Hororový seriál The Terror od 29. března na AMC Channel

| redakce | tisk

Jste fanouškem děsivých příběhů, ze kterých doslova mrazí v zádech? Tak to si na konci března nenechte ujít premiéru nového seriálu The Terror, při jehož natáčení se nechal režisér Ridley Scott inspirovat skutečnými událostmi z roku 1848. Přeneste se s polární expedicí do mrazivé atmosféry arktické oblasti, kde budete muset čelit nejen ledové krajině, ale i tomu, co se skrývá pod ní.

Sledujte premiéru seriálu už 29. března ve 22:00 na stanici AMC, která vám nabídne rovnou dvě epizody po sobě.

Seriál The Terror vypráví o legendární cestě dvou sesterských lodí Britského královského námořnictva, Erebus a Terror, které se v roce 1845 vydaly na Arktickou výpravu pod vedením sira Johna Franklina. Seriál zastihne výpravu v roce 1847, když na cestě za objevením nové Severozápadní cesty uvízne v polární oblasti, uprostřed ledové pustiny. Situaci, kdy se tenčí zásoby potravin a čím dál tím více mužů je ochromeno kurdějemi, zhoršuje ještě neviditelný nepřítel, který v ledové poušti útočí z hlubin oceánu.

Hororový seriál The Terror od 29. března na AMC Channel
▲ Hororový seriál The Terror od 29. března na AMC Channel

The Terror, televizní seriál s hororovými prvky, v sobě snoubí historická fakta, retrospektivní pasáže i fiktivní postavu mořského netvora. Divákům tak představí nejen bezútěšnou arktickou krajinu, boj s přírodou o přežití, ale i vyrovnávání se lidí s vlastní psychikou, strachem i zodpovědností za ostatní. Zmíněné pasáže vracející se zpět do minulosti představí také tehdejší pompéznost a politiku vedenou Britským královským námořnictvem, které v 19. století vládlo světovým mořím.

Předlohou této pestré příběhové mozaiky je kniha Terror amerického spisovatele Dana Simmonse i skutečné události. Ona polární výprava sira Johna Franklina se totiž opravdu uskutečnila a obě sesterské lodě Erebus a Terror s posádkou čítající 129 mužů na ni vypluly 18. května 1845. Cílem cesty bylo objevit severní vodní spojku mezi Atlantským a Tichým oceánem. Celá výprava je ale opředena tajemstvími, z nichž se mnohá dodnes nepodařilo objasnit. Jednu z lodí se podařilo nalézt až po dlouhých 166 letech, v roce 2014. Stejně jako je celá výprava podepřena mnoha záhadami, tak se bez tajemné shody neobešla ani produkce seriálu. Loď Terror byla totiž objevena právě v ten den, kdy byl oznámen start natáčení.

Výkonným producentem seriálu je britský režisér a scénárista Ridley Scott, který se proslavil především režírováním filmů Vetřelec, Gladiátor, Černý jestřáb sestřelen nebo Království nebeské. Do hlavních rolí byli obsazeni špičkoví herci. Kapitána Croizera, velitele lodi Terror, ztvárnil Jared Harris. Sira Johna Franklina pak ztvárnil Ciaran Hinds, který se zapsal do paměti diváků prostřednictvím seriálu Hra o trůny nebo Řím. Další dobře známé tváře v posádce lodí patří Paulovi Readymu, Adamu Negaitisovi a Tobiasovi Menziesovi.

Nenechte si ujít premiéru hvězdného seriálu The Terror. Sledovat jej můžete v České republice a na Slovensku od 29. března exkluzivně na televizní stanici AMC.

zdroj: AMC