Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
29.06.2008, 10:29.18

IP Box 9000HD - par otazok

Dakujem vsetkym, ktory mi minule pomohli a chcel by som sa opytat este par otazok:
- ked dam v programe nahravat nejaky program, co sa stane ak program bude meskat? vie si poradit prijimac a nahra to dobre, alebo to bude nahravat len podla casu v EPG (na UPC este program nejde ale epg sa uz zmeni v dany cas)
- da sa tento pristroj prepnut aj tak, ze na jednu TV by siel pozerat program z jedneho tunera a na druhu z druheho? Pripadne ako ho zapojit ak budem mat prepojeny prujimac s TV cez HDMI kabel a zaroven by som chcel v inej izbe pozerat napr cez scart alebo AV vystup?
- sietovy kabel musi byt s pocitacom krizeny alebo nie?
- ak tam pripojim USB kluc, aj ten musi byt preformatovany? Ak hej, uvidim ho potom v PC normalne a bude sa nan dat nahrat subor vacsi ako 4G, tak ako je to v NTFS?
- dokaze to zdielat kartu s OpenBoxom 810?
- pri googleni som casto narazil na to ze vsetci cakaju az bude pre tento pristroj Enigma. Moze mi niekto vysvetlit o co sa jedna, preco to tak vsetci tuzobne ocakavaju? co by bolo lepsie ak by enigma bola?

Dakujem vopred za odpovede. Skusil som googlit, ale to uz su otazky na ktore som nenasiel odpoved.
uživatel
Billysk
30.06.2008, 21:47.30

RE: IP Box 9000HD - par otazok

Pokila je mne zname, tak ziadny sat. prijimac nevie vyhodnotit nieco take ako je event_id. Takze- epg je jediny mozny "spustac" programu- v casovom predstihu ho treba ozancit. Skutocny zaciatok uz ale je nieco ine.
Na Linuxove prijimace sa enigma hodi. Hodi sa hlavne vtedy, ked oficialny vyvoj zaostava, nestiha alebo nevie. Su linuxove prijimace, pre ktore enigma nieje spasou- ale volbou. Pre IP900 bude enigma urcite spasou. 1/2 roka po uvedeni prijimaca nieje ukonceny ani vyvoj zakladneho image, cim sa uzivatel dostava do ulohy nechceneho betatestera a to uz nehovorim o dodatocnych hw upravach, ktore neriesa progres ,ale zakladne problemy prijimaca.
Ostatne image podla popisu nepodporuje FATxx - co pre mnohich moze znamenat tiez krok zpat.
Na zdielanie je IP9000 plne vybavene, len ten spominany Openbox nie- zasadne sa card data deli len s kamaratmi - Opnebox prijimacmi. :)))
uživatel
grantec
01.07.2008, 08:32.49

RE: IP Box 9000HD - par otazok

Dik moc za odpoved. Vcera mi prisil IP box a uz som prisiel na to ako to robit pri nahravani z EPG. V nastaveniach som nasiel ze sa da nastavit casovy posun o kolko skor ma zacat nahravat a o kolko neskor ma skoncit. Takze v pohode. Trochu ma prekvapilo ze ofiko soft nevie pracovat s originalnymi kartami v UNI citacke, ale uz sa mi tam podarilo nasukat neofic. soft a vsetko slape ako ma. Uz jedina vec co mi tam este chyba je snad keby to dokazalo z druheho tunera poslat obraz do ineho TV (napr. 1. tuner by siel do HDMI vystupu a druhy do Scart), ale to mi je jasne ze to asi nepojde. Minimalne ak nastavim HDMI a zmenim rozlisenie prestane signal ist do scart, tam ide iba ked necham zapnute SD. Inak je to super pristoj, i ked trochu drahy.
uživatel
Billysk