Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: LCD, plazmy, CRT...

HDR v televizích

Popisy televizorů UHD jsou na e-mailových stránkách obchodů poměrně podrobné. Televizory LG a Samsung mají v popisech uvedeno výslovně HDR, Finlux to ale v popisu nemá.Znamená to tedy, že je o technologickou třídu níže? Prosím majitele Finluxu o provozní zkušenosti. Díky!

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.

samorost
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 374
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 37
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HDR v televizích

HDR ma treba Panasonic ale jen u tech lepsich modelu.pochybuju ze by Finlux mel HDR. 😀

jam fm
Registrace: 10/2016
Příspěvků: 1 341
Odpověď v diskusním vlákně
 

@samorost

Já bych s nákupem ultra hd tv v Česku počkal. Za prvé, se v ČR nevysílá v ultra HD a až bude, budou opět nové modely a zaplatíte míň, než dnes...

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HDR v televizích

Rozdíl v ceně HD a UHD u nižších typů již není takový, že by bylo potřeba čekat. V mojí TV HDR nemám a neočekávám, že mi bude v dohledné době nějak chybět. Na rozdíl od UHD je HDR podobně jako HLG v plenkách a nikdo neví jak to nakonec dopadne. Jestli si každý výrobce půjde svoji cestou nebo dojde k nějakému sjednocení.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 667
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HDR v televizích

Ano, rozdíl v ceně není takový a tím je jasná odpověď na otázku, jestli náhodou není HD model lepší jak +- stejně drahý UHD, když UHD je náročnější na výrobu a dražší.....
Levné UHD jsou krámy nedosahující kvality HD ve stejné cenové hladině.
HDR je po delší době technologie, která dává smysl a má potenciál. Na rozdíl od 3D.

KamilZ
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 358
Odpověď v diskusním vlákně
 

@omar3

No dobře, ale zatím se.v ČR v UHD nevysílá, pokud mám správné info. Tak je podle mně lepší investovat do lepší HD TV a později až bude UHD aktuální, tak zakoupit UHD TV. Však víte sami, jak se ty modely rychle mění a to, co dnes stojí 1.500€ tak za rok bude stát 1000.

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HDR v televizích

A hlavně se soustředit na DVBT2...

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Odpověď v diskusním vlákně
 

kdysi dávno

jsem měl televizi HD ready s rozlišením asi 1324 x 768 a sledoval jsem, jak postupně nabíhaly HD stanice. Byl přepočet SD obrazu do HD, na německých stanicích jsem dost přemýšlel, zda již nevidím HD stanici.Byl naprosto zřejmý rozdíl v kvalitě obrazu. Sledovat My Zen v HD byl zážitek.Každá nová HD stanice byla pozitivní zprávou.
Stejné prožitky očekávám v nejbližší době, tentokráte s UHD stanicemi. Úvahy o posečkání nákupu UHD jsou logické a věcně správné. Mám přes 70, jakou mám šanci se dožít UHD jako standardu? "Lepší HD" je podle mého názoru přepočtená HD do UHD a televize UHD má satelit UHD vevnitř včetně HEVC, nemusím kupovat samostatný přijímač, ani setobox.

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.

samorost
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 374
Odpověď v diskusním vlákně
 

@samorost

No tak to pak jo, pokud se chceš dívat na UHD na cizích stanicích, tak ok. Já myslel, dokud nebude UHD v ČR. Já osobně mám UHD TV nějaké dva roky, ale taky mám italské UHD kanály. Jinak bych se na ni vykašlal.

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HDR v televizích

To opravdu neznate nic jineho, co lze pustit v TV, nez ceske televizni vysilani? Osobne mam obraz v UHD tak 95% casu, co tv bezi. HDR tak z 20%, ale i to zacina velmi rychle nastupovat. Temer kazdy novy serial ci nove hry v tom uz jedou.

Mikek
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@KamilZ

Presne tak! V obdobnej cenovej úrovni sa kvalita TV s UHD nedá porovnávať s kvalitou TV "len" s HD. Teda, porovnať sa dá, ale pre UHD by to dopadlo veľmi zle.
Dajme tomu, že kvalitný (po obrazovej stránke) 100Hz-vý TV s uhlopriečkou 50" stojí okolo 600€. Ak by chcel niekto v rovnakej zobrazovacej kvalite TV s UHD, tak neviem, či by mu bolo dosť 1000€. Áno, dá sa kúpiť 50" UHD TV aj za 600€, ale oproti tomu HD je to fakt po obrazovej stránke shit.

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 229
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HDR v televizích

Já mám poněkud opačný názor, který jsem tu již prezentoval. UHD mám již víc než rok a stála nějakých 13.000. Než jsem si ji definitivně nechal, tak jsem měl vedle sebe puštěné HD a UHD na stejném signále a ve všech režimech vycházel UHD subjektivně pro moje oči jako vítěz. Je to věc osobního postoje, já jsem raději sáhl po modernější technologii, která mi umožní sledovat v nejvyšší kvalitě i jiné vysílání než DVB-T.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 667
Odpověď v diskusním vlákně
 

@omar3

" Šťastná to žena! ". Môžeš mi prosím, prezradiť veľkosť uhlopriečky tej UHD a z akej vzdialenosti ju sleduješ?
Ďakujem.

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 229
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HDR v televizích

40 tak ze 2,5m.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 667
Odpověď v diskusním vlákně
 

@omar3

Tak to ja z takej vzdialenosti sledujem 50" full HD plazmu Panasonic. Podľa môjho názoru, je pri takej uhlopriečke (40") a sledovacej vzdialenosti 2,5 m UHD zbytočné a štandardný full HD obraz sa pre ľudské oko javí v detailoch rovnako ako UHD.
V predajni pri statických scénach sa môže celkové podanie obrazu javiť príjemnejšie, v akčných a športových by však UHD v rovnakej cenovej kategórii pohorelo. A to ešte nespomínam SD signál, ktorým sme tiež ešte hojne zásobovaní. Tam je to pri UHD úplná katastrofa.
Každý sme však iní a ak to Ty tak nevnímaš, ako som povedal, "Šťastná to žena! ".

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 229
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HDR v televizích

Každý asi vidí jinak. Rozdíl mezi HD a UHD poznám na první pohled i z 2,5m a čím jdu blíž, tím se rozdíl zvětšuje.
Co mě však zklamalo jsou některé přímé přenosy UHD, které jsou oproti vyladěným smyčkám testovacích programů o třídu horší.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 667
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HDR v televizích

jenze u toho HDR je prave doporucena sledovat z 2,3m-panasonicTX58DX780E
ale na plazmu Panasonic je teda 2,5m strasne malo to musis mit oci vybouleny jak skokan zeleny 😀

jam fm
Registrace: 10/2016
Příspěvků: 1 341
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jam fm

V kine Ti bežne zaberá plátno ešte väčší zorný uhol a je to v poriadku. To sa len podvedomie búri, že čo za veľký obraz to mám v obývačke. Neskôr, keď si podvedomie zvykne, kľudne by uvítalo aj väčší, samozrejme v adekvátnej kvalite. Preto niektorí preferujú radšej projektory.

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 229
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HDR v televizích

kino je kino to sem neber. nejde o zornej uhel ale o kvalitu nekvalitu toho zobrazovace ktera je z blizka vic videt.a to je plazma rychla.takze proto se doporucuje vetsi vzdalenost.aby to pusobilo jakoze ciste.a taky setris tim silne namahane oci. o projektoru vubec nemluvim to je dobry tak nekam na pouť nebo hokej na tanecnim sale. 😂
jinak 50" mi neprijde jako nejak velky obraz

jam fm
Registrace: 10/2016
Příspěvků: 1 341
Odpověď v diskusním vlákně
 

@samorost

samoroste, ty máš 4K telku, která má uvnitř 4k satelitní přijimač ? cituji : !!!televize UHD má satelit UHD vevnitř včetně HEVC, nemusím kupovat samostatný přijímač, ani setobox.!!!
a nemýlíš se náhodou ???

I když jsi chytrý, možná přijde někdo ještě chytřejší

Morous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 335
Odpověď v diskusním vlákně
 

to Morous

Když si přečteš informace o UHD televizích, které uvádí každý lepší e-shop, pak tam najdeš oba tunery. Chceš snad říci, že televize je UHD a satelitní přijímač či pozemní tuner je pouze HD? Uvádí se tam HEVC, tak to chápu, že to musí jet.

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.

samorost
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 374
Odpověď v diskusním vlákně
 

@samorost

no jo, no .....

I když jsi chytrý, možná přijde někdo ještě chytřejší

Morous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 335
Odpověď v diskusním vlákně
 

@samorost

tak znovu:
HEVC je protokol o digitálním přenosu a
4K je rozlišení obrazu - číselně 2160x3840 bodů.
Tuner je přijímač, který přijímá to, na co je zkonstruován, nastaven a HW a SW vybaven. UHD telky, které se běžně prodávají mají DVBS/S2 a DVBT/T2, ale žádnou, která by měla zabudovaný satelitní přijimač, který by přijímal obraz v rozlišení 4K jsem zatím neviděl. Jestli se mýlím, tak mě prosím oprav

I když jsi chytrý, možná přijde někdo ještě chytřejší

Morous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 335
Odpověď v diskusním vlákně
 

nechám se poučit, ale

když je protokol o digitálním přenosu HEVC, tak ten dokáže vysílání SD nebo HD nebo UHD. Je snad "HEVC HD" a "HEVC UHD"???

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.

samorost
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 374
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HDR v televizích

4K tuner má většina těchto TV i ta co mám doma. Nebo že by ten satelitní signál s logem 4K nebo UHD ve skutečnosti nebyl 4K?

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 667
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HDR v televizích

něco o HDR R^ http://avmania.e15.cz/jak-funguje-hdr-a-co-dnes-v-televizorech-dokaze

AmikoAlien8900/GM Unibox 2

bigj
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 2 626
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 37
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra