Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
09.06.2007, 19:48.00

ovládání hlasitosti zvuku

Řeším následující problém:U mého staršího Technisatu potřebuji využít distribuci audia přes SPDIF výstup/optika/,mám ale zásadní problem v tom,že na tomto výstupu nefunguje plynulá regulace hlasitosti z dálkového ovladače.Jede to bud na stoprocent, nebo při aktivaci Mute,je ticho.Můžete toto vyzkoušet na svých STB?Děkuji za pomoc.
uživatel
MarekS
09.06.2007, 19:53.37

RE:

To asi nefunguje skoro na ničem, protože se prostě počítá s propojením na zesilovač.
uživatel
vortimond
09.06.2007, 20:02.16

RE: ovládání hlasitosti zvuku

Jedná se mi o instalaci do restaurace kde je AV receiver z dosahu lidských rukou a ovladač už stihl kdosi potáhnout.Propojení musí řešit digitálně z důvodu vícekanálového doprovodu/DD - AC3/.
uživatel
MarekS
09.06.2007, 20:11.54

Tak to si buď jistý,

že to je normální. V tom STB by totiž musel být audioprocesor, a byl by tam zcela zbytečně. Funkce kterou požaduješ tam prostě není. Měnit hlasitost na digitálním výstupu znamená použít audioprocesor, jenže v STB je takováto funkce zcela zbytečná. Proto to jede jen buď naplno nebo vůbec. To znamená, že jede přímo zvukový stream, nebo je signál do optiky zcela vypnutý. To je docela logické. Budeš muset najít jiné řešení!
uživatel
Enik
09.06.2007, 20:20.00

RE: ovládání hlasitosti zvuku

Stolní minidisc Sony MDS 520 tuto regulaci umožnuje.Zkusim použít MD jako regulační mezičlánek.Obavu mám,zda projde signál DD-AC3 minidiscem při aktivaci Rec Pause resp. auto monitor.Regulace v MD probíhá od 0dB po -40dB,přes menu přístroje či D.O.
uživatel
MarekS
09.06.2007, 20:21.29

RE:

Kdysi se vyráběly takový audio-receivery. PACE třeba vyráběl analogovej přijímač s vestavěným zesilovačem a dekodérem Dolby Surround. Ale to byla spíš taková anomálie. Jestli existuje něco podobnýho dneska...
uživatel
vortimond
10.06.2007, 12:41.34

RE: ovládání hlasitosti zvuku

Teda nevím, ale jseš si jistej, že minidisk bude umět nejen propustit, ale i ovládat šestikanálovej digitální AC3 zvuk?? Dost bych o tom pochyboval. Za 1. je MD dvoukanálovej a za 2. si myslím, že neumí kodek AC3, takže sice se dá na receiveru nastavit výstup bez komprese, ale to stejně nebude 5.1...
uživatel
Fantomas