Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Mascom moduly nový Soft

Na stránkách německého Mascomu je zveřejněn nový soft pro Mascom moduly 1,25 - 3,25. Na družici zatím není.

DM920 UHD, Panasonic TX-55JZ980E - ORF - ČT karta

Kibicak
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 1 076
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 63
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

Jasne, diky :-)

HornetF18
Registrace: 10/2011
Příspěvků: 865
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

Tak na ORF 1 aj ORF 2 nabehla aktualizacia.....ale bohuzial len stary fw 1.23. Takze na novy treba pockat.

HornetF18
Registrace: 10/2011
Příspěvků: 865
Odpověď v diskusním vlákně
 

joscer

Ano máš pravdu na modulu Mascon po downgrade SW z 1.23 na SW 1.20 přestali hlášky , které se oběvovaly občas a teď mi to běží OK i na TP 12207 bez problémů .Proto se nepohrnu na nový SW 1.25 když mi to funguje , už jsem se jednou spálil se SW 1.23 . R^

standa111
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 1 664
Odpověď v diskusním vlákně
 

standa111

No já ten SW 1.25 zkusím určitě, já tím nemám co zkazit. Mám jeden CAM Mascom volně v šuplíku, tak mohu experimentovat. Příští týden mi kolega v práci přinese staršího notebooka, tak to tam naláduji a uvidím.
A ještě jeden poznatek. Například TechniStar S1 se nekamarádí s tím Mascomem ať je tam 1.20 nebo 1.23. Občas po přepnutí nenaskočí kanál, jen píše "Zakódováno". Nebo mi to nic nenahrálo při naprogramovaném nahrávání (zřejmě proto, že se modul dlouze inicializuje). Naštěstí mám Smit CRW a ten v S1 šlape. Jsem zvědav, jestli se zlepší spolupráce S1 s Mascomem při SW 1.25.

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

Ten problem s TP 12207/V je i s timto modulem Mascom sw 1.23 u kombinace s prijimacem Mascom 2000 HDCI USB.Po zmene parametru NGWILD HD kodovany program.Vymenil jsem cam modul za IRD Skylink ready fialovy a problem je odstranen.Sila 86% a kvalita 100% na tomto TP 12207/V u prijimace Mascom.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 9 024
Odpověď v diskusním vlákně
 

joscer,HYPER

Ten samý problém je i u Topfielda SRP 2411 ID 22023 v kombinaci s tímto modulem. :-/

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)

Delta1
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 860
Odpověď v diskusním vlákně
 

Čekám na nový firmware jak na smilování .

Mám televizor Samsung - 40D6530 a je to rok co jsem ho koupil a najednou když jsem si na zimu koupil Flexi7 tak od 20.11. jsem čučel u tří programů na tmu. Nebýt tohoto fóra, tak jsem nevěděl nic. Skilink odpovídá tímto způsobem "VYZKOUŠEJTE KARTU V JINÉM LICENCOVANÉM (NALADĚNÉM) SATELITNÍÍM PŘIJÍMAČI",
takže buď bude nový firmware a bude to chodit, nebo jsem vyhodil 14 stovek někam. Skylink honí hlavně "prachy", plaťte a držte hubu.

ladan104
Registrace: 11/2012
Příspěvků: 4
Odpověď v diskusním vlákně
 

ladan104

A co s tím má Skylink společného? Vlastník transpordéru, na kterém se změnily parametry je SateliteBG, Skylink má jen nasdílené programy, těžko může nést odpovědnost.
Skylink ti vlastně poradil správně. Tím, že kartu vyzkoušíš v jiném přijímači zjistíš, že karta je v pořádku a tedy, že chyba je v přijímacím zařízení, v tomto případě v modulu.
PS: píši to coby uživatel, který má s příjmem od 20.11. také problémy s TP 12207.

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

Nový firmware pro CAM Mascom vyzkoušen

Tak jsem do CAM Mascom naládoval nový soft 1.25 a NIC. Situace se nezměnila.
Prostě je to HW problém toho modulu, je zastaralý technicky a když mu hardwareově nepomůže přístroj, do kterého je CAM zasunut, tak zkrátka DVB-S2, 8PSK s FEC 5/6 nerozkóduje. Teda hned po zapnutí přístroje (v mém případě buď TechniSat HD8-SX nebo TechniStar S1) CAM funguje, ale jak se pomalu provozem zvyšuje jeho teplota, tak se jeho funkčnost zhoršuje, asi po půl hodině začnou lehké výpadky obrazu (třeba lehké "začtverečkování"). Po dalších cca 5 minutách začne vypadávat dekódování na několik vteřin, ale ještě to naskočí, ale za chvíli je úplný konec. Jen hláška "Program je kódován..."
Jediná rada je zkusit CAM Mascom reklamovat, ale v úspěch moc nevěřím.

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

joscer,
tak ten modul bude v (nevhodné slovo)i... ja mam v Isiu dva a slapu ok, take vypadky, ako popisujes som nezaznamenal ani pri dvojito nahravani - kedy by sa teda aj mohli viac zahrievat.
Ale je mozne, ze v tych tvojich prijimacoch je vyssia teplota.

HornetF18
Registrace: 10/2011
Příspěvků: 865
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

takze sa neoplati davat ten novy fw 1.25?

HornetF18
Registrace: 10/2011
Příspěvků: 865
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

Nat Geo Wild HD , Nat Geo HD , MTV live HD Jedou bez problémů na Modul Mascon , ale se SW 1.20 který ted mám v televizi s vestasvěným satelitem Panasonic 2009 , karta ICE Kvalita 100% , TP 12207 SPOKOJENOST !!!! Před chvíli jsem svalně koukal asi 1 hod na Nat Geo Wild HD i Nat Geo HD a vše OK , bez kostiček , zasekávání atd. . Včera taky chvíli koukal TP 12207 , ani před tím jsem neměl problém pokud tam byl SW 1.20 tak to chodilo dobře i na SW 1.19 s Modulem Mascon . Nesmím ale mít v MODULU Mascon SW 1.23 ten mi dělal problémi .

standa111
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 1 664
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

Zaujimave, ja mam v obidvoch moduloch Mscom fw 1.23 a ide vsetko ok.

HornetF18
Registrace: 10/2011
Příspěvků: 865
Odpověď v diskusním vlákně
 

HornetF18

Já jsem nikde nepsal, že ten modul nefunguje VŮBEC. Já píši o tom, že nefunguje ve dvou konkrétních přístrojích, v kterých jsem to mohl vyzkoušet (TechniSat HD8-SX a TechniStar S1), a to jen na TP s konkrétními parametry (DVB-S2, 8PSK, FEC 5/6).
Pochybuji, že modul bude vadný, mám dva kousky a problémy jsou s oběma. A to ať je tam FW 1.20, 1.23 nebo 1.25.
A dávat FW 1.25? Spíše asi ne. Protože (alespoň u mě) se chová jako 1.23, tedy někdy při přepnutí na HD program se objeví (i při vypnutých hláškách v menu modulu) na pár vteřin hláška "Program je kódován". To FW 1.20 nedělá.

No jo, ale teď babo raď. Jaký modul do HD8-SX aby ten problém nebyl? S1 zatím řešit nemusím, tam mám CRW modul Smit zelenomodrý. Nebo to udělat opačně? CRW Smita dát do HD8-SX, ale potom babo raď jaký modul do S1, aby nahrávky byly nezakódované pro přehrátí jen na tom přístroji.

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

joscer

Nazdar,vyskoušeno a funkční na HD 8S,je starý modul Technicrypt CW +Irdeto smit/fialový se "zámkem"/ tyto moduly chodí bez jakýchkoliv problémů.Nahrávání bez problémů.Ten Mascom jsem měl jeden den a hned ho vrátil jelikož nechtěl spolupracovat s přijímačem a dělal to co píšeš.

O2TV STŘÍBRNÁ

petr33
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 1 726
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

CAM Mascom je v pohodě, ale z nějakých neznámých důvodů se nemá rád s televizory Samsung. Tam je lepší použít SMIT.

Válku s blbcem nelze vyhrát, nicméně je nutné ji vést. (J. Werich)

technikTKR
Registrace: 6/2004
Příspěvků: 6 771
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

joscer,
snad len vyskusat dat do S1-ky novy modul Technisat Irdeto. Ja ich mam(zatial odlozene) a nahravky boli ok, pri dvojitom nahravani to blblo, ale jeden samostatne by mohol fungovat.

HornetF18
Registrace: 10/2011
Příspěvků: 865
Odpověď v diskusním vlákně
 

Nejsi sám

Jako kdybych to psal já.to samé u Technisat Technistar S1.
Jsem dost rozlobený,neboť Modul Mascom jsem před rokem zakoupil na doporučení v recenzi(tuším na Omko)a tak oblíbené NGW,NG,ViasatHD ruším/Flexi)a příště si budu pamatovat zn.Technisat a Mascom
jiz NE.

George243
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 24
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

Novy soft 3.25/1.25 pre moduly Mascomy je uz k dispozicii na ORF1. Az ma niekto zaujm aktualizovat, nech sa paci ;)

Na ORF2 nie je.

HornetF18
Registrace: 10/2011
Příspěvků: 865
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

Dnes v noci som aktualizoval z ORF2E (19,2° E).
P. S.: čo je to tam za nové počítadlo - počty zápisov?

globe
Registrace: 12/2012
Příspěvků: 22
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

Tak som to dnes skusil a nepreslo to! Po stiahnuti 41% mi to zrusilo, ze vyprsal cas....netrvalo to ani 2min...trochu divne.
Vcera mi to nenaslo na ORF2, dnes ano a na ORF nie...

HornetF18
Registrace: 10/2011
Příspěvků: 865
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

Joscer - do TechniSat HD8-SX modul technisat technicrypt. Mám to odzkoušeno, dříve jsem také použival mascom, který my ovšem občas vypadl při HD programech. Technisat modul naprosto bezproblemový, mám prozkoušenu komplet nabídku skylink, zaměřeno hlavně na HD programy a vše je ok.

Dolfino
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 98
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

Tak uz to nie je dostupne ani na jednej ORF-ke...funguje to len v noci?

HornetF18
Registrace: 10/2011
Příspěvků: 865
Odpověď v diskusním vlákně
 

CAM Cryptoworks/Irdeto Mascom verze 1.23 - jede !!

Tak jak jsem psal výše, že čekám na upgrade (1.25), tak včera jsem to natáhl z ORF2 (z ORF1 mi to neprošlo, hlásilo to chybu),první dojem byl takový, že přepínání mezi kanály se zrychlilo. Ale protože jsem si ve Flexi7 přeobjednal jiné programy tak jsem z opatrnosti vrátil jenom jeden a to na "Nat Geo Wild HDL", no a jede to. Teď budu muset měnit už za SMS, ale hlavně, nebudu muset ten modul někam hodit.Ještě bych chtěl reagovat na ty "Josper" komentáře, od Skylinku to byl podtrh, je to totéž jako kdyby u vas ve městě, nebo kde bydlíš, přestali mít u pumpy benzín natural95 a měli jenom etanol85, asi by se ti to také nelíbilo.
Ještě pro upřesnění:
CAM Cryptoworks/Irdeto Mascom verze 1.23 (CAM modul)
Samsung - 40D6530 (televizor)

ladan104
Registrace: 11/2012
Příspěvků: 4
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

Teď už máš tedy verzi 1.25 ne?
Zdarma můžeš vyměnit zase příští měsíc ne?
Ne? :)

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 63
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra