Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: DVB-S přijímače

Samsung Evo a pevná karta ?

Dá sa tento prijímač použiť na viac ako 2 TV ?

Máme v rodine viacej kariet Skylink odpojených a jeden by chcel ísť na Samsung, ale má ešte pevnú kartu bez nálomu.

Bude sa dať použiť v Samsungu ?

Izol
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 158
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 37
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung Evo a pevná karta ?

Nie - samsungy bežia na Viaccess.

Samsung UE32T5372 * DENON RCD-M39 * RTL-SDR Dongle * NAS

Dusan
Registrace: 9/2004
Příspěvků: 1 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung Evo a pevná karta ?

to Izol:
Při objednávce přístroje Samsung EVO, zároveň udělá výměnu současné karty za Viacess Orca. Současná se tímto krokem deaktivuje!

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)

Delta1
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 860
Odpověď v diskusním vlákně
 

Dusan omluvam sa za chybu

Dušan, ďakujem za pomoc.Ťahá mi na 70, ale nie som neschopný, už som si to teraz lepšie naštudoval. Omluvam sa, nevšimol som si, že je tam iné dekódovanie.Ak sa zle vyjadrim, omluvam sa.Máme odpojenú kartu Skylink, neplatila sa 2 roky. Ako sa dá pripojiť na Samsung Eva ? Ešte sa omluvam. Je možné pripojiť aj viac ako 2 televízory, jeden je nový a dva sú ešte staré na scart ?

Izol
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 158
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung Evo a pevná karta ?

Na odpojenou kartu se vykašli, dostaneš spolu se Samsungem kartu novou. Starou chrchli bez HDMI nepřipojíš nijak, když teda vynechám nějaký převodník z HDMI na SCART v ceně několik tisíc.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

Izol

Tvoje požiadavky kúpa Samsungu nevyrieši..Ešte poštuduj, načo a pre akú cielovú skupinu Evo vyvinuli..

Cahors 52E-28E, T90 23E-9E, Gib100 1W+5W, Gib100 rotor, Zero4K, Octagon

P 222
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 714
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung Evo a pevná karta ?

Box má dva výstupy - jeden HDMI a potom jeden špeciálny na pripojenie cez SCART (dodáva sa redukcia), Takže technicky to možné je. ALE, pokiaľ budeš chcieť sledovať na roznych TV rozne programy, tak toto nie je riešenie. Pre každý televízor je nutná samostatná prístupová karta. Skylink myslím ponúka ďalšiu kartu do jednej domácnosti za zvýhodnenú cenu.

Samsung UE32T5372 * DENON RCD-M39 * RTL-SDR Dongle * NAS

Dusan
Registrace: 9/2004
Příspěvků: 1 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

Omluvam sa, dobre tomu rozumiem ?

Polda, ak tomu rozumiem, nie je žiadny rozdiel v cene, či mám kartu a ak nemám ? P222, prečo ste ihneď nepriateľsky a čo myslíte tou cieľovou skupinou ? Dusan, ďakujem, lebo Vy to píšete úprimne, ale nie je mi jasné ako to je.Takže jeden hlavný TV sa dá pripojiť na HDMI a ten druhý na redukciu scart. A sú tam dve diaľkové ovládania, alebo ako sa prepínajú rôzne programy na 2 tv ?

Izol
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 158
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung Evo a pevná karta ?

Práve, že to takto nefunguje. Tie dva konektory sú tam kvoli tomu, aby sa dal pripojiť i televízor, čo má iba SCART.

Samsung UE32T5372 * DENON RCD-M39 * RTL-SDR Dongle * NAS

Dusan
Registrace: 9/2004
Příspěvků: 1 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung Evo a pevná karta ?

Dusan@ Jo sorry za ten analog, on tam opravdu je (nepodíval jsem se pořádně a měl za to, že jde o další USB).

Izol@ Přesně tak, kartu dostaneš v ceně a akorát ji zaregistruješ v zákaznický zóně. Ta výměna má smysl leda pro toho, kdo má předplacený nějaký služby a chce je převést na kartu novou.
Jinak přijímač je určenej pouze pro jednu TV, nejedná se o paskvil na 2 TV. Je tam sice twin tuner, ale to je skrz nahrávání jinýho pořadu, než co zrovna sleduješ.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

Tak som z toho vedla Polda

Polda, asi som starý, alebo zle chápem veď Skylink píše - Prijímač umožňuje zároveň sledovať a nahrávať až dva ďalšie programy, používať mobilný telefón či tablet ako inteligentný ovládač, ľubovolne striedať zariadenia pri sledovaní programov, prerušovať a spúšťať vysielanie bez straty deja alebo získavať viac informácií vďaka rozšírenému programovému sprievodcovi. Čo je naozaj ? Nemá to ešte niekto doma, naozaj vyskúšané ?

Izol
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 158
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung Evo a pevná karta ?

ten prijimač nepojde na 2tv.

jopo166
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 1 673
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung Evo a pevná karta ?

Ten prijímač má dva tunery - jeden je na pozeranie na televízore a druhý tuner umožňuje nahrávanie; alebo naladený program se nebude nahrávať ale bude sa posielať cez sieťové pripojenie trebárs na počítač, tablet.

Samsung UE32T5372 * DENON RCD-M39 * RTL-SDR Dongle * NAS

Dusan
Registrace: 9/2004
Příspěvků: 1 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

Tak je to na 2 TV, nikto nevie naozaj ?

Pomôžte, ale iba ten, kto to má doma a má to vyskúšané. Dobre to chápem, že Samsung sa dá pripojiť na 2 tv,aj viac ale ten druhý a ostatné TV musia byť ako napr.Samsung Smart a prepojený do siete cez dátový kábel? A ako druhé diaľkové sa použije mobilný telefón?

Izol
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 158
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung Evo a pevná karta ?

Dá sa priamo pripojiť len na jeden televízor, buď cez HDMI alebo EXT (TV) konektor.

Samsung UE32T5372 * DENON RCD-M39 * RTL-SDR Dongle * NAS

Dusan
Registrace: 9/2004
Příspěvků: 1 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung Evo a pevná karta ?

O tom, že by ten Samsung EVO-S uměl streamovat videa po síti, jsem se nikde nedočetl. Dva tunery jsou dle parametrů pouze pro nahrávání dvou programů z různých transpondérů se současným sledováním třetího programu (na stejným TP, na jakým se nahrává). Funkce Skylink Live se pak odehrávají výhradně přes internet, takže i sledování někde na mobilu nebo tabelu jde přes net a ten Samsung EVO-S s tím nemá co dělat (ostatně Skylink Live funguje asi dva měsíce, stačí jenom aktivovat v zákaznický zóně bez ohledu na to, co klient k satelitnímu příjmu používá).

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

PoldaS
Registrace: 1/2010
Příspěvků: 5 822
Odpověď v diskusním vlákně
 

Našiel som, je to na 4 zariadenia, zrejme TV

PoldaS, cez googl som našiel originál parametrov SamsunguEvo a je tam toto - Plne kompatibilný s MPEG2 / MPEG4
- 2 tunery (S2 + S2)
- OS Linux
- Čítačka kariet Viacess SIM - malý formát - karta súčasťou prístroja
- Interaktívne webové aplikácie priamo na vašej televízii
- Videopožičovňa Banaxi
- Možnosť spätného shlédnutíaž 30 programov po dobu 30 hodín
- Možnosť pripojenia USB WiFi k internetu
- Možnosť streamovanie až na 4 ďalšie zariadenia
- Ethernet konektor
- Procesor Broadcom
- FullHD 1080p výstup cez HDMI
- Skylink FastScan
- TimeShifting a nahrávanie na rôznych kanáloch súčasne
Takže výrobca udáva možnosť pripojiť až na 4 ďalšie zariadenia! Má to niekto doma?

Izol
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 158
Odpověď v diskusním vlákně
 

Izol

Pripojiť sa dá len jeden televízor. Tie 4 zariadenia sú popísané takto:
"Skylink umožňuje službu Skylink Live TV používat nezávisle až na 4 zařízeních (PC, tablety, chytré telefony) a na jedné televizní obrazovce (v případě satelitního přijímače Samsung EVO-S). Pro používání služby na více zařízeních stačí jediné přihlášení k jednomu zákaznickému účtu."
Tuto je to napísané zrozumiteľne.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 082
Odpověď v diskusním vlákně
 

Peter ďakujem

Peter, už som z toho načisto vedľa, kolko sa okolo toho naštudujem. Teda možno pripojiť iba jeden klasický TV a 4 neklasické zariadenia. Ak je ale TV s PC, potom by to zrejme išlo. Naši majú v kuchyni iba malú obrazovku, zvládlo by to cez menší tv s pc?

Izol
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 158
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung Evo a pevná karta ?

V podstate áno, ako píšeš. PC neviem, ale z mobilu a tabletu sa dá cez zrkadlenie obrazu /napr. cez Miracast na tv LG/ preniesť obraz na TV. Obraz je ale na vacsom TV otrasný. Ale ak sa dá pripojiť PC k TV tak malo by to ísť. Na malom TV by to bolo asi pozerateľné.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 082
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung Evo a pevná karta ?

Zajímalo by mĕ, co si o tomhle vláknu myslí tukan, ten má na tyhle vĕci nos. Já se přikláním k názoru, že si tu nĕkdo dĕlá srandu... ;)

rs505
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 2 204
Odpověď v diskusním vlákně
 

Peter, veľké poďakovanie

Peter, veľké poďakovanie.Zadal som si do google Miracast a je tam všetko! Neviem, či sa to tu môže písať, ale dá sa to pripojiť na TV rovno bezdrôtovo, alebo ak to tv nemá,tak cez dongle.A tvrdia, že rozlíšenie je vhodné aj na veľké rozmery tv.Idem ešte zistiť, za koľko je dongle.

Izol
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 158
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung Evo a pevná karta ?

Veľké rozmery, no to je diskutabilné, napr. na 108 cm TV je už obraz veľmi "slabý" pre mňa nepozerateľný.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 082
Odpověď v diskusním vlákně
 

zjistil jsem:

1) Evo je pouze pro jednu TV - konec

2) dodává se s Viaccess Orca kartou a tu Skylink umožní registrovat jako:

2.1) novou 999kč
2.2) výměnu za starou 299kč
2.3) nextku zdarma/1188Kč ročně

3) je možné ho připojit na SCART přes dodávanou redukci - na přístroji je vlastní Sungův konektor - neredukujeme HDMI

4) umí HBBTV - to je ten rozšířený teletext - vypadá pěkně, ale po chvíli používání mne omrzel a proti např. klasickému EPG je pomalejší

5) Miracast funguje - už jsem trollil babičku, která koukala na zprávy 100km ode mne. Přes počítač si při prokliku na konkrétní program v Live TV můžete zadat - přehrát v přijímači - nebo taknějak - nemám zatím odzkoušeano, ale něco takového jsem tam viděl

6) EVO nezvyšuje počet zařízení v Live TV - mohu Live TV tedy využívat na 4+EVO zařízeních, proč bych to dělal jsem ale zatím
nezjistil

7) Banaxi fungují - ne ale vždy - nemám odzkoušeno a nevím proč ani za jakých podmínek - možná chyba u mne

8) Za boha jsem nedohledal, jak ladit ručně - ani nezobrazuje parametry - kluci ze Skylinku se zapotí, jakmile budou po telefonu něco diagnostikovat - pouze fast scan

9) Když jsem zaregistroval Orca kartu jako výměnu za Irdeto hlavní kartu, na druhý den mi skončila platnost NEXT - zatím Next nevyužívám - je na chatě, kam chvíli nepáchnu, takže dořeším na jaře a doufám, že nebudu muset měnit všechny karty.

a3ph
Registrace: 10/2016
Příspěvků: 24
Odpověď v diskusním vlákně
 

má to několik

"výhod"
pokud uděláš výměnu za nextku,nikdy už nebude fungovat,jak když ti vytrhnou zub,tu viacesku nikam jinam nestrčíš,pokud si předplatíš službu,třeba 500kč měsíčně a klekne to,koukáš 30 dnů do zdi a tvoje předplatný je v háji,když se toto přihodilo u běžné karty,vrazils ji jinam a ten měsíc reklamace sis mohl odkoukat třeba na půjčeném přijímači,toto je hyrib.Ke kvalitě iptv se nemusím vyjadřovat,to si může každý pustit na PC,zatím ještě zdarma,pro mě hnus.

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 013
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

ohledně toho měnění - pochybuji o tom, že by se během pár let situace nezměnila - bude víc takových a karta z toho vytáhnout jde - je v podobném rámečku jako simka v unibody mobilech - ale teď? ano to aby člověk koukal do zdi.

a3ph
Registrace: 10/2016
Příspěvků: 24
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 37
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra