Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Gibertini 150, výber komponentov

Pekný deň,

mám záujem o zostavu Gibertini OP150L v kombinácii s originálnym polárnym závesom Gibertini. Tiahlový motor 18 palcový ovládaný pozicionérom Strong V Box: http://www.tvsatnitra.sk/obchod/action/productdetail/oc/1771250/product/strong-v-box-pozicioner.xhtml

Tu je aj jedna z mojich otázok, pretože na trhu sa ešte objavuje konkurenčný pozicioner PowerTech Gbox V2000:
http://www.tvsatnitra.sk/obchod/action/productdetail/oc/1771241/product/pozicioner-powertech-gbox-v2000.xhtml

Profíkov by som sa chcel opýtať, ktorý z tých dvoch pozicionerov je spoľahlivejší/kvalitnejší. Cena nerozhoduje, za kvalitu si bez problémov priplatím. Dôležité je, aby max. spoľahlivo fungoval v kombinácii so sat kartou v PC. Nechcel by som pohybovať parabolou manuálne, ale chcem aby to bez problémov točilo cez Diseqc 1.2 po prepnutí na požadovaný program/satelit.

Taktiež je viac výrobcov tých tiahlových motorov: Strong, Superjack. Tak ktorý je osvedčený?

K motoru budem ťahať z bytu na strechu kábel, takže aj tam by som chcel vedieť, či treba kupovať nejaký kvalitný, tienený, prípadne ak je nejaký osvedčený typ.

Parabola by mala nahradiť túto Gibertini100XP, avšak ešte musím dať vyrobiť konzolu, ktorý bez problémov tú parabolu podrží. Na nešťastie borci tú výťahovú šachtu zateplili Nobasilom :(

[url=http://postimg.org/image/hsx2cc31x/][img]http://s10.postimg.org/hsx2cc31x/DSC_0157.jpg[/img][/url]

PetoBB
Registrace: 3/2014
Příspěvků: 209
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 70
Odpověď v diskusním vlákně
 

to Frank11

Jaký máš na té Kovosatce motor a jaký rozsah s ním dosáhneš?
Já mám na K140 nějaký starý Echostar a nedá mi to víc jak 75E-30W, závěs mám upravený vybroušením podle dx fora.

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

Gibertini 150, výber komponentov

možná to používam asi delší dobu než sem uvedl ale mám stejnou soupravu jako frank vše zatím ok je však že se o to starám ,ta parabola ja stará 27let.

tonda1
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tonda

Klobúk dole R^ To si ju mal už tak rok, dva, pred revolúciou. Aká je značka tej paraboly? Z akého je materiálu? Aký veľký motor ku nej používaš? A aké LNB?

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

Gibertini 150, výber komponentov

uděláno kopyto z bulharské paraboly 200,laminát,lnb obyč invacom za400kč vše ostatní strong.vše ruční za hodně peněz,radost to dělá.....

tonda1
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tonda1

Mal si ju už pred revolúciou? Prijímač si si robil sám podľa Amatérskeho rádia?

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

Gibertini 150, výber komponentov

ja ne kamarad jen tu dalkovy chybělo.....

tonda1
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tonda1

Poznal som ten prijímač... Ach, to bola nádherná doba...

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

to decmen

Mal by to byť Strong Linear Actuator 18" , ak si dobre pamätám, papiere už od neho nemám. Rozsah je rovnaký ako máš ty, len ja začínam vzhľadom na prekážku (roh domu) na 68,5°E a končím niečo za 34,5°W . Tá parabola je samozrejme omnoho staršia (asi z roku 1992), ale keďže ju mám na balkóne, tak zo začiatku som ju chodieval otáčať manuálne. V príslušenstve polárneho závesu bola tyčka, pomocou ktorej sa parabola dala jednoducho zafixovať v hociktorej polohe. Jednotlivé družice som mal označné drážkami na tyčke. Motor a pozicionér som potom dokúpil k až v poradí tretiemu prijímaču - Humax 5500 CRCI. Tak veru, to boli ešte časy prijímačov bastlených podľa AR, konvertorov Fuba za 7000 Kčs a programov ako Teleclub. A tá Kovosatka nemá doteraz žiadnu hrdzu, z času na čas (raz za dva roky) len premažem jej klzné časti vazelínou. Zlatý výrobok.

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 232
Odpověď v diskusním vlákně
 

to Frank11

Díky, za info, já jen uvažuju, jak upravit držák na motor,abych se dostal více na západ. Těch 75E je pro mě limit kvůli stromům,ale na W vidím až k 58W, ale to už nedovolí uchycení motoru,prostě se zasune a šmitec, budu to muset nějak předělat.

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

@decmen

Takže máš motor uchytený na západnej strane antény, že? Ak chceš ísť viac na západ, musíš predĺžiť rameno, kam uchytávaš motor, aby sa posunul nižšie. Stačí obyčajný plocháč, do ktorého vyvŕtaš pár dier. Prišroubuješ o rameno a vznikne ti predĺženie, ktoré ti dovolí motor posunúť dozadu a tým pádom ešte viac otočiť (spustiť)parabolu. Samozrejme aj motor môžeš uchytiť čo najbližšie k miestu kde končí vonkajší valec a začína sa výsuvnica. Ak nájdem, dám do Albumu, ako to mám ja.

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

@decmen

Červená šípka ukazuje, že tam (na motore) je ešte asi 3cm medzera. Keď som motor posunul až úplne ku gumičke (tej objímke), posunul som si západ o 3° až na 45W. Čierna šípka ukazuje, ako vypadá ten nádstavec pôvodného ramena. U mňa má preto taký tvar, lebo musím dostiahnúť na 76,5°E a motoru vadí pri výsune nosný stožiar. Samozrejme, variácií je nepreberne.
https://www.parabola.cz/z_album/246-1413466464.jpg

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

@decmen

Hups, špatný odkaz :-)
https://www.parabola.cz/album/foto-468/
sekce Album: Úprava uchytenia motora
Popis fotografií:
[1] Úprava uchytenia motora

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

@medecal64

Ahoj, díky za fotky,něco podobného budu muset svařit,motor mám na západní straně asi 3cm od gumičky,naplno dosáhnu asi 78E (ale tam už nic na K140 v Ku není), no a na zasunutý motor na west se zaseknu asi na 32W.

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

@decmen

Motor máš na západnej strane a pri jeho zasunutí prídeš iba na 32W?!? Aký je to polárny záves, prepánajána?

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

@medecal64

Závěs je originál, jen ho nepustí už zasunutý motor , dal bych sem fotku, ale nevím jak na to :-(

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

@medecal64

https://www.parabola.cz/album/foto-469/
už jsem to objevil :))) jak to dát do albumu
sekce Album: K140 na 30W-stav motoru 18"
Popis fotografií:
[1] K140 na 30W-stav motoru 18"

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

decmen

tak povol ty dvě desítky šrouby a motor posuň R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

@decmen

Ale ty máš ten plošák doprava (na západ), ale ani kúsok dozadu! Takže treba motor ešte viac spustiť k tomu gumennému límcu (aj pierrepetr ti to radí), ale hlavne, ten plošák musí byť tak, aby predĺžil rameno, kde je zavesený motor. A ak nechceš stratiť východ, urob si nový plošák v tvare "L", ale daj tam nejaký tnupý uhol 120°.

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

@decmen

Ja kebyže mám možnosť vidieť až na 58W ako ty, tak už teraz o polnoci bežím za klampiarom, nech mi ten medzikus urobí :)) Ja mám však stožiar vysoký len 2,2m a tak mi vo výhľade na západ vadí vlastná garáž. A žena mi ju nechce dovoliť zvaliť ;)

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

medecal64

nevím přesně jak to myslíš,ale pokud tam dá ten L,sice odlehčí motoru,ale možná mu pak nebude stačit výsuv motoru na východ R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierepetr

Veď to tam hovorím. Nech dá tupé 120 stupňové "L", čo už je skoro obrátené "V". Pozri na môj obrázok! Mne to ide až do 85E, ale mám tam v ceste na družice paneláky. Ani tie mi nechcú dovoliť zvaliť. Hrozná doba, toto...

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

medecal64

to takto na dálku nejde řešit,musí to zkusit,kam mu to dojede,tím L se zase vzdálí od středu R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

od akého stredu? Teraz sa obávam, že ja nerozumiem tebe. Polárny záves a jeho nastavená dráha sa tým nezmení! Riešenie je logické a v praxi x-krát overené. Každý to rameno predĺžuje dozadu. A aby nestratil východ, urobí to, že motor umiestni ešte trochu západnejšie. Že bude musieť prekrokovať celú dráhu je hádam jasné.

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

medecal64

pokud ho dá bokem na to V bude sice víc vzadu,to jo,ale na východě se mu motor může opírat o úchyt,to nejde takto na dálku,ale to je jedno,jen tady drbeme R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

polární

dráha se jasně nezmění,tu neřešíme,pouze pohyb R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 70
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra