Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: freeSAT by Skylink

Není signál na HD programech Freesat

Zdravím, prosím moc o radu, vzala jsem si předladěný a funkční příjamč z jednoho domu do jiného. Zde jsem podle ČT 24 nastavila parabolu na Freesat, síla signálu cca 70%. Ale bohužel mi jedou na novém místě jen SD programy. Na všech HD programech mi to ukazuje "není signál". Přičemž na původním místě hraje vše OK. Nemáte nápad, čím to může být? Díky moc za Vaše nápady.

xmacka
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 45
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 76
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Není signál na HD programech Freesat

Zdravím, printel.

Mám HD BOX 9105+, navíc jsem zkoušela i příslušné frekvence přímo v DVB-S2 tuneru v televizi. Ani jedno se nechylo. Takže ještě zkusím odpoledne poladit a pohnout s konvertorem.

xmacka
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 45
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Není signál na HD programech Freesat

Xmacka, ta parabola je taky z toho původního domu co prijimac nebo si nastavovala novou parabolu s LNB konvertorem v tom soucasnem dome.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 976
Odpověď v diskusním vlákně
 

Nastavit

opravdu s citem ten Skew jak tady bylo řečeno je to dost duležité-mimo jiné samozřejmě. ;)

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Není signál na HD programech Freesat

Niekto z freeSATu protrebuje nejaké HD? To je novinka.
:bigeyes:

skyrider
Registrace: 3/2015
Příspěvků: 1 033
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Není signál na HD programech Freesat

hobo, presne tak s citem to nastavovani skew konvertoru. ;)

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 976
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Není signál na HD programech Freesat

HD kanály na pozici 1w chodí i starou sat. anténu philips 60cm s původním konvertorem philips 0,7 db...

Fanyn
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 792
Odpověď v diskusním vlákně
 

Fanyn

Jenom pro zajímost při stěhování doporučovali nebo spíše nechávali ty jejich 60 nebo se měnilo za 80cm? ;)

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Není signál na HD programech Freesat

Co já chodím do hospůdky tak tam je parabola philips s původním kovertorem z roku 2001 a místo freesatu tam teď namontovali digi..co vím tak je jenom přetáčeli...kdo měl svou vlastni např. 80cm tak ji jen otočili z 19e na 1w...

Fanyn
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 792
Odpověď v diskusním vlákně
 

Jo jasně

ty puvodní 60cm Philips vubec nebyly špatné. ;)

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Není signál na HD programech Freesat

Ty původní Philips jsou klasické Telesystem 60cm, u nás obvykle prodávané pod obchodním označením Mascom. Fungují velmi dobře i na Skylink. Mezi 60cm parabolami se dají nalézt i paraboly od jiných výrobců sestejnými příjmovými vlastnostmi.

sirda
Registrace: 11/2006
Příspěvků: 2 889
Odpověď v diskusním vlákně
 

Stav

Zdravím na forum, tak jsem si s tím cca 2 hod. ještě hrála,ale nic. Proste víc než na 70% kvality signálu to nedám a HD ani ťuk. Nepomohlo nic. Zkusím ještě probrat s místím prodejcem, případně vyměnit parabolu za klasickou 80. Nyní mám 57FE Offset parabolu. Asi na místní podmínky bude lepší klasika. ;P

xmacka
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 45
Odpověď v diskusním vlákně
 

Není signál na HD programech Freesat

Zdravím Xmacko, dnes jsem přestěhoval 60cm parabolu o 2m vedle
na lodgii a příjem HD na 0,8°W se výrazně zlepšil, zejména kmitočet 12 054MHz/H (Nova HD),úplné zlepšení je nyní na ČT2 HD
na 11 977MHz/H.Tak je to takřka jisté, je to rušení vysílačem LTE(nějakou harmonickou),nejspíše odrazem od protější budovy, není též vyloučen průnik přímo do koaxu (ten by měl mít co největší činitel stínění (100dB).A LNB by chtělo jiný, s úzkým feedem (plastová špička), ale hlavně dát to jinam.
Taky se dá poslat stížnost na ČTÚ, zhruba 50% stížností na LTE
jsou uznány jako oprávněné. Ale ještě bych zkusil jemné nastavení paraboly a natočení LNB při sledování síly a kvality signálu např. na f 12073MHz/V - je tam ČT24 nekódovaná.Mělo by to ukazovat aspoň 90%.Mnoho zdaru.

printel
Registrace: 8/2012
Příspěvků: 3
Odpověď v diskusním vlákně
 

xmacka

doufám,že máš volný výhled,ne přes stromy??

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Není signál na HD programech Freesat

printel@ Chudák LTE, za chvíli někoho napadne na něho svádět i nižší dojivost aneb když si nevím rady, tak to hodím na LTE, že?

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@xmacka

Neodpověděla jsi HYPER, jestli jsi, do jiného domu vzala i svou parabolu s LNB, nebo to ladíš na něco, co tam už bylo. Jestli to ladíš na nějakou parabolu s LNB, která tam už byla, tak se nediv. Pierrův dotaz, jestli tam není nějaká překážka, také není bezpředmětný.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 914
Odpověď v diskusním vlákně
 

konas

nejsem bl.b.ec

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

To bych si nikdy nedovolil tvrdit. ;)

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 914
Odpověď v diskusním vlákně
 

konas

v diskuzi je vše dovoleno,v rámci pravidel

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

@xmacka

dobre ti poradili pierrepetr a bretah, problem je v presnom nastaveni paraboly, najlepsie podla meraka, ked nemas kup, alebo pozicaj ,alebo si zavolaj nejakeho technika...tychto otazok ako si poradit s nefungujucimi HD kanalmi je tu velke mnostvo, ci uz Skylink alebo Freesat.
Sama pises,,Nastavovala jsem parabolu už hodněkrát, ano bez měřáku,, a to je zakladny problem:-) sam som bol presne ako ty. Na co mi je merak ked som si to pri kazdom stahovani na druhe miesto nastavoval sam podla teplomerov a vzdy to fungovalo?ano fungovalo ked boli len SD kanaly niekolko rokov dozadu...
ja som mal ten isty problem, tak som dal na rady ,,odbornikov,, typu: vymen kabel, vymen konektory, vymen LNB ,vymen konzolu na uchytenie paraboly ak je skorodovana... ano moze to trosku pomoct ale problem to nevyriesi:-)
1.Jedine co ti pomoze je presne nastavenie paraboly podla meraka,nie podla teplomerov v prijimaci- tie ukazuju akurat tak plus minus autobus
2. vacsia parabola - bude vacsia rezerva pre bezproblemovy prijem v pripade zhorseneho pocasia - hmla,silny dazd,huste snezenie,nizka oblacnost.

kody33
Registrace: 11/2012
Příspěvků: 13
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Není signál na HD programech Freesat

Zdravím opět všechny, dotaz zda jsem přemístila i parabolu:
Ne, na původním domě zůstala původní, je to 120 toroid s 6 konvertory, většinou pro 2 telky. Tu jsem tam rodičům nechala. Sobě jsem koupila jinou. (57FE OFFSET). Ručně a sama už víc neudělám. Takže zavolám do místní firmy. Nicméně mi to stejně neleze do hlavy. Na původním místě mám nižší kvalitu signálu na čt24 a HDčka hrají. No prostě je to někde mezi nebem a zemí :-)

xmacka
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 45
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Není signál na HD programech Freesat

Mi se zdá že parabola 57FE na Thor je malý průměr potřebuješ aspon 80cm

pukac
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 30
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pukac

Na Thor by to stačilo. Horší by to bylo při příjmu DigiTV, která jede ze stejné pozice, ale jiného, staršího satelitu (Intelsat 10-02).

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 914
Odpověď v diskusním vlákně
 

Jasně

Digi má některé programy na Thoru a některé na Intelsatu, proto je lepší na 1W volit 80tku parabolu.

Skylink + O2TV

kvasnak
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 4 417
Odpověď v diskusním vlákně
 

@xmacka

Přijímač máš, jak jsi psala, předladěný na Freesat, protože ta ČT24 vypadá na příjem z Intelsatu, a ne z Thoru. Možná ale, že bude ničemné LNB. Chtělo by to zkusit s jiným, protože HD programy se dají, z Thoru(Freesat)chytit i na parabolu 45cm,jako z Astry 23,5E(Skylink). Sice bez rezervy, ale hrají. Jen se podívej, jestli nemáš v seznamu naladěny některé programy 2x, pak by tam byla i Digi TV.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 914
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kvasnak

To je, samozřejmě, bez jakékoliv diskuze. 80 je základ.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 914
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 76
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra