Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Diseqc prepínač

Prosím o radu,mám 2 paraboly na jednej mám Hotbir 13e,na druhej mám Astru 23,5 a 19,2e po jednom lnb cez diseqc prepínač. Na Hotbir som vymenil lnb z obyčajného na inverto black premium,na astre 23,5 som vymenil lnb z hama twin na inverto black premium twin,na astru 19,2 som nechal obyčajný. Problém je v tom,že predtým som mal diseqc prepínač cca 10m od satelitného prímača,a všetko fungovalo o.k. Teraz keď som vymenil tie lnb,tak som diseqc prepínač premiestnil na parabolu,čiže hned k lnb,čo je teraz cca 25m od prímača,a keď prepnem z hotbiru na astru 23,5 tak mi signál naskočí za cca 20sekúnd. Z astry na astru problém nieje. Lnb mám v prímači dobre nastavené. Diseqc prepínač mám edison 4/1. Ďakujem za rady.

jozef84
Registrace: 2/2011
Příspěvků: 386
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Diseqc prepínač

Zvýšit ovládací napětí?

JanHora
Registrace: 8/2018
Příspěvků: 619
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Diseqc prepínač

Ovládacie napatie nezvýšim,mám ab cryptobox 650hd,a v nastaveniach je iba 0,13V,18V alebo 13V/18V stým som nič nerobil.

jozef84
Registrace: 2/2011
Příspěvků: 386
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Diseqc prepínač

:( :( :(

JanHora
Registrace: 8/2018
Příspěvků: 619
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Diseqc prepínač

Koupil bych prachobyčejný náš EMP P.164IW. Ten funguje všude a skoro se vším.

Cryptobox 752 Combo,DVB-S Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1.9E,1W,5W + 39E,42E,46E,52E + 26E. DVB-T2 MUX 21,22,23,24.

BIDLO
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 6 179
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Diseqc prepínač

Musím kúpiť a vyskúšať.

jozef84
Registrace: 2/2011
Příspěvků: 386
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Diseqc prepínač

preto programátori hovoria "never touch you running system".
to je ale žart, samozrejme to musí fungovať.

čo káble? tie si hádam vymenil tiež, keďže si posúval diseqC na parabolu. F-ká sú správne namontované? Nie je niektoré voľné na koaxiálnom kábli, majú dobrý kontakt?
Máš tam slušný koax nie taký šunt z OBI?

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jozef84

Odjakživa som mal DiSEqC prepínače na parabole (pozri prvú fotku mojej galérie) - aby som do domu ťahal len jeden kábel - a nikdy som s tým nemal problém. Prijímače Pace 914, Strong 4375, Echostar d-2510 ip, AzBox Me to zvládali bez najmenšej chyby. A to som k anténe potreboval aj 40 metrov koaxiálneho kábla. Tiež si preto ako Dagy2 myslím, že problém musel u teba nastať v niektorom spoji alebo v poškodení koaxu. Len kontrolná otázka: Tie Invertá ti samostatne bez prepínačov idú v poriadku? Evokuje ma k nej tých tvojich 20 sekúnd, kedy sa prejaví prepnutie. DiSEqC totiž vyšle jeden signál k prepnutiu a to je všetko. Nevysiela ho v kuse, pokiaľ sa cesta neprepne. Kým ale o oneskorenom nábehu LNB som už počul... :)

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Diseqc prepínač

Káble aj F konektory sú v poriadku. A tie invertá idú samostatne bez problémov.

jozef84
Registrace: 2/2011
Příspěvků: 386
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jozef84

Tak potom ma napadá len, či ten prepínač, ak si ho používal v byte, nebol interný a na prevádzku vonku nebol konštruovaný (teplo, vlhkosť, dážď). Tie externé sú vodotesné a mávajú kryt. A či sa teda v týchto počasím menlivých dňoch nepoškodil. Skús teda vymeniť prepínač.

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Diseqc prepínač

Nie,je to venkovní prepínač,má takú plastovú krytku,ale skúsim vymenit.

jozef84
Registrace: 2/2011
Příspěvků: 386
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jozef

kúp hociaký obyčajný za 4 koruny v Alze. Mám 4ks na stožiari, len tie plastové krabičky popraskali slnkom tak som ich menil.
4ks quad LNB najaké inverto (1W,13E,19E,23E) na dvoch parabolách.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra