Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Životnost nahrávky

Pěkné slunečné dopoledne přeji.
Prosím o odpovědi na otázku : Jak dlouho vydrží (měsíce, týdny, ..)
U zakódované nahrávky přijímačem Skylink Ready u nahrávky z Freesatu a Skylinku. Jak nejdéle někomu vydržela. Prosím co nejpřesněji z praktické zkušenosti. Zatím mám zkušenosti pouze s nazakódovanými nahrávkami.
Děkuji za případné názory.

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 86
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

Praktickou zkušenost si prakticky vytvoř sám, je to úplně jednoduchý. Udělej nahrávku z kódovanýho vysílání, vytáhni kartu a pořízenou nahrávku dej přehrávat. Pokud to půjde, tak ti snad docvakne, že karta na to nemá žádnej vliv.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

PoldaS, jenže já nemám tu možnost si to vyzkoušet (nemám možnost použití onoho SkyLink Ready přístroje). Potřebuji to vědět dopředu.
Navíc mně jde o to jestli zakódovaná nahrávka půjde přehrát (v tom samém přijímači) třeba za onen rok a ne po vysunutí karty za cca 2 minuty.

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

Mám na Humaxu 5100 HDD A-DATA nahrávky od loňských vánoc a jsou k přehrání v pohodě. Ale pouze na přijímači, kde byly pořízeny. Když přendám HDD na jiný Humax 5100, již nelze přehrát - jak se zde již zmiňovali kolegové z důvodů ochrany autorských práv..

pepa12
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 211
Odpověď v diskusním vlákně
 

moje

nahravky mozem prehravat len na tom softe alebo firmware STB v ktorom boli vytvorene...teda hifiok, jednoducho dokial nezmenis soft alebo firm stb tak ti nahravky budu slapat. avsak pozor, niektore stb disponuju tiez automatickou aktualizaciou softu alebo firmware cez sat., ktoru ani nepostrehnes. potom vsak tvoje nahravky budu na takomto stb neprehratelne. v tom pripade nahravku som konvertoroval v PC napr. do formatu AVI a v poho prehravam cez ext. HDD a TV, pochopitelne tv musi vediet otvorit dany format. zvol taky format konverzie, ktory vie tvoj tv prehrat. v takomto pripade mas svoje nahravky snad navzdy...

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

Polda S to napsal naprosto presne a vystizne. Nahravka u skylink ready pristroju je v dekodovanem tvaru, ale je pridanany sifrovaci algoritmus ktery znemoznuje prehrati nahravky na jinem pristroji nebo PC. Takze i treba za 10 let to na tom pristroji prehraji a dekodovaci karta tam vubec nemusi byt vlozena.

Ale pozor, pokud by byl pristroj v servisu vymenen za novy kus nebo byla dan novy MB, tak uz neprehraji nic. Proste je to vazano na konretni HW na kterem byla nahravka porizena.

koudelka
Registrace: 4/2009
Příspěvků: 830
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

Takže vázanost na zápisy na kartě neexistuje, že ?

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

chcel si

koudelka napisat nielen hardware, ale aj software a firmware stb musi byt kompatibilne s nahravkou. nie?

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

co ma

hifiok spolocne karta so zapismy a nahravkou? nic...

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

HiFIOK vyber kartu a prehraj nahrávku. Ak pôjde, je nahratá nekódovane ...

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 262
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

Vsak to udelej, vydelej kartu ven a sam uvidis ze to pujde, kdyz si neverici tomas. Firmware v prijimaci by nemel mit vliv.

koudelka
Registrace: 4/2009
Příspěvků: 830
Odpověď v diskusním vlákně
 

iny firmware

stb MA VPLYV na funkciu stb a teda ja na nahravku...

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

Jak už jsem uvedl, požadovaný přístroj nemám k dispozici. Potřeboval jsem to vědět dopředu.

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

Ja mám Technisat s HDD - 1 SD, 1 HD a na tom SD mám už roky (asi 8)vianočné filmy. Už do neho nedávam ani moduly, ani karty a nahrávky fungujú. Odporúčam vybrať akýkoľvek prijímač s CI rozhraním a dokúpiť Irdeto modul - Skylink ready majú väčšinou len čítačku, ale modul môžeš vymieňať a použiť napr. pre AntikSat. Neviaž sa len na Skylink a Freesat - nikdy nevieš, u koho budeš pokračovať. Mám doma starší HD box 9200 s 2 tunermi a 2 CI slotmi na predaj za cca 150,- EUR a zabudovaným HDD 500 GB. Je plne funkčný, no mám ten Technisat, takže ho nemám kam dať

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 262
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

bohus31@ Soft na to vliv nemá, teda co mám vyzkoušený u nějaký Almy Sky-ready, kde šla nahrávka přehrát i po upgrade. Ta blokace je tam čistě HW, teda na konkrétní železo, kde se pořídila. Jiná věc je, že tyto spotřební krámy mají životnost pár let, takže bych do toho nešel v momentě, kdy má nahrávka zůstat uchovaná delší dobu.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

Opet Polda S to napsal naprosto presne. R^

koudelka
Registrace: 4/2009
Příspěvků: 830
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

Je možné nějak spustit tu kodovanou nahrávku na pc?

joples
Registrace: 8/2012
Příspěvků: 33
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

V zadnem pripade.

koudelka
Registrace: 4/2009
Příspěvků: 830
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

@ joples skúsim u toho HD boxu, u Technisatu Digicorder určite nie. Je treba vybrať lepší prijímač, lebo platí - životnosť nahrávky = životnosti prijímača (aspoň podľa mojej skúsenosti). Dokonca ani prístroje rovnakej značky nerozoznajú nahrávku nižšej rady (Ariva 220 už mi nahrávku Arivy 200 neprehrala). Takže kvôli trvácnosti, dobre porozmýšľať !!!

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 262
Odpověď v diskusním vlákně
 

napisem len

za seba a svoju skusenost. nahravky skylinku v poho pustam tiez na PC alebo prehravam z ext. HDD na TV konvertovane. firmware ma obrovsky vplyv na nahravku a funkciu STB. pochopitelne pouzivam STB, ktore NIESU SKYLINK READY a vsetko slape tak ako som opisal vyssie. avsak aj u STB skylink ready o HW uvazovat je omyl, pretoze to je len kus zeleza. staci pouzit vyhovujuci soft a firm a je po uvedenych problemoch...

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

@bohus31 - no, nie kazdy je taky sikovny ..

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 262
Odpověď v diskusním vlákně
 

neviem

ako to dzordzo myslis...pretoze ked zvladne upravy stb moja malickost, mam zato, ze uz ich zvladne ktokolvek, kto sa aspon trochu zaujima o sat tv a pc IT. nie?

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

@ bohus31 moja malickost ma zasa respekt pred zasahmi do prijimacov. Netvrdim, ze nemam ziadne skusenosti, ale vzdy som zasahy prejednaval s dodavatelom (kopirovanie nastabenia Amika SSD 560 cez RS232 ...). Nahravky ako take by som mozno konvertovat zvladol, ak by som mal viac casu a nebol lenivy sa tomu venovat ...

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 262
Odpověď v diskusním vlákně
 

dzordzo

neviem ake zasahy do stb mas na mysli. avsak kazdy linux-ak, jednoducho musi s takymto STB laborovat...

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

Linux má 1 výhodu a 1 nevýhodu. Je užívateľsky upravovateľný, pre užívateľov neznalých PC však príliš komplikovaný ...

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 262
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

@HifiOK

Rozlisuj mezi 2 druhy "Skylink ready" prijimacu.
Pricemz vse je zalezitost firmware.

Ten prvni druh uklada nahravku jak s ECM, tak s EMM streamem. Existuje mensi pocet, ktery uklada s nahravkou pouze ECM. U obou budou limitovany na rozpeti cca 3 az 7 dnu.

Druhy typ "Skylink ready" nesifruje nahravku zpet, jak je ve vlakne zminneno, ale uklada s nahravkou i CW. Tim nepotrebuje prijimac pro prehrani pristup ke karte, firmware je upraven pro prime dekodovani z ulozenych CW v nahravce.
Na pohled je tedy nahravka sifrovana, po presunu na PC, ale velmi jednoduchym zpusobem ji lze dekodovat a ziskat bezny ts stream. Co je dulezite, prehravani nahravky nezpusobuje problemy a vydrzi do smazani.
Typicky nektere rady AB Cryptobox.

Snad Ti to staci.

wenk
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 619
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 86
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra