Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

LG TV =zapomíná= předvolby ČT

Dobrý den,
Poslední cca 2 týdny se potýkám se zvláštním problémem - TV zapomíná nastavené kanály ČT.
Mám LG 42LS570S + ČT kartu (provozuje Skylink). ČT HD (ČT1 HD, ČT2 HD, ČT Sport HD) kanály na 23,5E 12,363/V po uložení fungují normálně. Druhý den však mizí a musím je znovu manuálně přidat. Kanály jsem měl naladěné nevím jak dlouho, ale nikdy jsem s tím problém neměl. Děje se tak jenom s tímto transpondérem, všechny ostatní jsou v pořádku. Setkal jste se s tím někdo? Kde by mohl být problém?

jiricekc
Registrace: 7/2012
Příspěvků: 28
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 29
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: LG TV =zapomíná= předvolby ČT

To ze tv LG smaze vsechny kanaly nebo nektere je jeji vlastnost. Pomuze tovarni nastaveni a znovu vse od zacatku. Nebo reklamace.....
Osobne delam vzdy zalohu na usb.

Hypnos
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 919
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: LG TV =zapomíná= předvolby ČT

Tak to u mne by udelala jedna cihla....

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: LG TV =zapomíná= předvolby ČT

Díky za reakci. Mňo do toho továrního nastavení se mi moc nechtělo, to je tak na odpoledne. Musím přiznat, že LG smart TV je fakt tupá a vůbec editace programů je (nevhodné slovo)ská. Jsem zvědav, co všechno si tím rozházím a nepůjde mi potom.
Na druhou stranu ale oceňuji, že má v sobě Netflix applikaci (při nastavení regionu UK).

jiricekc
Registrace: 7/2012
Příspěvků: 28
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: LG TV =zapomíná= předvolby ČT

Aktualizovat soft a znova naladit. Toto robia normalne.

satan
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 198
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: LG TV =zapomíná= předvolby ČT

Z nových TV - po jakých dnes koukat?

jiricekc
Registrace: 7/2012
Příspěvků: 28
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: LG TV =zapomíná= předvolby ČT

Já čekám, až budou umět nové TV DVB-T2 HEVC. Abych za 2 roky nemusel kupovat zase settopbox.

DM 920, Unstable 19-2-2019 + GP4, Moteck SG 2100A + Gibertini 125Al (Ku 85,2°E - 45°W), Emme Esse 125Al (multifeed 36°E circ. pol. + 23.5°E), Gibertini 125Al (fix 56°E circ. pol.), Stab H-H 120 + Emme Esse 125AL C-band; Octagon SF4008 (Abertis)+TBS5925

rom2005
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 1 741
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: LG TV =zapomíná= předvolby ČT

U nas ? :laughing: :laughing:

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: LG TV =zapomíná= předvolby ČT

o DVB-T2 nestojím...

jiricekc
Registrace: 7/2012
Příspěvků: 28
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: LG TV =zapomíná= předvolby ČT

Po továrním nastavení dát ladění a zrušit přednastavení Skylink, pak dát blind scan.

Netflix u nás ani při nastavení UK nebude fungovat. Velmi dobře si to hlídají geolockem.

Samsung UE32T5372 * DENON RCD-M39 * RTL-SDR Dongle * NAS

Dusan
Registrace: 9/2004
Příspěvků: 1 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: LG TV =zapomíná= předvolby ČT

Jak zruším přednastavení Skylink, nikde tam tuto volbu nevidím?
Blind scan nepoužívám, protože to tam nasází všechno smetí, které pak na LG nejde vymazat. Přidávám manuálně jen ty transponéry, o které stojím, t.j. cca 5.
Ale jo, Netflix funguje. Je potřeba použít nějakou DNS službu a nastavit na routeru, nebo přímo v zařízení, která takovou možnost má.

jiricekc
Registrace: 7/2012
Příspěvků: 28
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: LG TV =zapomíná= předvolby ČT

Co jen tak zkusit přejmenovat ČT na CT

zdrk15
Registrace: 5/2008
Příspěvků: 476
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: LG TV =zapomíná= předvolby ČT

Pokud máš nastavený region UK tak tam asi přednastavení Skylink nebude.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 911
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: LG TV =zapomíná= předvolby ČT

PS: Nove LG TV maji hrozne menu, je pomale jak snek, a i prepinani programu trva vecnost. Navic u Ledek maji nedoscicene rohy.

Hypnos
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 919
Odpověď v diskusním vlákně
 

lidi

jsou nepoučitelní,já jim to přeji ať si to užijou,ta jediná výhoda,jednoho ovladače za to přeci stojí R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

záloha na USB ? jak na to ?

Ahoj může mi někdo poradit jak mám udělat zálohu naladenych programu na USB ?LG 50LA660S

jirka6090
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 294
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jirka6090

Zasunout flešku - přidržet SETTINGS až se objeví v horní části info - rychle zadat 1105 a OK. Vyskočí menu na stažení listingu. Uloží se dva soubory, ale jenom xx*.TLL je ten k editaci (např. xxLB650V-xx00001.TLL). V programu ChanSort se pak dá seznam kanálů upravovat. K nahrání pak provést ten samý postup.

Samsung UE32T5372 * DENON RCD-M39 * RTL-SDR Dongle * NAS

Dusan
Registrace: 9/2004
Příspěvků: 1 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

smysl Vašeho příspěvku mi uniká...
"lidi" se ptají na radu, Vy jim v podstatě odpovídáte, že jsou hloupí (nejen v tomto vlákně). Pokud o tématu nic nevíte a nedokážete poradit, nereagujte. Díky!

jiricekc
Registrace: 7/2012
Příspěvků: 28
Odpověď v diskusním vlákně
 

DUSAN

Mám jenom ten magický ovladač jak na něm pridrzim ten settings ? A zadam 1105 ? Nejsem teď u TV tak si ani nevybavim jak to tam vlastně je ,diky

jirka6090
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 294
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: LG TV =zapomíná= předvolby ČT

Aha, tak třeba tento ovladač: LG AKB73756523 .

Samsung UE32T5372 * DENON RCD-M39 * RTL-SDR Dongle * NAS

Dusan
Registrace: 9/2004
Příspěvků: 1 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: LG TV =zapomíná= předvolby ČT

Takže tím magickým ovladačem to nejde ?

jirka6090
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 294
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jirka6090

Bohužel ne. LG nemá konzistentní mapování tlačítek DO a software v různých modelových řadách a tak je lepší mít tlačítkový dálkový ovladač, nebo univerzální. Např. Logitech Harmony 300i.

Samsung UE32T5372 * DENON RCD-M39 * RTL-SDR Dongle * NAS

Dusan
Registrace: 9/2004
Příspěvků: 1 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

LG TV =zapomíná= předvolby ČT

Bohužel uvedený postup neplatí pro všechny tv LG, na mojí 690V to třeba zrovna nefunguje a to mám pro sichr oba ovladače (magic i klasiku).
Na druhou stranu, programy ter i sat jsem si jednou seřadil a nastavil a nehlo se samo nic. Ani nevím jaký tam mám sw, ale když něco funguje, není důvod aktualizovat....jestli nebude popsaná "závada" zapomínání jinde :)))

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: LG TV =zapomíná= předvolby ČT

@jiricekc, vůbec se nediv, kdybys ho znal déle, pochopíš, že je to taková jedboduchá přeskakující gramodeska. Dávno mám podezření na počínající stařeckou demenci, ale nemá smysl to pitvat, když to tu většině nevadí. Na to si určitě zvykneš. ;)

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

tomíčku123

buď rád,že nezná déle tebe,to by si určitě nezvykl a na rozdíl od tebe píšu o tobě slušně,v každém tvém vyblití zde je pouze a téměř vždy skryta urážka

jiříčku,omlouvám se ti a všem,kteří si koupili hybrid TV,přeji mnoho radosti a málo problémů R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Decmen

Jste mě pobavil :)))
Závada mezi ovladačem a židlí mě napadla jako první. Když se kanály vytratily po třetí, začal jsem prohledávat celé menu, jestli tam není nějaké nastavení. No nenašel.
Proto jsem rád, že mi to zdejší diskutéři potvrdili, že se to stává ;)
Jak jsem psal, dlouho to bylo v pohodě, až teď najednou.

jiricekc
Registrace: 7/2012
Příspěvků: 28
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 29
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra