Start satelitu Inmarsat-4 F3 odložen
| redakce | tiskStart nosné ruské rakety Proton M Breeze M se satelitem Inmarsat-4 F3 byl odložen na dobu výměny a nové otestování elektrické součásti raket. Během testům před startem z Bajkonuru byly odhaleny problém s počítačem letu v horní úrovni Breeze M. Komponenta byla již nahrazena.
Satelit měl původně odstartovat z kosmodromu Bajkonur (Kazachstán) 13. srpna 2008 ve 22:46 hodin času UTC. Specialisté nyní budou důkladně testovat nové komponenty, má-li být start rakety úspěšný. Start bude odložen o několik dní. Nový termín bude oznámen po dokončení technických testů.
Satelit Inmarsat-4 F3 vynese raketa Proton M. Družice bude pracovat na pozici 98°W a sloužit pro potřeby širokopásmového mobilního internetu v Severní Americe a Jižní Americe.
Na orbitu pracuje již 11 jiných satelitů série Inmarsat, včetně Inmarsat-2 a Inmarsat-3.
zdroj: satkurier.pl
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Místo zločinu České Budějovice (12/13)
20:00 Muž z Ria
20:20 Specialisté (151)
20:15 Polda V (7)
20:10 Charleston
20:05 Policie Delta
20:30 Svet naruby
20:10 Lov slov
20:30 Sestričky II. (3)
20:20 Inženýrská odysea (12)