Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

Teletext na Skylink hd kanáloch

Zdravím, mohli by sme sa spýtať hromadne /ne/kompetentných v Skylinku, prečo na hd kanáloch nevysielajú txt.Hd programy z Nemecka, Rakúska, Holandska a iných štátov ho bez problémov vysielajú, len u nás nič.Napríklad chcel som si pozrieť v sobotu bondovku na Č t2 hd v originále s titulkami, ale tie púšťali len cez txt na sd verzii, na hd verzii nič, lebo txt tam nie je.Je to ozaj absurdné.Ak vypnú všetky sd verzie, tak čo potom?Veľká skupina txt určite pravidelne sleduje.

Tv Panasonic 40DS400E, sat 120cm,motor 75e-27w,napevno 36e, 23e, 19e, 1w, 30w,prijímače Golden media 9080, Openbox s3ci, Cryptobox 650, na pamiatku môj prvý Openbox 810.

romannitra
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 227
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 43
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Teletext na Skylink hd kanáloch

nic jiného jsem v archivu nenašel :lookaround: https://www.parabola.cz/clanky/5571/skylink-na-prani-zakazniku-testuje-teletext-na-hd-programech/

Skylink//4,8°+13°+16°+19.2°+23,5°+28,2°+39°+42°+0,8°w+30°w//Octagon SX88+ SE WL,Octagon sx8 HD One

jackino
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 5 230
Galerie: jackino
Odpověď v diskusním vlákně
 

ttx na HD programech

pouze přes hbb. Budeme si muset zvykat na nové technologie. :-) Bez SMART TV už si ttx nikdo nepustí.

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 656
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Teletext na Skylink hd kanáloch

romane, plne s tebou souhlasim ohledne TXT na HD programech. Zejména Ceska televize by se mela nad sebou zamyslet a provozovat na svých programech i nadále službu TXT alespoň po dobu existence, uz jenom proto, ze spousta zakazniku Skylinku ma ještě starsi typ satelitního prijimace HD nebo TV LCD, Plazma, které nepodporuji Hbbtv přes sat tuner ani přes DVB-T.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 982
Odpověď v diskusním vlákně
 

@romannitra

https://www.parabola.cz/zpravicky/23075/skylink-hd-programy-bez-teletextu-norma-dvb-s2-s-nim-nepocita/
https://www.parabola.cz/zpravicky/24298/prima-nepocita-se-sirenim-teletextu-u-hd-programu/
https://www.parabola.cz/zpravicky/24431/take-tv-barrandov-neplanuje-teletext-u-hd-distribuce/

Uvidíme, uslyšíme :) Snad :)

redakce
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 2 276
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Teletext na Skylink hd kanáloch

Keď to ide na 0,8w mohlo by aj na 23,5e :)))

Dreambox 920/7080/TBS 5925/GIBERTINI 150

pele1
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 5 397
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Teletext na Skylink hd kanáloch

TXT službu provozuji například Turecke TRT programy, M1 HD,M2 HD...všechny Nemecke verejnopravni televize ARD, ZDF atd. Když uz by se mělo jednat i o soukromne televizní spolecnosti u nas, tak alespoň na hlavnich programech by mel byt TXT samozrejmnosti na Nova HD, Prima HD, Barrandov HD.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 982
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Teletext na Skylink hd kanáloch

je to marné.... :-/

pf09
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 3 399
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Teletext na Skylink hd kanáloch

U nas musí byt vždycky něco extra a na zakaznika se z vysoka s**e a musí se prosazovat vzdy něco nového, kdy si někdo mysli, ze všichni musí mit pripojen navíc internet jenom kvůli tomu, aby si spustil TXT přes Hbb tv službu. Je to zase jenom byznis jak prosadit svoje. Vseobecne se vi, ze se do budoucna s klasickym TXT nebude pocitat, ale na zapade nejsou tak blby, aby TXT okamzite vypli ze dne na den vsem uzivatelum televizního prijmu jak na satu, tak přes DVB-T prijem.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 982
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Teletext na Skylink hd kanáloch

Jedina stanice provozujici TXT službu je Markiza na Skylinku a to je bohužel malo. Tak snad aspoň Nova HD se prida casem ze strany CR, když uz je to stejny vlastnik CET 21.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 982
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Teletext na Skylink hd kanáloch

moje bytná bez TXT ani ránu :-) když chce vědět "live" výsledky, čučí na txt na slovenských programech, protože u nás to aktualizují až druhý den... holt ne všichni mají internet, byť ti starší "tomu TXT", tak říkají.

pf09
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 3 399
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Teletext na Skylink hd kanáloch

väčšina skylink ready boxov hbbtv ani nemá

Dreambox 920/7080/TBS 5925/GIBERTINI 150

pele1
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 5 397
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Teletext na Skylink hd kanáloch

Proto prave na to poukazuju a proto by se měli nad tim zamyslet a službu na nekterych HD programech by měli nadále provozovat, když uz dochazi k postupnemu vypinani zakladnich SD programu CZ/SK na satelitu Astra 23,5E. Zatím dostali rozum na Markize.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 982
Odpověď v diskusním vlákně
 

HYPER

Naprostý souhlas s tebou, celé to jejich hbb si můžou narvat došpic. Rv

Cryptobox 752 Combo,DVB-S Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1.9E,1W,5W + 39E,42E,46E,52E + 26E. DVB-T2 MUX 21,22,23,24.

BIDLO
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 6 179
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Teletext na Skylink hd kanáloch

Kdyby pustili těch pár bitů, asi se by se z toho nepokryli exkrementy. :-/

bubenin
Registrace: 3/2011
Příspěvků: 39
Odpověď v diskusním vlákně
 

@romannitra

Mohl bys mi vysvětlit, jak kompetentní ve Skylinku (co jsou podle tebe nekompetentní) můžou zajistit vysílání teletextu na HD kanálech, když informace do signálu se musí vložit už na straně vysílatele? Nehovoříc už ani o tom, že někdo musí jednotlivé TXT stránky připravit ať co do obsahu tak co to formy.
Jak by to měli dělat třeba u ČTéček, s kterými mají společného asi tolik, že jim zajišťují pouze kódování (a jinak na nich jen parazitují, jak je tady některými stále omíláno)?
A mohl bych pokračovat...

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Teletext na Skylink hd kanáloch

některé programy se tajně v tichosti zbavují teletextu, nevím proč to dělají ale budiž.

Qquiderr
Registrace: 5/2014
Příspěvků: 1 505
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Teletext na Skylink hd kanáloch

joscer 03.03.2016, 07:24.51

Joscere už se konečně prestaň do všech navážet, urážet a podobně. Pořád jsi nejchytřejší, vše znáš a ostaní jsou dle tebe vždy úplně mimo. Nyní sám ťapeš zemákovicu a absolutně s tím TXT u ČT v HD nemáš žádnou pravdu. Já má osobně TXT v HD u těchto základních českých pogramů a to:
CT 1 HD,
CT 2 HD,
CT sport HD,
Prima HD,
Prima love HD,
Prima MAX HD,
Prima COOL HD a
Nova HD

Takže pepiš tyto tvé nasledují capiny a podobně
Zde tvůj geniální výplod: "Mohl bys mi vysvětlit, jak kompetentní ve Skylinku (co jsou podle tebe nekompetentní) můžou zajistit vysílání teletextu na HD kanálech, když informace do signálu se musí vložit už na straně vysílatele? Nehovoříc už ani o tom, že někdo musí jednotlivé TXT stránky připravit ať co do obsahu tak co to formy.
Jak by to měli dělat třeba u ČTéček, s kterými mají společného asi tolik, že jim zajišťují pouze kódování (a jinak na nich jen parazitují, jak je tady některými stále omíláno)?
A mohl bych pokračovat..."

Nyní můžeš teda "pokračovat..." a jsem zvědav co zase vyprodukuješ za ujetinu.

Chceš být neustále zajímavý a nyní jsi se totálně ztrapnil s tím TXT u HD ze strany ČT, že to nejde když je opak pravdou!!!

risposta
Registrace: 2/2012
Příspěvků: 1 746
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Teletext na Skylink hd kanáloch

Musím sa zastať ČT, pretože to je jediná televízia, ktorá vysiela DAB titulky skoro u všetkých svojich programov. Viem to, pretože mama je nedoslýchavá, tak som jej titulky zapol na Technisat SIR natrvalo a ozaj titulky idú dokonca aj na niektorých športových prenosoch. U ostaných programoch idú na filmoch, seriáloch, Televíznych novinach atď.

IVOzNR
Registrace: 4/2011
Příspěvků: 257
Odpověď v diskusním vlákně
 

risposta

risposta jen tak pro upřesnění, já se vtom nevyznám. Ty máš skylink nebo freesat? Takže tvrdíš že txt provozuje třeba skylink a pak ho poušť do novy ČT primy atd.... Já nevím můžeš objasnit.

satman1
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 4 109
Odpověď v diskusním vlákně
 

@risposta

Já jsem někde psal, že to nejde? Já někde psal, že ČT nemá nikde u HD teletext?
Takže se prober. A vysvětli mi tedy, jak může Skylink rozhodovat o tom, zda na SATu bude u HD ČTéček teletext, když za neexistenci TXT u HD zakladatel vlákna spílá právě konkrétně kompetentním ze Skylinku.

PS: Tebou nasazený tón diskuze vůči mě je něco, co je mi cizí a tak nehodlám dále v diskuzi s tebou pokračovat.

Reagovat na invektivy je většinou ztráta času.

joscer
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 9 723
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Teletext na Skylink hd kanáloch

IVOzNR

Ty DAB titulky jdou zapnout jedině natrvalo nebo vůbec. Pokud jsou tyto titulky nastaveny, tak jdou automaticky u všech pořadů u kterých jsou na dané stanici. Navíc u někteých přijímačů jdou ty DAB titulky nastavit jedině tak, že když je nastavíš u jedné stanice, tak jdou automaticky již u všech stanic přijímače co je vysílají.

risposta
Registrace: 2/2012
Příspěvků: 1 746
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Teletext na Skylink hd kanáloch

risposta a tady nemají pravdu nebo už to neplatí?https://www.parabola.cz/zpravicky/24431/take-tv-barrandov-neplanuje-teletext-u-hd-distribuce/

satman1
Registrace: 9/2010
Příspěvků: 4 109
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Teletext na Skylink hd kanáloch

joscer

Pamatuješ si vůbec co jsi psal asi před 2,5 hodinami? Ještě jsem ti zkopíroval a evidentně neumíš asi ani číst.
Takže ještě jednou zkopíováno toto tvé

"Jak by to měli dělat třeba u ČTéček, s kterými mají společného asi tolik, že jim zajišťují pouze kódování (a jinak na nich jen parazitují, jak je tady některými stále omíláno)?"

Nyní vysvětli jak to může mít někdo jiný než Skylink, který také nemá nic společného s ČT???

Z tomu tvému
"
PS: Tebou nasazený tón diskuze vůči mě je něco, co je mi cizí a tak nehodlám dále v diskuzi s tebou pokračovat."

uvádím to, že to není tak dávno co jsi se právě ty sám do mě navážel a to ještě více a dělal si tu ze mne totálního d..b.la!

risposta
Registrace: 2/2012
Příspěvků: 1 746
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Teletext na Skylink hd kanáloch

satman1

Nemám Skylink ani freeSAT a poskytovatel který má opravdu zájem přidat TXT u HD si to umí zařídit. Joscer to napsal, tak že to u ČT v HD nejde přiřadit protože to ČT s TXT neodbavuje a někteří poskytovatelé si to umí opravdu zajistit.

risposta
Registrace: 2/2012
Příspěvků: 1 746
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Teletext na Skylink hd kanáloch

Pokud nekdo CHCE TXT tak se musi obratit na provozovatele konkretni televize. V pripade CT je to verejna sluzba i pro minority(!), takze TXT by mel byt samozrejmosti, osobne povazuji chovani CT za naprosto nehorazne a arogantni vuci konsecionarum. Operator Skylink nema s vysilanim TXT na HD kanalech zadny problem, to konec koncu vidite na markize hd.

koudelka
Registrace: 4/2009
Příspěvků: 830
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 43
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra