Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Toroidal T90 - držák na rovnou střechu

Mám zájem o držák (jeden nebo i dva kusy) na rovnou střechu pro parabolu Toroidal T-90. Je to držák který se dá použít jak na rovnou střechu tak i na boční zeď. Do bazaru jsem se koukl a nenašel. Snad se nějaká zlatá duše ozve a poradí, případně i prodá. Děkuji předem za tipy

a3210
Registrace: 4/2011
Příspěvků: 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Toroidal T90 - držák na rovnou střechu

T90 se instaluje na pahejl. To znamená že kompletně smontovaná anténa se nasune shora na volný konec trubky o průměru 60 mm.
Je to plechová objímka o délce cca 14 cm, která se po nasazení a seřízení zafixuje pomocí 2 šroubů M6 s matkou proti otočení. Je to plechová manžeta rozříznutá podél a funguje to jako objímka/svěrka.
Podmínkou je aby volný konec trubky měl průměr 60mm, byl dlouhý min. 140mm, svislý a dostatečně tuhý.
Jak volný konec trubky pokračuje dolů je na uživateli a je jedno jestli je součástí svislého stojanu nebo přivařena na rameno výložníku nebo nějaké konzole.
Já poslal výkres a foto na www.drzakanteny.cz přes info@drzakyanten.cz a nechal vyrobit na míru jako konzoli/výložník ke svislé stávající trubce. Poslali to včetně svorek/třmenů a stálo to cca 1700,-. Byli velmi ochotní a detaily jsme konzultovali po telefonu.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 760
Odpověď v diskusním vlákně
 

MMorous

Díky za podrobný popis pomohl. Mínil jsem tento stojan:

https://peruvision.ro/wp-content/uploads/2021/10/Suport-antena-toroidala-T90.jpg

Tady v ČR v obchodech tento stojan nemůžu najít, buď píšou že je vyprodáno anebo že se již nedováží.

a3210
Registrace: 4/2011
Příspěvků: 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

a3210

Tento držák je sice univerzální, na vodorovnou, či svislou instalaci, ale
není nic moc. V jisté době býval součástí příbalu T90, což hovoří dost jasně o jeho ne/kvalitě...Taky se přikláním k návrhu od MMorouse. Nakreslil bych si trojnožku se třemi rámy pro betonové dlaždice. Nic lepšího na plochou střechu neznám.

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, RS CMU200.

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Toroidal T90 - držák na rovnou střechu

Ten obrázek mě moc nenadch - podle mě nebrat raděj nakreslit jak píše Varos. Měj ale na paměti možnost nastavení svislice. U trojnožky do dlažby bych to viděl doladit podložkami pod nohy stojanu. Ta firma Ti to i spočítá proti větru/navrhne šrouby atd. když tam napíšeš.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 760
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

Díky za informace ohledně této firmy. Jestli bude třeba tak se na ni obrátím. Již jsem zaplatil a čekám na použitou parabolu T-90 od bývalého majitele. Kromě paraboly T-90 majitel pošle 10 držáků, 5 držáky již mají 5 LNB a taky switche pro 10 LNB. Dokonce slíbil že pošle i nějaký držák či nějakou redukci. Takže uvidím co přijde a podle toho se budu orientovat.

a3210
Registrace: 4/2011
Příspěvků: 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Toroidal T90 - držák na rovnou střechu

Jenom poznámka - když fouká tak to s parabolou pěkně třese a někdy se stane že se povolí i šroubky a nějakej vypadne. Proto doporučuj parabolu zkontrolovat, a nejlíp poutahovat případně vyměnit šroubky. Vítr a slunce způsobí že se spoje časem povolí. A stojan pořádně upevnit a zajistit třeba lankem kdyby se to utrhlo aby to nespadlo ze střechy. Taky řádně upevnit disq přepínač a chránit proti vodě, kabely by měly mít dole smyčku a šroubují se odspodu- to znamená že přepínač musí být upevněn - konektory směrem dolů aby po kabelu nestékala do přepínače voda

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 760
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

Díky za drahocenné informace. Už se těším na torodial T-90 která nahradí moji otáčející parabolu, už mně nebaví to čekání kdykoliv měním stanice na různých družicích. Střed T-90 nastavím přesně na můj jih takže věřím že bude snadnější instalace než kdyby jsem si vybral jiný střed pro torodial T-90

a3210
Registrace: 4/2011
Příspěvků: 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Toroidal T90 - držák na rovnou střechu

Jaké máš stanoviště ?

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 760
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Toroidal T90 - držák na rovnou střechu

ano, ctvero rocnich obdobi je nejhorsi pohroma, ale ja mam T90 na strese na stozaru 13 a 1/2roku a nic se nehlo. a to je tam vetsina LNB namontovana asi o 3 roky dyl. dokonce se po tech vsech vetrech snezich a spol. konektory konektorujou ty s izolaci i ty bez :) problem jsou vicka LNB, ktery kdyz nejsou praskly nebo nedejboze uz uplne vysypany tak je plast tak degradovanej, ze se v nem drzi bordel. treba pres 10let starej alps s kuzelovou hlavou chytnul zelenou barvu od nejakejch ras a zjevne trpi utlumem. ale treba ten prastarej samsung je uplne v cajku. takze tak par stripku odemne :)

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Toroidal T90 - držák na rovnou střechu

S koroze? Základ je kvalitní pozink a občas zkontrolovat šrouby. Já je skoro všechny měnil je to 2 roky.
Mám to na balkoně ale nemám to narovno a to kvůli Slovákům na Belintelsatu - Fotelku zrušili tak to asi předělám ještě nevím jak

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 760
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

Parabola Toroidal T90 od předešlého majitele přišla. Napsal jsem email ohledně držáku pro T90 na adresu kterou jste mi sdělil ale neodpověděli mi. Tak jsem nakonec zaplatil za požadovaný držák pro parabolu Toroidal T90 a objednal ho z Rumunska. Koupil jsem přímo 2 kusy (2 držáky pro T90 ). V případě úspěšné instalace T90 u mně doma, provedu i druhou instalaci T90 na mojí chatě. Je to viz níže držák a zaplatil jsem za 2 kusy držáků i s dopravou 59 EUR
https://peruvision.ro/wp-content/uploads/2021/10/Suport-antena-toroidala-T90.jpg

a3210
Registrace: 4/2011
Příspěvků: 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

@a3210

tak ako je obrazok na uvedenej stranke tak ten drziak ma takmer nulovu stabilitu/pevnost v smere "ku mne - odo mna"

iba ak by sa pocitalo s tym ze parabola zboku nekladie ziaden odpor

sky59
Registrace: 1/2023
Příspěvků: 365
Odpověď v diskusním vlákně
 

@a3210

já bych to na to nedával.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 760
Odpověď v diskusním vlákně
 

@a3210

Třeba mají jinej mejl nebo dovolenou ale tohle co je na obrázku není na tak velkou anténu vhodný, to je tak dát na to věšák na trenýrky.
https://www.drzakanteny.cz/category.php?id_category=5&id_lang=1&utm_source=adwords&utm_medium=cpc&utm_campaign=vs-drzaky-anten&gclid=CjwKCAjw5MOlBhBTEiwAAJ8e1g713lxVgxPxZXJvCpIk_KtPIKf2ajeDzRo8lv6DJW29t7U2FO0BqRoCGQEQAvD_BwE
Nahoře je i číslo telefonu : Zavolejte nám: + 420 608 883 587, +420 561 205 606
Zkus tam zavolat a domjuvit se. Na tohle to nedávej, nebo to nech předělat. Vastavuješ se nebezpečí že ti to vítr sfoukne a ještě to někoho zraní nebo zboří zaparkovaný auto

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 760
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Toroidal T90 - držák na rovnou střechu

Shlédl jsem ten držák z Rumunska - to je dobré leda tak jako držák na kytaru do sálu. To není ani na ven, to odnese vítr i samotné, natož bys tam přimontoval tu 15-ti kilovou krávu - Toroidku.

