Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

Odrušení LTE pod BTs?

Ahoj všem, za dobu odrušování od všeho možného jsem získal nějakou praxi, ale ted mně oslovil pán že potřebuje odrušit budovu na které se přímo Bts od O2 nachází. Má někdo zkušenost s tímto prekérním případem?.. posunutí antény, Filtry, průsak do koax kabelů.. pokud to vůbec odrušit lze teda.. mohu jen zkusit, ale raděj jestli někdo tohle už řešil..Beru spíš jako zpestření, když to bude problém tak at si to odruší operátor, ale je to zajímavá výzva :-)

Pájík
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 334
Odpověď v diskusním vlákně
 

V zásadě to nemusí být problém.

LTE filtry je nutné dát těsně před zesilovače a propojení mezi filtrem a zesilovačem udělat co možná nejkratší a z kvalitního kabelu. Pokud rušení prosakuje i do vlastního rozvodu a komplikuje příjem, pak je nutné použít filtry ještě u televizorů. V naprosté většině případů ale stačí filtry před zesilovači. Nutné je vyvarovat se zemních smyček, do kterých se rušení indukuje.

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 655
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Odrušení LTE pod BTs?

Delal jsem to na strese bytovky, 12m od BTS. Slo to, a to jsem u 2 MUX mel hranicni prijem i pred spustenim LTE. Je to o praxi a zkusenostech.

J a
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 3 334
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Odrušení LTE pod BTs?

To Všem, souhlas s Vámi... mám taky zkušenost že filtry je nutno posadit přímo na vstup zesilovače - nejlépe F-spojkou, už se mi jednou stalo že to prosakovalo do rozvodu po baráku a filtry na vstupu do TV to bylo řešení co pomohlo.. uvidím jak to tam bude vypadat ve skutečnosti a dám vědět co a jak.. :8)

Pájík
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 334
Odpověď v diskusním vlákně
 

LTE pod BTs

Koukám ve 4.patře na 8.patrový barák,se 3 operátory(LTE)cca 40metrů a ani náznak rušení v celém našem baraku.Zato talíř pro S2 jsem musel posunout o 7 metrů do leva,ty 3 anteny mi po jejich instalaci zastínily všechny HD signály z A3, ale z A1 byly OK.Určitě k tomu pomohlo,že tam mám 45 technisat.Teď mi jdou všechny HD z obou Aster R^

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

@korkoran

jestli se smím zeptat.. tou 45 Technisatkou jsi nahradil jaký původní šrot, když Ti to tak jak píšeš "učitě pomohlo" v příjmu HD ? ;)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 284
Odpověď v diskusním vlákně
 

Korkoran

Mišo vtipkár:) sranda musí být.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Pájík

Já osobně mám takovéto zakázky rád. Beru to vždycky jako výzvu, která mě posune o něco dál! :-)

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 655
Odpověď v diskusním vlákně
 

20 metrů

od operátora,stačil alcad s filtrem uvnitř zes

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 003
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

tohle snad ukaži někomu z kluků co odlaďují ve velkém aby se zasmáli a věděli jak to mají teda dělat :D

Dolfino
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 98
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dolfino

Pokud se nejedná o kanály 55+, tak opravdu v drtivé většině případů stačí správně naladěná kanálová vložka. Strmost filtrů v ALCADech je opravdu značná a většinou stačí. Něco jiného jsou kanály v těsné blízkosti LTE. Tam bývá problém. Většinou ale dělá spíš problém zemní smyčka nebo podobné záludnosti, do kterých se indukuje rušivý signál i přes naladění vstupních filtrů.

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 655
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Odrušení LTE pod BTs?

Na paneláku BTS LTE TM i anténa pro k59, oboje asi 5m od sebe, před PC-526 LTE filtr Alcad RB-619 a konverze 59/22 naprosto v pohodě.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dolfino

spíš jim řekni,že tomu nerozumějí,když to nejde,mohou se smát,jen sobě,to jim ukaž,že je pozdravuju a ať se nestyděj profíci napsat tady,nějakej šikula jim určitě poradí,já to dělám taky ve velkém,to je relativní,co je velké,jinak jim to ukaž,60k černá hora,super,to čumíš,co?

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 003
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Odrušení LTE pod BTs?

a ted prosim jeste tu o cervene karkulce...

kaos
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 949
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Odrušení LTE pod BTs?

nebiude to nahodou opacne, t.j. ze mobilni operator odladuje 60 kanal ze 100kW vysilace ?

kaos
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 949
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kaos

to náhodou nebude,60k svářečka od operátora po 20 metrech od vysílače

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 003
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kaos

největší výkon 61-65k

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 003
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Odrušení LTE pod BTs?

"61-65k" a jeste navic vsichni tri LTE operatori dohromady? :)

ivovi0
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 693
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Odrušení LTE pod BTs?

asi tu uroven LTE signalu nemeri v sirce kanalu 10MHz, nybrz nahrazkove v rastru 8Mhz jako DVB-T, ale v tom pripade mi tam ten kanal 65 nesedi, tam uz by nic nemelo byt (LTE konci na 821MHz)

kaos
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 949
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kaos

to je jedno,důležitý je hospodářský výsledek a ten je OK

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 003
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Odrušení LTE pod BTs?

jedno je pouze kolecko u trakare

kaos
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 949
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kaos

ano.........................

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 003
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra