Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Mimo misu - Doporuceni kvalitniho wifi routeru

Dobry den, chtel jsem se zeptat, jestli nemate nejaky typ na kvalitni, stabilni wifi router. Kdysi jsem mel ZyXel (cca 2011-2014), ktery jednoduse klekl. Kontrolky svitily, ale router na nic nereagoval. Do puntiku ten samy pripad nastal u dalsiho routeru, jako nahradu za ZyXel - TP-LINK (cca od 2014-2018). Po nem jsem zkusil ASUS. Router funguje, ale zda se, ze neni stabilni. Z neznameho duvodu napr. notebook, ktery se pripoji na wifi, pak napr. nepracuji na ntb a kdyz chci nacist nejakou webovou stranku, to dlouho trva. Vypada to, ze ten notebook odpoji od wifi a potom ho pripoji a nacte stranku a behem toho "pripojovani" (v uvozovkach, jelikoz notebook nejevi zadne znamky odpojeni od site) router "odpoji" ostatni zarizeni ze sitea po chvilce je zase "pripoji". Priklad - v televizi bezi IPTV, pracuji na ntb, vsechno slape jako hodinky.. na chvili potrebuji odejit.. potom prijdu k ntb, chci nacist stranku a stranka se nacita.. behem toho zacne bufferovat IPTV a po chvilce se stranka nacte a IPTV bezi dal. Byla by to sakra velka nahoda, kdyby byl vypadek k internetu zrovna kdyz chci nacist stranku. A dela to u vsech zarizeni, tim padem vylucuji spatne nastaveni ntb, IPTV, mobilu atd.
Pokud jste se nekdo setkal s podobnym problemem, budu rad za info, ale asi to vyresim zase vymenou routeru, ale tentokrat fakt za nejaky profesionalni... Diky moc R^

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 614
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 27
Odpověď v diskusním vlákně
 

Dodatek

Mam Asus RT-N12D1. Je jedno, jestli je zarizeni pripojeno kabelem nebo k wifi. Prolezl jsem snad vsechno v nastaveni routeru, takze kdo vi, co to v nem opravdu dela...

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 614
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Doporuceni kvalitniho wifi rou...

V této cenové kategorii nečekejte žádný zázrak. Asi bych zkusil router za vyšší peníz.

Dukan
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 311
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Doporuceni kvalitniho wifi rou...

Zeptám se tak blbě, jak to jde. Proč proboha hledáte odpověď na satelitním fóru?

VU+Duo 4K SE, Skylink, Visio Big Bisat, 8xALPS Quad. Odroid N2+, Odroid HC2, Raspberry Pi 4B. CoreElec, OMV.

meduzka
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 925
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Doporuceni kvalitniho wifi rou...

Pouze Mikrotik

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Thats my way :)

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 5 802
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bobo2

Mal som ten isty ako Ty.Asus RT-N12D1.Odisiel mi po dvoch rokoch.Ako pise Dukan.Od routerov za 20 Euri necakaj zazraky.Teraz mam D-Link 878 skoro rok a ziaden problem.Vynikajuci router.Dobre skusenosti ma aj kolega s Asusom RT-AC58U.Mam ako backup router TP-Link Archer C1200.Ten je tiez vynikajuci,aj pokrytie,aj USB disky v nom pracuju bezchybne len som mal k nemu pripojenych viac ako 10 zariadeni a asi raz dva krat do mesiaca sa restartoval.Tak teraz je ako backup router keby mi D-Link odisiel.

Gustoh
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 160
Odpověď v diskusním vlákně
 

WiFi router

Po zkušenostech s routery Comtrend a Zyxel doporučuji Fritz!box 3490.

parabola noname Al 120x140, Skytec BlackBox, VU+ Solo2, Femr, 57E-30W

koukes
Registrace: 7/2012
Příspěvků: 17
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Doporuceni kvalitniho wifi rou...

Připájím se k Saxonovi, mám už asi pět let a plná spokojenost, jiný router bych už nechtěl...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bobo2

patri medzi naj aj tento:Ubiquiti AirRouter HP WiFi Router

krteczek
Registrace: 8/2013
Příspěvků: 130
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Doporuceni kvalitniho wifi rou...

1.Mikrotik
2.Fritz!box

matchboxx
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 2 541
Odpověď v diskusním vlákně
 

to all

Diky moc za reakce. Je mi jasny, ze za kvalitu bych musel priplatit a asi pujdu teda do MikroTiku. Diky mnohokrat!! R^ .

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 614
Odpověď v diskusním vlákně
 

WPA3 se blizi, takze NEKUPUJ NIC!

behem par mesicu nastoupi WPA3 a router bez podpory se stane starozitnosti :)

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Doporuceni kvalitniho wifi rou...

Mikrotik je v pohode, ale na zaciatku sa trochu natrapis s nakonfigurovanim. Nie je to len tak ako na beznych Asusoch, TPlinkoch, Zyxeloch a ostatnej nizsej-strednej triede.
Ked ale chces, tak Mikrotik je dobra volba. Ked bezny standard, tak nieco z dualband Asus-ov rady RT-ACxxxx (podle vkusu a penez kazdeho soudruha)

kobram
Registrace: 4/2014
Příspěvků: 583
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Doporuceni kvalitniho wifi rou...

Podľa popisu problém bude asi v rýchlosti pripojenia a nie v routeru. Akú máš rýchlosť? Ja som mal podobný problém, pokým som nezvýšil rýchlosť a neprešiel som na káblový internet.

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 985
Odpověď v diskusním vlákně
 

Karner

To bych vyloucil, jelikoz s predchozim TP-Linkem nebyl zadny problem (do te doby, nez umrel) a tarif mam porad stejny. Az me ty vypadky zacnou stvat, poridim nejakej ten MikroTik.

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 614
Odpověď v diskusním vlákně
 

bobo2

Tarifa môže byť rovnaká, ale rýchlosť môže kolísať. Vtedy sa dejú takéto veci. Premeraj ju viac ráz za sebou, či je stabilná.

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 985
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Doporuceni kvalitniho wifi rou...

Mikrotik👍 mam ho cca 3 roky a bez problémov.

Dreambox DM 900 UHD 4K Triple tuner 1x DUAL DVB-S2X- 1x DVB-C/T2 - Dreambox DM 7020 HD - od legendárnej nemeckej firmy - Image OpenPLi & OpenATV - 6 x LNB Inverto Black Ultra - TV OLED LG 55B7V

Naaalim
Registrace: 3/2016
Příspěvků: 1 177
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Doporuceni kvalitniho wifi rou...

Doporucuji ASUS RT-AC1200G+ spolehlivej a hlavne pro domaci bezdratovou sit vynikajici komunikace s opakovacema signalu (RP-AC55, 56, 66). V kazdem pripade doporucuju zarizeni co jsou napevno (TV, satelit, opakovace atd.) propojit UTP kabelem pro stabilitu a kvalitu pripojeni (po siti pak komunikace 1Gb/s). Ruseni je vsudypritomne a bezdraty proste nikdy nepojedou na 100%.
Mikrotik je sice super, ale prvotni peclive nastaveni je pro laika opruz. Pak OK. "Nemaji tak vykone bezdraty"...

Vu+ UNO 4KSE (1xDVB-S2X) HDD 750GB HITACHI; E2 OpenAtv-6.4 FW: z 2020/08/05; Vu+ DUO 4K (2xDVB-S2X) HDD 1TB/16MB WD 2.5" GM; OpenAtv-6.4 FW: z 2020/08/04; Panasonic SH-HT 855; Samsung UE55HU6900 a UE48HU6700; Pozice 1W+19,2E+23,5E+28,2E

JIKARU
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 558
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Doporuceni kvalitniho wifi rou...

Vedel by niekto aj dat link na konkretny overeny model Mikrotiku ktory sa da kupit na tento ucel?

Gustoh
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 160
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Doporuceni kvalitniho wifi rou...

Taktiež sa pripajam k tym co odporucaju mikrotik za tie prachy nic lepsie nieje a tie moznosti nastavenia o tych sa routerom tipu d-link tp-link asus može len snívať.
hAP ac, hAP ac lite TC, RB951G-2HnD

noha
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 382
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Doporuceni kvalitniho wifi rou...

Ale wifi na mikrotikoch vdaka integrovanym anténam nieje nič moc, ako wifi používam Ruckus R700 to je iná káva ale aj iná cenová trieda.

noha
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 382
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Doporuceni kvalitniho wifi rou...

používal jsem TP link 1043nd v1, mám linku cca 120Mbit ale on to nebyl schopný uNATovat, osvědčil se mi drátový router, který bez problémů unatuje i gigabit a wifi router používám jen jako AP(s openWrt)

pepek89
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 59
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Doporuceni kvalitniho wifi rou...

Já mám cca 8 let BELKIN naprostá spokojenost, doufám že to nezakřiknu, R^

MatejicekK
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 167
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Doporuceni kvalitniho wifi rou...

Mikrotik sa precenuje, uz dlho to nie je to co bolo. Teraz vysie rady Asusu.

Traky
Registrace: 8/2013
Příspěvků: 773
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Mimo misu - Doporuceni kvalitniho wifi rou...

Ale systém Route ros majú stále perfektny

noha
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 382
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 27
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra