Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
15.02.2009, 00:48.08

vantage 1100s + sg2100

Ja uz fakt neviem, prosim pomoc. 1100s + sg2100 od 24W po 53E. Firmware 02.41.01T-O, stiahnuty hotovy setting. Vsetky anteny su nastavene ako pozicioner. Pokial menim satelit cez H, tak vsetko v poriadku. Ak cez V, tak to vobec nejde, sice pise, ze toci, ale nic neotoci. Musim zvolit nieco na H a potom zafunguje. Aby to nebolo vsetko, kopa V stanic nejde vobec, alebo kvalita velmi skace (napriklad 23.5 11992H ide Nova pekne, ale 12,525V je trhana, este aj zvuk cvaka, stupnica kvality lieta od 10 po 90 akokeby sa antena knisala vo vetre, ale neknisa sa a na ziadnom H mi to nerobi, podobne blbosti ale aj na 28.5 a inde). Pokial som fungoval na CRCI5500+ (1,5 tyzdna dozadu), nikdy som nic podobne nemal. Ale na 1w, ktory som dosial studoval, mi idu v pohode aj vsetky V, kvalita V je rovnaka ako kvalita H, tam V nefunguje nejako menejcenne. Chybny je LNB, vantage alebo ja?
uživatel
harmi
15.02.2009, 08:02.50

RE: vantage 1100s + sg2100

Zrejme vadný LNB.
uživatel
PopoDag
15.02.2009, 11:02.58

RE: vantage 1100s + sg2100

Nebo má přijímač v kombinaci lnb,motor,sat reciver velký proudový odběr a vypíná potom ochrana v reciveru.
uživatel
Fanyn
15.02.2009, 12:46.39

vantage 1100s + sg2100

Mám podobnou zkušenost. Na 23,5E a 28,2E v pořádku obě polarizace, na 19,2E jde všechno na H a nic na V. Točí vždy. Nastavení vlastní, zatím jen 3 satelity. Při pokusu o nastavení dalších mám problémy s ručním natáčením, které pravděpodobně souvisí s aktivací/deaktivací limitů. Pokud někdo zkušený popíše přesný postup, budu mu vděčný.
uživatel
jansv
15.02.2009, 14:15.21

RE: vantage 1100s + sg2100

Nuz medzitym som zistil, ze tocim v pohode aj V, ak odpojim do serie zapojeny digiII humax..... Ak som zapojil lnb-humax-vantage, nevedel som uz ani prepnut z V na H kanal na tom istom rovnakom satelite, ak som zapojeny lnb-vantage-humax, tak viem tocit na H na kanal, ale V niektore blbnu ako som uviedol na zaciatku. Je to ale nejako premenlive v case, lebo aj na 1W mi V zacali blbnut niekedy ak bolo vsetko spojene spolu. Ak humax odpojim uplne, cize len lnb-vantage, tak idem v pohode aj cez V, tocenie i kvalita. Kdepak ti nemecki soudruzi udelali chybu. Nepaci sa mi to, lebo ked som mal 2 humaxy digi a crci5500+, taketo nic sa mi nedialo bez ohladu na ich poradie.

RE jansv: Ja som uz naladil asi 10 druzic, vzdy tak, ze som najprv zrusil limity, nasiel podla prehladu tu na parabole nejaky H transponder, zvolil continuos, stlacil zlty a bud dolava alebo doprava, ked som nasiel vychylku, tak OK, potom continuos zmenit na step 1, doladit (je to velmi jemne, niekde staci aj krok 2 az 3 a nic sa nezmenilo), ulozit poziciu. Limity som nanovo modrym/cervenym nenastavoval, niekedy som nasiel inu druzicu nez som chcel, takze znova. Niektore som ale takto nenasiel a hladal som preto pomaly krokom 5, natiahol som hotovy setting BG_ChData 20-12-2008_MOTOR.rar, lebo to automaticke hladanie predsa len zase trva.
uživatel
harmi