Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

TV SHARP AQUOS LC-40LE830E -satelit- reakce Maneto

Píšeš cituji
Pre teba je dôležité nastavenie - Max. 4 satelity na prepínači DiSEqC, potvrdiť OK a vybrať požadované satelity.

Polžku Max. 4 satelity na prepínači DiSEqC nastavené mám. Vybrat požadované satelity? Jaké?

Problém mám v tom, že nevím, který satelit mám přiřadit k jednotlivým SAT1, SAT2, SAT3, SAT4. (mám konvertory na 13,0 19,2, 23,5 28,2)

Když přiřadím např. Astra 3 k SAT1 - automatické vyhledání najde jiné programy než já chci tzn. Skylink nenajde(najde jiné než jsou na Astře 3) a přes ruční hledání např.12525, 11797 atd. je také nenajde. To platí i když nastavím Astru 3 na SAT2,3,4. automatickým vyhledáváním nalezené programy neodpovídají přiřazeným družicím.

Našel jsem Skylink na SAT4, ale to jsem měl všechny SAT1 až SAT4 nastaveny na Hispasat a vyhledávání pouze manuální.

Kde je problém?

Ty přednastavené satelity Astra 1, Hotbird atd. se dají nějak přenastavit? Nebo jde jen o to, přiřadit k jednotlivým SAT1 až SAT4 již tyto přednastavené satelity v určitém pořadí?

Jak dále píšeš
Meniť - editovať frekvencie jednotlivých transpondérov môžeš v položke Kontrola intenzity signálu pomocou číselných tlačidiel 0 - 9.

Zkoušel jsem to, a myslím si, že toto je pouze ke kontrole síly signálu a ne ke změně nastavení, nebo se pletu?
Navíc jsem tuto funkci také nepochopil protože např. na frekvenci 12525 mi tato kontrola ukázala sílu signálu 0 a přitom jsem ji potom na stejném satelitu při ručním hledání naladil.

Předpokládám, že když sílu sigálu zkouším na SAT1, tak když vyhledávám ručně na SAT1, výsledek by měl být stejný nebo se pletu? tzn. signál 0 neměl by ten program najít?

Tak nevím, vždy když si už myslím, že jsem tu logiku nastavení vyhledávání pochopil, tak v zápětí zjistím opak!

Díky za pomoc Martin

springer
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 24
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 57
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV SHARP AQUOS LC-40LE830E -satelit- reakc...

Nastavovat to mozes, len ked vies ako to mas zapojene do prepinaca,Ked to nevies co chces nastavovat?Potom len hadas,but sa podari alebo nie.

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV SHARP AQUOS LC-40LE830E -satelit- reakc...

bud sa podarí - som myslel ..... :8)

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV SHARP AQUOS LC-40LE830E -satelit- reakc...

Tím chceš říci, že je to vyhledávání satelitních programů na této TV jen otázkou náhody a nebo to, že musím zjistit, jak je to zapojené do přepínače? Tím myslíš zjistit který konvertor patří ke kterému SAT1,2,3,4? Jak to zjistím?

springer
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 24
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV SHARP AQUOS LC-40LE830E -satelit- reakc...

Ako majitel by si to mal vediet.

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV SHARP AQUOS LC-40LE830E -satelit- reakc...

Alebo ak bol pripojeny v minulosti nejaky sat box ,pozri ako je to tam nastavene.

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV SHARP AQUOS LC-40LE830E -satelit- reakc...

Tato značka TV je porod na nastavení SAT tuneru.Majitel MUSÍ znát pozice LNB na parabole-Diseq 1.2.3.4.V nastavení družic jsou uloženy kmitočty na jednotlivých družicích v době výroby TV přijímače.Pokud majitel dá družici Hispasat,tak nemůže těmito frekvencemi skenovat např.Skylink.To je blbost.V TV jsou jen frekvence přednastaveny a nové TV nezná.Vše se musí nastavovat RUČNĚ.

Baron
Registrace: 2/2005
Příspěvků: 1 456
Galerie: Baron
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV SHARP AQUOS LC-40LE830E -satelit- reakc...

Dobře, musím zjistit pozice LNB na parabole-Diseq 1.2.3.4.
Mám stále připojený starý SD satelitní přijímač - co bych z tohoto satelitu měl zjistit a kam v té TV Sharp nastavit?
Nikde jsem nic takového v TV neobjevil.

V nastavení družic jsou uloženy kmitočty na jednotlivých družicích v době výroby TV přijímače. Nevíš kde zjistím tyto přednastavené kmitočty? A jak je případně změním dle zjištění na mé parabole-Diseq 1.2.3.4.

Díky Martin

springer
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 24
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV SHARP AQUOS LC-40LE830E -satelit- reakc...

Tuto TV vobec nepoznam, ale v principe si musis zistit ktora druzica je v Diseq prepinaci 1(resp A) ktora 2(B) atd. To zistis tak ze si pozries od ktoreho LNB ti koax vstupuje kde do prepinaca.Tam budes mat 4 vstupy a jeden vystup. Tie vstupy budu oznacene 1.2.3.4 alebo A.B.C.D to je to iste. Ak sa do toho vobec nerozumies aj to moze byt problem, lebo nebudes vediet ktore LNB ti ktoru druzicu prijima. Ak toto zvladnes tak potom v menu priradis tu spravnu druzicu k SAT1,2 atd resp si vyberies druzicu a tam nastavis SAT1,2 atd. Neviem ako je postavene menu.

Alebo to mozes robit systemom pokus omyl ako uz bolo napisane. A nastavit SAT1 POSTUPNE na vsetky styri druzice a dat preskenovat ci ti najde stanice z danej druzice. Nastavis Astra 23,5 na SAT1 a preskenujes. Ak ti najde skylink je to ok ak nie nastavis Astra 23,5 na SAT2 a preskenujes a tymto sposobom pokracujes.

milan69
Registrace: 12/2008
Příspěvků: 190
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE-springer

Zkus se podívat do nastavení položky(tlačítko)SAT1-4 vpravo na ovladači nahoře.A nebo zkusit tov.nastavení TV(factory reset)a začít od začátku.Opiš si nastavení Diseq přepínače ze starého sat.přijímače(nastavení sat.antény).

Baron
Registrace: 2/2005
Příspěvků: 1 456
Galerie: Baron
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV SHARP AQUOS LC-40LE830E -satelit- reakc...

No podla toho co pises, si nevedel ani stary satelit ako funguje a co mas nastavene v nom. Co potom chces stelovat na novej telke? V podstate sme ti vsetko uz popisali co mozes urobit a co treba pozriet.Ak ti to nie je jasne zavolaj si niekoho.........

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV SHARP AQUOS LC-40LE830E -satelit- reakc...

Tak "jednoduché" to nebude, protože když jsem zkusil na TV postupně nastavit Astru 3 (kvůli skylink)ke všem SAT1,2,3,4 tak automatickým hledáním se nenašel ani jeden program z nabídky Skylink a myslím si, že ani jeden program, který skutečně na Astře 3 vysílá. Vždy vyhledal cca 500-1000 programů ale vše cizí.

Ty družice tam jsou nějak v TV nastaveny ale já nevím jak je přenastavit a také naco je přenastavit?

Díky Martin

springer
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 24
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV SHARP AQUOS LC-40LE830E -satelit- reakc...

Ved o tom piseme, ze to nevies. Potom ani nevis co mas nastavit ked nevies ktory kabel ti fyzicky kam ide.

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE-springer

Asi ani nevíš co tam v TV nastavit.Rady zde jsou na PRD.Pozvi si technika na Sat+TV.Já osobně bych se na to dal,ale nevím kde bydlíš.Pokud si kolem Kroměříže tak se ozvi nebo napiš email.

Baron
Registrace: 2/2005
Příspěvků: 1 456
Galerie: Baron
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV SHARP AQUOS LC-40LE830E -satelit- reakc...

To, že nevím co v TV nastavit je jedna věc, druhá věc je, že nevím kde to nastavit.

Jediné co jsem zatím našel k nastavení v TV k jednotlivým satelitům je nějaká hodnota LNB.

V tuto chvíli jsou všechny u SAT1 až SAT4 bez ohledu jaká je tam přiřazena družice asi takto (nesedím u TV):

nízká 9750
vysoká 10600

Jedná se o tovární nastavení které jsem nepřanastavoval dle info ze servisu Sharp.

Více nevím kde nastavit i kdybych věděl co?

Chtěl jsem jen tip jaké to nastavení Diseqc např. může být abych vůbec věděl jestli se to dá někde v ty TV přenastavit.

U svého satelního externího přístroje toto znát ani nepotřebuji, jendou mi to sateliták nastavil a více do toho nelezu, doteď nebyl jediný důvod. Vyhledat nový program, nebo přenastavit starý není problém stačí znát např. 12525, V, 27500, 3/4 a jeto. V této TV je to něco úplně jiného, takže čekám reakce od někoho kdo má zkušenosti přímo s tímto modelem.

Předem všem díky Martin

Díky Martin

springer
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 24
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV SHARP AQUOS LC-40LE830E -satelit- reakc...

Ak ti vyhladal vzdy tie iste stanice, znamena to ze ti skenuje vzdy tu istu druzicu. Pravdepodobne tu co mas zapojenu do 1 resp A. To znamena ze ti funkcia diseq nefunguje, a nefunguje ti pravdepodobne preto lebo potrebujes nieco nastavit v menu co nerobis. nepredpokladam ze diseq je pokazeny) Ale ako uz bolo povedane, ak o tom nic nevies zavolaj si niekoho. Ak to vies nie je to veda, pre laika je to spanielska dedina.

milan69
Registrace: 12/2008
Příspěvků: 190
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV SHARP AQUOS LC-40LE830E -satelit- reakc...

To bylo samozrřejmě první, zavolat mého sateliťáka, ale ten mi sdělil, že naladit satelit v TV je problematické a dosti zdlouhavé (každá TV to má jinak) navíc s tímto modelem zkušenosti neměl a tak říkal, že bych to nezaplatil. To by mohlo přít dráž než si koupit nový externí HD satelit.
Proto se snažím v tom zorientovat sám.
Holt budu dál bádat.

Díky M

springer
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 24
Odpověď v diskusním vlákně
 

TV SHARP

.... ladit je očistec, ale jde to. Po svátcích jsem ladit dva takové "dárečky". Blbější menu ale neznám, hrůza.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV SHARP AQUOS LC-40LE830E -satelit- reakc...

Pochop uz konecne, ze ked ty nevies co mas doma, cudzi clovek to tiez nevie ale moze iba hadat. Cize mozno u teba v tv sa to vola sat-a, sat-b, sat-c atd.Cize logicky potom jednotlivo nastavujes to co je v podstate ten prepinac. A sme na zaciatku, co chces nastavit ked nevies co mas kde zapojene???

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE-springer

Jde o to že nastavení TV se SAT tunerem je hrůza aby to fungovalo.Co jsem známému dělal Sharpa a toho dotyčného znám roky,jsem řekl při odchodu od něj že to by nezaplatil,pokud bych si účtoval jenom hodiny a nervy co jsem u něj strávil.Externí sat.přijímač mám naladěný a editace programů dle majitele mám tak za cca 45min pro 2 družice Astra 1+Astra 3.Pokud je přijímač prázdný(žádné programy).Pokud budete bádat sám tak ať se daří.Pár dní u něj strávíte.

Baron
Registrace: 2/2005
Příspěvků: 1 456
Galerie: Baron
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV SHARP AQUOS LC-40LE830E -satelit- reakc...

Este raz som si precital co si napisal. "Našel jsem Skylink na SAT4, ale to jsem měl všechny SAT1 až SAT4 nastaveny na Hispasat a vyhledávání pouze manuální." To znamena, ze Astru 23,5 mas urcite na pozicii "4" inac by ti nenaslo TV stanice Skylinku. To ze si tam mal priradeny Hispasat nie je dolezite, lebo frekvencie nie su jedinecne. Cize ked na Hispasate je rovnaka frekvencia ako na Astre 3A tak ti tv stanice najde. Takze to by mala byt prva istota. Prirad k Sat 4 ASTRA 3A alebo ako ju mas pomenovanu (daj pozor aby Astra v Sharpe ktoru priradis bola ta "nasa" Astra) Ostatnym poziciam Sat 1,2,3 prirad akykolvek satelit a skus ci ti vyhlada Skylink. Inac, robis to podla navodu? Ja som si nasiel navod na nete, nehovorim ze je jednoznacny, ale mas to tam v podstate vsetko popisane.

milan69
Registrace: 12/2008
Příspěvků: 190
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV SHARP AQUOS LC-40LE830E -satelit- reakc...

Pokud se najde někdo, kdo ladil konkrétně toho Sharpa budu rád.
Přiřadit LNB k jednotlivým SAT1 až SAT4 umím a provedl jsem to.(Je to tedy to nastavení diseqc, o kterém se tady pořád mluví pro TV Sharp - hotovo)
Bohužel satelit nevyhledá na jednotlivých zvolených družicích to co chci. Problém je tedy ještě někde jinde než v nastavení diseqc a já nevím kde. Kdo to ví, prosím, poraďte.

Díky M

springer
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 24
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV SHARP AQUOS LC-40LE830E -satelit- reakc...

Ano, nastavení SAT1 až SAT4 je nastavení pozic pro přepínání DiseqC relátka. V tomto případě přepínání relé Option/Position, tedy se 4 vstupy. Naprosto zásadní ale je, že musíš mít osazené správně do relátka kabely k jednotlivým LNB/družice/, jinak nikdy nenaladíš to co chceš. Navíc musíš použít takové relé, se kterým bude tuner Sharpa správně komunikovat/přepínat. Tohle totiž je u Sharpů celkem oříšek. Ověřené mám pouze relé 164 od EMP, to chodí spolehlivě.

Klidně se může stát, že i když přepínáš jakoukoliv pozici/SAT/, že relé je stále přepnuté na jeden LNB/nepřepíná. Musíš nejdříve zjistit, jestli ti relé vůbec přepíná. Začni na vymazané TV a napiš si, co na jakých parametrech TP a volbě pozice SAT se ti uložilo, pak lze zjistit, jestli probíhá přepínání.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV SHARP AQUOS LC-40LE830E -satelit- reakc...

Co máš za relé?
Máš ve vstupu 1/A LNB pro stejnou družici, kterou máš uloženu v TV pod SAT1?

Podle mého máš nevhodné relátko.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: TV SHARP AQUOS LC-40LE830E -satelit- reakc...

Dle info mého sateliťáka mám Mascom DSS 411.

Máš ve vstupu 1/A LNB pro stejnou družici, kterou máš uloženu v TV pod SAT1?

Už jsem to zkoušel nastavit na všechny SAT (1-4)

Díky Martin

springer
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 24
Odpověď v diskusním vlákně
 

@springer

Bez správneho nastavenia prepínača sa nepohneš, to ti tu píšu všetci. A dovolím si tvrdiť, že ho stále nemáš dobre nastavený......"Bohužel satelit nevyhledá na jednotlivých zvolených družicích to co chci."......

Aj samotný DiSEqC prepínač má logickú postupnosť vstupov pre jednotlivé LNB. Pokiaľ je pravda, ako píšeš, že Astra 3B je na pozícii "4", kde sú potom ostatné konvertory? 28,2°E máš na 3, 2, alebo 1? Netvrdím, že to tak musí byť, ale pri logickom zostupnom, alebo vzostupnom zapojení prepínača a priradením vstupov k družiciam, výrazne pomôže pri nastavovaní DiSEqC. V minulom vlákne som ti radil využiť referenčné kmitočty, aby si vedel na ktorej družici si. Nastavíš referenčný kmitočet napr. pre Astru 3B a vyskúšaš postupne na pozícii 1, 2, 3 a 4 či ti teplomer ukáže prítomnosť signálu. Tu by sa mal signál objaviť automaticky, lebo na DiSEqC 4 máš LNB pre Astru 3B. Takýmto spôsobom zistíš akú máš družicu aj na pozícii 1,2 a 3. A potom dáš vyhladávanie manuálne, v tvojom prípade by som skôr radil, alebo automatické.

DM9204K Dual FBC DVB-S2X Multistream+2xDVB-S2X+DVB-T2/C,DM9004K Dual DVB-S2X Multistream,ARMTBS2910+TBS5925USB,Datacomp Arion i7 Turbo 5,4GHz,RAM 64 GB,SSD 2TB+TBS6903X Dual DVB-S2X Prof,Fuba DAA110A IBU Twin,DG380S = 60°E-34,5°W,Fuba DAA850 4xIBU Twin.

Maneto
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 5 054
Galerie: Maneto
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 57
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra