Diskuse: Nápověda

V diskusních místech webu parabola.cz (fórum, komentáře, názory) používáme barevné označení a grafické symboly. Tyto prvky čtenářům pomáhají získat další důležité informace o čtenářích a některé elementy také vylepšují navigaci v rámci webu.

Rozlišení jednotlivých uživatelských účtů

Uživatel Zaregistrovaný čtenář s aktivní registrací
Uživatel s minimem příspěvků Zaregistrovaný čtenář s nízkým počtem diskusních příspěvků
Uživatel se žlutou kartou Zaregistrovaný čtenář se žlutou kartou
Moderátor Moderátor diskusních míst parabola.cz
Vypnutá registrace Vypnutá registrace

Rozlišení jednotlivých typů formulářů diskusních míst

. Téma diskusního vlákna
. Reakce v diskusním vláknu
. Komentář pod článkem
. Názor pod zprávičkou

Praktické informace

 • Zakládat nová témata a odpovídat na již založené mohou jen registrovaní uživatelé webu parabola.cz. Pokud ještě nejste registrovaným uživatem webu parabola.cz, zaregistrujte se. Získáte tím i řadu dalších výhod.
 • Pro korektní přihlášení musíte mít v prohližeči povolené cookies. Pokud je nemáte povolené ve Vašem počítači, nelze využívat výhod registrovaných uživatelů.
 • Registrovaní uživatelé se zavazují, že budou dodržovat aktuální verzi Pravidel webu parabola.cz, která jsou zveřejněna v celém znění na této stránce.
 • Ve Fóru i v Komentářích pod články a v Názorech u Zpráviček jsou zakázány tyto znaky: <, > (znaky menší než a větší než) a tedy i veškeré vkládání HTML textů. Prosíme Vás, abyste se těmto znakům vyhnuli.
 • Pokud máte technické problémy s registrací či přihlášením a máte pocit, že na Vaší straně je vše v pořádku, kontaktujte redakci serveru parabola.cz. Připojte svůj používaný nick a používaný prohlížeč a jeho verzi. Pokusíme se dohledat příčiny problémů.
 • Náměty a připomínky k vylepšení Fóra posílejte na přes PM (příjemce: redakce), případně na e-mail redakce.
 • Na vkládání témat a reakcí není právní nárok. Admini a moderátoři diskusních míst parabola.cz si vyhrazují právo změnit pravidla a vstup jednotlivým uživatelům.

FAQ - nejčastější otázky

 • Co je to nick?
  Nick je jméno (či přezdívka chcete-li), pod kterou budete v diskusním Fóru, Komentářích pod články a Názorech u zpráviček uváděn u vložených textů.
 • Jak se zaregistrovat?
  Na stránce Registrace si zvolte Nick (kterým se chcete identifikovat), E-mail (na které přijde informace o postupu dokončení registrace), Heslo (pro přihlášení). Pro úspěšné dokončení prvního kroku registrace je třeba souhlasit s Pravidly fóra.
 • Jak dokončit registraci?
  Proces registrace není plně automatický. Vaši žádost o registraci schvaluje moderátor. Pokud ji schválí, obdržíte e-mail s odkazem na stránku, kde registraci dokončíte. Po potvrzení registrace se můžete přihlásit pod Nickem a Heslem, který jste uvedli v registraci.
 • Neobdržel jsem e-mail o dokončení registrace!
  Pokud byla Vaše registrace schválena, pravděpodobně jste neobdržel(a) e-mail z důvodu nastavení Vašeho poštovního serveru, který mohl ohodnotit zprávu jako nevyžádanou a zprávu vrátil odesílateli. Nastavte si pro web parabola.cz výjimku (white list), případně jste v e-mailové adrese uvedli chybu - těžko můžeme vědět, že místo "y" jste chtěli napsat v e-mailové adrese písmeno "z" atp. Další možností je, že jsme na Váš požadavek zkrátka zapomněli. Jsme taky jenom lidé. Připomeňte se (napište nám).
 • Nepodařilo se mi vložit Téma/Reakci...
  Pravděpodobně jste neprošel autorizací či došlo k jiné chybě. Kontaktujte nás. Pokusíme se situaci vyřešit.
 • Co je to Žlutá karta?
  Žlutá karta (žlutá ikona uživatele + infobox v diskusních místech webu) upozorňuje uživatele na mírné porušení Pravidel webu Parabola.cz. Při opakovaném porušení Pravidel může uživatel dostat trest v podobě dočasného či trvalého umístění na Black list. Žlutá karta je tedy jen pro výstrahu. Rozsah poskytovaných funkcí se čtenáři obvykle nemění. K omezení funkcí přistoupíme jen ve výjimečných případech.
 • Budete čtenáře upozorňovat na porušování Pravidel před udělením trestu?
  Na upozornění Pravidel webu jsme dříve upozorňovali čtenáře v diskusních místech, případě formou Soukromé zprávy (PM). Po spuštění funkce Žlutá karta budeme čtenáře upozorňovat na porušení Pravidel skrze tuto novou funkci. Půjde ale jen o případy s mírným porušením Pravidel webu. Považujeme to za rychlý a především efektivní způsob komunikace se čtenáři. V případě vážnějších porušení Pravidel webu bude čtenář bez upozornění automaticky umístěn na Black list.
 • Kde najdu seznam čtenářů se Žlutou kartou?
  Čtenáři se Žlutou kartou nebudou zveřejněni v žádném přehledu. Informaci o udělené Žluté kartě má jen čtenář, který ji dostal a pak samozřejmě moderátoři.
 • Na jak dlouho je vyměřena Žlutá karta?
  Žlutá karta je čtenáři udělena bez časového omezení. Znamená to, že o zrušení Žluté karty rozhodne moderátor, jakmile zjistí, že čtenář opět dodržuje Pravidla webu.
 • Jakým způsobem se čtenář dozví, že má Žlutou kartu?
  Čtenáři, který dostal tuto výstrahu se to dozví ze dvou míst - ikonka u jeho příspěvků je žlutá (toto info vidí jen čtenář se Žlutou kartou) a dále také z info boxu u diskusních míst webu (tj. v diskusním fóru, v komentářích a názorech).
 • Jak změnit heslo?
  Heslo si uživatel může sám změnit. Celý proces probíhá automaticky na této stránce.
 • Jak změnit nick?
  Z důvodu integrity dat registrovaných uživatelů není možné změnit nick uživatele. Proto při registraci zvažte, jaký nick si zaregistrujete.
 • Co je to podpis?
  Jde o text, který se automaticky přidává pod texty ve Fóru, Komentářích a Názorech. Do podpisu je možné vložit informace o Vašem satelitním kompletu, zjednodušíte si tak zbytečné a opakované vypisování parametrů Vašeho kompletu.
 • Kdo může využívat podpis?
  Služba je dostupná omezenému okruhu uživatelů, kteří delší dobu přispívají texty do diskusních míst na webu parabola.cz.
 • Jak změnit podpis?
  Text podpisu si může uživatel sám změnit v sekci Nastavení. Pro změnu podpisu je nutné být přihlášen.
 • Jak změnit e-mail u svého uživatelského účtu?
  E-mail u svého uživatelského účtu si můžete změnit v sekci Nastavení. Postupujte podle pokynů aplikace.
 • Zapomněl jsem heslo...
  Heslo na e-mail již neposíláme. Pokud jste jej zapomněli, můžete si jej sami vyresetovat a nastavit na nový tvar.
 • Je možné přijít o svůj login?
  Ano, je to možné a to v případě závažného porušení pravidel a také v případě, kdy déle jak 6 měsíců svůj login nevyužíváte (tj. déle jak 6 měsíců jste se nepřihlásili). Nepoužívané nicky mohou být uvolněny pro nové registrace. Na ztracené nicky není právní nárok.
 • Co je to bedna s tropickým ovocem? Co je to ban - banán, citrón?
  V diskusi se občas setkáte s termínem "bedna s tropickým ovocem". Jedná se o rozdávání banánů (z anglického "ban" - zákaz) adminy fóra uživatelům, kteří hrubě porušují Pravidla fóra (platí i pro Komentáře pod články a Názory u zpráviček). Uživatelé s bany jsou zveřejněni na tzv. blacklistu. Rozdávají se i citróny (více viz. Pravidla fóra).
 • Přál bych si, aby byla ve Fóru funkce... Je to možné zařídit?
  Pokud Vám na webu chybí nějaká funkce, napište nám na e-mail redakce. Vaše přání zhodnotíme a pokud bude skutečně užitečná, pokusíme se funkci realizovat.
 • V diskusi je u některých nicků odkaz do sekce Galerie. Jak toto nastavit?
  Pokud nám pošlete Vaše fotografie, umístíme Vám je do sekce Galerie a link na Vaše obrázky přiřadíme k Vašemu profilu.
 • Jak zrušit registraci?
  V případě, že již nechcete využívat svůj uživatelský účet a všechny výhody s tím spojené, můžete svůj účet zrušit. Postup k ukončení registrace najdete v sekci Nastavení. Všechny nepoužívané nicky uvolněny jsou po čase uvolněny pro nové registrace.
 • Jak obnovit zrušenou registraci?
  Zrušené uživatelské účty se neobnovují. Čtenář před zrušením registrace je 2x upozorněn, že účet je zrušen trvale.
 • Když není možné obnovit zrušenou registraci, mohu si vytvořit nový uživatelský účet?
  Možné to je. Nicméně s novým uživatelským účtem přijdete o všechna nastavení a zaktivované služby, které u nové registrace nemusejí být dostupné.

Informace o využití některých ikonek v diskusních místech webu parabola.cz:
Autorem některých ikonek je Axialis Team.
Icons by Axialis Team