| 18.11.2008, 16:14.45 | |
Je dobré vypínať prijímač z el.zásuvky každú noc?Prijímač je umiestnený v spálni , teda na noc ho chcem nechať vypnutý.Konkrétne Humax DIGI I+II (od DIGI TV).Nemôže sa poškodiť?Aké su vaše skúsenosti? |
![]() melod |
| 18.11.2008, 16:16.39 | |
RE: Je dobré vypínať prijímač z el.zásuvky kaž...bobinko vypinaj dale...neskor uvidis... |
![]() jsivak |
| 18.11.2008, 16:17.25 | |
RE: Je dobré vypínať prijímač z el.zásuvky kaž...Já tvrdím že není správné vypínat každý den ze zásuvky.Třeba když odjíždím v pátek na víkend tak to zas klidně. |
![]() alda |
| 18.11.2008, 16:24.56 | |
RE: Je dobré vypínať prijímač z el.zásuvky kaž...asi to nebude tak hrozné jako s PC. Mám sat.přijímač na časovém spínači každý den ho vypne v 1hod v noci a zapne v 16h odpoledne. Běží už to tak asi 4 roky a uplně bez problémů. |
![]() Modřina |
| 18.11.2008, 16:26.59 | |
RE: Je dobré vypínať prijímač z el.zásuvky kaž...Pokud máte motor,tak tento přijímač bere elektřinu,pokud není vytáhlý ze zásuvky! |
![]() dechovkar |
| 18.11.2008, 16:34.05 | |
RE: Je dobré vypínať prijímač z el.zásuvky kaž...Ahoj mam digi od pocatku kazdy vecer ho odnasim z provozovny domu aby ho nekdo nahodou neukrad. moc by me mrzelo kdyby tento kvalitni stroj nekdo ukrad a ja jim ho musel zaplat. :))) Zadnej problem nemam.facha jak ma. |
![]() lak |
| 18.11.2008, 16:42.07 | |
RE: Je dobré vypínať prijímač z el.zásuvky kaž...Zdravim,a LCD telev. to taky vadi?? mam LG diky |
![]() yyy1 |
| 18.11.2008, 16:45.54 | |
Je dobré vypínať prijímač z el.zásuvky kaž...zásadně večer než jdu spát vypínám vše ze zástrčky v zástrčce zůstává pouze nabíjení mobilu ,aby ráno byl ok,a nemám s tím žádné problémy,nevím proč by měly být,neznám takový důvod. :8) :8) :8) |
![]() hery |
| 18.11.2008, 16:52.28 | |
RE: Je dobré vypínať prijímač z el.zásuvky kaž...Kondendezatorom to isto nepomáha,ale tiež to takto dlhodobo provozujem-napr.TVP Orava 12 rokov,TVP Philips 8 r.-sat prijmač Humax 9 r.momentalne LCD Samsung 4 mesice pohoda-uvidíme :-/ ;) |
![]() yloh |
| 18.11.2008, 16:52.30 | |
O co ti vlastně jde?Chceš ušetřit za proud nebo tě trápí jakýsi elektromagnetický smog při spaní?Pokud jde o úsporu, tak Humax od DIGI je pěkná mrcha. Při provozu i v pohotovostním režimu žere furt stejně (jen nepatrný rozdíl) Jiné přijímače se z důvodu úspory vypínat nevyplatí. |
![]() Orion |
| 18.11.2008, 16:53.46 | |
RE: Je dobré vypínať prijímač z el.zásuvky kaž...pokud jsi trocha šikovný,tak si udělej v zádu jako já vypínač 220V Chce to ale raději zazálohovat data,kdyby náááhodou:-) |
![]() cb21 |
| 18.11.2008, 16:59.09 | |
RE: Je dobré vypínať prijímač z el.zásuvky kaž...Vypínání to je pozůstatek z analogových dob, u digitálních přístrojů je to trochu jinak. Mám chránič Hakel: síť + 75 ohmu a vypínám jen za bouřky. |
![]() CES |
| 18.11.2008, 17:06.31 | |
RE: Je dobré vypínať prijímač z el.zásuvky kaž...nevypínám nic, vše je chráněno přepěťovou ochranou a dost drahou, takže snad i funkční, časté odpojení od elekr. sítě není dle servismanů ani moc dobré |
![]() poky1 |
| 18.11.2008, 17:38.07 | |
RE: Je dobré vypínať prijímač z el.zásuvky kaž...Nevypínám taky nic,ale jen z pohodlnosti.Jinak ty dnešní výrobky ani nemají náhradní díly a tudíž se tyto vymoženosti musí zrovna při závadě vyhodit :laughing: :8) |
![]() martin5 |
| 18.11.2008, 18:23.05 | |
RE: Je dobré vypínať prijímač z el.zásuvky kaž...lidi,cim vice budete setrit elek.,tim vic vam ji zdrazi....ja osobne nevypinam nic,protoze neznam nic horsiho,nez sebou prastit na pohovku s ovladacem v ruce a zjistit,ze je to vypnuty :) jasne ze mam vse zapojeno do zasuvky s vypinacem,ale to jem kvuli bource,nebo kdyz odjizdim na dlouho pryc... |
![]() jirkaaa |
| 18.11.2008, 19:28.34 | |
RE: Je dobré vypínať prijímač z el.zásuvky kaž...Já mám konev na zalévání zahrádky, v originále měla 156 dírek, ale pan P. přišel na to, že když 100 dírek zaslepím plastelinou, tak mi zbyde těch dírek jen 56 a tudíž při zalevání mám úsporu necelou třetinu spotřebované vody , ato už stojí za povšimnutí :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: si spočítej kolik piv za tejden vykalíš, kolik retek vyhulíš a kolik si koupíš novin (denního lžoucího bulváru) a když to sečteš, tak těch pár přístrojů s 30W odběru je opravdu veliká úspora do roného rozpočtu. Takhle uvažovat, tak už začnu reciklovat i ho*na abych ušetřil :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :bomb: :zombie: :scared: :ogre: :bigeyes: R^ R^ |
![]() maca67 |
| 18.11.2008, 19:33.33 | |
poky1Přěpěťová ochrana ti jednoho dne předvede, že není všemocná. |
![]() Orion |
| 18.11.2008, 19:36.31 | |
maca6730W odběru není moc, pokud jde o jedinný spotřebič doma.Skutečnost je trochu jiná. A celkově nejde jen o prachy |
![]() Orion |
| 18.11.2008, 19:42.04 | |
RE: Je dobré vypínať prijímač z el.zásuvky kaž...a oco jiného? |
![]() maca67 |
| 18.11.2008, 20:09.21 | |
melodVypínám na noc i TV.Spočítej tak 4W ve spícím stavu4W x 24hod = 96 W : 1000 = 0,96Kw zaokrouhlím na 1KW = 4,62 za rok = 365 dnů za odpočet elektroměru než přijde faktura za odebrané období = 350Kč To je jenom pánové taková úvaha,jenom mě nekamenujte R^ Jasné že že tv. a sat. je taky v provozu. |
![]() Ji.sat |
| 18.11.2008, 20:18.10 | |
RE: Je dobré vypínať prijímač z el.zásuvky kaž...pokud je sat. kde to"větrá"pak je to opravdu jedno,ale pokud je někde ve skříni a na něm ještě nějaké to dvd a podobně,pak i při vypnutém stavu hřeje a vysychaj kondíky..... |
![]() cb21 |
| 18.11.2008, 20:24.54 | |
maca67třeba o to, co dejcháš. Kontaktuj Bursíka, on ti to vysvětlí. |
![]() Orion |
| 18.11.2008, 20:34.05 | |
cb21To jsi se trefil.U domácího kina,moc jsem ho už nepoužíval odešel zdroj.Měnili mi celou sadu kondenzátorů.Vše vyschlé.Pak to samé u TV o rok později.4 roky stará R^ TV Grundig a kino Thomson. |
![]() Ji.sat |
| 18.11.2008, 20:48.37 | |
RE: Je dobré vypínať prijímač z el.zásuvky kaž...opravuji televize už hezkejch pár let a vypínání ze sítě šetří zdroj to je jasné,je to tím že dnešní elka už nejso co dřív. R^ R^ |
![]() pit178 |
| 18.11.2008, 20:53.00 | |
RE: Je dobré vypínať prijímač z el.zásuvky kaž...PánOVÉ . pŘIJIMAČ kAON Má vypínač v zadu nad šnůrou. Někteří výrobci na to serou.Jako třeba GOLDEN Interstár ajim podobní. dřívavejc byl u každé telky vypínač. U lcd televize ho nenajdeš.Tak .že je na každým zda to vytáhne ze zásuvky nebo ne.Já tvrdim ,že kodenzátorům to nevadí.To je pouze nápad některých rádoby odborníků zde na foru.Kondík se nabije a taky pomalu vybije.MYslím spínaný zdroj. Tak, že nenechte si čůrat na hlavu. Jsem opravář. Spozdravem Koax. ;P :zombie: |
![]() koax |
| 18.11.2008, 21:17.09 | |
RE: Je dobré vypínať prijímač z el.zásuvky kaž...starý GI 8700 ho mají :lookaround: A Ty rádoby odborníci jsou Zorbas a Antonín, važ svá slova |
![]() poky1 |
| 18.11.2008, 22:56.47 | |
RE: Je dobré vypínať prijímač z el.zásuvky kaž...některé nové typy přijímačů ukládají nastavení při vypínání do stand-by, ukládání trvá 10-20s dle typu. Vypnutí ze sítě po dobu ukládání vede k vymazání settingu z přijímače. Po dobu tohoto ukládání dat je na obrazovce vypsané - počkejta ukládám atd.Tyto přijímače ale startují ze stand-by okamžitě. |
![]() RAFI007 |
| 18.11.2008, 23:44.47 | |
RE: Je dobré vypínať prijímač z el.zásuvky kaž...já to mám všechno na UPS. Počítače i satelity. Když se kouknu na log tak se divím v jakém stavu se k nám dosstává "šťáva" |
![]() pepiino |
| 19.11.2008, 04:10.09 | |
RE: Je dobré vypínať prijímač z el.zásuvky kaž...Vše vypínejte,ať je dost práce,vy ušetříte za elektřinu a já dostanu víc za opravu,děkuji všem šetřílkům.A to se vyplatí. |
![]() pierrepetr |
| 19.11.2008, 08:16.06 | |
To Ji.SatSpotřebiče v photovostním stavu "sežerou" ročně celkem dost rodinného rozpočtu. Když uvažujete TV se spotřebou v standby stavu 4W, máte tam drobnou chybu v řádu. 4W*24=96W = 0.096kWh denně. Ročně pak 35 kWh! A to je jen TV s poměrně malým odběrem ve spánku. Kde je satelit, DVD, různé hodiny, mikrovlnka, ... Je pak jasné, že se jedná ročně o řádově stovky kWh, které absolutně jalově spotřebuje JEDNA domácnost z X podobných. |
![]() lafet |
| 19.11.2008, 09:56.09 | |
lafetChyba se vloudila.Toje tak ,když se chvátá a kouká na bednu. |
![]() Ji.sat |
| 19.11.2008, 10:02.48 | |
@lafetmáš tam malou chybičku :-/ já osobně se na tu telku taky koukám :lookaround: |
![]() martin5 |
| 19.11.2008, 10:20.03 | |
Martin5Samozřejmě při té drobné filozofii byla myšlena situace, kdy by zařízení byla JEN v režimu standby! Chtěl jsem tím upozornit (možná i varovat) na zrádnost spících spotřebičů. Berte tedy ta čísla pouze jako minimální náklady na provoz. Nechtěl jsem v žádném případě vyčíslovat roční spotřebu domácnosti! |
![]() lafet |