| 03.05.2009, 18:05.48 | |
je nova hd opravdu hd??připadámy jako kdyby nova hd v hd nic nikdy nevysílala!Například včera inspektor kluzoo.zdálo se my to hd nějaký ochuzený!!Co vám??například s astra hd demo se to nedalo vůbec srovnávat!! |
![]() ondra700 |
| 03.05.2009, 18:24.12 | |
RE: je nova hd opravdu hd??já jsem ten film teda neviděl, ale to by bylo celkem normální, že některý filmy jsou obrazově horší a některý viditelně lepší. to máš stejný na dvd i na blu-ray. a pochopitelně taky potom ve vysílání. někdy se takovej méně kvalitně naskenovanej film v HD verzi nemusí až tak moc lišit od jinýho, dobře a kvalitně převedenýho dvd filmu. tohle není asi zrovna žádnej blockbuster (i když nova tomu říká velkofilm) takže všechno je možný. na nově mi vadí, že vysílají v HD jejich zprávy ve stylu blesk/aha/šíp a podobný podivnosti, který by v HD ani být nemusely. a filmy prakticky vůbec. je hodně málo HD filmů na skylinku. zatím je to spíš taková sportovní a dokumentární platforma |
![]() vortimond |
| 03.05.2009, 18:31.49 | |
RE: je nova hd opravdu hd??jasan a připadámy jako kdyby nova to hd nějak ořezávala bo co.jako kdyby vysílaly v nějakým nižším rozlišení a tím šetřily. |
![]() ondra700 |
| 03.05.2009, 18:34.12 | |
RE: je nova hd opravdu hd??ked vam to vadí,tak to nepozerajte...a je to! R^ :laughing: :laughing: :laughing: |
![]() mat |
| 03.05.2009, 18:37.42 | |
26°E-livefree bundesliga DS a DS2,franc.liga S.Sport,aby ste nepozerali stále tu NOVU.... R^ :laughing: |
![]() mat |
| 03.05.2009, 18:38.04 | |
ondra700ondrášku, já vím, že si ze mě chceš dělat srandu. ale ta nova hd fakt za moc nestojí, fakt že ne. tak proč to nenapsat, že jo |
![]() vortimond |
| 03.05.2009, 18:41.28 | |
RE: je nova hd opravdu hd??já se jen ptám.a děkuji že jste my to potvrdily |
![]() ondra700 |
| 03.05.2009, 18:41.44 | |
matfree programy se nekritizujou, neboť jsou zdarma |
![]() vortimond |
| 03.05.2009, 20:33.14 | |
RE: je nova hd opravdu hd??mám bohovo rád takéto debaty.- Ružový panter - kvalita HD bola zrovnateľná, ako je ( bola ) kvalita HD z 1W , čiže veľmi dobrá. Bitrate 9,4 Mbit, H.264 AVC, 1080i. Obraz nebol ochudobnený o nič, krásne boli zábery hlavne z ulíc Paríža. Nie je možné, aby niekto porovnával zábery tzv. HD DEMO, čiže demosnímky, ktoré majú ukázať , čo znamená HD, pretože to sú zábery umelkované.Filmové zábery vs. demosnímky = neporovnateľné !!! Nepoznám ani jednu EU stanicu, ktorá vysiela len výlučne v HD, čiže bez upscalu. Vy áno ? Ja nie ! Apropo, to, že Nova HD nevysiela naitiv HD vsjo, nie je problém Novy. Ono to všetko bude len dobiehať. A prečo ? Staršie nákupné práva, kde sa väčšinou kupovalo v SD 4:3, potom už v SD 16:9 a len málo z toho v HD. Skúste sa trošku zamyslieť a prídete na to, že hospodárska kríza + nákupné práva = realita. To má Nova zrušiť všetky zmluvy alebo jej treba nechať čas na to, že sa budú dať bez problémov kupovať programy v HD ? |
![]() jarino1978 |
| 03.05.2009, 20:37.34 | |
RE: je nova hd opravdu hd??Uvedomte si, že keď pre niekoľkými rokmi vybehli na sate prvé HD, myslím, že tam bola aj SAT1+PRO7, tak sa stiahli aj pre to, že v naitiv HD nemali čo vysielať. Na to, aby komerčná stanica typu Nova,Pro7 a pod. vysielali vsjo naitiv v HD, bude ešte pár rokov trvať.% podiel sa bude samozrejme zvyšovať, až dôjde k tomu, že bude všetko naitiv HD. Už to konečne pochopte. Ani BBC HD nevysiela všetko naitiv, vortík ! |
![]() jarino1978 |
| 03.05.2009, 20:39.09 | |
RE: je nova hd opravdu hd??samozřejmě, že ondra střílí do vzduchu, ale proč (my (i) ) ne.K jarinově poznámce nic nemám, až na tu hospodářskou krizi, funguje to přesně obráceně a nemá to na nic vliv... |
![]() Babui |
| 03.05.2009, 20:49.15 | |
RE: je nova hd opravdu hd??já taky k Jarinově poznámkám nic moc nemám. akorát k tomu závěru jednu poznámku, že BBC HD skutečně vysílá VŠECHNO v native a NIC neupscaluje. bylo by vůbec zajímavý vědět přesně, jak ty zahraniční pořady jednotlivý televize nakupujou a jak se přesně dostávají k těm kopiím. já teda nemám nejmenší tušení. ale zajímalo by mě to, jak to do detailů funguje. |
![]() vortimond |
| 03.05.2009, 20:52.28 | |
RE:NOVA HD vysílá programky dokonce FULL HD |
![]() jan65 |
| 03.05.2009, 20:55.10 | |
@babuitrošku reality :- Markíza : budúci rok mala spustiť HD verziu, odkladá sa na neurčito, vraj zatiaľ stačí 16:9 SD : podiel nákupu nových vysielacích práv poklesol, nie je financ : najlepší recept= repete = Susedia a pod. - Tv NOVA : : podiel nákupu nových vysielacích práv poklesol, nie je financ : najlepší recept : repete, čiže reprízy - FILMBOX HD : už v tomto roku malo byť viac ako 360 premiér, v dôsledku hospodárskej krízi ich bude len 180 atď atď.... - PREMIERE HD : odklad doplnenia ponuky HD na rok 2010, dôvod, nie je financ... |
![]() jarino1978 |
| 03.05.2009, 20:59.20 | |
RE: je nova hd opravdu hd??vysielacie práva sa nakupujú na 1-2 roky dopredu. Kupujú sa na filmy väčšinou práva na 2 vysielacie časy, je na tebe, kedy to pustíš do éteru, či ako JOJ večer+na druhý deň poobede, alebo až za rok, dva. Proste máš právo to odvysielať väčšinou 2x.Toto platí väčšinou pri filmoch,pri seriáloch je to trošku iné.Cena za HD verziu býva aj 2-5x drahšia, ako cena za SD verziu.Napríklad STV3 HD platila za 1080i ale vysielala 720p. ;) |
![]() jarino1978 |
| 03.05.2009, 21:04.21 | |
@BBC HDtiež využíva upscaling,% upscalu sa pohybuje na úrovni 5-20%. Ako kedy a pri čom.Dosť veľa dokumentov, má hlavnú časť v HD, ale nájdeš aj upscal.Pretože BBC má rozpočet a techniku takú, ako má ( ako keby si porovnával CT a STV ),laické oko to niekedy nezachytí. |
![]() jarino1978 |
| 03.05.2009, 21:07.39 | |
Re: BBC HDno tak to máš pravdu, že když třeba dávají dokument v HD a jsou tam nějaký historický záběry, tak určitě to není natočený v HD :)) a je to i poznat. ale žádný SD pořady tam nevysílají. |
![]() vortimond |
| 03.05.2009, 21:19.06 | |
@BBC HDnemyslel som historické zábery, to je jasné, že sem tam aj čierno bielo, nieto ešte v HD..sám nemám príjem BBC HD, sem tam mi donesie zábery švagrin brácho z ENG, prinesie streamy na HDD alebo na BD. Taký "live " prenos. Vyskytujú sa tam zábery, ktoré boli točené SD 16:9, ale nie v HD. Ale samozrejme to nemyslím v takom pomere, ako inde... BBC HD je naozaj taký vzor, ako má vyzerať HD vo verejnoprávnej TV. |
![]() jarino1978 |
| 03.05.2009, 21:21.18 | |
CT HDtiež to bude rok, dva taký mix zo všetkého, hlavne že to bude v HD ( aj to ešte nikto nevie, že v akom pomere ). Problém je v tom, že EU zaspala dobu,ešte aj v tomto roku sa väčšinou točí všetko v SD 16:9. Čiže sa pýtam, kedy bude total všetko v HD ? Rok ? Dva ? Ale bude. |
![]() jarino1978 |
| 03.05.2009, 22:45.31 | |
to:vortimondvortimond: Nova je zdarma??? Nova je nejdražší tv v ČR! Bez toho kolik miliard nás stála, přišlo mnoho hlav o mozek! A kolik jich ještě přijde?Moc drahé "zadarmo" |
![]() juzek |
| 03.05.2009, 23:08.38 | |
RE: je nova hd opravdu hd??myslím, že už jenom to Železného extempóre, kdy před lety dočasně připravil původní investory o celou tu tiskárnu na peníze, tak stálo každýho z nás dobrejch jeden tisíc Kč včetně všech kojenců a důchodců. |
![]() vortimond |
| 03.05.2009, 23:09.25 | |
pro jarino1978jarino1978, programu co vysilaji 100% v HD je dost: Canal+ HD (1 W), SVT HD, Moviemax HD, History HD, Discovery HD, Nat Geo HD, Voom HD, Rush HD, Digitalb HD, Nat Geo Wild HD a naslo by se urcite jeste neco |
![]() jancz |
| 03.05.2009, 23:26.15 | |
RE: je nova hd opravdu hd??Kdybych se v současnosti mohl koukat nejen na hokej aspoň na čt2 v hd, tak bych ten litr za ty roky klidně oželel.Do čt jsme od té prohrané arbitráže všichni nasypali několikanásobně více. A čumíme dál na reklamy a sd. |
![]() Tomik535 |
| 04.05.2009, 02:02.06 | |
RE: je nova hd opravdu hd??kdyby... na skylink kartách si můžeš zaplatit všechny dva sportovní programy, který jsou u nás momentálně dostupný. víc pro tebe jako sportovního příznivce nikdo udělat nemůže. smyslem existence čt není vysílat hokej. |
![]() vortimond |
| 04.05.2009, 07:23.42 | |
@janczz toho počtu, čo si napísal, sa 100% naitiv HD týka akurát tak filmových. Ja som ani tak nemyslel stanice typu Filmbox HD a pod. ale typicky komerčné, resp. verejnoprávne.Ani Discovery HD , NTG HD nevysielajú všetko v HD, tiež sa vyskytujú zábery upscalované. |
![]() jarino1978 |
| 04.05.2009, 07:57.13 | |
@jarino1978Native, nie naitive :))) |
![]() ferrda |
| 04.05.2009, 08:11.31 | |
vortimondPůvodní investory právě hezky obohatil. Stát platil vše, včetně ušlých zisků. A tv si koupili zpátky za mnohem menší podíl. |
![]() juzek |
| 04.05.2009, 08:38.26 | |
@ferrdavidíš, na to som ani nepomyslel. lepšie bude full hd. ;) |
![]() jarino1978 |