Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: DVB-T přijímače

Výběr TV dle kvality tuneru - pozemní příjem

Jak vybrat TV podle kvality tuneru. Jedna věc je citlivost, v obchodě vám řeknou, že je to dnes stejné, ale je to nesmysl. Z vlastní zkušenosti vím, že jedna TV kostičkuje, výměnou za jinou jede vše OK.
Další jsou možnosti tuneru, jednak co se týká ladění, přidávání stanic, výmaz nechtěných apod. U některých např. výmaz jedné stanice lze provést, u jiných ne. Zrovna tak přidání stanic nelze, na konci napíše, že duplicitní to vymazalo. Což není dobré. Jiné naladí u duplicitní.

sateliťák
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 081
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 32
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr TV dle kvality tuneru - pozemní příj...

Jednoduše, TV používej jenom jako monitor přes hdmi, o zbytek se postarají další přístroje./Pokud to myslíš vážně/ Ušetříš si spoustu nervů a času...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr TV dle kvality tuneru - pozemní příjem

To je sice pravda, ale totéž platí většinou i u těch dalších přístrojů, ve kterých jsou tunery podobné.

sateliťák
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 081
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr TV dle kvality tuneru - pozemní příj...

tukan - není nad dobrou radu,která pak dobrá televize s uhlopříčkou 55 bude splňovat tedy požadavek kvalitní obraz bez těch všech vychytávek za které musím připlatit a přitom si k tomu mohu pořídit dobrý sat.přijimač právě s těma vychytávkama.
Delší dobu hledám co si koupit s obrazovkou 55 a nic jsem nenašel.Do 20000 zde ve vláknech píšete,že jsou to šroty a dát za tv víc jak 20000 nehodlám.LG je nejlevnější ale po zkušenostech s tím co mám již LG nechci.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 910
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jarous

Sharp LC-55CFE6352

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 067
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr TV dle kvality tuneru - pozemní příj...

Jaké vychytávka...?Pustím kvalitní obraz z AV-receiveru,který se mi stará i o zvuk a do něho mohu pustit cokoliv.....DVD,Bluray,DVB-T,DVB-S,kameru,případně telefon..... R^ :laughing:

Femr, to bylo natáčení..... dnes TBS 5925 na 105cm a SG2100, 85E - 30W,olomoucký kraj, W98, W2000, WXP, Vista,W7(64) na plátno 250cm.

Kamil_k4
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 3 838
Galerie: Kamil_k4
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr TV dle kvality tuneru - pozemní příj...

All in one zařízení nestojí většinou za nic, TV nevyjímaje, výrobci sází na to, že téměř každý se chytne na jeden ovladač :-))

matchboxx
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 2 542
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr TV dle kvality tuneru - pozemní příj...

Lepší plazmy od Panasonic měli velmi slušné tunery. Přijímám slabý signál RS14 z cca 80km(MER 19-20dB) a Panasonic plazma ho zvládá lépe, než interní i externí tunery VU+. Zkoušel jsem i tunery TV Samsung nebo LG, znatelně horší.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr TV dle kvality tuneru - pozemní příjem

S tím by se Saxone dalo i souhlasit. Panasonic mám ještě DVD rekordér a tam ten tuner je asi nejlepší. Posuzuji podle SHARP,Pioneer,LG,Thomson. Daleko nejlepší byl ale Settopbox DI-Way T-2200, ale jen tenhle konkrétní typ. Mohl by se používat i nyní, ale již je to zase přístroj navíc. Ten právě kromě dobrého tuneru uměl snad všechno - přidávat, mazat i uložit duplicitní. Proč mě jde o duplicitní? Kvůli odstávkám vysílačů. Jeden se odstaví, tak si chytím druhý z jiného vysílače (duplicitní).

sateliťák
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 081
Odpověď v diskusním vlákně
 

Sateliťak

Ano, DIWAY uměl ulozít i MUX1a MUX4 z vice kanalů. Mux2 a 3 lze uložíte z vice pozic normálně. Ostatni sítě nevím, ty mam pouze z jednoho vysilače.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

Odpověď v diskusním vlákně21.10.2016, 21:31.16 vče

Presne ako píše Saxon plazmy od panasonic majú veľmi citliví tuner.Ja mám staru plazmu od panáka a pozemnú DVB T tu v okoľi Kamzík stačí iba klinec a chytám.Mam inak sieťovú anténu takže som v pohode chytal Brno kojal z ivanky cezkopce pokiaľ nezačali vysielať Madari ktorí to rušia.

miro75
Registrace: 2/2011
Příspěvků: 160
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr TV dle kvality tuneru - pozemní příj...

Takže nějaký závěr...?

Sežeň starou plazmu a máš to.... Rv

Femr, to bylo natáčení..... dnes TBS 5925 na 105cm a SG2100, 85E - 30W,olomoucký kraj, W98, W2000, WXP, Vista,W7(64) na plátno 250cm.

Kamil_k4
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 3 838
Galerie: Kamil_k4
Odpověď v diskusním vlákně
 

matchboxx

Lol oznacovat tv s tunerem za all in one zarizeni to chce opravdu odvahu. Nechces treba vymyslet bluray prehravac s externi mechanikou?

Mikek
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr TV dle kvality tuneru - pozemní příj...

Prostĕ přehlédl ten pozemní příjem v titulku, to se občas stane. Už se tu dnes napsaly horší vĕci.

rs505
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 2 204
Odpověď v diskusním vlákně
 

@sateliťák

Kvalita tuneru? Všechny televize mají SoC (čipset), kde je tuner, demodulátor, dekodér, řídící procesor, paměti a rozhraní... Takže bez znalosti toho, jaký čipset ta-která TV má, je těžko rozhodovat. Pokud TV kostičkuje, tak určitě není na vině tuner, ale kvalita příjmu...

Samsung UE32T5372 * DENON RCD-M39 * RTL-SDR Dongle * NAS

Dusan
Registrace: 9/2004
Příspěvků: 1 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Mikek

A proč ne TV s DVB tunery je dle mého AIO jak vyšité

matchboxx
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 2 542
Odpověď v diskusním vlákně
 

matchboxx

Tak to jsi vedle jak ta jedle a mel by sis precist definici televize. Evidentne si to pletes s monitorem.

Mikek
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Mikek

Hmm, žádnou definici televize nepotřebuji, moje zkušenosti mi zatím stačí, ale tvůj názor snesu nemám s tím problém :-)

matchboxx
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 2 542
Odpověď v diskusním vlákně
 

co se řeší

nechápu,mám na to právo,ničemu nerozumím,nic nechápu,citlivost tuneru TV??,co tak zajistit elegantně kvalitní signál na vstupu a neřešit kraviny,to není sat.příjem,tady je možností hafo

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 003
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

dovolil bych si oponovat. V místech, kde je velmi špatný až nedostatečný signál DVB-T, je vstupní citlivost sakra důležitá. Když jsem neměl na jedné TV K59, po přechození televizí; na ten nejdelší koax jsem dal tu s větší citlivostí; a K59 mám na všech.

*******

ja987
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 770
Odpověď v diskusním vlákně
 

ja987

jo,kde je špatný signál,kupuje se TV s citlivým tunerem a hází se drát z okna,už se probudíme a uděláme něco s anténou a zesilovači
když mám doma malou žárovku,tak si koupím čtecí brejle,tak jsi to myslel??

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 003
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Pozemní příjem v naší dědince se tu už řešil. Jak jsem napsal: "Kde nic není ani smrt nebere" ale vytáhl jsem přeci signál. To vše se s největší pravděpodobností s přechodem na DVB-T2 změní a pak tu budeme mít opravdu úplný hounoa budu vděčný za Freesat. Čím větší vylepšení a novota čehokoli, tím je to víc na prt, velebnosti.

*******

ja987
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 770
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr TV dle kvality tuneru - pozemní příj...

Áno,citlivosť tuneru v TV je problém.Ja mám philips 8008s-sat.tuner a programy na skylinku ako wauhd,hbo kanály kostičkujú.Ale v sat.prijímačoch gosat 7060hdi,7050hdi idú tieto programy ok.To budú mať problém asi všetké tv philips, ako je to u ostatných TV neviem.Nalepšie riešenie je asi dokúpiť k televízoru sat. alebo dvb-t prijímač.

gerdy
Registrace: 4/2010
Příspěvků: 36
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr TV dle kvality tuneru - pozemní příj...

Dal bych na Saxona,sám mám panasoniky plazmy,mohu posoudit s mnoha exter.přijimači,domnívám se ,že panasonic neměnil tunery-vyrábí si svoje,lcd tunery jiných značek nemohu posoudit/až na pár/,ale většinou jsou to samsungy-i v ext.přístrojích! :lookaround:

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 875
Odpověď v diskusním vlákně
 

TV dle kvality tuneru - pozemní příj.

Dávám přednost satu před dvb-t,a v budoucnu při placem dvb-t2 to bude ještě jasnější,jak prví tukan a Jarouš.V baráku to mám na půl.Mladý DVBT-staří- sat

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

Ja987

Konfigurace vysílání DVB-T2, tak jak je naplánována pro ČR, by měla být cca stejně prijimatelná jako stávající DVB-T muxy 1a 2. Pro stejně stabilní příjem bude třeba odstup C/N vyšší jen o 0,3dB - teoreticky. Pro DVB-T2 hovoří ve prospěch možnost větší vzdálenosti vysílačů v SFN - 134km oproti současným 67km u muxů 1 a 2.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 32
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra