Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Sat. přij. + externí disk

Pěkný den. Vlastním sat.přij. GS7056HDi a mám k němu připojen externí disk WD Elements 1tb. Nahrávám skoro denně tak že je připojen neustále. Poslední dobou ale dochází k hlášce že je problém s připojením disku k satelitu. Aby se vše vrátilo k normálu musím sat. resetovat pomocí síťového vypínače. Chci se zeptat na Vaše zkušenosti s tímto problémem.Jestli by třeba nepomohlo koupit menší ex.disk? Díky.

sawfile
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 50
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 29
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat. přij. + externí disk

Nestacilo by ho len naformatovat cez menu sat. prijimaca ?

AB PULSe 4k, Zgemma H7S

LucaBrazza
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 4 522
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat. přij. + externí disk

aký je plný ten disk?
aký formát je na ňom?

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat. přij. + externí disk

Naformátované to mám přes satel. přijimač a plný je jen z 22%.

sawfile
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 50
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat. přij. + externí disk

Zkus tam připojit něco jiného, jak se to bude chovat. Mě takhle odešel USB vstup u Opticum X403. Chodilo to v pohodě, pak začala špatná konektivita, a pak už to nepřipojilo nic, a USB je v háji. Tyhle nové disky jsou USB3 a potřebují vyšší napájecí proud, než zařízení USB2. Ideální je externí disk s vlastním zdrojem.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 917
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat. přij. + externí disk

Jo dík, taky jsem přemýšlel jestli to není napájením. Ono to frčelo celé vánoce a nic, ale v lednu se to odpojilo asi 3x.

sawfile
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 50
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat. přij. + externí disk

Konkretně USB3 musí dávat na 5 voltech až 900mA (4,5W) a USB2 je konstruováno jen na 500mA (2,5W)

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 917
Odpověď v diskusním vlákně
 

Typické chování

Pokud nahráváte denně a současně mažete již nepotřebné záznamy stane se pro sat. přijímač načítání disku náročné. Záznamy jsou totiž rozkouskované a je tem víceméně chaos. protože sat přijímač nemá jako PC defragmentaci disku, aby se záznamy srovnaly je jediná pomoc v tom, že celý disk překopírujete na jiný a starý naformátujete.

Tento problém s načítáním disku pravděpodobně nezaznamenáte, když budete pouze nahrávat, ale nebudete nic mazat.

klara
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 107
Odpověď v diskusním vlákně
 

@sawfile

Už to nepřipojuj a zkus něco USB2, jestli se dá něco ještě zachránit. Tomu USB2 se přes Vánoce asi trochu zdálo o zlodějích... :-/

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 917
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat. přij. + externí disk

Pánové díky, opravdu nahrávám a mažu každý den.

sawfile
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 50
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat. přij. + externí disk

To co píše "klara" je správný postup práce s diskem. Hlavně nic průběžně nemazat, zaplnit celý disk a pak teprve celé smazat. Dělal jsem to tak s USB3 diskem Verbatim 750(Toshiba), a USB2 vstup šel po roce do háje.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 917
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat. přij. + externí disk

Čili ani správné zacházení mi nepomohlo.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 917
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat. přij. + externí disk

Používám Zirkon SHD 007 jen pro nahrávání s HDD 250GB USB-2. Nevím jak jiné PVR satelitní přijímače, ale ten Zirkon si na běžně v PC používaném disku vytvoří jen své adresáře "SkyMediaRecord" a "SkyMediaTimeshift", a ostatní data na disku se nesmažou. Takže mám na disku 150 GB svých dat a zbytek používám pro Zirkon
Pokud však nahraný program z disku smažu, tak Zirkon ho již na disku nevidí, ale v uvedených adresářích zůstanou všechny logicky smazané nahrávky fyzicky uložené a zabírají kapacitu disku. Tyto již nepotřebné soubory musím smazat ručně v PC.
Nezůstávají také u GoSat po smazání dálkovým ovládačem smazané soubory nadále fyzicky na disku?

Standa3
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 701
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat. přij. + externí disk

Myslím tedy že nezůstávají. Připojil jsem disk k pc a co jsem mazal tu není.

sawfile
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 50
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat. přij. + externí disk

Pokud jsem to tedy dobře pochopil tak základ je nic průběžně nemazat- dobře. A ted jestě tohle - pořídit si nový disk s usb-2, nebo s vlastním napájením? Pokud potřebuji denně nahrávat a neošoupat neustálým vytahováním dírku připojení.

sawfile
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 50
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat. přij. + externí disk

Když Ti běží disk téměř nepřetržitě, tak klidně USB3 s vlastním napájením, protože se asi nedozvíš, s jakou proudovou rezervou výrobci na USB2 počítají a bude to všude jinak. Zkus ale nějakou větší USB2 klíčenku, jetli USB v boxu ještě hraje. Možná že se bys měl v PC podívat, jak je Tvůj disk fragmentovaný, ale do boxu bych ho už, pro jistotu, nestrkal

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 917
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat. přij. + externí disk

Defragmentaci disku to zcela urcite neni. To je uplny nesmysl. To by se projevilo maximalne zpomalenim, nikoliv odpojenim disku, ktere vyresi az restart celeho zarizeni. Spise vidim realnejsi nahore zmineny vadny usb port nebo treba kabel.

Mikek
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Mikek

O odpojování disku jsem nic nepsal, měl jsem na mysli pouze špatné načítání video souborů.

klara
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 107
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat. přij. + externí disk

Na Vantage pomahalo disk naformatovat cez PC programom Fat32Formatter.

AB PULSe 4k, Zgemma H7S

LucaBrazza
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 4 522
Odpověď v diskusním vlákně
 

@klara

......"Poslední dobou ale dochází k hlášce že je problém s připojením disku k satelitu....

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 917
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat. přij. + externí disk

Nedá mi to nereagovat - uživatel MUSÍ dodržet dva základní atributy.Za prvé - vždy USB 2.0+externí napájení a u NElinuxových receiverů vždy maximální kapacitu 500GB.Pak lze používat HDD dle libosti(jediné omezení je využití kapacity HDD na cca 60-70%).

Nejjednodušší řešení i toho nejsložitějšího problému bývá zpravidla to nejlepší.

táhlovej
Registrace: 3/2005
Příspěvků: 1 251
Odpověď v diskusním vlákně
 

@táhlovej

Tak tohle by měli výrobci nelinuxových boxů vytisknout velkým písmem do návodů sekce PVR, a prodejci důrazně upozorňovat. Trh přechází hromadně na USB3 a tvrzení o zpětné kompaktibilitě asi nebudou platit ve všech případech. Příkon disků je mi jasný. Jaké další obezličky má USB3?

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 917
Odpověď v diskusním vlákně
 

tahlovej

Zadny dnesni USB 2.0/3.0 disk v USB2.0/3.0 portu externi napajeni nepotrebuje a ani ho ostatne neni cim napajet. Ty rozdvojene kabely, pro tento ucel, se prestaly dodavat tak minimalne pred 5ti lety. A zbytek tvych pozadavku je taky uplny nesmysl. Prakticky jakekoliv dnesni zarizeni jedouci na cemkoliv (ale ona je nejaka forma Linuxu/Unixu skoro ve vsem, i kdyz to neni videt) si poradi alespon s 2TB diskem a je mozne ho zaplnit na 100%. Proc by se disk mohl zaplnit jen na 60-70%? Nevim kde jsi na toto vubec prisel. To snad neplatilo vubec nikdy. Co se tady clovek nedovi....

Mikek
Registrace: 7/2011
Příspěvků: 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Mikek

Y kabely USB3 jsou běžne v prodeji.(PremiumCord USB 3.0 napájecí Y kabel A)

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 917
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Mikek

A 3,5" externí disky chceš napájet po USB?

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 917
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Sat. přij. + externí disk

Ja vidim problem v prijimaci - nedokonala funkcia PVR... lepsie prijimace maju funkciu vycistenia disku - tu sa vlastne odstranuju vymazane casti nahravok zaberajuce miesto - v podstate defragmentacia v PC.
Vidim to u seba, raz za cas dam "skontrolovat - vycistit" a uprace to slusnu davku GB....takze tam moze byt problem
disk sice pise ze je zaplneny 22% ale skutocnost bude asi uplne ina.

HornetF18
Registrace: 10/2011
Příspěvků: 865
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 29
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra