Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Jiné placené TV

O2 začíná investovat do infrastruktury

V posledních několika dnech jsem tady u nás na maloměstě zaznamenal nečekanou revoluci. Používám VDSL internet od O2, standardní balíček za 500 měsíčně. Vzdálenost od ústředny 200 metrů. Stahuju normálně pilotní díl k jednomu seriálu a koukám, že to běží nějak divně rychle. Stabilní maximum je 22 Mbps a nikdy jsem nenaměřil více. Klient mi ale ukazuje najednou rychlost 30 Mbps. OK ... Další den se rychlost stahování zvýšila na neuvěřitelných 52 Mbps, což potvrdilo i měření na serveru Speedtest. Schválně jsem se tedy pro zajímavost připojil přes VPN do USA a to naměřené číslo ani nebudu psát, protože by tomu stejně nikdo nevěřil.
Až teprve potom jsem objevil tohle a napadlo mě, že tam nejspíš bude nějaká souvislost. Nová doba? Dočkají se zákazníci O2 TV a O2 internetu konečně kvalitního připojení?
www.cnews.cz/o2-chce-zdvojnasobit-rychlost-vdsl-predsune-dslamy-nasadi-vektorizaci

toothpick
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 3 308
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 71
Odpověď v diskusním vlákně
 

Zase

teda ve větších městech se neděje vubec nic. ;)

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

U nás se dějou na zvonkových drátech nečekané věci.
http://s4.postimg.org/phz1l4sy5/O2_VDSL.jpg

toothpick
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 3 308
Odpověď v diskusním vlákně
 

Diky

Zajimava zprava, takze platis rychlost 20Mbit, ale nyni mas vice nez dvounasobek?

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 5 834
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

Jo. A dokonce už mi v primetimu fuguje bez problémů HBO GO. Dříve to chodilo v 720p jenom mimo primetime.

toothpick
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 3 308
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

Jediný kvalitní připojení bude v momentě, kdy pošlou ty zvonkáče do hajzlu a začnou dávat optiku. Ne nějaký předsunutý vektorizace a další pytel nesmyslů, kdy jenom protahujou agónii.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

sťahovanie 37,2 Mbit/s
Nahrávanie (upload) (Vyššia je lepšia)
11,3 Mbit/s
do konca roka by to malo mať stovku. a to mám internet od teplých za 12€ na mesiac.

vusolo 4 K . blackhole 3.0.8.

oneeeee
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 7 489
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

Takhle to vypadá, když se připojím přes ten VPN tunel do USA. Akorát nevím k čemu mi taková šílená rychlost bude. 74 mbps? Na co proboha. Tři 4K programy?
http://s15.postimg.org/5x6h30n17/vpnkfdds.jpg

toothpick
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 3 308
Odpověď v diskusním vlákně
 

PoldaS

Tak tak.Naprostý souhlas.1 kilák od ustředny si ani neškrtneš. ;)

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE:O2 začíná investovat do infrastruktury

U nás na vesnici taky natáhli novou kabeláž a postavili nové budky,tak uvidíme.Zatím jedu kolem 23 Mbit/s.Pro zajímavost,dnes jsem naměřil u Globusu v Brně-Ivanovicích na O2 LTE down.kolem 50Mbit/s

O2Tv,VU+ Zero,Hliník 85cm IBU Twin 19.2E+23.5E Panasonic TH 42PX80.

Saták1
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 3 291
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

Už jsem zjistil, že když používáte VPN, tak to měření na Speedtest.net není objektivní. Takže těch 74 Mbps můžu klidně škrtnout, skutečná rychlost bude zhruba třetinová. Ale těch 52 bez VPN platí.

toothpick
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 3 308
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

Vortiku, a co říkáš na info ohledně první nekomerční televize (NASA) v UHD ?Nevím, jestli to na Parabole už někdo zmínil,ale mají vysílat v Severní Americe zdarma na satelitu SES AMC-18.Obsah bude pocházet z kamer na Mezinárodní vesmírné stanici, Hubbleova teleskopu a z dalších programů. 1. listopadu (t.r.) mají vysílat už nejen na satu, ale bude taky internetový stream ve 4K - jako nejnižší rychlost doporučují 13 Mbps.

jerzy
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 2 133
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

To je zajímavé, bude to možná nejlepší existující 4K kanál. i když s kvalitou podobnou spíše pěknému HD. Netflix doporučuje minimálně: 3 (SD) 5 (HD) 25 (4K)

toothpick
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 3 308
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

Tak to je taky zajímavé - NASA tedy asi nějakých 2K.To se mně bude to UFO zase špatně hledat! :)

jerzy
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 2 133
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

Objektivní testy jsou na TESTMY.NET
Tam se zohledňuje komprese, takže nikdy nevyjdou žádné nesmysly jako těch 74 Mbps přes VPN.
Naměřená rychlost při normálním připojení:
Minimum :: 32.7 Mbps | Middle :: 46.16 Mbps | Maximum :: 52.52 Mbps

toothpick
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 3 308
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

http://www.lupa.cz/clanky/petr-slovacek-cetin-jsme-v-podstate-takovy-bohaty-startup/

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 136
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

Takže slibuje masové rozšíření v příštím roce. Je to fajn.

toothpick
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 3 308
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

40Mbps je 200m od ustredny uplne normalni stav. Pokud ti to jelo nekdy pomaleji, tak ti to jelo blbe a ted se to naopak opravilo. Cokoliv na 40Mbps je ale nesmysl, soucasne VDSL2 od O2 ma 40Mb maximum.

Mikek
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

Když platím odjakživa 20, tak mi logicky jede odjakživa 20 Mbps :)) Musíš trochu myslet. Nyní platím 20 a stahuju rychlostí 52.

toothpick
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 3 308
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

Tady máš v první větě jasně a srozumitelně napsáno, že maximální rychlost VDSL je 52 Mbit/s downstream a 16 Mbit/s upstream. To se týká zvonkového drátu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Very-high-bit-rate_digital_subscriber_line

toothpick
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 3 308
Odpověď v diskusním vlákně
 

@toothpick

Můžu se zeptat na měsíční/denní objem přenesených dat?

jirkabe
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 281
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

to toothpick: zase nás trošku houpeš: maximální rychlost VDSL je 52 Mbit/s downstream a 16 Mbit/s upstream je pravda a je to krásné, realita je bohužel někde jinde, jelikož jseš v O2 a to Ti pustí max. 40Mb/s ± 2Mb/s, takže Mikek má recht, asi tak ;)

IgBig
Registrace: 5/2011
Příspěvků: 90
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

OK. takže jsem si to celé vymyslel a ty screenshoty jsem namaloval v programu Microsoft Paint :laughing:
http://s4.postimg.org/phz1l4sy5/O2_VDSL.jpg

toothpick
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 3 308
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

bretah@ Hned první názor v tamní diskuzi vypovídá naprosto jasně o realitě:

http://www.lupa.cz/clanky/petr-slovacek-cetin-jsme-v-podstate-takovy-bohaty-startup/nazory/

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

toothpick

Tak uz jen v prve rade, O2 nepouziva VDSL ale VDSL2 a to ma teoreticke maximum dokonce az 250Mbit, coz je ale opravdu jen teorie. Ale napriklad 100Mbit se pul kilometru od ustredny dosahnout da. Porad jsou to ale spise laboratorni data a v realnych podminkach nase O2 nikomu vice nez 40Mbit proste nepusti. Testy nemusi ukazovat spravne a uz vubec to nema zadnou souvislost se zlepsovanim infrastruktury jak jsi psal. Tu 200 metru od ustredny neni jak zlepsovat. Nevim co bys s tim telefonnim dratem chtel zlepsovat. Pokud O2 nejak zlepsuje infrastrukturu, tak treba pridavanim mobilnich DSLAMu tak, aby lidi co jsou kilometry od ustredny meli alespon nejakou ne zcela archaickou rychlost.

Mikek
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 začíná investovat do infrastruktury

Vy pořád jenom plácáte svoje konspirační teorie a vůbec nečtete, co zde už bylo napsáno. Jsou tady odkazy na dva články, kde se ta nová technologie široce rozebírá a vysvětluje.

www.cnews.cz/o2-chce-zdvojnasobit-rychlost-vdsl-predsune-dslamy-nasadi-vektorizaci

toothpick
Registrace: 11/2014
Příspěvků: 3 308
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 71
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra