Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Technisat podpora

Má niekto dobré skúsenosti s podporou firmware nemeckej firmy Technisat? Písal som ohľadom nedostatkov ich firmware a do dnes som nedostal odpoveď. Nedostal som odpoveď ani na to, prečo mešká aktuálna verzia firmware pre verziu International. A prečo predávajú verziu International, ak Nemecko a Slovensko sú členské štáty EU. Nebolo by výhodne aby bola možnosť zakúpiť si služby, ktoré boli oklieštené aj v iných štátoch ako len V Nemecku? Pri zadaní otázky prostedníctvom www stránky Vám neprejde e-mail adresa, preoože subdoménu sk a cz validátor www stránky nepozná a okrem toho na www stránke nie je uvedená presná adresa firmy Technisat. To je kvalita poskytovaných služieb za cenu cca. 500 Eur.

karamelka
Registrace: 2/2013
Příspěvků: 387
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4 5
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat podpora

das original Rv

AmikoAlien8900/GM Unibox 2

bigj
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 2 626
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat podpora

:laughing: :laughing: :laughing:

hdpe
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 402
Odpověď v diskusním vlákně
 

karamelka

netuším či je niečo z toho čo píšeš odstránené vo verzii Das Original. Tam je skôr množstvo funkcií, ktoré IE nemá.
Technisat má jeden zoznam ktorý je natvrdo zoradený podľa abecedy a 4 FAV zoznamy, ktoré si zoradíš ako chceš.

Môžem len zopakovať, že ak chcem chodiť do lesa kúpim vibramy, ak do blata tak kúpim čižmy a ak pohodlne tak sandále. Nereklamujem že sa mi potia nohy v gumenných čižmách a výrobca by ich mal nejako zmeniť, lebo sandále to nerobia.
Technisat je proste výrobok, kde sa výrobca rozhodol pre určitý spôsob ovládania a ten je v podstate rovnaký niekoľko rokov. Ak súčasné ovládanie vyhovuje 80% majiteľom tak investovať prachy do programátorov pre splnenie želaní ďalších 10% majiteľov asi súkromná firma nebude. Nikdy aj tak nemôžeš získať všetkých zákazníkov.
úpravu/opravu by robil niekto ak by sw havaroval. takže naozaj nezostáva nič iné len predať čižmy a kúpiť sandále. :(

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

Dagy2

Kolego, že se na ně ne-ten-to, jinak souhlas s Tebou. Technisat je fakt jiná kategorie a hlavně s kvalitním obrazem. Na pokusy jsou jiné - jako Ariva, Amico, Alma, ............. atd.. Jinak linuxi to je jiná klasa. :))) R^ :)))

CES
Registrace: 4/2007
Příspěvků: 4 385
Odpověď v diskusním vlákně
 

Dagy2

Kvôli stabilite OS a kvalitného obrazu som ho kúpil.Očakával som problémy s ovládaním, pretože Nemci niektoré veci veľmi komplikujú, sú tým známi, či je to obsluha lekárských zariadení Siemens, alebo ovládaním PLC automatov Simatic. Stále trvám na tom, že ak dôjde k odstráneniu nedostatkov v obsluhe bude to vydarený výrobok.
Nedostatky:
1. Po ukončení nahrávania prerušenie TV primu, pretože setbox automaticky prepne do správy DVD. na čo taká iniciatíva, nech ukončí nahrávanie a keď budem chcieť si pozrieť obsah nahrávky sám si zvolím režim správa DVD
2. Ak vypnem automatické aktualizácie set box aj napriek tomu sa pravidelne sám zapína v určitý čas 02.00 h a kontroluje či existuje nový firmware, potom po každom zapnutí sa objavuje obrazovka či chcem alebo nechcem nainštalovať nový firmware. To nemá logiku, pretože ak nechcem nové aktualizácie nech ich ani neoveruje či sú dostupné. Ak budem chcieť aktualizovať firmware, overím či excistuje a ak bude existovať tak si ho nainštalujem.
3. Chýba funkcia Find.
4. Obmedzený počet TV R programov
5. www.youtube.com nezobrazí obraz, chýba plugin macromedia flash player atď....
6. Ak je nastavený časovač a setbox je v režime standby nedôjde ku nahratiu programu. Zaujímavé je setbox sa zapne automaticky cca 2 min pred 02.00 hod. Aby presne o 2.00 hod kontroloval dostupnosť aktualizácií.
Toto Vám vyhovuje? Mne určite nie. Toto sú novinky? Nie to len firma technisat ukazuje, že nedokáže dotiahnúť veci do konca alebo nemá ľudí, ktorí logicky rozmýšľajú.

karamelka
Registrace: 2/2013
Příspěvků: 387
Odpověď v diskusním vlákně
 

karamelka

Ty si z toho asi ozaj ochorel ;) trieskas tu take nezmyselnosti :)))
1. a na co ti je DO ??? nevies stlacit jedno tlacitko?
2.Nezmysel, ked vypnes aktualizacie, ziadny novy fw nechce po zaonuti instalovat
3. Co je funkcia "find" ? co chces hladat? vyhladavanie v epg funguje
4.Aky obmedzeny pocet programov? 4alebo 5 tisic ti je malo?
5. normalne funguje - v DE verzii
6.V stand-by nenahra nastaveny program???? to co je za nezmysel?
To o 2:00 ...prijimac si mozes nastavit na ktorukolvek hodinu a stahuje ti aj epg na tebou zvolene programy.....

HornetF18
Registrace: 10/2011
Příspěvků: 865
Odpověď v diskusním vlákně
 

HornetF18

1. Prečo by som mal tlačiť tlačítko, ja chcem pokojne bez prerušenia sledovať aj naďalej TV program.
2. Ak máš vypnuté autamatické aktualizácie prístroj aj naďalej kontroluje či nie je dostupný nový firmware, pozri manuál cz. str.180 a 181 body 16.5.1 a 16.5.6
3. Vyhľadanie programu podľa názvu, názov píšeš na klávesnici.
4. Na túto kategóriu prístroja je to málo.
5. ale vo verzii International nie
6. Nastavíš časovač DVD napr. ráno o 9.00 a ideš do roboty setbox uvedieš do režimu standby.

karamelka
Registrace: 2/2013
Příspěvků: 387
Odpověď v diskusním vlákně
 

karamelka

no technis.r.á...č.e. dávno nemusím,ale díky za recenzi,po přečtení tvých zkušeností by to koupil jen de..b.il,kdo to máte doma?,ať mám přehled R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

karamelka

bohužiaľ už sa opakujem, máš nezmyselné nastavenia v prístroji. Ale ty nechceš nastaviť prístroj tak, aby fungoval ale chceš aby s tvojimi nastaveniami robil niečo iné než programátor naprogramoval.

1/ to si naozaj každý deň naprogramuješ timer aby si potom pozeral tento program keď sa nahráva?
2/ to predsa všetci vieme. Preto ak OTA nepotrebuješ máš vymazať frekvenciu TP kde je OTA.
aby sa prijímač v noci nezapínal a neoveroval dostupnosť máš nastaviť čas overenia FW na hodinu keď býva prijímač zapnutý - viď Tipy a triky..
3/ ja si nepamätám názvy staníc, takže vyhľadávanie podľa názvu by mi bolo k ničomu. Neviem či by som hľadal napr. TV JOJ alebo JOJ TV.
Prepínanie programov robím zásadne v EPG podľa toho čo ukazuje program. Šípkou vpravo prepína prijímač po sade 12 programov, vyberiem si program a prepnem na neho.
4/ mám naladených spolu asi 150 programov+40hudobných, neviem si predstaviť čo by som robil s 6000 programami
5/ tak toto reklamuj. IE prijímač má okrem teba už len Slava68 tak by to mohol odskúšať.
A prečo nenainštaluješ ten nový soft čo ti ponúka prijímač každý deň? Možno túto vec odstraňuje.
6/ dtto ako 5/, prijímač musí nahrávať z rýchleho štartu aj s totalneho vypnutia. Toto funguje u Technisatu najmenej 8 rokov.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

karamelka

Vyjadrim sa len k bodu c.6
nieco mas urcite zle nastavene, alebo je tvoj prijimac pokazeny !! Toto co pises, ze ti nenahra nastaveny program zo stand-by, je zakladna funkcia tohto pristroja !!! Uplne vazne, bez nejakych srandiciek a dotahovania.
Reklamuj to, na kazdy den mam nastavenych niekolko casovacov, aj krizujuce sa nahravky a funguje je to 100 % a nielen u DE ale aj IE verzie.
Ja mam tiez naladenych menej ako 200 stanic, mam 4 druzice, nechapem naco by ti bolo 6000....
Este raz, reklemuj pristroj, alebo si prekontroluj nastavenia, ake mas moduly? nenahra ani FTA ?

HornetF18
Registrace: 10/2011
Příspěvků: 865
Odpověď v diskusním vlákně
 

@dagy2

Jediná možnost,jak odstranit zapnutí a následné vyhledání nové verze firmware je mít nastavenu dobu stahování např.na čas 20.30,kdy většinou něco sledujeme.Žádné nastavení FREKVENCÍ pro download či cokoli jiného nepomůže!

Nejjednodušší řešení i toho nejsložitějšího problému bývá zpravidla to nejlepší.

táhlovej
Registrace: 3/2005
Příspěvků: 1 251
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat podpora

Mam tento stroj v IE verzii uz asi 2 roky. Problemy ktore popisujes som nikdy nespozoroval a to som v menu nic extra nenastavoval. Aktualizaciu som vypol , v noci nic nestahuje. Novinky typu youtube nemusim. Doporucujem tovarko, mas tam urcite nastavene nejake bludy.

sat2008
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 19
Odpověď v diskusním vlákně
 

tahlovej

skoro plný súhlas :)))
v nastavení OTA je zdroj a čas.
ZDROJ - SAT vždy má snahu hľadať a overiť nový FW na danom zdroji. Ak nájde novšiu verziu tak
-- pokiaľ je tam ZAP, automaticky nainštaluje ihneď po nájdení.
-- pokiaľ je tam VYP, pri prvom zapnutí oznámi že našiel novú verziu. Ak ju užívateľ odmietne tak na druhý deň alebo o pár dní znova príde s tou istou hláškou.
Preto je vhodné ak to nechcem nastaviť na zdroji frekvenciu TP ktorá neexistuje. Potom novú verziu nikdy nenájde a táto hláška sa neobjaví. Myslím že doba upgradov cez OTA u týchto prístrojov je už nenávratne preč. Upgrade osobne robím len stiahnutím FW na USB z internetu a upgrade robím pod dozorom.

ČAS - aby prístroj nezapínal zbytočne 365x v roku je dobré nastaviť čas aktualizácie tak ako píše táhlovej pretože sledovanie TV a nahrávanie má prednosť pred OTA. 20.30h znamená, že pri sledovaní TV v ten deň prístroj nezapne.

určite tu zase bude námietka, že "keď je raz niečo vypnuté, tak to má byť vypnuté". Áno a nie. tu sa nevypína overenie nového FW ale vypína jeho automatická inštalácia.
Komu to takto nevyhovuje kúpi trebárs amiko alebo pozerá na manželku/frajerku/frajera *nehodiace sa preškrtnite

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

Vsetkym

Vďaka tým, ktorí sa do toho vlákna zapojili konšrtuktívne. Môže takto fungovať prístroj, ktorý sa predáva v triede high end, alebo exkluzívna rada Technisat Premium Line?

karamelka
Registrace: 2/2013
Příspěvků: 387
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat podpora

Dagy2:
Teď mi to s tím hledáním OTA trochu zaskočilo - mám to stále na VYP, už přesně nevím, co dalšího tam mám nastevené (ale asi někdy v noci). Ale přestože nemám poslední fw, tak mi to NIKDY nenahlásilo, že je k dispozici nový fw.
Takže teď nevím, zda mi to každý den hledá aktuální fw nebo ne? Žil jsem v domnění, že ne. Ale v noci stejně stahuji EPG.

PS:
Obdivuji tvoji a Hornetovu snahu Karamelkovi stále odpovídat na ty nesmysly. Kdy tedy všechny jeho výtky (asi kromě b. 5) jsou úplně mimo.
Nejvíc mi dostalo, že mu vadí zelené potvrzovací tlačítko. Ještě že to tam je!! Kolikrát jsem něco nechtěně změnil, vyskočil a pak nepotvrdil. By to byla pěkná paseka, kdyby mi to hned ty chybná nastavení uložilo bez dotazu.

jirka67
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 816
Odpověď v diskusním vlákně
 

K bodu 5):

Youtube nebeží v boxoch na flashi ale v HTML5 (flash je veľmi náročný na výkon CPU a pamäte a preto sa do firmwaru neintegruje);

API sa musí licencovať pre daný región, takže sice funguje vo verzii pre DE, ale nebude fungovať v rámci nejakej globálnej licencie.

Samsung UE32T5372 * DENON RCD-M39 * RTL-SDR Dongle * NAS

Dusan
Registrace: 9/2004
Příspěvků: 1 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

karamelka

Urob "tvarne nastavenie" a nalad vsetko nanovo, alebo radsej "Flash reset" a samozrejme naladit nanovo. Ked nepomoze na to nahravanie -reklamovat, pristroj je vadny. Nahravat musi zo stand-by aj z rychleho startu.
Flash reset - vypnes, aj zo siete, podrzis tlacitko zapnutia na pristroji ( nie na DO) spolu zo sipkou hore na krizovom ovladaci . Drzis ich a zasunies vidlicu do zasuvky, pockas cca 15-20 sek az sa objavi napis na displeji a urobis naladenie od zaciatku, ziadna zaloha z USB. Po tomto resete je pristroj tak ako pride z vyroby, ked nebude nahravat - reklamuj.

PS, je zbytocne pozadovat od vyrobcu funkcie, s ktorymi su spokojni uzivatela v 99,9%...Nikto sa s tym vo firme zaoberat nebude. Ked to jeevidentna chyba fw - bug tak vtedy ano.

HornetF18
Registrace: 10/2011
Příspěvků: 865
Odpověď v diskusním vlákně
 

jirka67

Je jedno či maš zapnuté alebo vypnuté automatické aktualizácie. Setbox vždy kontroluje každý deň či sú nové aktualizácie firmware. Ak sú dostupné a maš nastavené auto tak ich automaticky nainštaluje ak maš vypnuté automatické aktualizácie tak len dialogové okno pred vypnutím setboxu s hlásením, že je dostupná nová verzia firmware a či ju chcete nainštalovať.

karamelka
Registrace: 2/2013
Příspěvků: 387
Odpověď v diskusním vlákně
 

@karamelka

Set-top box, STB alebo len box...

Samsung UE32T5372 * DENON RCD-M39 * RTL-SDR Dongle * NAS

Dusan
Registrace: 9/2004
Příspěvků: 1 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

karamelka

Jak jsem psal, mám aktualizace na Vypnuto. A nikdy mi Technisat ani při vypínání ani při zapnutí, prostě nikdy nenahlásil, že mám k dispozici nové aktualizace. Pouze když jsem dal ručně (cvičně) zjistit nové aktualizace, to potom ano. Takže u mě je to OK, žádné hlášky neotravujou.

jirka67
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 816
Odpověď v diskusním vlákně
 

jirka67

Pokiaľ nie sú nové aktualizácie tak nie je ani žiadna hláška. Dialógové okno s hlásením sa zobrazí iba ak sú dostupné nové aktualizácie.

karamelka
Registrace: 2/2013
Příspěvků: 387
Odpověď v diskusním vlákně
 

karamelka

Vždyť jsem přeci psal, že nepoužívám poslední fw (mám předposlední). A před tím jsem používal přes rok a půl starý fw, mezitím bylo snad 6 nových. A nikdy mi to nic nehlásilo.

jirka67
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 816
Odpověď v diskusním vlákně
 

jirko

nic si z toho nedělej. :)))
ešte je možné, že máš nastavené EPG a OTA na rovnakú hodinu, alebo ešte beží EPG keď je OTA?
U niekoho to robilo problém na SIR-ovi, pretože mal EPG aktualizáciu asi na 3000 staníc (proste ladil všetko, teleshoppingy, chatovacie programy a pod, len aby v krčme mohol povedať koľko toho má) a toto trvalo niekoľko hodín ktoré sa prekrývali s OTA a potom mu prijímač zostal visieť v nejakej divnej polohe...

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat podpora

Je jedno, kde už jsem to četl, ale doporučil bych karamelkovi zkontrolovat, jestli je v přístroji v Podmíněném přístupu už volba hodin CI Clock...

Toto byl významný mezník ve firmwarech řady ISIO.
Pokud ano ... instalovat nejnovější dostupný FW
Pokud ne ... ponechat nejvyšší soft bez CI Clock.

Určitě bych z CI Clock verze nedělal downgrade na verzi bez CI clock.
Je docela možné, že si to nějak v paměti nesedne,
a může pak přístroj dělat skopičiny...

Takže si,IE chlapi,hlavně porovnejte verze FW.
Komu to chodí a komu ne ?

Neberu v úvahu, který FW by byl pro jeho CI moduly nejvhodnější, pokud je používá v páru.

Opakuji, ať si myslí kdo chce co chce, toto jsem někde
na německém fóru četl !!!

A jestli karamelka nic zkoušet už nechce,
podpora AUKRO.CZ odpovídá docela rychle !

Recyklace je až poslední řešení, pokud mi něco po záruce zhasne :)

Sat4Fun
Registrace: 3/2014
Příspěvků: 11
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat podpora

Přijímače Technisat jsou jedny z nejlepších na trhu,a pokud je někdo neumí ovládat a programovat tak ať si něco koupí v Lidlu mezi rohlíky.

slávista
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 570
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4 5
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 102
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra