Quantcast

240 přenosů z Fortuna Ligy na O2 TV

| redakce | tisk

Sportovní kanály O2 TV Sport a O2 TV Fotbal odvysílají z nového ročníku nejvyšší domácí fotbalové soutěže Fortuna Liga přes 240 exkluzivních přímých přenosů. O2 TV tak přinese všechny zápasy od prvních kol až po závěrečnou nadstavbu.

Z prvního kola přinese stanice O2 TV Sport tři zápasy v nejvyšší kvalitě, tedy včetně systému Tracab, díky kterému je možné porovnávat v reálném čase aktuální statistiky. Konkrétně se bude jednat o sobotní duel FC Viktoria Plzeň - SK Sigma Olomouc (komentuje Jan Homolka, Aleš Svoboda / reportér Vladimír Grebennikov), v neděli pak AC Sparta Praha - 1. FC Slovácko (komentuje Jan Homolka a Milan Štěrba / reportér David Sobišek) a kolo uzavře pondělní dohrávka FC Fastav Zlín - SK Slavia Praha (komentuje Tomáš Radotínský, Václav Pilný / reportér Vladimír Grebennikov).

Ve všech zmíněných duelech bude díky moderním přenosovým vozům společnosti O2 nasazen rovněž videorozhodčí. "Chystáme dvě studia přímo ze stadionu a v neděli rozsáhlejší z O2 areny, kam dorazí v roli expertů legendární střelec Horst Siegl a bývalý reprezentant Jan Rajnoch," prozradil moderátor Petr Svěcený.

O2 TV Sport (foto: O2)
▲ O2 TV Sport (foto: O2)

V pondělí od 20.15 vstoupí fotbalová show TIKI-TAKA do své třetí sezony. V průběhu 79 dílů se divákům dosud představilo na 165 hostů z řad vrcholových sportovců, expertů a dalších známých tváří z kulturního života.

A kdo bude v prvním díle nové sezony patřit mezi hvězdné hosty? Moderátor Petr Svěcený přivítá například novou posilu Sparty Michala Trávníka, slavného fotbalového internacionála Ladislava Vízka nebo hokejového reprezentanta Jakuba Voráčka.

"Naše rozhodnutí získat kompletní práva na FORTUNA:LIGU hodnotím velmi pozitivně. V uplynulé sezoně jsme odvysílali rekordních 243 přímých přenosů, podobný rozsah očekávám i v nadcházejícím ročníku. Průměrná sledovanost přesáhla 125 tisíc diváků na zápas, přičemž vůbec nejsledovanějším duelem se stalo derby Sparta - Slavia, které si v O2 TV nenechalo ujít 242 tisíc diváků. K celkovým výsledkům nám pomohla i nadstavbová část, která splnila účel a opakovaně nabídla fanouškům nejatraktivnější utkání," uvedl Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport.

Reklama
Vybrané články