DeNiro
Registrace: 6/2022
Příspěvků: 419
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous, sky59, DeNiro

1. Máte pravdu ohledně pevnosti tohoto objednaného z Rumunska držáku.
2. Nebudu tento držák provozovat na trvalo ale jen provizorně pro nastavení paraboly.
3. Připevním tento držák na velikou dřevěnou desku absolutně vodorovně nastavenou. Střed paraboly nastavím přesně na můj Jih. Tímto způsobem věřím že odpadne to únavné seřízení všech 5 lnb které nastavím na parabole pro vybrané družice. Když už budu mít takto seřízenou parabolu T90 tehdy připevním parabolu na kolmou ze všech stran trubku (držák) o průměru 6cm a jen otočím azimut antény, dokud nedostanu 100% signál na referenční družici.
Trubku- držák buď připevním na vodorovnou 5metrou stříšku která se táhne od dveří baráku až nad vraty vnitřní garáže což mi vyhovuje že parabola T90 takto bude v závětří a nebude mít až tak moc silný odpor od větrů v okolí jako je přímo na střeše.
Anebo kolmou ze všech stran Trubku- držák o průměru 6cm a o výšce kolem 2-2,5 metru zabodnu do zahrady poblíž baráku. Každopádně zase se pokusím o komunikaci s výrobcem kterého jste mi doporučil (MMorous) pro objednání na míru pevného držáka či stožáru pro T90.

a3210
Registrace: 4/2011
Příspěvků: 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Toroidal T90 - držák na rovnou střechu

Jenom by mě zajímalo jak nastavíš střed paraboly přesně na jih - jestli víš jak to přesně udělat

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 760
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

Ja to robim podla slnka, ale kedze nie je presne tak podla tabuliek so dopocitam stredne slnko, aj gmt ide podla stredneho slnka

sky59
Registrace: 1/2023
Příspěvků: 365
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

1. Pro první referenci použiju Eutelsat 16A na 16.0°E.
Můj jih je 17 stupňů. Nejbližší satelit je Eutelsat 16A na 16.0°E. Středový LNB tedy dám ne na nulu stupnice, ale 1 dílek na liště vlevo při pohledu na zadní stranu paraboly a najdu nejlepší příjem Eutelsat 16A.
2. Pro druhou referenci použiju Astru 1 na 19.2E (to bude snadnější protože je silnější než Eutelsat 16A na 16.0°E)
Můj jih je 17 stupňů. Nejbližší nejsilnější satelit je Astra 1 na 19.2E. Takže dám středový LNB ne na nulu na stupnici, ale 2,2 dílků doprava při pohledu na zadní stranu paraboly a najdu nejlepší příjem Astra 1.
Tímto způsobem dvakrát zkontroluji přesné nastavení mého Jihu.
Potom nastavím různé LNB na družice které mně zajímají, to jest na 23.5E, 28.2E a 39E na jedné straně od Jihu a družice na 13E, 9E, 4.8E a 1W na druhé straně od Jihu. Všechny konvertory LNB které použiju budou LNB Twin. Vy všichni kteří máte zkušenosti které LNB Twin mi doporučujete?

a3210
Registrace: 4/2011
Příspěvků: 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

@a3210

hlavne si over ci tie dva uchyty predneho reflektora ti nebudu kolidovat s nejakou poziciou
https://www.parabola.cz/album/foto-1757/
sekce Album: dvojnasobny uchyt
Popis fotografií:
[1] dvojnasobny uchyt


TBS5925 , Coolstream Zee2 , Dreambox 7020HD , WaveFrontier T90 , Gibertiny OP100 90E~50W

EnoSat
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 107
Odpověď v diskusním vlákně
 

@EnoSat

Dobrá připomínka, taky jsem to řešil R^ R^ R^

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 760
Odpověď v diskusním vlákně
 

@EnoSat

Díky za radu R^

a3210
Registrace: 4/2011
Příspěvků: 102
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra