45.Stačí přechodná odrazová plocha a je malér.Anténu je vhodné umístit tak, aby byla buď Ostrava (pouze) nabo Lysá hora (pouze).

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.

samorost
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 374
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 45 kanal Lysá

Filtr má 40db,zkusím Třinec nějak povýšit,drží víc než Lysá,ale jak už jsem psal,záleží mi hlavně na polácích,nechám základ vodafone,ale mrzí mě to,to přepínání leze na nervy. :lookaround:

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 876
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra