Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Telly/Digi TV SK

Výpověd u Digi TV

Zdravím, prosím Vás, jak nejlépe provédst výpověd u digi tv? Strýc, na kterého bylo DIGI psáno zemřel.Vím akorát to,že měsíčně platil 260kč na sipu. DIGI mi vnucuje přeregistraci na moje jméno s úvazkem na 2 roky,což se mi moc nelíbí,když to chci jednoduše zrušit. Co vše se vrací a nejlépe kam? Předem děkuji všem za rozumné odpovědi.

ToZla93
Registrace: 7/2014
Příspěvků: 110
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 92
Odpověď v diskusním vlákně
 

Antoš

Jak píšeš.Přesně tento technik přijel ke mě.podepsal jsem předávací protokol,dal mu 500 a on to odvezl.Asi za 1/2 roku mi přišel dopis od digi,že jsem jim to nevrátil a jestli to nevrátim že mě dají k soudu.Tak jsem jim poslal emailem ten doklad od toho technika a oni mi napsali ať to beru za uzavřenou věc.C.k.ni

taipan1
Registrace: 1/2011
Příspěvků: 149
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výpověd u Digi TV

Směrodatné jsou pro tebe aktuální všeobecné podmínky.

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výpověd u Digi TV

Hoši, hodně vás tu je mimo. Mohlo by mi to být jedno, ale dnes se do problémů dostanete lehce, obzvlášť s takovým přístupem - nezajímá, ať si s tím dělá co chce a pod.
taipan1 to píše správně. Až pak máte jít k soudu, tak zjistíte že soud nezajímá zda jste dodržovali všeobecné podmínky, ale zda na to máte doklad že jste je dodržovali.

člověk
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 1 103
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výpověd u Digi TV

pánové,díky za Vaše rady. Když to tak shrnu, shodli jste se skoro všici na tom,že je to jejich problém. Včera jsem jim slušně oznámil,že strýc zemřel a že smlouva byla na něho a nikdo to už za něj platit nebude,takže at si proto laskavě přijedou a dají mi papír,že jim nic nedlužíme. Čekám na jejich vyjádření. Případnou odezvu sem hodím, kdyby Vás nedej bože potkalo něco podobného,tak at pak víte co a jak.

ToZla93
Registrace: 7/2014
Příspěvků: 110
Odpověď v diskusním vlákně
 

taipan

Přesně tak to bylo i u mne. Akorát s tím rozdílem, že si pak vzpomněli, že jim údajně dlužím 500 Kč. Nedokázali doložit kdy a za jaké období. Poslal jsem je do pr***e. No a za dva měsíce přišel dopis od jejich právníka s poslední výstrahou před exekucí. Jelikož u nich jeden nikdy neví, radši jsem jim to poslal. Od té doby mám klid.

silesian
Registrace: 4/2011
Příspěvků: 1 014
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výpověd u Digi TV

Oznámit výpověď, přestat platit a vyčkat, až si pro settobox a parabolu přijedou.Nereagovat na žádné požadavky.

aramis
Registrace: 4/2014
Příspěvků: 34
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výpověd u Digi TV

JE TO TVOJE - není , MÁŠ S NIMI s digi tv SMLOUVU - nemáš . Tak jsi normální člověk jako třeba soused , atd. .Ty ani nemusíš vědět že takovou věc vlastnil , protože to mohl půjčit třeba někomu , nebo na to mohl koukat jinde a ne doma atd. Ty ani nemusíš o tom vědět že má DIGI TV atd. Pokud něco přijde vrátit že umřel a tečka a více nevím . R^

standa111
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 1 664
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výpověd u Digi TV

Ak si dedič musiš sa starať, ak nechceš dediť nič, nič ti nemozu zobrat. Tolko zakon.

marek66
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 469
Odpověď v diskusním vlákně
 

Výpověd u Digi TV

Zdravím pánové, tak se mi dostavila odpověd od digi s tímto: Dobrý den,
bohužel neevidujeme doložení vyžádané kopie úmrtního listu klienta, na základě které bychom mohli smlouvu ukončit. Váš požadavek tak nelze zpracovat. Děkujeme Vám za pochopení.
S přáním hezkého dne
DIGI Czech Republic, s.r.o.
www.cz.digi.tv

Mají právo si kopii umrtního listu vyžádat?

ToZla93
Registrace: 7/2014
Příspěvků: 110
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výpověd u Digi TV

Tady by bylo na místě to už řešit přes právníka.Alespoň se ho na to zeptat,my máme v práci právníka který je každé pondělí od 13:00 do 15:00 právě připraven na takové dotazy.
Nedávno mi radil jak postupovat při dědictví pozemku od praprapratety která už 30 let nežije.

O2TV STŘÍBRNÁ

petr33
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 1 726
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výpověd u Digi TV

Nejako nerozumiem problem, zomrel clovek zhodou okolnosti ich zakaznik. To podla ich logiky musis pokracovat aj u elektrarni, pri telefone , pri plynarnach, vodarnach a vsade kde bol ako odberatel alebo zakaznik ????? Som nezral.... Rv

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

petr33

nemáš prosím tě kontakt na toho tvýho právníka? Dneska už to sice nestihnu,ale bylo by dobré si to ověřit, zda oni mají nárok vidět umrtní list atd.

ToZla93
Registrace: 7/2014
Příspěvků: 110
Odpověď v diskusním vlákně
 

ToZla93

Napsal jsem ti PM.

O2TV STŘÍBRNÁ

petr33
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 1 726
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výpověd u Digi TV

ToZla93: To je takový problém doložit kopii úmrtního listu? Toto, spolu s výzvou na demontáž zařízení, jsi měl zaslat s dodejkou na sídlo DIGI Czech Republic, s.r.o. a není co dál řešit. Rozhodně nereagovat na nějaké jejich požadavky, aby jsi pokračoval ve smluvním vztahu nebo cokoliv sám demontoval a někam vozil, příp. za to někomu platil. Nejsi jejich klient, nevztahují se na tebe žádná smluvní ujednání.

Válku s blbcem nelze vyhrát, nicméně je nutné ji vést. (J. Werich)

technikTKR
Registrace: 6/2004
Příspěvků: 6 771
Odpověď v diskusním vlákně
 

vůbec bych na nic

nereagoval,tvůj smluvní vztah to není,jistě bude notář řešit pozůstalost,nech to na něm, R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výpověd u Digi TV

Toto by nebylo moc šťastné řešení, protože Digi pak může vstoupit do dědického řízení se svými požadavky, tedy minimálně požadovat náhradu za nevrácené zařízení. Takhle bude mít doklad o tom, že jim úmrtí sdělil a vyzval, aby si zařízení demontovali a nemají na nic dalšího nárok.

Válku s blbcem nelze vyhrát, nicméně je nutné ji vést. (J. Werich)

technikTKR
Registrace: 6/2004
Příspěvků: 6 771
Odpověď v diskusním vlákně
 

technikTKR

to jistě může vstoupit,ale oprávněné požadavky na dědice mít nebude,max.co bych udělal a tazatel to udělal,sdělit jim telefonicky jak se věc má,telefon je monitorován,proto je vše platné,každému de..b.i.lo.vi nebude posílat úmrtní list,navíc může být pozůstalý v USA a co bude,kde posílat R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

smluvní

vztah zaniká automaticky úmrtím

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výpověd u Digi TV

Smluvní vztah zanikat může, ale pokud kdokoliv vznese nároky a uplatní je v dědickém řízení, tak se tím musí notář zabývat. A v tomto případě má Digi jak smlouvu, tak protokol o převzetí zařízení ze strany již zemřelého, takže by jejich nárok byl nejenom oprávněný, ale i úspěšně vymahatelný. Což dědicům rozhodně nestojí za případné komplikace (jedině by měl zemřelý dluhy kam se podívá, pak je to pochopitelně jasná věc :))) ).

Válku s blbcem nelze vyhrát, nicméně je nutné ji vést. (J. Werich)

technikTKR
Registrace: 6/2004
Příspěvků: 6 771
Odpověď v diskusním vlákně
 

technikTKR

jistě,udělal vše,zavolal na monitorovanou linku,nahlásil(ač nemusel) úmrtí,to je vše .tečka,cigitv se může kousnout do pr..d.e...e R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výpověd u Digi TV

„jistě,udělal vše,zavolal na monitorovanou linku“
To ale nestačí. Musí dodat platné potvrzení o úmrtí dané osoby a kopie úmrtního listu je nejjednodušší způsob jak vyhovět (zaslat doporučeně poštou a doklad schovat. Zažil jsem od nich i tak stejnou odpověď).
„smluvní vztah zaniká automaticky úmrtím“
Ano, ale s neboštíkem, na majetkový vztah to nemá vliv.

člověk
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 1 103
Odpověď v diskusním vlákně
 

člověk

"na majetkový vztah to nemá vliv",ale on si ty šroty nechce nechat,ať si je přijedou demontovat,pokud mají zájem,jak by to podle tebe bylo správné při úmrtí,pokud by nebyl žádný pozůstalý? R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

navíc ten

pozůstalý vůbec nemusí tušit,že je cigi nějaká placená TV a tedy se smlouvou a jak jsem zmínil,může bydlet v USA a lítat sem nebude,aby zjistil,že má cigi TV R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výpověd u Digi TV

"ať si je přijedou demontovat"
pozor, to není v zájmu Digi, ale nového majitele o to požádat.
Třeba že mají komponenty dodané od Digi TV tržní hodnotu 10 kč, nový majitel pozůstalosti ve svém zájmu musí zděděná břemena nadále řešit a o vzniklé situaci všechny potřebné instituce informovat minimálně doporučeným dopisem. Jinak má Digi (a nejen Digi) možnost pak po novém majiteli vyžadovat až nesmyslné finanční částky.

„pozůstalý vůbec nemusí tušit,že je cigi nějaká placená“
To ale nikoho neomlouvá, protože než převzal pozůstalost tak si měl budoucí majitel vše prověřit a není ani omluvou že bydlí třeba v USA.

Asi to tu zbytečně dramatizujeme, protože stačí písemně Digi TV informovat o vzniklé situaci a o zájmu nového majitele, no a pak se řídit návrhy od Digi TV vedoucí k ukončení jejich služby. Rozhodně na každou jejich akci reagovat.

Dobrá rada tu už také odzněla, že by nebylo špatné vytáhnout rozumy od technika který se s tím denně zabývá co se týče ukončení služby, ale pozor, od všeho chtít doklad!

člověk
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 1 103
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výpověd u Digi TV

Komunikovat hlavně písemně, a to doporučeně a vždy s dodejkou!!!

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 138
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 92
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra