Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

sat tv samsung led 3d smart a skylink ice -problem

zdravim. mam jeden problem. kamos si koupit novou televizi a rozhodl se ze si poridi satelitni televizi. ze zacatku bylo vsechno v poradku nez doslo k situaci vlozeni karty do televize. problem je v tym ze televize kartu zahadnym zpusobem proste neprecte. bohuzel presny typ televize neznam (vim jen ze je to led tv smart 3d uhlopricka okolo jednoho metru) ca modul irdeto smit ci+ skylink ready a karta fungl nova skylink standard hd m7 ice, ale bylo pro me velkym prekvapenim ze cislo karty zacinalo cisly 1 010... )ja pocital s klasickym cislem 4 2... :D) no a televize pise chybu e06-4 chyba smartkarty tudis predpokladam ze telka zahadnym zpusobem necte kartu. ca modul dle infa cte celkem v pohode (v menu je info o seriovym cislem.. ze se jedna o irdeto modul atd) ale v infu pro kartu je jen zprava "chyba smartkarty" musis se priznat ze jsem jeste nikomu neinstaloval kartu pres ca modul a tudis se vas chci zeptat jestli se treba modul musi nejak sparovat s kartou (mimochodem karta bezproblemove slapala v arive102e a kvuli prvnimu pouziti jsem na ni nechal schvalne poslat vsechny zapisy). kartu jsem daval temer stoprocentne spravne. setkal se nekdo s takovym problemem? a kdyz uz jsem u toho mohl by mi nekdo vysvetlit co znamena pin pro cicam? diky. jeste jsem chtel vyskouset vzit si moji kartu sebou (ktera zacina cislem 4 2.. a je ice) jestli treba tuhle kartu nenacte modul ale to az zitra. diky moc za odpovedi

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 615
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 68
Odpověď v diskusním vlákně
 

rodra

pokud mohu psát za sebe,tak já ano a vždycky,což každý nemusí chápat,proto je můj podpis vždy stejný R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

pierrepetr

Vývoj mobilního telefonu. Přidávalo se postupně foto,radio, kamera,internet atd. Dnes je z toho malý počítač.
Televize prochází podobným vývojem. Když jsem chtěl TV se sat tunerem, tak na mne v obchodech zírali, že to nemají. Nyní jsou už běžně k mání a stávají se z nich multifunkční zařízení. A vše se děje na základě poptávky! ;)

rodra
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 251
Odpověď v diskusním vlákně
 

rodra

jistě nemohu nesouhlasit,jsou kombinace,které jsou bezproblémové,ale dělat ze sekačky na trávu motorku ,není úplně šťastné,což dokazuje i každodenní nepříjemná zkušenost majitelů,u mobilů je to jen doplňková fce,pokud přestane fungovat rádio,jistě ho nezahodíš a fci prostě oželíš,jenže TV se sat není doplněk,právě proto si to lidi kupují,aby měli jeden ovladač,jiná hlou.po.st mě nenapadá ,proč toto počínání,jenže tím to nekončí,mobil ,pokud nepůjde rádio nezahodíš,pokud nepůjde sat v TV máš jen dvě možnosti,jedna z nich je vyhodit celé,oprava je nerentabilní R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

pierrepetr

Zní to logicky, ale byl analog tuner, DVB-T, DVB-S a další stupeň DVB-S2. První barevné televize taky nebyly moc ke koukání a lidi to kupovali. Vývoj nezastavíš. U auta už ti nevymění malou součástku, ale celý modul.

rodra
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 251
Odpověď v diskusním vlákně
 

rodra

slučování do jednoho celku bych ještě se zavřenýma očima bral,ale aby to bylo slučování pouze z pohledu uživatele,komplet všechno na jednu desku s jedním broukem k řízení je nešťastné,alespoň tyto dvě životní funkce by měly být zvlášť,aby oprava nebyla vyhazov celého,u auta taky můžeš vyměnit pouze karburátor a ne celý motor,u TV celý motor a jen kastle s okny můžeš zachovat,což se nevyplatí a jde do šrotu R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

pierrepetr

U karburátoru jsi vyměnil pouze trysku nebo těsnění atd., dnes máš vstřiky, oprava nákladnější. Ale nebavíme se o penězích ale o vývoji. A pak tak se dá polemizovat do nekonečna. Každý má na věc svůj názor, jde jen o to aby pochopil názory i těch druhých, protože nejhorší je srážka s blbcem, ta se nedá vyhrát. Ať se daří. ;)

rodra
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 251
Odpověď v diskusním vlákně
 

rodra

pokud za mě,z pohledu opraváře jde vývoj špatným směrem,z pohledu uživatele je to šumák,než se to pos..e.r.e a bude cálovat,z pohledu výroby je to v pořádku,je to lacinější,neopravitelné,jakýsi hybrid,výroba se nezastaví,nebude se propouštět,všechno je fajn,zisky budou stále R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: sat tv samsung led 3d smart a skylink ice...

Sorry, ale jste uplne mimo. Vyvoj jde uplne opacnym smerem, nez vy si myslite, ze by mel jit. Fakt neni zadny fuvod proc by mel byt zrovna satelitni tuner ve zvlastni krabicce. Nevim cim se lisi od DVB-T tuneru, kteryzto uz kazdy jako integrovany prijal. Sance ze se pokazi zrovna ten tuner a bude treba menit celou telku kvuli tomu je 0.000nic. Nemluve o tom, ze ten tuner lze vymenit stejne jako kteroukoliv jinou soucast televize. Uz ted ma integrovany DVB-S2 tuner temer kazda alespon prumerna televize, do par let to bude mit uplne kazda mimo tech nejlevnejsich. Vase moudra na tom nic nezmeni. A normalnimu cloveku, co se chce koukat na bednu toto proste staci. Kdo potrebuje LINUX a spoustu udelatek, muze si tu krabicku koupit, i kdyz uz tuner v telce ma.

Mikek
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: sat tv samsung led 3d smart a skylink ice...

Jenže ,,normální´´ člověk ví většinou how.no co je pro něj nejlepší (co mu stačí) poněvadž bývá zmasírován bláboly jak některých prodejců, tak i zde některých diskutujících.
To že se satelitní tuner čím dál častěji integruje do TV, neznamená že se s ním dosahuje normálních výsledků. Uznánávám že pojem ,,normální´´ může být pro někoho dikutabilní.

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: sat tv samsung led 3d smart a skylink ice...

A v cem ma teda sat. tuner v tv nenormalni vysledky? To by me opravdu zajimalo. Cim jako konkretne je pro uzivatele, co se proste jen chce divat na televizi, lepsi externi krabicka? Slozitost ladeni a trideni uz vyrobci tv vetsinou vychytali, coz byl hlavni zapor v minulosti. Vetsina tv uz ma i fastscan, tak me fakt nenapada, o co je bezny divak, co si proste chce jen cvakat kanaly na dalkaci, integrovanym tunerem ochuzen.

Mikek
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: sat tv samsung led 3d smart a skylink ice...

Vše zde už bylo napsáno. No, někomu to holt nestačí a bude obhajovat své .

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: sat tv samsung led 3d smart a skylink ice...

samsung ue40h6270 + eurocam cryptoworks modul + skylink vymena karta

vsjo funguje ako ma

nech sa dari, ahoj ;)

Vzdát se je horší než být poslední.

alfasex
Registrace: 8/2006
Příspěvků: 4 077
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: sat tv samsung led 3d smart a skylink ice...

můj názor k porovnání obrazu z integr. sat. tuneru v TV vs. ext. příjímač - ještě jsem osobně neviděl TV se sat. tunerem (stř. třída Samsung, Panasonic aj.), která by dávala přes integrovaný sat.tuner horší obraz než z připojeného ext.STB přes HDMI (vč.obrazově vyhlášených Technisatů, Vitamínů aj.)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: sat tv samsung led 3d smart a skylink ice...

Mikek souhlasím s vámi . Na normální koukání bohatě stačí tv se satelitem bez kabelů , krabiček atd. BLÁZNŮM co koukají na všechno co se hýbe těm je to málo , ty si musí koupí sat, přímače X LNB na parabole , nebo motor,nebo zlodějové programů a pak se předvádí před návštěvou .
Doufám , když mají rádi ty krabičky vedle TV , že mají ji i na DVB-T co kdyby jim v televizi odešel DVB-T tuner a museli by kvůli tomu TV vyhodit . Já si myslím když někomu odejde v TV sat. tuner , tak si může ten krám externí taky dokoupit.Já mám jeden doma přístroj HD když skončil kamarád u Skylinku tak mi ho dal a stejně na něj nejedu , radši jedu na satelit co je v TV - je to jednodušší , 4x za týden když pustím TV na chvíli to stačí
:laughing: :zombie:

standa111
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 1 664
Odpověď v diskusním vlákně
 

Je rozdíl.

TV + exter SAT, DVB-T a obojí když je PVR, má tu výhodu, že sleduješ z TV program a na exterech si pořídíš záznam souběžně program z jiné TV stanice a potom na to jukneš. Tak je už Vám jasno i proč ?? R^ :)

CES
Registrace: 4/2007
Příspěvků: 4 385
Odpověď v diskusním vlákně
 

v pořádku

kdo chce,ať si koupí hifi věž,já mám rád komponenty R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

standa111

Staník nám to všechno shrnul u konkurence: http://forum.digizone.cz/index.php?topic=4322.45

polulin
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 2 534
Odpověď v diskusním vlákně
 

Mikek

Většina TV určitě nema FastScan. Kdyby existovali jen TV s interním SAT tunerem, které chodí bez problému s doporučenými CA moduly, kdyby měli logické ladění, editaci programů, kdyby umoznovali solidní PVR...to by bylo fajn. Ale bohuzel, není tomu tak.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

polulin

já myslel ,že řádí jen tady R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

CES.........

někdo to má jinak vychytaný,jako ten,co tady kdysi řešil tři televize vedle sebe,taky mu nic neuteklo R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

saxon

O tom to ale je. Musí být poptávka a zpětná vazba na výrobce, aby se vše zdokonalovalo, U všeho se na začátku musejí vychytávat mouchy.

rodra
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 251
Odpověď v diskusním vlákně
 

pro CES

Myslím , že už jsou i TV se SAT doubletunerem. PVR už je běžná věc.

rodra
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 251
Odpověď v diskusním vlákně
 

pro CES

PVR umi snad uplne kazda televize a koukat na jiny program nez nahravam lepsi modely take. Dva DVB-S2 tunery je u vyssich modelu dnes uz take standard. Dokonce se muzes koukat na oba soucasne (na jeden na tabletu). Jeste neco desne prinosneho, na co je potreba externi krabicky?

Mikek
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

Mikek

"na co je potreba externi krabicky?"
,třeba až ti odejde ten hybrid tvsatvševjednom,že si ji rád koupíš? a rád budeš trpět dvě DO,jako spousta jiných majitelů,někteří,než by trpěli,koupí novou telku a tuto dají do bazaru,nebo do dvora,bohužel pro výrobce to je zajímavé nové ku.rví.tko,vývoj jde dopředu R^ :laughing: R^

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: sat tv samsung led 3d smart a skylink ice...

Kdyz odejde tv tak si koupim novou. TV je spotrebni zbozi. Uvazovat, co by kdyby a kvuli tomu pouzivat neco mene komfortniho je proste ptakovina. Navic zrovna tuner neni neco, co by se v televizi bezne kazilo. Spise odejde neco jineho a pak mi ta externi krabicka bude stejne zcela k nicemu, protoze ji k nicemu nepripojim. :) Ani na google nejsou zadne zminky o odchazejicich integrovanych satelitnich tunerech.

Mikek
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 822
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 68
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra