Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
24.08.2009, 17:08.11

ferguson 5018

mam maly velky problem som v zahranici odysiel mi konventor na parabole kupil som novy no so styrmi vystupmi.ked zapnem kabel do prveho vystupu idu my kanaly ,,digi,,ako hbo2 cinemax atd.stv joj markiza ct1 my nejdu.ked som to skusal dalej vo stvrtom vystupe mi zasa isli vsetky sloveske a ceske kanaly no cinemax hbo2 nie.kde moze byt chyba niekde v nastaveni prijimaca alebo je to chyba konventora dik.mam prijimac ferguson 5018
uživatel
miro novak
24.08.2009, 17:25.02

RE: ferguson 5018

Zřejmě se jedná o konvertor Quatro, kde každý výstup má určitou polarizaci a pásmo. Tyto konvertory se připojují na speciální multipřepínač, který podle typu umožňuje satelitním signálem zásobovat 8, 16 a více přijímačů.
uživatel
neuzil
24.08.2009, 18:14.14

ferguson 5018

dik za odpoved,takze mal by som ho vymenit za iny alebo kupit multiprepinac len neviem ako a kde ho namontovat .ten konvertor bol kupeny aj na to do buducna pripojit viac prijimacov na tu druzicu.takze zhrniem ak momentalne nekupim konvertor a ak budem chciet pozerat cinemax budem musiet ist na strechu a prepojit na prvy vystup.inac tu v krame mali len ten qatro alebo z dvomy vystupmy.takze keby som ho aj vymenil neviem ci aj ten by isiel.dik za odpoved
uživatel
miro novak
24.08.2009, 18:38.55

RE: ferguson 5018

Osobně si myslím, že tento typ konvertoru je pro tvé účely nevhodný. Konvertor se dvěma výstupy tzv. Twin LNB by už vyhovoval. Je určený pro připojení dvou sat. přijímačů nezávisle na sobě pro dvě televize, a nebo sat.přijímače se dvěma tunery. Pokud ti ho tedy vymění, tak klidně ho vezmi. Jestli máš doma pouze jeden přijímač, zapoj kabel do výstupu na LNB a jedeš bez problémů. Pokud si v budoucnu koupíš další přijímač např. do ložnice, zapojíš kabel do druhého výstupu a jedeš. I když ložnici bych si nechal na jiné činnosti. Doufám, že jsem to napsal srozumitelně. Ahoj.
uživatel
neuzil
24.08.2009, 18:45.54

RE: ferguson 5018

¨Doplnění. Pokud bys potřeboval konvertor pro 4 sat.přijímače pak shánej LNB se čtyřmi výstupy, ale pod označením Quad. Tento typ je určený pro 4 účastníky nezávisle na sobě , podobně jako LNB Twin pro dva účastníky. Každý má tedy vlastní výstup signálu přímo pro 2-Twin a nebo 4-Quad přijímače. Hodně štěstí.
uživatel
neuzil
24.08.2009, 19:39.18

RE: ferguson 5018

Dobrý nápad je dokoupit k tomu quatru ten multiswitch. Zvlášť pro jeden přijímač ;)
uživatel
Tomik535
24.08.2009, 19:57.41

RE: ferguson 5018

Doufám jen, že pochopil, že si děláš srandu.
uživatel
neuzil
25.08.2009, 07:35.30

RE: ferguson 5018

Jednoznačná rada: Máš Quatro LNB - Ten vráť a vymeň ho za Quad LNB.
uživatel
PaliK
25.08.2009, 12:46.40

ferguson 5018

dakujem ludia za rady takze jednoznacne vymenit este raz dik
uživatel
miro novak