Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DAB

DAB+ rádio z Lidlu

Pěkné odpoledne přeji.

Nyní by měli mít v akci v Lidlu přenosné rádio Silvercrest DAB+ za 699 Kč. Stereojack a barevný displej.
Třeba by to někoho zajímalo.

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 29
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DAB+ rádio z Lidlu

Plus ještě poštovné.A výkon 1 W RMS je hodně málo.

jerzy
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 2 133
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DAB+ rádio z Lidlu

Měli by to mít v prodejně. Nebo mi něco uteklo?

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DAB+ rádio z Lidlu

Není na prodejnách.Jen v e-shopu.

jerzy
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 2 133
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DAB+ rádio z Lidlu

Elektronika z Lídlu = vyhozené peníze.

kolenáč
Registrace: 4/2010
Příspěvků: 1 851
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kolenáč

jak kdy a co :-)

matchboxx
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 2 542
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DAB+ rádio z Lidlu

ja chci dejte mi pod stromecek

sioga_bs
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DAB+ rádio z Lidlu

do kuchyne alebo do garaze v pohode ...

JanoHels
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 886
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DAB+ rádio z Lidlu

z Lidlu ? aha :)))

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DAB+ rádio z Lidlu

No jo, no, to mi uteklo :(

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DAB+ rádio z Lidlu

DAB radio z Tesca mně slouží doposud a zatím jsem na nic lepšího nenarazil. Tak proč ne Lidl? Je to potřeba zkusit.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 662
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HiFiOK

Tak to radio z Lidlu za 699,- bylo před časem i v prodejnách.Koupil jsem ho. Výstupní sluchátkový konektor je sice pro připojení 3polového stereo jacku 3,5mm,ale signál je pouze monofonní, i když v letáku psali FM PLL stereo.Otevřel jsem přístroj a uvnitř je jeden monofonní zesilovač pro reproduktor, který je při zasunutí konektoru sluchátek odpojen a stejný výstup jde do sluchátek.

Ovšem po dalším ohledání jsem zjistil, že jak ovládání, tak tunery FM a DAB+ jsou v jediném chipu. Ze dvou vývodů subdestičky, na které tento chip spolu s pomocnými součástkami je, byly dva podezřele symetrické řetězce odporů a kondenzátorů.Po ohledání jsem na těchto výstupech našel opravdu funkční levý a pravý kanál při příjmu stereofonních stanic, jak v pásmu VKV FM, tak DAB. Dále jsou tyto kanály přes další odpory sprostě spojeny a přivedeny na monofonní integrovaný obvod výstupního zesilovače.
Srovnáním s jiným přijímačem jsem identifikoval, který vývod je levý a který pravý kanál, přes ochranné seriové odpory 150ohmů a seriové elektrolytické kondenzátory 10 mikrofaradů jsem stereosignál přivedl k dalšímu stereokonektoru 3,5mm, který jsem vestavěl na opačný bok - místa je uvnitř dost. Na sluchátka je ten signál slabý - stačí ale v tichu doma. Pro silnější poslech by bylo potřeba vestavět nějaký sluchátkový zesilovač, který by zvětšil rozkmit signálu a současně byl schopen sluchátkám dodat dostatečný proud.
V tomto zjednodušeném stavu připojuji stereovýstup k zesilovači, vestavěné repro vypnu zastrčením prázdného 3,5mm stereojacku do původního sluch. výstupu, dám hlasitost naplno a na externím zesilovači trochu přidám oproti ostatním zdrojům signálu hlasitost - zvuk je zcela uspokojující, basy ani výšky nejsou ořezané. Jinak jsem byl překvapen velkou citlivostí - pokud rádio přenáším po baráku ( původní provoz na vestavěné repro ), tak v Brně DAB i se zasunutou antenou jede kudy chodím, když jsem v režimu VKV, je také citlivější než jiné malé přenosné VKV strojky.
Ještě jsem měl možnost vyzkoušet jakýsi Technisat za podobnou cenu, menší velikosti, tam se ani v papírech stereo nepíše a taky že je to mono, jen při porovnání - přímém - obou těchto rádií kvalitními sluchátky ( Grado 60 )na originálních výstupech měl ten Technisat mizerné basy a vůbec zvuk byl horší. Při příjmu stejné stanice DAB (Český rozhlas Jazz).
Takže jako přenosné mono je LIDL za 699,- O.K. a pokud si jej koupí zkušenější elektronik, má možnost si za ty peníze jej upravit na stereotuner...

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 368
Odpověď v diskusním vlákně
 

@DPetr

podle popisu prostě šustítko.

kolenáč
Registrace: 4/2010
Příspěvků: 1 851
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DAB+ rádio z Lidlu

Náklady na výrobu 100kč. Max

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

podobné rádio

Tak mi ta diskuse připoměla,(jako Zajcovi-fotografovi)jak se mi před 60 lety,puberťákovi, dostalo do rukou rádijko,velikosti arivy 103 mikro (na tu dobu zázrak) a to hrálo jen u svodů od okapů.Běhal jsem od jednoho k druhému a zkoušel kde hraje lépe :laughing: :laughing:

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

DAB radio z Lidla

Mám ho už druhý rok a kým internet rádio občas vypadne DAB mi funguje stále bez výpadkov. Mám ich doma už tri kúpené v priebehu 4 rokov a idú spoľahlivo.

huvo1
Registrace: 8/2017
Příspěvků: 15
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DAB+ rádio z Lidlu

Jeste, ze vas ten Lidl ma, tam se proda opravdu vsechno. Mam znameho v jedne prodejne, ktera se předelava. Napred se rusila a tim padem byl vyprodej. Z okolnich prodejen (cca 150km) se posvazelo veskere zbozi do teto prodejny a i on tomu neveril, vsechno se prodalo. Lidi tam stali uz od 3 od rana, pritom se prodejna otvirala az v 8:00. :lookaround: :lookaround: :lookaround:

Vu+ UNO 4KSE (1xDVB-S2X) HDD 750GB HITACHI; E2 OpenAtv-6.4 FW: z 2020/08/05; Vu+ DUO 4K (2xDVB-S2X) HDD 1TB/16MB WD 2.5" GM; OpenAtv-6.4 FW: z 2020/08/04; Panasonic SH-HT 855; Samsung UE55HU6900 a UE48HU6700; Pozice 1W+19,2E+23,5E+28,2E

JIKARU
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 558
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kolenáč

Malé tranzistoráky do kapsy - no co jiného, než šustítko, z pohledu Hi-Fi poslechu, samozřejmě.Ale ten signál stereosignál vytažený svépomocí z elektroniky už šustítko není, stejně je kvalita zvuku limitována už datovými toky v DAB a ořezáváním signálu limitery ve studiích i na vysílačích ( VKV FM ).

Za tu cenu to je adekvátní účelu, pokud jsem si vědom, že výrobek má monofonní signál i na výstupu pro sluchátka.
Vlastně jsem si ho koupil hodně kvůli Radiu Retro, které je mi na internetu houby platné, když potřebuju přecházet po bytě nebo být i mimo. Retro a některé regionální stanice ČR bez drátu kromě DAB+ nechytím - nejsou ani v rozhlasových stanicích v multiplexech pozemních ani satelitním.

Mám třeba rozposlouchaný nějaký pořad ( mluvený ), potřebuju si odskočit do kuchyně nebo kamkoliv jinam a příjem zcela spolehlivý, díky větší krabičce oproti tomu Technisatu i lepší reprodukce. Ještě mám k notebooku USB přijímač DAB+, ve stejném místě, kde u tohoto vypadával příjem, šel "LIDL" ( tedy Silvercrest za 699,-) se zasunutou antenou bez výpadků a s chybovostí 0 ( dá se vyvolat v menu ).
Největší podvod vidím v klamání zákazníků těmi popiskami jako "FM PLL stereo", případně v návodu výrazy jako "kombo stereo" ( výraz jsem viděl poprvé ).
Nebo odpovědi v "dotazech" - na otázku: má přípojku pro stereosluchátka?
Odpověď: Má. - Ovšem odpovídající zástupce už zatají, že výstup stereo není, jen signál jde do obou mušlí stereofonních sluchátek, mono...

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 368
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DAB+ rádio z Lidlu

Bakelitove chrastitko za "par" kacek a uz ho idete porovnavat z HI-FI ? Mladenci, uz zas tu z toho nerobte teatro. Nieco podobne predaval Lidl uz v septembri (zari) minuleho roku a nikomu to zily netrhalo.

Nosce te ipsum.

Warder
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 1 640
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DAB+ rádio z Lidlu

Co byste chtěli za ty peníze?Já mám z Lidlu 2 stolní rádia a jsem s nima spokojen,jen jsou upravené na připojení venkovní antény.

kolík
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 473
Odpověď v diskusním vlákně
 

To : DPetr

Nevím zda nedochází k popletení dvou typů. Předchozí model s čb displejem měl skutečně spojené kanály i na sluchátka. U modelu s barevným displejem píše na televizním webu 6.3. tester, stereo výstup. V diskuzi to potvrzují. Pův. cena 799.- nyní na 699.-

valsora
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 220
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HiFiOK

Jen pro upřesnění - teď jsem se teprve díval na tu nabídku na e-shopu. Já psal o jiném modelu, koupeném v září 2018 v kamenném obchodě za těch 699,-, měli jej i na e-shopu ( konkrétně Silvercrest digital radio SDR 1 A 1).
Na rozdíl od současné nabídky neměl budík a barevný displej. Co se týká rozhlasové části to bude zřejmě stejné...

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 368
Odpověď v diskusním vlákně
 

@valsora

Psali jsme asi souběžně...pokud je na sluchátkovém výstupu skutečně stereosignál, tak konečně důstojno současné doby ;)

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 368
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DAB+ rádio z Lidlu

Díky za fundované i nefundované názory. Uvažoval jsem o něm, no, nevím. Ten stereovýstup by měl na sluchátka dle digitálního rádia nebo podobného webu být. Ujišťovali tam že se jedná o tento nový model, ten starý je mono.

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: DAB+ rádio z Lidlu

Jo, a také se o něm píše na digizone.

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

krásná hračka

za půldenní min mzdu,za komančů jsme na doris makali měsíc

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 003
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 29
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra