CryptoBox 800 UHD

Lucembursko posílá podporu celému světu v době koronavirové krize

| redakce | tisk

Největší hráči vesmírného, komunikačního a vysílacího průmyslu z celého Lucemburska spojili síly na podporu lidí po celém světě v době současné koronavirové krize (COVID-19). Budou jim pomáhat překlenout izolaci a karanténu.

Asteroid Day, oficiální den se záštitou Organizace spojených národů k šíření globálního povědomí a osvěty o asteroidech, a Evropská kosmická agentura (ESA) připravují projekt #SpaceConnectsUs (VesmírNásSpojuje), virtuální prostředí pro setkávání astronautů, vědců a celebrit. Hovořit budou o životě v izolaci i samotě a budou vysílat poselství naděje, hovořit o vědě a vzájemné podpoře. Pro všechny, kteří v současnosti čelí krizi ve spojení s COVID-19.

#SpaceConnectsUs nabízí možnost dětem, mladým dospělým i jejich rodinám a kamarádům zúčastnit se vzdálené konference s astronauty a hosty z celého světa, kteří budou mluvit o svých zkušenostech a životě ve stísněných prostorech. Program je nekomerční, digitální a 100% zdarma.

K dispozici bude v pěti jazycích (angličtině, francouzštině, němčině, italštině a holandštině) na stránkách www.asteroidday.org, www.spaceconnects.us a www.esa.int. Sledovat jej můžete dnes, ve čtvrtek 26. března, od 16.00 do 21.00 středoevropského času. Provozovatelé vysílání i uživatelé satelitní televize mohou program naladit ze satelitu ASTRA 1M s těmito technickými parametry:

technické parametry - SpaceConnectsUs:

Astra 1M (19,2°E), freq. 11,626 GHz, pol. V, SR 22000, FEC 5/6, DVB-S/QPSK, FTA

zdroj: Astra