Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: DVB-S přijímače

Go sat 7056HDi

Dobrý den , prosím o radu ! :) vlastním přijímač go sat 7056 hdi a při sledování jakéhokoliv hd kanálu se mi občas obraz jako by rozpadne třebas jen nějaká čast a zase to běží dál normálně a po čase znova a tak pořád dokola ! :) na sd kanálech to nedělá tak nevím co s tím je! jen doplním že předtím jsem měl na stejné parabole zapojený přijímač ferguson hf8900 hd ! a ten šel bez problémů ! prosím o radu ! děkuji vám všem moc za odpovědi ! :)

ondra700
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 493
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 98
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Go sat 7056HDi

Když jsem ladil doma ten nový GoSat 7055 a nešlo mi to, tak jsem jej šel reklamovat. U prodejce to šlo a já měl ostudu. Doma jsem měl na parabole dva novéjší LNB na 19 a 23° a jeden svůj úplně první na 13°. Natočil jsem parabolu tak, aby ten nejstarší byl na Skylinku, a ladění proběhlo OK a žádné výpadky. Pak jsem ladil GoSat na parabole na chatě s jiným LNB a tam to také nešlo. Zašel jsem k sousedovi na chatě a s jeho LNB nebyl problém. Tak jsem koupil stejný LNB jako měl soused (ten Mascom), a už dva roky je to OK. Vše běží i po velkém přeladění v únoru 2014. Tento víkend jsem na chatě namontoval ten Platinum, protože už nechci satelit 19,2°. Vypnul jsem v GoSat jen přepínače DISeq, a vše na Skylink KOMBI funguje i na ten Platinum.
Nemohu zaručit, že moje zkušenost bude platit i pro GoSat 7056.

Standa3
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 701
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Go sat 7056HDi

Dobře pánové , já teda zkusím ten druhej lnb co mám ,snad to pomůže a nebo teda koupím ten platinum mno snad to pujde ! jen nechápu proč mi ferda šel normálně teda na oba lnb co jsem zkoušel ! to ten go sat je nějako moc citlivej nebo co si o tom myslíte ? :bigeyes:

ondra700
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Go sat 7056HDi

tak s go satu mi právě odpověděli toto: Administrátor 10. 03. 2014 | 10:54
Dobrý den, tato chyba je nejspíše ve vysílání a vyskytuje se i na jiných přístrojích. Testujeme s operátorem.

ondra700
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Go sat 7056HDi

Hovořil jsem s jednim technikem, který montuje satelity jako živnost. Dělal si prý nějaká měření a má snad orientační seznam LNB, které s GoSat chodí, a které ne. Seznam si tají jako duševní vlastnictví, ale tvrdí, že problém je na straně přijímačů GoSat. Já jsem ty dva chodící vybral jen nahodile zkusmo bez měření. Pokud to je skutečně tak, tak majitelé GoSatů, kteří náhodně mají LNB, který běží, budou do nekonečna tvrdit, že problém ostatních je v nastavení paraboly. A ti, kteří trefili na nechodící LNB z toho budou zmateni, protože nastavují a nastavují a stále to nechodí. Vše ale bez záruky, ručím jen za to, co jsem sám ověřil a poposal.

Standa3
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 701
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Go sat 7056HDi

Napsal jsem to zde už před více než 24 hodinami. Nashle zítra..

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Go sat 7056HDi

A myslíte si že to může spravit některý z příštích firmware? v go satu píší že to dělá až tedkon po unorovém přeladění skylinku , že prej na tom s operátorem pracují , a těch dotazů s tím samým problémem jako mám já je tam více ! :lookaround:

ondra700
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Go sat 7056HDi

Prosim o certifikaciu lnb,coax kabla a F-konektora !Jo este hajzl. dosky. :laughing:

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

likére

.......a k čemu Ti to bude? Pro lepší pocit ? Nebo sis chtěl opět jen rýpnout do živého ? ;P

Dreamsky HD6 Duo, parabola Maximum E85 Multifocus (23,5°E; 19,2°E; 13,0°E;1,0°W)

wladys
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 3 444
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Go sat 7056HDi

taky to dela f spojka...uz jsem to resil...

mrB
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 20
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Go sat 7056HDi

No k nicemu, ako keby som chodil tankovat ten isty benzin len k jednemu, lebo od druheho by to neslo.......to je to iste jedno lnb ide druhe nie.Alebo som to zle pochopil? To dusevne vlastnictvo?

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Go sat 7056HDi

Já jsem to pochopil tak, že to dalo asi dost práce přehazovat ty různé typy LNB na parabole, měřit a vyzkoušet s GoSat. Tak proč by své výsledky co chodí a co ne zveřejňoval. V tom je to duševní vlastnictví. Jako obchodník a montér raději prodá nebo namontuje, než by zdarma radil a lidé by LNB kupovali v e-shopech. Nebo ne?

Standa3
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 701
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Go sat 7056HDi

Univerzalne lnb su univerzalne a potom su univerzalnejsie ?

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Go sat 7056HDi

Neboli Gosat = noname.

To jako vazne nepomuze vysmerovani paraboly?

Hollys
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 767
Odpověď v diskusním vlákně
 

LiquereandHollys

Oba máte pravdu. Jinak si nedokážu vysvětlit to, že 3 hodiny provádím doma s GoSat jemné "vysměrování paraboly" (přístupné snadno z balkonu), a nic. Přitom s Humax 2000 no problem. Pak vyměním LNB a za 5 minut nemám ani s GoSat co řešit. Pak se totéž zopakuje na chatě. A nakonec mi to potvrdí profík. Neuvěříte, dokud nevyzkoušíte.

Standa3
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 701
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Go sat 7056HDi

stando tak myslíš že to lnb pomůže teda ? no kolik procent jsi si jistý ?

ondra700
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Go sat 7056HDi

Lnb muze tak leda mit nizsi utlum, tedy hadam ze gosat ma mene citlivy tuner...

Ale ze by az tolik???

Hollys
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 767
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Go sat 7056HDi

tedkon to udělalo na nova hd za poslední 2 hodiny asi 3krát ! odpoledne jsem sledoval čt hd a tam to neudělalo ani jednou , tak nevím co si o tom mám myslet teda ! :lookaround:

ondra700
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Go sat 7056HDi

tak chlapy na go sat. cz jsem našel forum kde to řeší hodně lidí tady něco málo pro ochutnavku jsem zkopíroval : Marek 10. 03. 2014 | 19:04
Mám ten samí problém. Ani technik s tím nic neudělal. Je to opravdu po přeladění. Přístroj i anténa jsou nastavené správně. Zkoušeno bylo opravdu vše. Bohužel to musí napravit Skylink.
RomanRoman 10. 03. 2014 | 10:13

2 Bohouš:
Ty rozpady obrazu pozoruji též, ale cca 1x za hodinu a délka výpadku do půl sekundy, LNB mám Mascom monoblock 0,1 dB. Ale jak píšeš o tom přepínání programů, tak to ojediněle pozoruji až od nového firmwaru "9", kde mi nejde ojediněle zvuk ani obraz a musím opakovaně zvolit stejný kanál, aby to opět fungovalo. Se starým firmwarem ("7") jsem tyto problémy s přepínáním kanálů neměl.

AdministrátorAdministrátor 10. 03. 2014 | 11:00
Není to záležitost sw ale objevuje se po přeladění.

ondra700
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

ondra700

Nejsem si vůbec jistý Ondro, zda ti výměna pomůže. Popisuji jen svoji zkušenost s GoSat 7055. Než jsem koupil nový LNB, tak jsem si vše ověřil doma na jiném starém LNB, se kterým to chodilo, a na chatě podle LNB MASCOM souseda. Takže jsem penízky neriskoval, šel jsem s novým LNB na jistotu. Risknul jsem to jen na ten Platinum a vyšlo to. Ten MASCOM fungoval 2 roky OK. Zlobilo mne však, že když jsem na druhém přijímači v podkroví přepínal program z družice Skylink na 19,2°, tak se dole na druhém přijímači program na cca 1 ces seknul. Ten Platinum mám jen na Skylink / 2 přijímače, takže tam ten problém se sekáním při změně družice není.

Standa3
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 701
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Go sat 7056HDi

M7GROUP/SKYLINK chce vytriskat prachy za kazdou cenu tak sponuje parametry na max. (aby natlacil co nejvic do plexu a mohl pustit transpondéry jako se stalo v unoru 2014) a jak vidno, slabsi HW (a gosat není asi zadny hit, co si budem povídat) zkratka je na hranici moznosti...

Jestli to pujde opravit softwarove, no to vi snad jen buh a navrhari tohoto hw/sw

kterými jsou podle vseho korejci (jako u dalších 80% STB):
www.opentech.co.kr

a mozna i australsky
www.uec.com.au

Hollys
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 767
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Go sat 7056HDi

pokud je příjimač ale certifikován skylinkem tak by měl fungovat s jejich nastavenými parametry nemyslíte? pokud nefunguje je opravdu vina na straně skylinku a né na straně přijímače a nedělají to jen přijímače go sat jak jsem se přesvědčil i v jiných diskuzí na netu ! a to s parabolama nastevenými techniky , takže doslova na žiletku přesně !

ondra700
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

jak to dopadlo?

"mám na baráku ještě jednu parabolu pro pc kde mám sat kartu ! a v pc mě jde nova hd i ostatní programy v poho bez problémů ! tak to zkusím napojit na ni no ten go sat a uvidíme"
R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Go sat 7056HDi

ondra700 za tu dobu co to tady řešíš už jsi to mohl vyzkoušet a napsat jak to dopadlo. Myslím že ti to stručněji Standa3 napsat nemohl. A ty pokud máš tu možnost tak není co řešit.

VU+UNO 4K se VTi , Xtrend ET8000 HD (2 x DVB-S2) OpenATV 6.3 ,Samsung UE40C7000 , Samsung UE65NU8002, Denon AVR-X1600H + Polk T50, T30, T15

miky
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 861
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Go sat 7056HDi

tak s go satu mi zase ale odpověděli že to není žádným lnb , ale že je to po přeladění a že to prej se skylinkem testují kde je chyba , tak nevím teda jestli mám počkat ještě nebo se v tom teda začít vrtat ! těch dotazů na stránkách go satu ohladně toho rozpadajícího se obrazu je tom hodně , a to odpověd je pořád podobná : není to závada přijímače ani lnb nebo špatně nastavené paraboly ale chyba je ve vysílání po unorovém přeladění , řešíme to s operátorem!- to stojí na stránkách go satu . tak co na to říkáte ? :lookaround:

ondra700
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

no jak???

"mám na baráku ještě jednu parabolu pro pc kde mám sat kartu ! a v pc mě jde nova hd i ostatní programy v poho bez problémů ! tak to zkusím napojit na ni no ten go sat a uvidíme"

"není to závada přijímače ani lnb nebo špatně nastavené paraboly ale chyba je ve vysílání po unorovém přeladění "
tak proč to 99.99999% lidí chodí bezva,asi chytají jiný šítling R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 98
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra