Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

dlouhá doba nabehu č programů

Po přeladění českých programů na frekvenci 12344 ... tyto programy po volbě naskakují strašně dlouho, objevuje se "Není signál, Hledám signál", ostatní programy naskakují okamžitě. Přijímač Topfield SBI - 2050

votrubovi
Registrace: 11/2015
Příspěvků: 25
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 84
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jamess96

Ano, ano, úplně stejné příznaky. Je to mrzuté, když chci mrknout na tenis a vrátit se zpátky, trvá to celé neděle :fuming:

votrubovi
Registrace: 11/2015
Příspěvků: 25
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: dlouhá doba nabehu č programů

Ja jsem psal na Skylink,a samozrejme mi odpovedeli,ze to resit s technikem a to je vse.Proste Skylink jsou (nevhodné slovo)i,ktery nepřiznají,ze je to chyba z jejich strany a s lidmi jsou hotovy raz dva.Nechapu třeba kmitočty 11739,11856,11914,11973,12090 mají uplne stejne hodnoty jako ten novy 12344 a na tech starych plne v pohode ten novy tragedie.Tohle jsem jim psal a ještě nejake věci a nedokazou nic vysvětlit,jenom technika.Ubozaci.A hlavne není problém jenom na Topfildech,ale i na jinych prijimacich,tak at uznají kde to je.

Sanca
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 610
Odpověď v diskusním vlákně
 

Sanca

kdyby byla chyba od nich,tak by se to nevyřešilo opravou přijímače,nemyslíš??,nemyslíš

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Myslím, že nový transponder ČT bude obsahovat nějaké další prvky, které v původním nebyly, a hw kondice přijímačů, a modulů, bude někdy dost rozhodující.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

konas

to souhlasím

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: dlouhá doba nabehu č programů

Delam ted Zircon Jazz-y a je to tak pul napul. Programy na 12344 naskakuji treba az za cca 8-10 vterin, kdyz zopakuji navratem po prepnuti na jiny program (treba Nova HD), tak obraz CT nekdy naskoci "hned" (jen s klasickou mirnou prodlevou u HD programu...). U 2 zakazniku jsem zkusebne vymenil LNB. U jednoho se to zlepsilo, druhy hlasi delsi nabeh porad... Tak nevim, jen to jen na programech CT :(.Posledni tyden jsem namontoval cca 18 JAZZU a jak jsem psal - je to tak pul napul...

Ante
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 82
Odpověď v diskusním vlákně
 

všiml

jsem si,že to ale dělá především na transpordérech s FEC 2/3...tam,kde je hodnata FEC vyšší,tak obraz naskakuje téměř hned. :lookaround: :lookaround: :bigeyes: :bigeyes:

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 894
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: dlouhá doba nabehu č programů

Jamess:
Jakou by to mělo souvislost? FEC 2/3 je nejvyšší forma ochrany dat, vyšší už se v praxi běžně nepoužívá. Toho delšího náběhu programů ČT na Zircon Jazz jsem si všiml v uplynulém víkendu taky. Je to jeden nestandard vedle druhého....

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: dlouhá doba nabehu č programů

Vyměnil jsem LNB a problém zůstal... střeva u stb měnit už nehodlám. Asi těm lidem budeme muset říct, že nemají hledět na ČT a nebo jen na ČT. :-/

pf09
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 3 399
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: dlouhá doba nabehu č programů

No v původních parametrech rozhodně nebyl u HD programů teletext, otázkou je verze Hbb, Čro rádia byla také jinde!
Je toho více co nebylo a nyní je!
Pomalá doba náběhu nebude hodnotama TP jako takového, ale datama v něm! Některé přístroje mají podobné příznaky jako dříve, když ČT zkoušela novou verzi Hbb(pak se vrátili k původní a problémy zmizely). Tam někde bych viděl zakopaného psa ;)

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)

Delta1
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 860
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: dlouhá doba nabehu č programů

Prostě se z některých Skylink Ready přístrojů staly neready:)
... třeba u jednoho Jazzíka se prý jednou/dvakrát za den objevuje hláška "Není signál", někdy se to neobjeví za den vůbec. Pomůže pouze restart vytažením přívodní šňůry 230V. Talíř je nastaven v pořadku(MER přes 14dB komplet všude).

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: dlouhá doba nabehu č programů

Tak jestli maji problem stroje bez hbbtv, tak byto daty hbbtv byt nemelo. A pokud pise neni signal, nebo jen dlouho synchronizuje tak to vypada spis na problem samotne demodulace TP. Napriklad jestli ty stroje netrvaji na nejakem minulem nastaveni SR a FEC a trva jim nez automatikou najdou spravne SR a FEC.

ivovi0
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 693
Odpověď v diskusním vlákně
 

ivovi0

Minulým nastavení SR a FEC to být nemůže, neboť 12344 je nový TP, který neexistoval. To není jako 11876 či 11973, které se překlopily z DVB-S do DVB-S2 a některým strojům to dělalo problém.
Tady je příčina v datech na TP! Protože doba náběhu není vždy stejná a liší se datovou náročností v daném okamžiku. Pak některé starší kombinace s tím mají problém
:-/

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)

Delta1
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 860
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: dlouhá doba nabehu č programů

Delta, budes se asi ted divit, ale tento TP je dost často v tabulce kmitoctu pod Astra3A/3B v prijimacich nebo TV se starymi parametry SR 27500 atd. To by mohlo byt také pricinou proc to dela. U me je to po upraveni na nove parametry ok jak na TV Samsung tak na prijimacich Humax5100s nebo Technisat. Pricinou muze byt i stare LNB.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 951
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: dlouhá doba nabehu č programů

Zkuste se u těch Topfieldů podívat do TP listu, jestli tam není to TP 12344 2x. Pokud ano, stačí ten, který nemá správné parametry vymzat (pokud je to možné), nebo jej přepsat na nesmyslné hodnoty. Pak už by měl přijímač to druhé TP ignorovat a vše bude OK.

TDHenry
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 536
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: dlouhá doba nabehu č programů

Sanca:
Chyba z jejích strany, když "nějaký" Topfield není schopen fungovat jak má?? Jistě, u zákazníka není nikdy chyba, ten má vždy vše perfektní. Můžesš mi napsat jiný box, kde se tento probém vyskytuje?? Díky

TDHenry
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 536
Odpověď v diskusním vlákně
 

Delta1

Hyper má pravdu,skoro všude je 12344 a jen přepisuju 29900

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Po továrku tam nic není, tak není co přepisovat - naladí vše nově. I tak to nepomůže. Nevím jak GoSaty, ale TF 2050 a 2060 neumí mazat TP. Pokud ano, díky za radu - kladívko a popelnici vynechte, prosím.

pf09
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 3 399
Odpověď v diskusním vlákně
 

pf09

píši všeobecně,většina má i po továrku 12344 27500 v seznamu,jinak mazat třeba nejde,nevím,ale editovat ano,nebo najít funkční TP a dát ladit se sítí,naladí vše a přidá do tabulky nové

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

pf09

pokud to neumí,tak to kladívko

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

kladívko mám, aspoň doufám... jo mám - vlevo dole.

pf09
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 3 399
Odpověď v diskusním vlákně
 

pf09

nejprve zkus to ostatní

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

no to si piš... ten stb není můj :-)))

pf09
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 3 399
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: dlouhá doba nabehu č programů

Přesně tak, u těchto TF vymazat nejde..stejný TP mě sice napadl, u druhého TP se stejnou frekvencí v seznamu byla SR30000, než jsem přišel na to, že nejde vymazat, mohl jsem ho ale zkusit úplně přepsat na jiné vzdálené hodnoty..může někdo zkusit..

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: dlouhá doba nabehu č programů

Vyzkoušeno. Je to stejné! Mazat přímo v přístroji nelze, ale pomocí Vega v 2.40 ano. I když tam nechám jen TP ČT a jeden jakýkoli, tak výsledek je stejný :-/

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)

Delta1
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 860
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 84
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra