Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Telly/Digi TV SK

Výpověd u Digi TV

Zdravím, prosím Vás, jak nejlépe provédst výpověd u digi tv? Strýc, na kterého bylo DIGI psáno zemřel.Vím akorát to,že měsíčně platil 260kč na sipu. DIGI mi vnucuje přeregistraci na moje jméno s úvazkem na 2 roky,což se mi moc nelíbí,když to chci jednoduše zrušit. Co vše se vrací a nejlépe kam? Předem děkuji všem za rozumné odpovědi.

ToZla93
Registrace: 7/2014
Příspěvků: 110
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 92
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výpověd u Digi TV

Digi o nic nežádat, ale slušně je vyzvat k odstranění jejich vlastního zařízení. Dědic(ové) rozhodně nejsou povinni činit nějaké demontáže apod. úkony, které si firma vymyslí. Pořád je dané, že dědic(ové) nejsou v žádném smluvním vztahu s Digi, takže se na ně ani nemohou vztahovat ustanovení smluv a obchodních podmínek (a toto je samozřejmě neděditelné a zaniká to spolu s úmrtím).

Válku s blbcem nelze vyhrát, nicméně je nutné ji vést. (J. Werich)

technikTKR
Registrace: 6/2004
Příspěvků: 6 771
Odpověď v diskusním vlákně
 

člověk

hezky jsi to popsal,technik má tady pravdu,navíc nevíme kolik je dědiců,kdo zdědil,nebo jestli se už ozval notář,který se může ozvat za měsíc,nebo za 3 roky R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

Pořád jste skoro všichni vedle

Hlavní je ČTÚ a vždy jen ČTÚ řeší tyhle tahanice.Samozřejmě může digitv vstoupiT do dědického řízení ,pokud bude tozlato 93 neustále odkládat návštěvu ČTÚ,jako s ČEZEM atd.Samozřejmě musí nejbližší pozůstalí tyto věci neodkladně řešit a to písemně s DODEJKOU.Některé dluhy po zemřelém končí až s ofiko oznamem

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

korkoran

jaký dluhy,telefonicky zrušit službu a šroty si mohou demontovat kdykoliv,o žádné tahanice nejde,víš kolik lidí s nějakou službou denně zemře? a nikdo neotravuje ČTU,to je ta poslední inštance (pokud by byly tahanice)a né ta první R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

Péťule,tak jsem to vyhrabal po 7letech

Předpis č. 127/2005 Sb.Zákon o elektronických komunikacích a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o elektronických komunikacích)§129 odstavec 7
Ani doporučený dopis bez dodejky nestačí,natož pak jen telefon,pokud jde o neukončený dluh přejde na dědice,navíc pokud já vím,tak digi má ve smluvních podmínkách návrat zařizení do posledního šroubku,pokud pozůstalí nedoloží kopii úmrtního listu s dodejkou do 15 dnů

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

korkoran

nový obč.zákoník,smlouvu lze uzavřít i ukončit po telefonu,vše je platné a vymahatelné R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výpověd u Digi TV

„Digi o nic nežádat, ale slušně je vyzvat k odstranění jejich vlastního zařízení“
Pokud to jenom takto provedeš, tak jsi udělalchybu.

Pierepetr, technik píše o smlouvě mezi digi tv a neboštíkem, kterou je ale stejně prvně potřeba zrušit, ta zatím pravděpodobně stále běží.

„dědic(ové) nejsou v žádném smluvním vztahu s Digi“
Břímě majetku digi přechází z neboštíka na dědice a na tomto základě může dědic tvrdě narazit, pokud se zachová nesprávně.
Smlouva je jedna věc a pozůstalost druhá.
Nesnažte se být chytřejší než právníci od digi. Samozřejmě záleží jen na digi jak se zachová, ale pokud je jenom vyzveš k odstranění, tak potěš pánbůh.

člověk
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 1 103
Odpověď v diskusním vlákně
 

člověk

"Břímě majetku digi přechází z neboštíka na dědice a na tomto základě může dědic tvrdě narazit, pokud se zachová nesprávně"
nikdo jejich majetek nechce dát do zastavárny,ať si to vyzvednou kdykoliv,nejdůležitější je zastavit dodávku služeb,tedy zavolat a ukončit,další tah je na cigiTV,nic už nedodali,zařízení si odvezli,nikdo nic tedy nedluží,nazdar R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

navíc

pozůstalí nemusí ani vědět,kde měl neboštík závazky a smlouvy,to se dozví až u notáře,třeba za ty 3 roky a pokud nebudou cigi chodit platby,samy dodávku zastaví,tzn.nikdo nic platit cigi nebude,tečka,nejhorší je po..r.a.t se strachy R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výpověd u Digi TV

dobře, jak myslíš.

člověk
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 1 103
Odpověď v diskusním vlákně
 

pierrepetr

člověk ti to tam napisal presne, ak si už toto nepochopil tak tvoje iq je strasne nizke

marek66
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 469
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výpověd u Digi TV

člověk: Smlouva o elektronických komunikacích zásadně nepřechází na dědice! Takže ani nic, co z takové smlouvy vyplývá, nepřechází. A právníci Digi z tebe dělají akorát vola, protože potřebují každou ovečku, která se dá snadno podojit.
Jinak v tomto případě vůbec nerozhoduje, jak se zachová nějaké Digi. Rozhodují platné zákony ČR a ne rumunské výmysly.

Válku s blbcem nelze vyhrát, nicméně je nutné ji vést. (J. Werich)

technikTKR
Registrace: 6/2004
Příspěvků: 6 771
Odpověď v diskusním vlákně
 

technikTKR

„Smlouva o elektronických komunikacích zásadně nepřechází na dědice!“
A co jako? Nikde nepíši a dokonce nikdo tu nepíše že přechází.
Jenže vlastnické břemeno ano a to neboštík vlastnil ve formě majetku digi. Tímm že neboštík umřel, digi o tento majetek nepřišla. Nový vlastník má akorát povinnost tyto břemena majetku a smluv dořešit. Určitě však ne jenom formou výzvy aby si to odvezli.

„A právníci Digi z tebe dělají akorát vola, protože potřebují každou ovečku, která se dá snadno podojit.“
Nulová argumentace (digi nevlastním, nikdy jsem nevlastnil a zřejmě ani vlastnit nebudu.)

„ Rozhodují platné zákony ČR a ne rumunské výmysly.“
No právě to se tu snažím vysvětlit, ale trošku bych tu větu poopravil. -
- Rozhodují platné zákony ČR a ne arogantní snílci.

člověk
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 1 103
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výpověd u Digi TV

Nikdo firmě Digi neupírá právo na navrácení jejich zařízení. Ovšem taktéž není nikde dané, že by dědic(ové) museli toto zařízení někde fyzicky demontovat nebo za demontáž platit a další s tím související věci, které řeší smlouva a obchodní podmínky firmy Digi. To se totiž na zůstavitele nevztahuje, tak už to konečně pochop. A v této souvislosti je úplně jedno, co nějaký jejich právník tvrdí, prostě zůstavitel(é) vyzvou firmu Digi k demontáží a odvozu dotyčného zařízení a tím je vše vyřízené.

Válku s blbcem nelze vyhrát, nicméně je nutné ji vést. (J. Werich)

technikTKR
Registrace: 6/2004
Příspěvků: 6 771
Odpověď v diskusním vlákně
 

marek66

já nic chápat nemusím,mě se problém netýká,moje IQ je nízké,tvoje nulové
technik má pravdu a já jen souhlasím R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

piere

Tak co uz si vylozil vagony ?

marek66
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 469
Odpověď v diskusním vlákně
 

marek66

jo už sem je vyložil,dnes jich bylo jen 30,ale to tvoje IQ je nulové,nevím,čím jsi to mohl pochopit R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

technikTKR

„ Ovšem taktéž není nikde dané, že by dědic(ové) museli toto zařízení někde fyzicky demontovat nebo za demontáž platit a další s tím související věci, které řeší smlouva a obchodní podmínky firmy Digi.“
Ale o tom jsem také nikde nepsal, ale když už si to načal, tak to je zajímavá nastalá situace.
Neboštík podepsal smlouvu s kterou se všemi body souhlasil, tedy i s odstraněním komponentů při všech možných vzniklých situací. Nyní si nejsem 100% jistý co vše se na nového majitele vztahuje, ale pokud je tam placené odstranění zakotveno, může to být bráno jako část břemene. Ale podmínky digi, ani jejich smlouvu jsem nečetl, takže tento tebou načatý bod nemohu upřesnit.

„prostě zůstavitel(é) vyzvou firmu Digi k demontáží a odvozu dotyčného zařízení a tím je vše vyřízené.“
Řekl bych že to máš zase někde vytržené z kontextu, protože to že je někdo zůstavitel musí prvně úředně dokázat a to jenom potvrzuje že je nesmysl co jsi výše napsal - - Digi o nic nežádat, ale slušně je vyzvat k odstranění jejich vlastního zařízení. - - A to nestačí a pokud nebudeš dál platit službu, tak to je nejlepší cesta k návštěvě exekutora. To je jistota na 99%, protože jim jinou možnost s takovou výzvou nedáváš. Koneckonců kabelovkám zákazníci s povahou jako je např. technikTKR přijdou vhod, protože tolik peněz by normální cestou těžko vydělali. Nejsi ty náhodou agent nějaký kabelovky?

člověk
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 1 103
Odpověď v diskusním vlákně
 

člověk

pokud je ve "větě pravdivé" alespoň jeden prvek "nepravdivý",stává se tato nepravdivá jako celek,s něčím by se dalo souhlasit,ale nejprve si ujasni rozdíl,nebo shodu mezi dědicem a novým majitelem,smlouva automaticky na dědice nepřechází,nýbrž po úmrtí zaniká R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

Petře,

dovol mi, abych se k tomu nemusel vyjadřovat. Děkuji.

člověk
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 1 103
Odpověď v diskusním vlákně
 

člověk

nemusel jsi,ani teď R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

výpověď digi

člověče nedej se!
Technik:smlouva samozřejmě nepřechází na dědice ,ale dluhy ano v plné výši s výlohami atd.
Kdo to sám neřešil,nemůže fundovaně radit.
Správný je:Poslat do 15 dnů doporučeně s dodejkou kopii úmrtního listu pozůstalími a ty ostatní úvahy odpadnou

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

a ještě k sipu

i tam a ještě na mnoho jiných míst,musí pozůstalí doručit kopii úmrtního list ke zrušení nebo změnu sipa

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

korkoran

souhlasím,já jsem to řešil,tak jak popisuji,vše OK,žádné dluhy ,žádné ČTU,žádné kraviny,nejdůležitější je zastavit dodávku služeb,to by dědici jako dluh mohli zdědit,pokud by se dědictví komplet nevzdali,zařízení nikdy jako dluh být nemůže,není a nebylo vlastnictvím zemřelého,stačí vyzvat vlastníka k převzetí šrotu R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výpověd u Digi TV

člověk: Smlouva mezi poskytovatelem služeb elektronických komunikací (v tomto případě Digi) a účastníkem (v tomto případě již zesnulým) končí dnem úmrtí účastníka. A nic na zůstavitele nepřechází. Takže firma Digi se může přihlásit do dědického řízení, tam nárokovat svoje zařízení a zůstavitelé ji pouze umožní, aby si svoje zařízení převzali v místě instalace dle předávacího protokolu a tím celá věc končí. V žádném případě nemá firma Digi zákonný nárok na úhradu nějakých služeb, které vznikly až po úmrtí účastníka (protože smlouva definitivně končí dnem jeho úmrtí) a vůči zůstavitelům nemůže Digi vznášet vůbec nic, kromě výše uvedeného v dědickém řízení.

Válku s blbcem nelze vyhrát, nicméně je nutné ji vést. (J. Werich)

technikTKR
Registrace: 6/2004
Příspěvků: 6 771
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 92
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra