Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Pořady v televizi

Rai HBO: Geniální přítelkyně a další projekty brzy

Již brzy se dočkáme nového seriálu podle románu (neznámé) spisovatelky Eleny Ferrante "Geniální přítelkyně".
Seriál vznikl v ko-produkci mezi Rai (Rai Fiction) a HBO USA a ve spolupráci s online videotékou TIMvision. Bude mít celkem osm dílů.
Seriál se kompletně natáčel v Itálii a v italštině (přesněji v neapolském dialektu), ve filmových studiích Cinecitta a ateliériech Rai v Římě, několik málo scén i v USA.
Generální ředitel Rai 1 Angelo Teodoli dodal: "Pro naši televizi (Rai) je to další mezinárodní projekt který má obrovský potenciál stát se celosvětovým hitem. Do seriálu jsme cíleně neobsazovali známé tváře, ale neznámé buď začínající herce anebo z řad neherců.
Mohu divákům předem prozradit, že uvidí příběh který nenechá diváka chladným. Seriál kombinuje sociální a rodinné drama, thriller a psychologické momenty které budou diváka doslova šokovat. Naše hrdinky bude spojovat velké přátelství, ale i velká nenávist... Natáčení některých scén bylo mimořádně náročné, především psychicky. Náročnost seriálu také tkví v jeho zpracování, protože se odehrává v několika časových úsecích. Režie se ujal Saverio Costanzo který odvedl skvělou práci. V případě úspěchu, máme připraven scénář pro druhou sérii, uvidíme dle divácké sledovanosti v Itálii a ve světě. Tyto projekty jsou mimořádně drahé a proto musíme mít jistotu ekonomické návratnosti.
Co se týče dalších mezinárodních projektů naší televize, během podzimu se mohou diváci těšit na druhou sérii historického seriálu "Medičejští 2: Lorenzo il magnifico" a zbrusu nový seriál podle románu Umberta Eca "Ve jménu růže" také s hvězdným mezinárodním obsazením.
Dalším velkým projektem je čtyř dílná minisérie "Zaslíbený život" který si odbyde svoji premiéru už 11.září na Rai 1. Příběh se odehrává v New Yorku mezi lety 1920-1930 a vypráví o životě italských imigrantů po první světové válce.

Všechny zmiňované seriály uvidíte i v ČR a SK.
Geniální přítelkyně bude mít absolutní světovou premiéru na Rai 1 a to 30.října a v průběhu listopadu na HBO
Medici 2 během zimy na Filmboxu a RTVS
Zaslíbený život příští rok na RTVS
Ve jménu růže příští rok na ČT

Ještě jedna věc pro diváky v USA. Rai podepsala smlouvu o šíření kanálů Rai Italia HD a Rai Premium World HD s největšími kabelovými společnostmi v USA - DISH Network a Time Warner Cable. Kanály Rai budou dostupné pro více než 200 milionů amerických domácností. Mohou sledovat nejnovější produkci Rai a to v italském i anglickém jazyce bez reklam včetně Serie A.

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 41
Odpověď v diskusním vlákně
 

Sport tip

Už dnes ve 20:15 startuje nová soutěž UEFA Liga národů ve které se objeví i česká reprezentace.

Nová soutěž úzce souvisí s možností postoupit na tradiční kontinentální šampionát. Fanouškům nejspíš potrvá delší čas, než si všechny souvislosti osvojí. Pojďme se proto ve stručnosti podívat, jak bude nový model fungovat.

V Lize národů se bude hrát nejen o postupy mezi jednotlivými úrovněmi (Liga A až D), ale také o nasazení pro kvalifikaci na EURO 2020. Klasická kvalifikace se bude losovat letos v prosinci a týmy budou rozděleny do deseti skupin, ze kterých přímo na šampionát postoupí vítěz a druhý ve skupině.

Při losu kvalifikace budou národní týmy nasazeny do košů - prvních deset do prvního, dalších deset do druhého atd. Pro Česko je tedy důležité být ve druhém koši (na první dosáhnout nemůže). Toto postavení zajistí národnímu týmu umístění nejhůře na druhém místě ve tříčlenné skupině, kde má za soupeře Ukrajinu a Slovensko.

„Liga národů je hrozně důležitá. Žebříček UEFA nyní mizí. Každý bod a gól bude hodně důležitý. Když někdo vyhraje mistrovství Evropy, ale v Lize národů spadne do druhé ligy, tak v další kvalifikaci bude nasazený až ve druhém koši," poukazuje Rudolf Řepka, generální sekretář Fotbalové asociace ČR.

Jaký je vlastně formát soutěže? První vydání Ligy národů je naplánováno na září až listopad 2018 (zápasy ve skupinách) a v červnu 2019 bude Final Four mezi vítězi skupin Ligy A o celkové prvenství v prvním ročníku. Dodatečná kvalifikace z Ligy národů na EURO se odehraje v březnu 2020.

Národní týmy jsou rozděleny do čtyř divizí (takzvaných lig) A až D podle národního žebříčku UEFA. Nejlepších 12 šlo do Ligy A, dalších 12 do Ligy B, dalších 15 do Ligy C a zbývajících 16 do Ligy D.

V každé lize jsou vytvořeny čtyři skupiny a hraje se systémem každý s každým ve skupině, doma a venku (v Ligách A a B sehrají týmy po čtyřech zápasech ve skupině, v ligách C a D po šesti).

Liga národů je důležitá i proto, že je poslední záchranou pro čtyři země, které se nedostaly přímo na EURO 2020. Každá liga (A až D) totiž garantuje jedno místo na turnaji EURO 2020 pro týmy, které nepostoupí z klasické kvalifikace přímo.

Dojde tak k paradoxní situaci, že na ME bude hrát i jeden tým z ligy D a jeden tým z ligy C. Tedy země, které by jinak neměly prakticky naději na postup.

ZÁPAS ČESKÁ REPUBLIKA - UKRAJINA UŽ DNES VE 20:15 NA ČT SPORT.

William cz
Registrace: 10/2016
Příspěvků: 4 165
Odpověď v diskusním vlákně
 

Přehled těch nejlepších přenosů z Ligy národů:

Česká republika - Ukrajina, PP na ČT SPORT už dnes 6. září od 20:15
Německo - Francie, PP na Sport1 ve čtvrtek 6. září od 20:30
Itálie - Polsko, PP na Sport1 v pátek 7. září od 20:30
Anglie - Španělsko, PP na Sport1 v sobotu 8. září od 20:30
Francie - Nizozemsko, PP na Sport1 v neděli 9. září od 20:30
Portugalsko - Itálie, PP na Sport1 v pondělí 10. září od 20:30
Španělsko - Chorvatsko, PP na Sport1 v úterý 11. září od 20:30
Ukrajina - Slovensko, PP na RTVS 1 v neděli 9. září od 14:30

William cz
Registrace: 10/2016
Příspěvků: 4 165
Odpověď v diskusním vlákně
 

@William cz

R^ R^ R^

@ franck Rv Rv Rv ;P ;P

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 877
Odpověď v diskusním vlákně
 

@William.cz

Dobrý tip a díky za zajímavé info R^ ale proč nezaložíš nové vlákno a dáváš to úplně k jinému tématu.nechápu .

Je těžké být (nevhodné slovo)em, protože konkurence je veliká. ? Miroslav Horníček

Anubis
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 719
Odpověď v diskusním vlákně
 

@William cz

Nepij kafe moc Ti to blafe.
Založ si vlastní téma. Já Ti tam ale do diskuze nepřispěju,protože mě to nezajímá a nemám žádnou potřebu se takto ukájet.
Na seriál Ve jménu růže se snad i těším.

navi2
Registrace: 5/2017
Příspěvků: 230
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Anubis

Nechce spammovat :))

MK25
Registrace: 9/2018
Příspěvků: 303
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MK25

Proč by měl spamovat? Chci snad upozornit ostatní na program který mě připadá zajímavý, je tu na to rubrika ,tak co pořád dokola melete ;P

Je těžké být (nevhodné slovo)em, protože konkurence je veliká. ? Miroslav Horníček

Anubis
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 719
Odpověď v diskusním vlákně
 

Ještě jednou se omlouvám za spam

Založil jsem už novou diskuzi kde si to snad přečte více sportovních nadšenců. Musím uznat že sem to možná úplně nepatří :)))

William cz
Registrace: 10/2016
Příspěvků: 4 165
Odpověď v diskusním vlákně
 

@William cz

Na Sky Italia se vrací kanály skupiny Mediaset.
Tak nezapomeň taky něco přispět pro redakci do diskuze pod zprávičkami ty srandisto.

navi2
Registrace: 5/2017
Příspěvků: 230
Odpověď v diskusním vlákně
 

Anubis

No, myslím, že meleš Ty a chápeš taky moc dobře, takhle jako Ty by žádný nick nereagoval, takže žebys byl Francek "v jiném kabátě"?...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 090
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tukan

Samozřejmě že chápu dobře,ironie snad byla dost patrná.Ale bylo založeno nové téma a tam se diskutuje jak má,takže účel to splnilo.Přesto ovšem nechápu o co jde tobě?

Je těžké být (nevhodné slovo)em, protože konkurence je veliká. ? Miroslav Horníček

Anubis
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 719
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tukan

Proč v diskuzích,které Tě ale vůbec nezajímají opakovaně nazýváš diskutující,které to zajímá příprcky já Tě taky neberu za votrapu.
Vlastně už mi ani neodpovídej. Asi bych se nedověděl nic nového.

navi2
Registrace: 5/2017
Příspěvků: 230
Odpověď v diskusním vlákně
 

@franck

Běž už s těma Taliánama už někam. Stejně na to čučí jen pár jedinců. Nás tady zajímá, co se děje v cz/sk

Skylink + O2TV

kvasnak
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 4 417
Odpověď v diskusním vlákně
 

@William cz @kvasnak

R^ R^ R^ R^ R^
@franck
Rv Rv Rv Rv Rv
Rv Rv Rv Rv Rv

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 632
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rai HBO: Geniální přítelkyně a další proje...

a zde lze dovodit odpoved na otazku, proc jsou urcita temata tak vysoce navstevovana... cisla vzdy nemusi reflektovat zajem o danou problematiku ;)

MartinP
Registrace: 8/2016
Příspěvků: 580
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kvasnak

Vybral jsem projekty které uvidíte i v CZ/SK. Jsou to velké vysokorozpočtové seriály na které bude "čučet" půlka světa.

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Odpověď v diskusním vlákně
 

@franck

No ver, ja mám síce možnosť sledovať vysielanie programov HBO, ale na tieto talianske gýčové vtákoviny ti jednoducho kašlem!
:fuming: :fuming: :fuming:

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 632
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Moje vlákan nejsou určeny pouze Tobě.

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Odpověď v diskusním vlákně
 

@franck

Ale nevrav???!!!
A komu sú určené???
Tým piatim nickom, ktorí ťa tu "ospevujú" do nebies?
Nebuď smiešny!

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 632
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

To Ti může být jedno, ne?

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Odpověď v diskusním vlákně
 

@franck

A prečo by mi to malo byť jedno?
Vieš, toto fórum je v prvom rade "československé", preto si myslím, že by sa tu mala v prvom rade preferovať československá kultúra! A až potom niečo zo zahraničia. Ale keď to tak spätne pozriem, pomaly každý druhý deň sa tu "omieľa itália" - myslíš že sa mi to páči?
A minule ma ešte viac nahnevala tvoja "antipatia" k českej kuchyni - to bol "bonbónik na dorte" od teba!
Už len čakám, kedy tu začneš propagovať "výdobytky" talianskej gastronómie - ktorú ja osobne tiež nemusím, podobne ako americké hamburgery, či turecký kebab!
Rv Rv Rv

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 632
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rai HBO: Geniální přítelkyně a další proje...

Mimochodem, teď mi jeden pisatel napsal, že v sobotu večer na ČT art bude koncert o kterém jsem psal minulý rok k deseti letému vyročí úmrtí Pavarottiho. Ověřoval jsem to a je to tak. Takže sami vidíte, že vybírám tipy na pořady Rai které mají mezinárodní dosah a úspěch.

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Rai HBO: Geniální přítelkyně a další proje...

https://www.parabola.cz/forum/topic-93346/

Rai - Mediaset - TivùSat

franck
Registrace: 8/2015
Příspěvků: 3 705
Odpověď v diskusním vlákně
 

My (c-s)

jsme prostě národy plné komplexů. Když se vam to nezdá, tak si hleďte svýho. Dejte do placu svoje návrhy ve svým to(nevhodné slovo), nikoho neokřikujte, na to je tu admin.

minestra
Registrace: 4/2009
Příspěvků: 555
Odpověď v diskusním vlákně
 

navi2

Když může příprcek svobodně vyjádřit, že se mu něco líbí, proč by zbytek nemohl vyjádřit, že se mu to nelíbí. Ale to je vedlejší. Franckove příspěvky mi v podstatě nevadí, naučil jsem se je tolerovat. Ze začátku jsme i řešili otázky jeho "motivace, umístění vzdálenější Itálie, ne moc používaného jazyka", nepomohlo. To vše je v pořádku. Vadí mi ten proces "kolem", bonzování, nahlašování, hlášení, uražená ješitnost, "hraní se na ombudsmana" a pod. Jelikož sem chodíš hlavně kvůli tomu, abys vyjádřil podporu, tak tyhle věci vnímáš prostě rozdílně a jak už jsi napsal, "prostě nechápeš". Doufám, že ostatní chápou, dál už se k tomu nebudu vyjadřovat, tohle je pěkný příklad, jak je dobře organizovaná menšina schopna "převálcovat" věčšinu...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 090
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 41
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra