Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Mascom moduly nový Soft

Na stránkách německého Mascomu je zveřejněn nový soft pro Mascom moduly 1,25 - 3,25. Na družici zatím není.

DM920 UHD, Panasonic TX-55JZ980E - ORF - ČT karta

Kibicak
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 1 076
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 63
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

Smaryja ,oni to vzali vazne a tu 1.24 preskocili:).

hdpe
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 402
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

Tak to byl fofr. Je otázka, jestli ten soft řeší problémy, které vznikly na TP s FEC 5/6.

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

Tak jsem tam kouknul a doprovodný textový soubor je z 24.10.2012, takže je to přes měsíc, co je nový soft. To pochybuji, že v tom řeší "náš" problém, ale rád se budu mýlit. Německy sice moc neumím, ale řekl bych že tam dokonce píší, že upgrade lze provést přes PC nebo přes družici. Takže kde je pánové z Mascomu?

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

No padam na rit. Novy update :bigeyes:
Vecer skusim stiahnut a uvidime.

ondro30
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 43
Odpověď v diskusním vlákně
 

ondro30

Zkoušel jsem včera večer a NIC.

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

Myslím si, že to zdržuje sama ORF, vždycky tam bylo zpoždění kolem týdne, než to ORF změní na feedu. Velké změny nečekejte, jedná se o změny a úpravu parametrů hlavně pro německé kabelové televize a úpravu stability modulů.

DM920 UHD, Panasonic TX-55JZ980E - ORF - ČT karta

Kibicak
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 1 076
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

Tak jsem to dneska vyzkoušel nainstalovat přes PC a soft jede bezchybně, navíc má Menu k vyčtení EMM/ECM. Taky se dají bezchybně vyčíst zápisy karty konkrétně na Dreamech, což předtím aspoň u mě nešlo. Pohoda. ;)

DM920 UHD, Panasonic TX-55JZ980E - ORF - ČT karta

Kibicak
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 1 076
Odpověď v diskusním vlákně
 

Kibicak

Co to znamená "bezchybně? Že ti CAM dřív nefungoval na TP 12207 s FEC 5/6 a teď funguje?
A instaloval jsi přes PC s origo programátorem připojeným přes USB (něco takového jsem vypozoroval v doprovodném TXT souboru, že od verze SW 1.25 to jde jen přes něj) nebo to PC je s PCMCIA slotem?

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

joscer

No bezchybně jsem myslel, že s tím není žádný problém. Frekvence 12207 FEC 5/6 jde samozřejmě taky. Instaloval jsem s PCMCIA slotem s Ricoh čipem na klasickým PC s XPéčkama.

DM920 UHD, Panasonic TX-55JZ980E - ORF - ČT karta

Kibicak
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 1 076
Odpověď v diskusním vlákně
 

Kibicak

Takže starší notebook s PCMCIA, který už jsem kdysi na jaře použil pro downgrade z 1.23 na 1.20 s XPéčkama by měl stačit.
A ta frekvence 12207 FEC 5/6 ti předtím šla nebo nešla. Jestli ti šla i před upgrade, tak to neukazuje nic na to, že by soft v tomto směru něco opravil.

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

joscer

No, to je právě to, že nevím, jestli to před tím šlo, já jedu na Linux a přes čtečky, takže moduly používám spíše nouzově, nebo pro známý. Fakt je, že to jede.

DM920 UHD, Panasonic TX-55JZ980E - ORF - ČT karta

Kibicak
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 1 076
Odpověď v diskusním vlákně
 

Kibicak

Každopádně díky za zprávy. Já jen musím doufat, že známý, co mi minule starého notebooka půjčil ho ještě má. A nebo pak čekat, až to půjde přes OTA.

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

Teď jsem jeden poznatek udělal, nejely mě Viasaty HD, musel jsem v Dreamu v Menu CommonInterface zapnout High Bitrate Support a hned to naskočilo, to samý funguje i na frekvenci 12207 např. na iConcerts nebo MTV Live. Vypnu High Bitrate Support a mám černo. Takže modulem to jen těžko ovlivníš, spíše jen nastavením, jak ty data mají téct.

DM920 UHD, Panasonic TX-55JZ980E - ORF - ČT karta

Kibicak
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 1 076
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

Obávám se, že u TechniSat HD8-SX co nezařídí modul, to není.

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

Schválně jsem to teď testoval na TechniStar SIR jen s modulem a všechny programy běží jak po másle, takže tobě to taky pojede.

DM920 UHD, Panasonic TX-55JZ980E - ORF - ČT karta

Kibicak
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 1 076
Odpověď v diskusním vlákně
 

Download

https://www.mascom.de/uploads/tx_masdownload/AlphaCryptUpdate_1_25_Cryptoworks.zip

HiTUBE 4K UHD Combo openATV 7.3

MartyCR
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 23
Odpověď v diskusním vlákně
 

Kibicak

Dík za (snad) dobré zprávy, ale dokud nevyzkouším, neuvěřím. Já jsem také přendal modul z HD8-SX (kde buď nic nebo zásek po 10 vteřinách na TP 12207) do TechniStar S1 a když ten samý program "běžel" delší dobu v kuse, tak jsem to chtěl prohlásit za OK. A pak jsem počkal ještě chvíli a po asi 8mi minutách se to také zaseklo.
Tak uvidím.

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

joscer

joscer Já mám 2 mascom moduly (1.23) v digitální isio s1 (poslední software.) a šlapou někdy na chvílinku tak 1 vteřina naskočí ze program je kódován. Ale jinak všechny frekvence bez zatuhu a skubani vse ok.

satman1
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 4 109
Odpověď v diskusním vlákně
 

joscer

Este som neskusal update cez parabolu - kanal ORF. Vcera som akosi nestihal, pozrem dnes.
Inak modul Neotion Irdeto CI/CI+ zatial fici ako drak. Pri module Mascom este pred zmenou FEC a Pilot mi trvalo pomerne dlho kym program nabehol, prepinanie medzi HD a SD trvalo tiez dlho, navyse sa zobrazila hlaska - program kodovan a potom to nabehlo. Neotion je proste rychlejsi v porovnani s MAscomom.

ondro30
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 43
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

satman1,
potvrdzujem - mam rovnaku kombinaciu, tie hlasky o kodovani su dost vynimocne, ale sem-tam sa objavia. Vsetko ide ok.
Skusil som v menu modulov aktualizaciu, ale po chvili napisalo, ze nic nenaslo, takze cez druzicu zatial asi nic.

HornetF18
Registrace: 10/2011
Příspěvků: 865
Odpověď v diskusním vlákně
 

satman1

Tyhle hlášky se mi kdysi výjimečně také objevovaly u Mascoma v HD8-SX. Ale jen při SW 1.23. Po downgrade na 1.20 to přestalo. S modulem jsem byl vždy spokojen. Teda až doteď, kdy jsem zjistil, že jaksi nedokáže zpracovat 8PSK s FEC 5/6.

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

joscer,
Mascom zrejme dokaze spracovat 8PSK a FEC 5/6, ale asi nie v HD8-ke...
Zrejme to bude komplikovanejsia zalezitost - kombinacia prijimac/fw/modul/fw/nastavenie paraboly/typ LNB/nastavenie LNB a neviem co este....

HornetF18
Registrace: 10/2011
Příspěvků: 865
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

No asi tak zle to nastavené mít nebudu (parabola, LNB). Kvalitu na tom konkrétním TP 12207 mi HD8-SX i TechniStar S1 ukazují 10.9-11.0 dB (teploměr na maximu). V S1 mám stařičký Smit CRW (zelenomodrý) a šlape jako hodinky při 8PSK FEC 5/6. Když ho přendám do HD8-SX, tak to jede také jako expres.

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mascom moduly nový Soft

Ved ani nepisem, ze to mas zle nastavene :-) niekomu to pomohlo - tieto parametre su dost citlive na presne nastavenie paraboly/LNB. U teba teda zostava kobinacia prijimac-fw/modul-Mascom. S tym Mascomom to asi nerozbehas :-(
Ked daju aktualizaciu fw Mascomu na druzicu, s ktorej to pojde? OTA na 23,5 ? alebo na 19,2 ? Na tej frekvencii 12604 H 22000 je Technisat service a ORF je kodovane. Kam to teda nastavit?

HornetF18
Registrace: 10/2011
Příspěvků: 865
Odpověď v diskusním vlákně
 

HornetF18

V doprovodném textovém souboru k FW 1.25 je uvedeno:
"Update per PC oder über den ORF-Transponder Astra 12692MHz H 22000". Ten TP je A19.2.
I na tomto TP je jeden volně vysílající ORF kanál, ale je to jedno, může být i kódovaný (vyzkoušeno kdysi při upgrade na 1.23) , to na funkci OTA nemá vliv.

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 63
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra