Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Gibertini 150, výber komponentov

Pekný deň,

mám záujem o zostavu Gibertini OP150L v kombinácii s originálnym polárnym závesom Gibertini. Tiahlový motor 18 palcový ovládaný pozicionérom Strong V Box: http://www.tvsatnitra.sk/obchod/action/productdetail/oc/1771250/product/strong-v-box-pozicioner.xhtml

Tu je aj jedna z mojich otázok, pretože na trhu sa ešte objavuje konkurenčný pozicioner PowerTech Gbox V2000:
http://www.tvsatnitra.sk/obchod/action/productdetail/oc/1771241/product/pozicioner-powertech-gbox-v2000.xhtml

Profíkov by som sa chcel opýtať, ktorý z tých dvoch pozicionerov je spoľahlivejší/kvalitnejší. Cena nerozhoduje, za kvalitu si bez problémov priplatím. Dôležité je, aby max. spoľahlivo fungoval v kombinácii so sat kartou v PC. Nechcel by som pohybovať parabolou manuálne, ale chcem aby to bez problémov točilo cez Diseqc 1.2 po prepnutí na požadovaný program/satelit.

Taktiež je viac výrobcov tých tiahlových motorov: Strong, Superjack. Tak ktorý je osvedčený?

K motoru budem ťahať z bytu na strechu kábel, takže aj tam by som chcel vedieť, či treba kupovať nejaký kvalitný, tienený, prípadne ak je nejaký osvedčený typ.

Parabola by mala nahradiť túto Gibertini100XP, avšak ešte musím dať vyrobiť konzolu, ktorý bez problémov tú parabolu podrží. Na nešťastie borci tú výťahovú šachtu zateplili Nobasilom :(

[url=http://postimg.org/image/hsx2cc31x/][img]http://s10.postimg.org/hsx2cc31x/DSC_0157.jpg[/img][/url]

PetoBB
Registrace: 3/2014
Příspěvků: 209
Stránka: 1 2 [ 3 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 70
Odpověď v diskusním vlákně
 

@medecal a pierre

Jsem včera nějak vytuhnul,tak až teď: koukal jsem na to prodloužení jak má medecal (L-ko s úhlem ca.120°),je jasný,že tím víc otočím parabolu na západ,ale taky se obávám,že mi pak nedá plný výsuv na těch 75E, teď mám motor 18" . Proto není taky motor úplně u gumičky,ale kousek pod ní, abych se dostal s jistotou na 75E (+ ca 2°).V sobotu svařím kus plocháče,navrtám cvičně 3 díry a uvidíme. Nebo pak holt dát motor 24".

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

@decmen

Aha, tak keď už teraz pri tomto uchytení máš na východe rezervu len 2°, tak s tým novým uchytením môže byť problém na tých 75E dosiahnuť. Myslím si však, že správnym pomerom dĺžky ramien toho L-ka, by si mohol dosiahnť, že motor pri jeho zasunutí nebude oproti stožiaru v takom uhle ako je teraz, ale bude smerovať viac na juh (na stred dráhy). Teraz ti motor ukazuje akokeby na západ, tým L-kom ti bude ukazovať viac na juh. Tým sa získa rezerva na východe. Takže možno tupé L-ko nie je až také dobré riešenie, ako normálne, pravoúhle L-ko (kvôli tým dvom šroubom, čo ten plošák držia, pôjde dokonca o pravoúhle "Z"). Ja mám 36" motor, takže ja som dĺžku jeho výsuvu nemusel riešiť, ten skoro meter mi bohate stačí. U mňa bol vždy problém ten, že motoru zavadzal nosný stožiar paraboly.

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

@medecal64

No zkusím nejdřív obyč.plocháč chytit jen za ten pravý šroub, bude více vysunutý na W a pod různými úhly ho budu naklápět tak, abych udržel těch 75E a uvidím kolik to dá při zasunutí pístnice na W. Dávat 36" motor na K140 se mi moc nechce-ten je uchystaný na 180-ku.

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

@decmen

To je jasné, že 36" tam nedávaj. To som len hovoril ako to mám ja. Vždy som mal iba 36" motory. Na trojmetrovú anténu to inak ani nejde. Tá 18tka by mala stačiť. Som si myslel, že na 140tku anténu musí mať ešte riadne veľkú rezervu. Preto som bol dosť prekvapený, že 18tka na 140tke neobsiahne viac ako 105° výseče geodráhy. A to je dobrý napad, že to tam budeš skúšať dávať všeliako šikmo a uvidíš, čo to spraví. Držím v tomto hnusnom počasí palce a prajem hodne zdaru.

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

decmen

zkus udělat víc fotek,pokud máš obavy,že tolik motor nevysune,pak je potřeba jeho uchycení výsuvu chytit blíže ke středu paraboly,motor bude více zatěžován,bude možná rychlejší pohyb paraboly a větší úhel,který parabola obsáhne,podstatné bude,jestli to motor utáhne R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierre

No já myslím, že pokud bude motor blíže středu, tak se bude při výsuvu na E "lámat" o ten plech co je uprostřed závěsu. Nicméně jsem ještě navečer rozebral a pak zprovoznil nefunkční Harl 24", takže zkusím zítra nejdřív tenhle,asi budu muset otočit uchycení na E stranu a max.výsuv pak zkoušet na W. Ten 24" mám asi 2 roky(kupoval jsem ho úplně nový někde na eshopu), běhal s SMW 150 asi 1/2 roku (psal jsem tu o ní),ale musím říci,že kvalitou provedení ani zdaleka nedosahuje již zmiňovaný starý Echostar 18" :( ,holt vše se řídí spotřebou-i věci, které se dnes používají jen málokde-tím myslím táhl.motory.

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

decmen

pokud nic nebudeš měnit v uchycení,pouze dáš táhlo víc do středu paraboly,tak se nemá co kde lámat,těžký do toho kecat na dálku R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierre

jsem z toho nějak mimoň, když nebudu nic měnit v uchycení, tak jaký táhlo myslíš dát víc do středu paraboly ? :lookaround:

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

to co

drží za parabolu R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

už asi

vím co myslíš R^ ,no nic, zítra zkusím víc možností-přehodit uchycení na E a dát 24" motor, nechat na W a udělat L-ko s 18" motorem, uvidím co se víc osvědčí,nafotím a pak to sem hodím. Jinak máš to sem kousek, tak můžeš klidně přijet a radit i na blízko,aspoň bude sranda a třeba i na něco přijdem :))) ,rád Tě tu uvidím.

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

decmen

to by jistě šlo,ale svářečku a rozbrušku běžně nevozím R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

toho

je tady plná garáž,neboj na vojně jsem byl takže jsem vybavenej podle hesla "voják se stará, voják má" :))) :))) :)))

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

dej mě

do SZ adr. na vedlejším webu R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

máš to

tam, dám si pastis a jdu chrnět, jutro má být hezky tak ať něco udělám R^

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

vyřešeno

https://www.parabola.cz/album/foto-470/
https://www.parabola.cz/album/foto-471/
https://www.parabola.cz/album/foto-472/

Předávám informace o řešení otáčení K140 v rozsahu ca.78E-50W. Spustil jsem původní plocháč dolů a polohu zafixoval dalším plocháčem asi 8cm dlouhým, tím se dosáhlo téměř maximální sklonu paraboly v západním směru až "na doraz" co dovoluje polární závěs.
sekce Album: západní limit-polohu jsem zatím neurčilsekce Album: východní limit K140sekce Album: prodloužení plocháčem 8cm,původní spuštěn dolů doprava
Popis fotografií:
[1] západní limit-polohu jsem zatím neurčil
[2] východní limit K140
[3] prodloužení plocháčem 8cm,původní spuštěn dolů doprava

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

@decmen

Gratulujem. Môžeš prekrokovať pozicionér :) Ale to už je tá príjemnejšia stránka veci...

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

decmen

dobrý R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

decmen, pierrepetr

Jo super, to je o něčem . R^ R^

CES
Registrace: 4/2007
Příspěvků: 4 385
Odpověď v diskusním vlákně
 

nic tak

složitého to nebylo,tohle jsem měl za hoďku i s výměnou motoru,musel jsem tam dát Jégra 24", potřeboval jsem výsuv asi 51 cm a na to ten Echostar nestačil. Zítra si pohraju s výběrem lnb, některé V polarizace na 7EE jsem nelocknul :(

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

ještě přidám

https://www.parabola.cz/album/foto-473/
foto upraveného držáku lnb-teda musel jsem to celé vyrobit,protože jsem měl jen parabolu+pol.závěs a pak ten trojúhelník na Ku-lnb , bez trubek. Takže vyrobeno z tyčí a pásoviny,tak aby šlo použít i lnb na C-band.
sekce Album: upravený držák lnb na K140-lze dát i lnb na C-band
Popis fotografií:
[1] upravený držák lnb na K140-lze dát i lnb na C-band

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Stránka: 1 2 [ 3 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 70
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra