Diskuse: Pravidla

Aktuální verze Pravidel webu parabola.cz - v 2.5b

S přihlášením k uživatelskému účtu na webu parabola.cz souhlasíte, že:

  • do Vašeho prohlížeče internetových stránek budou uloženy cookies, které si budou pamatovat Vaše přihlášení k uživatelskému účtu na parabola.cz až po dobu jednoho roku (toto zapamatování cookies můžete kdykoliv změnit v nastavení Vašeho prohlížeče internetových stránek)
  • budete dodržovat aktuální verzi Pravidel, kterou vždy naleznete na této stránce (datum vydání nové verze se nachází na konci této stránky)

Na webu parabola.cz v Komentářích, Názorech a v diskusním fóru je dovoleno a vřele se doporučuje:

  • před položením dotazu (založením nové diskuse) si ověřit, zda nebyl stejný problém vyřešen již dříve, resp. zda podobné (stejné) vlákno již je založeno jiným uživatelem
  • Doporučuje se použít vyhledávání, případně ověřit, zda v poslední době některé z vláken řeší Váš problém. Aktuální problémy (nefunkčnost programů, přístupové oprávnění) mohou být v některém z nejnovějších vláken.
  • dotazy k webu parabola.cz nebo týkající se jednotlivých sekcí a aplikací serveru, případné upozornění na překlepy vkládejte do formuláře "PM", případně na e-mail redakce. Nevkládejte tyto texty do diskuse, které nemusí ostatní čtenáře zajímat.
  • vkládat texty, které souvisí se satelitním, kabelovým (vč. IPTV) nebo terestrickým příjmem. Texty, které se zaměřením webu nesouvisí, prosím, označte v nadpisu OT (v češtině mimo téma).
  • psát v českém nebo slovenském jazyce

Na webu parabola.cz je zakázáno:

1) chovat se neslušně
kohokoliv urážet, pomlouvat, vyhrožovat, vyjadřovat se hrubě, vulgárně, spamovat či zveřejňovat odkazy na weby, nedodržovat pokyny moderátorů, komolit názvy produktů a služeb

2) zveřejňovat osobní údaje
zveřejňovat osobní údaje, e-maily a S/N karet, zakládat vlákna s osobními vzkazy

3) porušovat zákony
porušovat platné zákony ČR/SR/EU; dotazovat se či vkládat návody na ilegální příjem programů

4) zakládat další registrace
opakovaně vytvářet další uživatelské účty na webu parabola.cz


Porušení PRAVIDEL má za následek:

  • upozornění uživatele na jeho chování / jednání v případě nejméně závažných prohřešků udělením Žluté karty (více informací v Nápovědě v části FAQ).
  • dočasné zablokování přístupu do diskusních míst v případě, že uživatel jasně poruší pravidla (zejména při prvním porušení pravidel uživatel obdrží "citrón" za svůj prohřešek a o datu odblokování přístupu do diskuse je informován na stránce "Black list")
  • trvalé zablokování přístupu do diskusních míst při zásadním nebo opakovaném porušení Pravidel (uživatel obdrží "banán" - trvalý zákaz přístupu)

Administrátoři a moderátoři si vyhrazují právo smazat nebo uzamknout jakékoliv texty v diskusních místech. Provozovatel si vyhrazuje právo zrušit registraci anebo zamezit přístup kterémukoliv uživateli bez udání důvodu. Provozovatel nezodpovídá za jakoukoliv škodu, která by mohla být uživateli způsobena v souvislosti s používáním služeb na serveru.

Vydáno dne: 1.7.2016, revidováno 29.11.2019. Se zveřejněním nových Pravidel zaniká platnost předchozí verze Pravidel.