Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Životnost nahrávky

Pěkné slunečné dopoledne přeji.
Prosím o odpovědi na otázku : Jak dlouho vydrží (měsíce, týdny, ..)
U zakódované nahrávky přijímačem Skylink Ready u nahrávky z Freesatu a Skylinku. Jak nejdéle někomu vydržela. Prosím co nejpřesněji z praktické zkušenosti. Zatím mám zkušenosti pouze s nazakódovanými nahrávkami.
Děkuji za případné názory.

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 86
Odpověď v diskusním vlákně
 

wenk

tak nejak. preto akosi nechapem, AKO MOZE koudelka napsat ze v pc sa nahravka neda prehrat v ziadnom pripade...vid 13:29.52

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

bohus31

Samozrejme da, uplne v pohode. Staci ji prehnat jistym konzolovym programem. Pokud jde o ten druhy typ prijimacu.

wenk
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 619
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HiFiOK

Dylino,mať tak tvoje problémy a Babišov plat...
Čože také ideš nahrávať-Jednoduchú Máriu?
Však si ku každej nahrávke odlož kartu a budeš mať 101% istotu.

marian34
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 120
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

koudelka to napsal správně a jsou ohledně toho hojný diskuze na webu už od dob, kdy se na trhu objevily první satelitní krámy s čipem ALI 3606. Právě v těchto krámech a je jedno, jestli Sky-ready nebo ne, nikdy nešla nahrávka přenést mimo přístroj pořízení. A pokoušelo se to v PC rozkódovat hodně lidí, zatím se to nikomu nepovedlo. Takže wenk asi nebude výjimkou, ale jestli ano, tak se dá snadno ověřit tím, že mu někdo hodí takto blokovanej stream a může jít na to :-)

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

poldas

je mozne upload-nut nahravku zo sat. skylinku na youtube? piseme o tom istom, nahravkach zo sat skylink na ext. HDD?

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

Jak bys to chtěl dávat na YT? Tam by byla vidět jenom tma, pokud by to YT vůbec vzal. Na nějaký úložiště uploadnout přímo stream vysílání. Já teď bohužel nic s Ali 3606 nemám, právě kvůli té imbecilní blokaci jsem sehnal Goldena s Ali 3602 a tam jsou nahrávky přenositelný v pohodě.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

po pravde,

ziadna tma...youtube blokuje tie videa, ktore nesplnaju podmienky autorskych prav. bud celeosvetovo alebo regionalne podla geoblokacie. jednoducho na youtube nahravky tv stanic zo sat. skylinku najdes.

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

Když tu nahrávku, která prošla čipem Ali 3606 natáhneš do PC a chceš přehrát, tak je buď jenom tma, anebo to rovnou vyhodí hlášku o failed souboru. Takže toto dát na YT prostě nejde, nic se tam nenahraje nebo max. ta tma. Už si rozumíme?

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

PoldaS

Takto, duraz je v tech uvozovkach, abys to spravne pochopil. Byly tam dany spravne. A napsal jsem, ze 2 typy. Ten druhy ani nevim, zda jeste je certifikovany. A ze je to i pripade chipsetu ALi pouze zalezitost fw, na tom si trvam, bez toho, za jak technicky znaleho se povazujes.

Cryproboxy rady 600HD, konkretne jsem mel 625 kombo (byl mi poslan minuly rok z SK, jako "ready") ma vsechny vlastnosti jinych "Skylink ready". Je na chipsetu ALI3516. Fastscan a ostatni blbosti Skylinku samozrejmosti.

Otazka je nekde jinde a tyce se karet M7. Jak jejich vstupu na trh, zmenou licencnich ujednani, odstraneni rady prijimacu z certifikace, tlaky na blokovani a ukladani nahravek, atd. Zdanlive to sice nesouvisi, ale je to podstatne s certifikace s uvozovkami. Proc ovsem resit M7, kdyz ICE karet je na aukru porad dostatek. Kdo zaplace je prodejce, chapu.

Recenze vychazeji k tomu, aby se cetli.
https://www.parabola.cz/clanky/5267/novinka-cryptobox-650hd-vyssi-vykon-a-vybaveni/

wenk
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 619
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

wenk@ Tak si proboha tu recenzi přečti a pořádně! Je tam jasně uvedený, že k dekódování byl použit CAM, zatímco tady je celou dobu řeč o tom, že je karta ve čtečce a tudíž v takovým případě to nejde přehrát jinde. Až na ty starší modely s UNI, kde je Ali 3602, ale to se Sky-ready netýká.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

poldas

akosi si mi nenapisal ci nahravky sat tv stanic skylinku najdes na youtube, alebo nie. podla teba len tmu?

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

Na YT najdeš nahraný videa a je jedno, jestli jsou ze Skylinku nebo ne. Já jich taky pár mám, ale jsou to už volný streamy, který uploaduješ na YT, ten to přežvýkne k obrazu svýmu a zobrazí na tvý stránce. To ale není věc, o který se bavíme, tj. o blokovaným streamu, kterej nejde v PC přehrát. Takovej stream prostě na YT nedáš, protože ani YT není schopen ho dekódovat.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

To prehravani se tyka i uni ctecky. Ne pouze modulu. I to je nadprumer, oproti jinym. Model 625 uni ctecku ma. A je tam Ali3615. Proc se opakovat.

Pokud myslis, ze by nebyla nahravka upravena timto zpusobem pres FW, tak jak asi? Myslis, ze tyto kouzla umi chipset samotny?
Sam od sebe pridava dekodovane CW do souboru a sam od sebe je umi prehrat, jo. A ty funkce jsou primo implemenovany v urcitem druhu chipsetu.
Jeden ano a druhy ne? Kruci, proc vubec stracet cas...

Ja jsem jasne napsal, ze nektere prijimace, ktere byly prodavane jako ready toto umoznuji a nektere vubec. Nebo je nahravka limitovana na prehrani v dobe 3-7 dnu, v prijimaci. I to se da dekodovat, mimochodem. Ale je nutne vyjmout kartu, soupnout ji do neceho jineho (treba oscamu a dekodovat. Pouze v urcitem casovem obdobi po nahrati. Ze to neni verejne naplacano na titulnych stranach, proc by melo?

wenk
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 619
Odpověď v diskusním vlákně
 

poldas

preco blafujes...zaujima bezneho divaka teraz blokovany stream? jednoducho hifi ok zaujimalo ci tv stanica ktora je sat tv kodovana, ci ju moze nahrat. ako dlho mu vydrzi. ci ju moze prehrat v pc...jednoducha odpoved je ano moze nahrat a prehra ju aj v pc vzdy, ked bude mat kompatibilny soft a kodek, v stb vhodny firmware. ostatne veci su zbytocne zahmlievanie, ktore sa teraz bezneho divaka cs platforiem sat.tv vobec nedotyka...jednoducho aj teraz mozem akysi fragment tv stanice napr. skylinku nahrat a zavesit na youtube...nic viac nic menej.

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

bohus31

Chcem sa Ťa len spýtať, že Ty myslíš teraz na kódovanie televíznych staníc rôznymi systémami napr. Nagra, CW, Irdeto a pod: Lebo z Tvojich príspevkov som tak pochopil. Ostatný myslia na niečo úplne iné.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 068
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

wenk@ Četls úvodní dotaz? Tam byla řeč o Skylink ready. Takže se bavme o těchto přístrojích a ne o tom, že některý typy s Ali, možná i ten 3516, to umí. 3602 to taky umí, 3606 naopak ne, ale to není předmětem diskuze. Takže jestli najdeš Skylink ready, kde není s přenositelností nahrávky problém, tak sem hoď typ a bude všechno OK.

bohus31@ To fakt nechápeš, že ze Skylink ready přijímače dostaneš stream NEPŘEHRATELNEJ mimo přístroj? Prostě když to nakopíruješ do PC, tak jako data s příponou .ts a ty ničím nepřehraješ, takže je ani nemůžeš uploadnout někam na YT apod. A jestli se tento datovej soubor .ts dá něčím přehrát, tak platí co jsem psal wenkovi, uveď typ přijímače, kterej to umí. Jinak je to mlácení prázdný slámy.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

chapem

vsetko praxou...
takze neprehratelne v PC ani nemozne uploadnut na youtube...
pred chvilou nahrate a upload-nute
https://www.youtube.com/watch?v=LrVsio-UcAs

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

A co jako? Takovou nahrávku ti klidně vytvořím taky, stačí použít CAM nebo již zmiňovaný receiver s čipem, kde blokace není. Ale stále to nedokazuje, že přes Skylink ready s vestavěnou čtečkou to jde.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

pred

chvilou si pisal poldas s koudelkom nieco ine...vsetko co som napisal spolu s nickom wenk je pravda. zasnem nad tzv. odbornikmi...

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

Já jsem nepsal vůbec nic jinýho, než co píšu teď. A opakovat už to nemá smysl. Naštěstí mám jednoho známýho, kterej Skylink ready vlastní a o víkendu k němu shodou okolností jedu, takže tam nahrávku pořídím, strčím někam na uložto a pak můžete s wenkem mudrovat nad rozkódováním. Třeba za dlouhých zimních večerů :D

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

poldas

:laughing: :laughing: :laughing:

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

Prosím o vysvětlení věty "blokace je tam čistě HW, teda na konkrétní železo, kde se pořídila".

Jako konkrétní jedinečný kus přijímače, či kterýkoliv stejný typ přijímače?

Pak by mě ještě zajímalo (když už je blokace čistě HW), zda záleží na použitých švábech, tranzistorech či mají vliv i pasivní součástky nebo třeba povrch plechu?

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

Ano, v přístroji, kdes to nahrál to přehraješ, jinde ne. Pokud se bavíme o Skylink ready. Mimo Skylink ready je to pak prokazatelně vlastnost přístrojů, který mají čip Ali 3606 a použije se k dekódování vestavěná čtečka.

Jinak se omlouvám, ale dál už debatu vést nemůžu, protože mně notně vyschlo v hrdle a musím to jít spláchnout. Takže leda zítra (v noci radši nic psát nebudu :-) ).

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

@Polda o Ali 3606 je to známo dávno, samozřejmě se bavíme o skyready, tu HW blokaci už teda nebudu dál rozvíjet, akorát ti vzkazuji, že se mýlíš (na čemž samozřejmě nic špatného není), ale nechci ti to veřejně dokazovat ať jednomu zdejšímu nezávislému vlezdo(nevhodné slovo)kovi zbytečně nezjednušuji život..Dobrou chuť

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Životnost nahrávky

Hm. Píšete u čipu Ali č. .....
Objevil jsem recenzi na CS Box mini která zde byla asi před 2 - 3 roky. Tam píšou že s tehdejším(původním) software nahrává nezakódovaně a že to SkyLinku jasi uteklo. No, s nynějším software jak jsem se jinde dozvěděl že už nahrává zakódovaně.
To byl ten či původně deaktivovaný či co?
Jinak děkuji za velice podnětné názory.

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 86
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra