Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Technisat podpora

Má niekto dobré skúsenosti s podporou firmware nemeckej firmy Technisat? Písal som ohľadom nedostatkov ich firmware a do dnes som nedostal odpoveď. Nedostal som odpoveď ani na to, prečo mešká aktuálna verzia firmware pre verziu International. A prečo predávajú verziu International, ak Nemecko a Slovensko sú členské štáty EU. Nebolo by výhodne aby bola možnosť zakúpiť si služby, ktoré boli oklieštené aj v iných štátoch ako len V Nemecku? Pri zadaní otázky prostedníctvom www stránky Vám neprejde e-mail adresa, preoože subdoménu sk a cz validátor www stránky nepozná a okrem toho na www stránke nie je uvedená presná adresa firmy Technisat. To je kvalita poskytovaných služieb za cenu cca. 500 Eur.

karamelka
Registrace: 2/2013
Příspěvků: 387
Stránka: 1 2 3 [ 4 ] 5
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

HornetF18

DO nevytvára obraz a zvuk. Okrem toho nepoužívam DO Golden Media ale DO kúpené v Lidli. DO Technisatu poriadne predražuje celý prijímač. U Golden Media 9080 je kritika na pomaly procák.

karamelka
Registrace: 2/2013
Příspěvků: 387
Odpověď v diskusním vlákně
 

karamelka

když máš doma oba ,můžeš mě napsat ,jak jsou na tom ve srovnání obrazu SD i HD a s rychlostí přepínání,já jsem je oba vedle sebe neměl,tak nemám možnost objektivního srovnání,díky R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat podpora

karamelka, lepsie by bolo na zaciatku sa slusne opytat v com spocivaju tvoje problemy, takto si tu uz pomaly za de....a. A co sa tyka tej nepodarenej nahravky, odpoved mas v tvojich riadkoch, ale to som ti uz dost napovedal. Urcite si dost chytri a prides na to sam.

sat2008
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 19
Odpověď v diskusním vlákně
 

pierrepetr

Čo sa týka rýchlosti prpínania je na tom Technisat o trošku lepšie. U Goldenu 9080 je to niekedy cca.3s, ak je program kódovaný. Ale už sa mi stalo, že aj u Technisatu bola pomerne dosť dlhá odozva. Obraz u Technisatu je pri rozlíšení SD lepší ako u Golden Media 9080 ale to sa ťažko dá posúdiť, pretože sa nevysiela rovnako kvalitne. Pri HD programoch ak sa pohybuje obraz cítiť že Goldenu 9080 je pomalý, ale to nemusí platiť pre verziu Spark Triplex. Čo sa týka zvuku jedoznačne Golden Media 9080. Nahrávka Deep Purple Smoke on the water získaná z ZDF Kulture. Jasné ostré výšky zreteľné činely to technisatu chýba. Aj teraz pozerám EisPlus zvuk činely na technisate otrasný.

karamelka
Registrace: 2/2013
Příspěvků: 387
Odpověď v diskusním vlákně
 

karamelka

díky,ještě k tomu přepínání,to jsou karty ve čtečkách,nebo v modulech? R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

Technisat

Opravdu ne! nikdy! Technisat je německej sr.áč. A to i přes to, že jezdím v německém Opelu.

Topfield TF 7710 HD PVR 250GB HDD, Ferguson 7318, motor SG 2100, Parabola 73x80 Al Emme Esse, LNB Maximum Pro-Line P-2 Twin.

kuba
Registrace: 3/2007
Příspěvků: 4 247
Odpověď v diskusním vlákně
 

pierrepetr

Golden Media 9080 čítačka
Technisat modul MODUL Irdeto CI+ DUAL Neotion Skylink
To čo má Technisat dobre vyriešené je zobrazenie SD na monitory s rozlíšením 1980 x 1080, ale s Turksatom má aj technisat problém.

karamelka
Registrace: 2/2013
Příspěvků: 387
Odpověď v diskusním vlákně
 

pierrepetr

On kolega karamelka jede v auto natavení, já v Technisatu HD8-SX to mám vypnutý a OK. Ta finta je v základním INSTÁLU - a potvrdit jen to co chci. Potom používat na záznam na EX-HDD a formát TSD. A zítra na srazu Paraboláků na Šerlichu v Orlických horách - mám cajk nachystán a ráno jedu. A jdu spát. :))) :))) R^

CES
Registrace: 4/2007
Příspěvků: 4 385
Odpověď v diskusním vlákně
 

karamelka

díky za info R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

kuba

Ako je na tom zvukovo ten Topfield TF 7710 HD PVR 250GB HDD? Toho technisatu sa musím určite zbaviť.

karamelka
Registrace: 2/2013
Příspěvků: 387
Odpověď v diskusním vlákně
 

CES.........

stále neslibuji,jestli se stavím,úplně jsem zapomněl ,že mám navíc nějaké oslavy v rodině,každopádně pozdravuj ode mě R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

CES1

Nemám auto nastavenia.
Čo sa týka audia mám NAD C 320 repro Dynaudio.

karamelka
Registrace: 2/2013
Příspěvků: 387
Odpověď v diskusním vlákně
 

karamelka

ono to audio není u sat.přijímače až tak sledovaný parametr,většina lidí to poslouchá přes ty malý chrchlátka v TV,nebo ti náročnější přes ty malý chrchlátka nějakého dom.kina R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

karamelka EPG

- keď zapneš prijímač, zapne sa posledne zapnutá stanica, napr. STV1.
- otvoríš tlačítkom EPG a máš tam na 7 dní vopred program na ZDFHD. (u nemeckej verzie 28 dní vopred)
pri vypnutých aktualizáciach EPG a prijímači vypínanom do "deep sleep", teda štart ca 20 sek.
Je to tak?

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat podpora

Komedie pokračuje-nešlo nahrávání-jde, nejde EPG on půjde a teďko mu zase vadí a má problémy zase s Turksatem.
Čehopak se dožijeme?
Prosím vyhoď ho z okna a hotovo.Používej ten od rohlíků ,protože Ty očividně s tím to přijímačem/technisat/ neumíš zacházet.

A už poslední dotaz:co ti řekl prodejce-dovozce pro SR na ty tvoje výtky a kritiku?
Asi nic protože jsi u něj nebyl a kdyby si byl tak by tě poslal někam.
:bomb: ;P

slávista
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 570
Odpověď v diskusním vlákně
 

karamelka

ešte k tvojej výhrade k "zastaveniu obrazu po nahrávaní".
Prosím môžeš mi vysvetliť prečo si nastavíš časovač od-do a potom paralelne s nahrávaním tohto programu súčasne sleduješ tento program on-line?
ja buď
- sledujem a nenahrávam, resp. nahrávam niečo iné
- ak sledujem a nahrávam to isté pre niekoho v rodine, tak nahrávanie aktivujem tlačítkom REC a toto beží až do vypnutia
- ak sledujem a nahrávam tak nahrávku mal niekto z rodiny nastavenú cez EPG a tam je 30min dobeh takže nikdy po ukončení programu nezostane obraz stáť ale beží nahrávanie ešte pár minút

len mi vrta v hlave koľkokrát denne musíš to prekliate tlačítko TV stlačiť že je to na reklamáciu.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat podpora

Zdar synci,co lze cekat jineho nez klasicky zaver:s okamzitou platnosti demokraticky narizuji,aby prislusni kolegove deklarovali (napr.na satelitnim srazu),negativni vlastnosti TECHNISATU,vuci uvedeneym prijimacum tak nejak prakticky:).Dasa Blahova chtela po Bolkovi ukazat libido ,tez tak nejak prakticky:).

hdpe
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 402
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat podpora

Celkom dobra telenovela. Normalne som sa musel pozriet v sobotu rano! na net, co je dost na povazenie. :)))

sat2008
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 19
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat podpora

Chlapi, asi toho uz nechame :))) aj sme sa pobavili, aj trochu nastvali, ale ocividne bez vysledku. Karamelka dokazal, ze pre neho je tento prijimac zbytocne moc zlozity a jeho funkcie nema sancu vyuzit.
Dagy, ked niekto ma zapnute nahravanie a sleduje to stale "live" moze byt, ale snad si nastavim nejaky dobeh - ako mas ty, alebo kazdy bezny uzivatel ( pouzivam podla programu 10-30min) a nebude ma trapit, ze mi to na konci zastane ;)
Mat vypnutu aktualizaciu epg pri prijimaci, kde je to epg urobene vynikajuco, to je uz dost silna kava ;) ako keby som mal Porshce a vybral mu turbo....sak nejako pojde.
Takze karamelka, tak ako ti radia hore - prijimac vyhodit z okna ;)

HornetF18
Registrace: 10/2011
Příspěvků: 865
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat podpora

Keby nebol IE tak ho zbavím problémov, ale v tomto prípade (IE) dokonca musím súhlasiť aj s pierrom že je to technisr.č :laughing:

ono je ešte jedna možnosť, prečo nahrávať a sledovať - napr. hokej,keď padne gol môžem to vrátiť a pozrieť si čo chcem. Alebo menej chápaví spoluobčania a blondínky pri veselohrách nepochopia nejaký fór tak si to môžu vrátiť tiež a skúsiť znova. Ale v tomto prípade predsa zapnem nahrávanie cez REC.
A poďme na kupko, je tam krásne...

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

Technisat podpora

Na Slovensku neexistuje zastúpenie pre firmu Technisat, u nás v meste nenájdete predajcu, ktorý by Vám predal tento prijímač okrem NAY Elektro. Ak som sa bol pýtať ako mám vyriešiť tieto problémy, odpoveď od viacerých predajcov bola: Zabaliť do žltej krabice a poslať naspäť výrobcovi do Nemecka a žiadať vystavenie dobropisu. Ako je to možné, že na Golden Media Spark Triplex funguje bez problémov youtube? Youtube vyžaduje macromedia flash plugin. ;) :) :))

karamelka
Registrace: 2/2013
Příspěvků: 387
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat podpora

napíšu ti to polopaticky a naposledy-je to v gramblavých rukách a v méně chápajícím mozku,vše v tomto přístroji funguje.A pokud neumíš si přečíst pořádně návod tak to memá cenu.
a chtěl bych vidět toho který ti o tom posílání z5 řekl, to si akorát vymýšlíš a děláš tady akorát divadlo.Protože prodejce Technisatu ti to nikdy něřekne.
Dělej si s tím rohlíkovým a přestaň tady kydat pořád špínu, co ti zase nepujde příště? Raději to fakt už nemá cenu komentovat ať si každý udělá názor.
P.S. Žes ho už nevrátil-prodejce by ti ho omlátil o hlavu protože mu nic není!!!!! :laughing: :laughing: :-/

slávista
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 570
Odpověď v diskusním vlákně
 

slavista

dobe si to zhrnul R^ na jednotku ;)

HornetF18
Registrace: 10/2011
Příspěvků: 865
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Technisat podpora

esteze si zo nekupolval u nas... chvalabohu :)))

nic nemam

loon
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 786
Odpověď v diskusním vlákně
 

@karamelka

Macromedia Flash sa v boxoch nepoužíva. :bigeyes:

Samsung UE32T5372 * DENON RCD-M39 * RTL-SDR Dongle * NAS

Dusan
Registrace: 9/2004
Příspěvků: 1 138
Stránka: 1 2 3 [ 4 ] 5
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 102
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra