Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

formát obrazu

Prosím o radu.Dá se nějakým způsobem upravit formát obrazu na nových HD programech od Skylink?Např.u COOL nejsem schopný obraz roztáhnout na celou ploch TV.Ani úpravou na sat.př.ani na TV.Dík za radu

Kakamyl
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 39
Stránka: 1 2 [ 3 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 72
Odpověď v diskusním vlákně
 

hobo

Zářivkové podsvícení LCD je v propadlišti dějin, ale plazma končí jen proto, že výrobci vydělají víc na LCD televizorech prodávaných jako LED TV. Adekvátní náhrada za plazmu zatím není.
Mám plazmu 3,5 roku a vypáleného nemám nic a černých pruhů se bojím ze všeho nejmíň. ČT24 či jiný program s infolištou bych si ale netroufl nechat puštěný celý den.

DM525 HD, DM900 UHD, VU+ Duo 4K, Octagon SF8008 4K, DM920 UHD

geronimoh
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 502
Odpověď v diskusním vlákně
 

Tak tedy

jak je to?CT24 si netroufneš pustit ani na celý den nebo se do plazmy nikdy nemuže nic vypálit-nebo muže?A za pouhých 24h? ;) Klucí tak se nějak domluvte. ;)

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: formát obrazu

Vypálit se na plazmě samozřejmě něco může, stejně tak na LCD. Odhadem mám na plazmě naběháno tak 10 tisíc hodin. Nikdy jsem ji nezahořoval a nedával si pozor na pruhy, nebo podobně a nemám nic vypálené. Ovšem taková stanice jako ČT24 by mohla na plazmě zanechat stopy.
Neznám dokonalou zobrazovací technologii. Plazma trpí na vypalování statického obrazu, ale zase má přirozenější barvy, tím pádem přirozenější obraz než LCD. A jiná technologie se zatím neprosadila, ani skutečné LED/OLED TV.

DM525 HD, DM900 UHD, VU+ Duo 4K, Octagon SF8008 4K, DM920 UHD

geronimoh
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 502
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: formát obrazu

Nech ho.Zde ho zas zatěžuje plazma. :crying:

Neříkej vždy co víš, ale vždy se snaž vědět co říkáš.F.Bacon

Magicial
Registrace: 11/2011
Příspěvků: 615
Odpověď v diskusním vlákně
 

Magicial

jsi duševní chudák.Máš možnost bonzovat podruhé. ;)

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: formát obrazu

Hele hochu ty se nejprve dej do pořádku, možná i u lékaře a pak tu piš. Ale rozumně a k tématu !!!Je mi Tě líto :crying:

Neříkej vždy co víš, ale vždy se snaž vědět co říkáš.F.Bacon

Magicial
Registrace: 11/2011
Příspěvků: 615
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: formát obrazu

Koukal jsem na TV panel 4K - LG a dost OK kvalita obrazu, je to už na úrovni plazem a já "PLAZMÁK" si TV 4K za čas koupím. R^

CES
Registrace: 4/2007
Příspěvků: 4 385
Odpověď v diskusním vlákně
 

Co jsem

napsal aby to nebylo k tématu tohoto vlákna nebo reakcí přede mnou?Jsi zralej do blázince. :laughing: Bonzování je tvoje jediná vyjímečná vlastnost a to je smutné.Takže líto- komu má být koho líto.
:lookaround:

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

CES - 4K

teď jsi méně znalé dokonale popletl - "já plazmák si si TV 4K za čas koupím" . 4K je rozlišení, plazma = PDP = plasma display panel technologie zobrazovače. Aspoň napiš co za technologii je ta LG. Já ji neviděl a podstatné pro mně by bylo, jak umí zobrazit SD video zdroje. Pokud se nebudou prodávat plazmy, tak logicky nebudu mít na výběr ani já a budu moct volit mezi LCD Full HD, nebo 4K a volil bych taktéž 4K

DM525 HD, DM900 UHD, VU+ Duo 4K, Octagon SF8008 4K, DM920 UHD

geronimoh
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 502
Odpověď v diskusním vlákně
 

geronimoh

nepopletl, většina ho dobře zná, že mele páté přes deváté a většinou vůbec mimo téma.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

hobo

jen pro tebe,ta plazma běžela nonstop rok a půl a z 95% čt24,tak nepodsouvej problém po 24 hodinách provozu,jinak je každému známo,že plazmy jsou lepší na pohyblivý obraz,ta infolišta je spíš statický obraz,proto po roce a půl může k tomuto jevu dojít,každý si při nákupu musí rozmyslet,jestli bude panel používat na sledování TV,nebo jako monitor k PC,obě technologie mají své klady a zápory,já mám radši přirozený obraz,proto volím plazmu,i když topí,žere,zrcadlo,někomu dokonce prý bliká ,než bezchybné omalovánky monitorů,na vše se dá zvyknout R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

geronimoh

tohle je starý,ale napoví proč 4K u plazem běžné velikosti na doma,nemyslitelné
http://hdmag.cz/clanek/ces-2010-panasonic-ma-4k-3d-plazmu-s-uhloprickou-152
R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

plasma

jen doplním - vlastním starší model TX-P46VT20 a ta má průměrnou spotřebu asi 140W, což je o 10W víc, než měla moje předchozí stejně velká LCD TV s CCFL podsvícením. Netopí - je na dotyk vlažná, chladnější, než má předchozí LCD. Nové modely LCD s EDGE LED podsvícením mají mnohem menší spotřebu, ale také své neduhy, např. nerovnoměrné podsvícení. Souhlasím s "pierrepetr", že si každý musí rozmaslet při výběru, co a na co chce ....

DM525 HD, DM900 UHD, VU+ Duo 4K, Octagon SF8008 4K, DM920 UHD

geronimoh
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 502
Odpověď v diskusním vlákně
 

geronimoh

Ta 4K byla LG 55 UB 950V - 3D LED TV - ULTRA FULL HD, je mírně prohlá a dá se na ní koukat z boku jak na plazmu, obraz super. Jinak ze Saxona si dělám kozy, je nějak nervozní, jak kapr před výlovem, jen tady machruje,uráží a naváží se do lidí - dej si na něj bacha. R^

CES
Registrace: 4/2007
Příspěvků: 4 385
Odpověď v diskusním vlákně
 

pro CES

Obrazovku má z čeho ? Z LED diod, nebo z tekutých krystalů ?

DM525 HD, DM900 UHD, VU+ Duo 4K, Octagon SF8008 4K, DM920 UHD

geronimoh
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 502
Odpověď v diskusním vlákně
 

gero..

http://www.zbozi.cz/vyrobek/lg-55ub950v/
R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: formát obrazu

Průser je, že už není prakticky z čeho vybírat...

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

pierre

já přeci nic nepodsouvám pozor.Geronimoh napsal že by si osobně netroufnul nechat plazmu celý den běžet na programu CT24.A na to jsem z čisté zvědavosti reagoval. ;) Proto i moje otázka jak to tedy je fakticky nic víc nic mín.

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: formát obrazu

Ještě se dají sehnat plasmy, ale časem už opravdu nebude z čeho vybírat.

DM525 HD, DM900 UHD, VU+ Duo 4K, Octagon SF8008 4K, DM920 UHD

geronimoh
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 502
Odpověď v diskusním vlákně
 

geronimoh

Má panel LCD (IPS), podsvícení LED + local dimming, v rámu - Edge LED, 3840x2160 bodů. No já si počkám na podsvícení DIRECT LED. R^ :)

CES
Registrace: 4/2007
Příspěvků: 4 385
Odpověď v diskusním vlákně
 

hobo

no nečetl jsem to celé znovu,tak je možné,že v kontextu to tak je,omlouvám se,ke tvému dotazu,asi by to nikdo zbytečně nepokoušel,pokud ví,že koupil televizi pro sledování pohyblivých obrázků a ví,že plazma není vhodná na statické obrázky,což se ví od začátku,jinak u těch známých jsem nic takového nepozoroval a občas tam zajedu na kafe,až po té dovolené 3 týdny na čt24 nonstop a zas tak strašný to nebylo,jen chtěli stihnout záruku R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

pro CES

Po neúspěchu s 3D mají teď výrobci jako hlavní tahák 4K . Nic proti, obraz je jemnější, to se mi líbí, ale současně má vyšší rozlišení vyšší nároky na videoobvody televizoru provádějící upscaling. Ceny 4K televizorů už jsou i přijatelné, ale často jim chybí HDMI 2.0, nebo podpora nového kodeku H.265, jestli to tedy bude ten, co bude v budoucnu používán. Prostě na 4K je zatím moc brzo, takže kdybych teď musel kupovat nový TV, tak bych asi vybral nejlevnější 4K a upscaling nechal na mém AV Recieveru

DM525 HD, DM900 UHD, VU+ Duo 4K, Octagon SF8008 4K, DM920 UHD

geronimoh
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 502
Stránka: 1 2 [ 3 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 72
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra