Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
09.10.2007, 20:49.51

Spomaleny PC

zdravim, uz dlhsiu dobu mi nejako cudne pracuje PC, ale zacalo to zo sekundy na sekundu, nejako pomaly reaguje, zapina sa mi o dost dlhsie ako predtym, ked uz som vo windowse musim nejake 2 minuty pockaj kym mi naskocia ikony, kliknem napriklad na prehliadac Mozilla Firefox a ako keby nic, az po nejakych 7 sekundach sa zacne spustat skusal som vsetko mozne antivirusy NOD23 Avast, Ad-Aware Se Personal, defragmentaciu disku, Ccleaner ale nic sa nezmenilo, uz neviem co s tym, nemali ste niekto niekedy problem preoblem?Dik
uživatel
majster22
09.10.2007, 20:56.28

RE: Spomaleny PC

otevři bednu a vysaj ji řeknete si blbost ,ale známému to taky blblo a měl klid(a nebo je tam červík mrkni na viry.cz)
uživatel
Karlos1
09.10.2007, 21:00.24

RE: Spomaleny PC

to bude stopro z netu nějakej červ. ;P
uživatel
lopro
09.10.2007, 21:02.00

RE: Spomaleny PC

Pokud by to nešlo odstranit žádným programem, tak se to dá řešit zalohováním - formát C: - následná instalace systemu. :-/
uživatel
lopro
09.10.2007, 21:08.04

Avast

Avast některé verze zpomalují záleží na konfiguraci pc při rezidentní kontrole ..
uživatel
Stranger
09.10.2007, 21:27.09

RE: Spomaleny PC

a nebo tak běžící 2 antiviráky zároven dokáží taky dost dobře brzdit
uživatel
makaluzo
09.10.2007, 22:39.19

Co takhle :

Skusit Defragmentaci.Pak Antivirusak.A nakonec ten vysavač. ;)
uživatel
Hetfild
10.10.2007, 10:00.31

RE: Spomaleny PC

Kromě vysávání prachu, které určitě zrychlí počítač, jednomu známému pomohlo ještě obrácení počítače vzhůru nohama a položení kočičí pracky, co nejblíže mechanice DVD. Pokud v počítači mechanika DVD není, tak je nutné použít sušeného střevlíka. Prakticky to pomohlo.
Popsaný stav by bylo nejlépe řešit odborným zásahem. Někdo, kdo to umí, by měl znovu nainstalovat OS, veškerý hw a potřebný software. Řekl bych, že je to už tak zprasené, že to jinak nepůjde. Pokud není vadný hw, což je nejdříve potřeba otestovat. až to bude hotové, neměl by s tím nidko amatérsky nic dělat a mělo by v rámc té přípravy být rozumně určen i způsob prevence.
Důvodů pro vznik toho stavu může být mnoho:
- hw vada, dovedu si jich představit desítky, ale moc pravděpodobné to není
- virus a jiný havěť, velmi pravděpodobné
- softwarový kolaps, windows i tak žijí svým vlastním životem a když do nich laikové ještě šprtají, tak to nemusí dopadnout dobře. Je třeba si uvědomi, že nic co naistalujete, vlastně už neodinstalujete. Pravděpodobné.

P.S. Auto si nastavujete sami? Namontujete si do něj jiný výfuk? Nebo myslíte, že počítač je jednodušší věc, než auto?
uživatel
Antonín
10.10.2007, 10:26.11

RE: Spomaleny PC

este ti moze spomalovat pc ked sa ti prehrieva.
mne to na starom pc robilo ,tak som kupil ventilator new a potom slapalo v pohode.
uživatel
dandy
10.10.2007, 12:42.02

alebo sol

keď mrzne
uživatel
janoZV
10.10.2007, 15:15.43

zkus se podívat na tohle...

Taky se mi začalo divně chovat pécé... a zjistil jsem tohle.
Mrkni do služeb, jestli nemáš spuštěné zjišťování zařízení UPnP v domácí síti. Já mám router, který to takhle hledalo a hrozně to zdržovalo a blbě startovalo.
Taktéž ještě jedno... kvůli čemu jsem zavrhnul NOD32 a to je virus VIRUT... NOD mě totiž s naprostým klidem nechal spustit program, který byl tímto virem napaden. Všimnul jsem si toho až potom, co se proces winlogon neustále chtěl připojovat na net na nějakou polskou stránku. Ten virus se totiž šíří přes porty IRC. Máš-li kloudný firewall (nikoli ten wokenní), tak by mohl začít hlásit, že některé procesy se začínají dožadovat připojení někam do internetu.
Tenhle virus je naprosto blbej a v tý blbosti naprosto dokonalej. Napadne bez výjimky všechny exe soubory na lokálním disku i na síťových discích. Jako první napadne NODa, takže ten ho potom naprosto ignoruje. Odhalil mi ho Kasperski a také Avast, bohužel jsem musel smazat wokna, protože tyhle programy ho nebyly schopný vyléčit. A ten též velmi zpomaluje počítač. Takže... dobré hledání.
uživatel
prochor
10.10.2007, 21:06.47

RE: Spomaleny PC

Nedávno jsem řešil podobný problém u kámoše-PC jelo jak zpomalený film.Když jsem ho (to PC)převezl ke mně domů k důkladné prohlídce,už ani nenajel.Všecko jsem vyměnil a nic.Takže výsledek-takhle pomalu umíral procesor(Athlon XP 2200+)až dodýchal.
uživatel
madx