Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

Tuner Evolve Mars - nefunkcny na jednom PC

Kupil som si USB DVB-T tuner Evolve Mars, mam s nim problemy a tymto vas prosim o pomoc.

Na notebooku s Windows Vista 32 bit mi funguje v programe ProgDVB, je mozne naladit programy a aj sledovat, DVB Dream tam nejde, ale neskusal som to dlho.

Na PC s rovnakym OS, v rovnakom programe s rovnakymi nastaveniami (kopia) mi to nejde naladit ani kopia kde su uz programy naladene nemaju signal, rovnako ani v DVB Dream, ani v TotalMedia 3.5 - oficialnom programe z instalacneho DVD, velmi casto to zamrzne a pomoze len restart PC.

Velmi zvlastny jav je deaktivacia internetu vo vsetkych prehliadacoch pri zapnutom programe ktory pouziva USB Mars tuner.

OS v danom PC bol nedavno preinstalovany, dalej som uz skusal:

- vypnut antivir a firewall
- vypnut rozne programy ktore sa spustaju pri starte
- rozne verzie ProgDVB a DVB Dream (mam najnovsiu legalnu verziu 2.2a)
- rozne device subory, aj alternativne (pre DVB Dream)
- fyzicky vybrat SS2 a a SS HD2 karty ktore mam zapojene v PCI slotoch
- skontrolovat signal pomocou notebooku kde tuner funguje
- ine USB sloty

Kde by mohol byt problem a co by som este mohol vyskusat okrem preinstalovania OS?

Dakujem.

Dreamer
Registrace: 7/2004
Příspěvků: 505
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tuner Evolve Mars - nefunkcny na jednom PC

Mám ten tuner,ale ja mám Windows 7,64 bitovú verziu.Tiež mi to spočiatku nechcelo fungovať,skúšal som použiť orig.soft z pribaleného cd,aj Windows media center,pri ladení to trvalo neskutočne dlho a aj tak to nič nenašlo.Tak som skúšal meniť usb porty a asi pri3,alebo 4 si to myslím že samo stiahlo ovládače a odvtedy bez problémov funguje s origo softom,aj s Windows media center.Takže ti to pravdepodobne nenainštalovalo ovládače a tam bude pes zakopaný.

jmajoj
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 38
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tuner Evolve Mars - nefunkcny na jednom PC

Dik za reakciu, mne to na notebooku s rovnakym OS ide, na PC som skusal asi 5 USB portov, ovladac som nainstaloval z DVD a pri vlozeni do ineho slotu sa tuner automaticky nainstaluje, detekuje, vidim to podla tray ikony a tiez programy DVB Dream a ProgDVB detekuje kartu.

Mohol by byt problem v tom ze mam zapojenych vela USB zariadeni?

Dreamer
Registrace: 7/2004
Příspěvků: 505
Odpověď v diskusním vlákně
 

Vyriesene!

Problem vyrieseny!!! :D

Vyskusal som dalsi USB slot, mozno piaty alebo siesty v poradi a konecne to ide a bez mrznutia, aj net ide!

Doplnim ze to ide s ProgDVB aj DVB Dream 2.2a.

Dakujem za pokus o pomoc.

Dreamer
Registrace: 7/2004
Příspěvků: 505
Odpověď v diskusním vlákně
 

Stale nevyriesene, dalsie problemy

Tak, tesil som sa predcasne. :(

Potom co som preinstaloval ovladac aj program DVB Dream to islo, restartoval som PC, stale to islo, ale po vypnuti PC to na druhy den opat neslo, toto sa zopakovalo 2x. Neviem kde je problem, niekedy ked vypnem PC a zapnem, ide to, niekedy sa to pokazi a musim vsetko preinstalovat, medzitym to mrzne a musim aspon 2x restartovat PC.

Cim to moze byt, zly kus, alebo chyba v PC, SW ci SW? :(

Dreamer
Registrace: 7/2004
Příspěvků: 505
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tuner Evolve Mars - nefunkcny na jednom PC

OK, problemom je teda ovladac, niekedy po zapnuti PC je zariadenie v offline rezime, nie je spustene, nieco podobne som mal s kartou Skystar2, tam bola aplikacia pomocou ktorej sa dalo restartovat zariadenie bez nutnosti restartovat PC. Pri tomto tuneri sa to ale opakuje kazdy den, pomoze vypnutie PC, zmena USB slotu, zapnutie, potom sa automaticky nainstaluje zariadenie a dalsi restart.

Ak to nefunguje, tak to nejde v ziadnom programe, DVB Dream, ProgDVB ani v oficialnom TotalMedia. Ak funguje, tak funguje v kazdom.

Mam teda 3 otazky. Kde by este mohol byt problem, moze byt chybny samotny tuner? Existuju alternativne ovladace, alebo by mohli fungovat ovladace z ineho podobneho tuneru? Existuje aplikacia na restartovanie/spustenie zariadenia softwarovo?

Dakujem.

Dreamer
Registrace: 7/2004
Příspěvků: 505
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tuner Evolve Mars - nefunkcny na jednom PC

Dnes sa vratil tuner z reklamacie, pravdepodobne v rovnakom stave, ale je mozne ze ma zmeneny FW, kazdopadne pocitam ze nepojde, ale mam moznost ho v tom pripade vymenit...

...Takze [B]aky tuner v podobnej cene 10-20€[/B] odporucate? Idealne ak mate funkcny pod OS [B]Win Vista 32 bit[/B]. Je mozne ze budu mat vsetky rovnaky cip, tak ak je to mozne s inym, ale ak nie, tak bude mat snad aspon ine ovladace, tak mozno uz problemy nebudu.

Preinstalovat OS nebudem, kupovat iny rovnako, len vyskusam preinstalovat povodny ovladac, prip. ak najdem na nete iny, ale zatial som nic nenasiel, len jeden pre Win 7 64 bit.

Dreamer
Registrace: 7/2004
Příspěvků: 505
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tuner Evolve Mars - nefunkcny na jednom PC

Pises nieco v tom zmysle, ze so startom systemu by sa mal spustat niejaky program ohladom dvb karty. A ak sa nespusti,tak potom nefunguje ziadna aplikacia na dvb. Ked je to tak,tak musis vysledovat,o aky program sa jedna a potom vynutit jeho spustanie. V task manageri by si mohol porovnat ake procesy bezia vtedy ked to funguje a vtedy, ked to nefunguje.
A vynutit spustanie hocijakeho programu ide aj jednoduchou cestou-napriklad programom regino.
Nehovorim, ze to tak je, ale z tvojho prispevku som to tak pochopil.

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 429
Odpověď v diskusním vlákně
 

Kasr

Dik za snahu, ale nie je to tak, pokusim sa to vysvetlit.

Ked nainstalujem ovladac, je jedno aky, z netu, z CD, tuner skoro nikdy nefunguje, vsetko mrzne, aj ostatne aplikacie, nenacitaju za internetove stranky a pod., len pri spravnej konstalacii hviezd sa mi to zvacsa po par hodinach podari rozchodit.

Ked to uz funguje, nic nemrzne, vsetko ide plynule, po restarte alebo vypnuti PC na par minut to stale funguje...

...ALE VZDY na druhy den to opat nefunguje, vzdy to ide len 1 den.

Teraz skusam nejake ovladace ktore som nasiel, ale vyzeraju byt vsetky rovnake, tak uvidime.

Ak by mal niekto ovladac ktory je funkcny pre zariadenie IT9135 a OS Win Vista 32 bit, napiste prosim.

Dreamer
Registrace: 7/2004
Příspěvků: 505
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tuner Evolve Mars - nefunkcny na jednom PC

Ked ti to funguje, vtedy v sprave hw mas asi u driverov vsetko ok. Ked nefunguje-je vtedy v sprave hw vsetko ok,alebo nie? A skontroluj aj beziace procesy-ked to funguje a ked nie. A hlavne neinstaluj driver na driver-najprv odinstalovat!

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 429
Odpověď v diskusním vlákně
 

Kasr

Ked to nefunguje, v sprave hw je vsetko ok, aj programy zobrazuju ze tuner tam je, len nie je spusteny.

Driver vzdy najskor odinstalujem, je na to subor na CD, niekedy to trva par sekund, niekedy par minut, odobranie HW v spravcovi zariadeni nie je mozne, zamrzne, vzdy.

Kazdopadne, tuner som uz vratil, na inom fore mi odporucili Aver Ultra H777 pre PCI-e za skvelu cenu 12€, vypredaj (povodne ceny este teraz su nad 40€). Na Aver tunery som nasiel vela pozitivnych reakcii, aj konkretne ne citlivost tunera, navyse ide o PCIe, takze snad to uz bude bezproblemove, tuner som uz objednal.

Dreamer
Registrace: 7/2004
Příspěvků: 505
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tuner Evolve Mars - nefunkcny na jednom PC

mas na to externu antenu?

skylink sa podla mojho nazoru správa neeticky

tulen
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 7 883
Odpověď v diskusním vlákně
 

tulen

Samozrejme, signal nie je problemom.

Dreamer
Registrace: 7/2004
Příspěvků: 505
Odpověď v diskusním vlákně
 

Problem vyrieseny...

Po vrateni nepouzitelneho tuneru Evolve Mars som si objednal AVerTV Ultra PCI-E RDS, povodna cena bola 45€, v inom e-shope az 75€, alternativy do PCI-E slotu su v cenach 55-100€, ja mam tento tuner novy za vypredajovu cenu 12€.

Tuner mi prisiel uz v pondelok, zamerne pisem skusenosti az teraz. Zapojenie PCI-E karty a instalacia z CD prebehla rychlo a bezchybne, analogovy tuner a FM tuner funguju bezchybne, aj ked ich asi nebudem vyuzivat, je tam aj S-VHS/kompozitny vstup, ktory mozno vyuzijem.

DVB-T tuner funguje taktiez bezchybne v AVerTV 6 a DVB Dream 2.2b, tam funguje bezchybne aj PIP a nahravanie zo vsetkych programov vramci multiplexu, bezproblemovy je aj prijem STV1 HD. Tuner ma tiez lepsiu citlivost ako Evolve Mars, na programe v lokalnom multiplexe je obraz plynuly, pri horsom pocasi sa mierne stvorcekuje, ale je pozeratelny, pri Evolve Mars nebol obraz ziadny, program sa nedal naladit. Tuner testujem uz treti den a som s nim zatial velmi spokojny.

Dreamer
Registrace: 7/2004
Příspěvků: 505
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra