Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

PROGRAM VIDEOREDO

Ahoj.Na zpracování filmů v hd kvalitě,které zaznamenám z tv na ext.disk,používám koupený program HD VIDEO CONVERTER,ale zpracování filmu trvá asi pět hodin.Jaké máte v tomto ohledu zkušenosti s VIDEOREDEM?Je to stejné,nebo je zpracování nahrávky podstatně kratší?Děkuji

hugo51
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 143
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 34
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: PROGRAM VIDEOREDO

VideoReDo bylo vždy proslulé tím, že zachovává bezchybnou A/V synchronizaci. Fakt nepamatuju, že by se mi kdy synchronizace rozjela. Narozdíl od dávných dob s ProjectX a podobnými freewary.

oneeeee: možná máš verzi s bugem, nebo jsi speciální případ ;-). Ještě bych pochopil, že se synchronizace rozjede při zpracování poškozeného vstupu na který jsi předtím nepoužil QuickStreamFix.

Je fakt, že MP4 na výstupu se vyhýbám jako čert kříži. Neměl jsem s tím dobré zkušenosti. MKV jednoznačně vyhovuje víc, je spolehlivější a otevřené. Např. i takový AC3 zvuk je v MP4 mimo specifikaci. Novější VRD navíc MP4 ukládá tak, že nejdříve zapíše .tmp soubor a ten pak znovu kopíruje do výsledného .mp4 což je u větších souborů otravné. Tuším kvůli zapsání ideální hlavičky, dá se to v nastavení vypnout.

radolaco: ve VRD5 si (pokud máš novější Intel CPU) můžeš v ukládacím profilu zapnout kódování přes QuickSync HW kodér, pak to poběží rychleji, ale zase kvalita nebude tak dobrá. Nelze mimo jiné použít 2-pass. Takže na archivaci spíše nevhodné (ale to ani samotná rekomprese jak správně poznamenal Kasr). Na jednorázový převod např. pro tablet/telefon/web ideální věc.

Wintermute
Registrace: 2/2007
Příspěvků: 307
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: PROGRAM VIDEOREDO

oneeeee, bitrate 45000 je pouze špička při VBR. Average bude tak okolo 16 - 20.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: PROGRAM VIDEOREDO

Wintermute: Ano, pouzivam to na archivaciu, takze chcem co najlepsiu kvalitu (pri malej velkosti). Mam asi 40 stiahnutych videi v TS formate, tak momentalne to kodim do 720p MKV s 3000 kBit/s. Trva to tolko na 2.8 Ghz i7, ale nevadi, je to pocitac v praci, tak si po nociach trosku zamaka :)

radolaco
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 2 185
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: PROGRAM VIDEOREDO

Tak schvalne som skusil nahravku z IConcertsHD(este ked boli v hd) asi 1,5 hodinova- koncert Marka Knopflera-dlzka koncertu zhruba 55minut, dlzka nahravky 90 minut. Najdenie a oznacenie zaciatku a konca strihu mi trvalo okolo 3 minut, samotny strih do mkv (takze ked som si nebol isty s audiom mp2 do mkv, tak uz som) trval vo videoredo zhruba 2 minuty.
Najdlhsie bolo samozrejme skopirovanie suboru na hdd pc z stb v sieti(100M sietovka v stb). Inac ide to priamo aj na sietovom disku, len to je nepohodlne a zdlhave.

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 428
Odpověď v diskusním vlákně
 

Wintermute

problém je to z ts do iných formátov. ja to potrebujem z ts do ps.
v corel pro x7 -nevidí mkv ani premenovaním - si už dorobím čo potrebujem. no a dátový tok , stačí sa pozrieť http://uloz.to/xAJH3JkU/datovy-tok-jpg

vusolo 4 K . blackhole 3.0.8.

oneeeee
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 7 489
Odpověď v diskusním vlákně
 

oneee

Pri 2 hodinovom koncerte by si chcel co?
Priemerny bitrate je na mpeg2 v hd az nizky. A este by si to chcel rekomprimovat?!!!
Nechat tak, alebo hodit do program stream(mpg)!

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 428
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: PROGRAM VIDEOREDO

škoda tu niečo písať. chcem to dať na blu ray . nedám ,lebo je zynchronizácia k.o.

vusolo 4 K . blackhole 3.0.8.

oneeeee
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 7 489
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: PROGRAM VIDEOREDO

Uz v originale je synchro ko? Aj to ide napravit, dokonca, ked synchro sa nemeni, tak aj vo videoredo. Je tam na to niekde polozka.
Add bitrate- skus si prepocitat na pixely a zistis, ze u sd videa by podla tohto vysiel bitrate okolo 3500kbps (dvd video natorigo dvd placke ma priemer cez 10000kbps).
Sd video ma 5 krat menej pixelov ako full hd. Tvoje video ma priemer 17Mbps.

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 428
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: PROGRAM VIDEOREDO

a avi demux mi to odstránilo 6 mb a rozhodilo synchronizáciu. vo videoredo mi to pridalo 4 mb a opravilo mi to aj synchronizáciu. tu nastáva problém s audiom. zlý zvuk.

vusolo 4 K . blackhole 3.0.8.

oneeeee
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 7 489
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 34
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra